Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Czym regenerujecie włosy po farbowaniu?
U mnie sprawdzała się maska nawilżająca z bloga czarownicująca, ale obecnie potrzebuje większego nawilżenia.
Korzystałyście może z olei z TBS? klik 😲
Bardzo się różnią w od "tradycyjnych" olei, oczywiście poza zapachem?
TBS należy do koncernu Loreala, który słynie z testowania na zwierzętach. Nie wiem jak wy, ale ja całkowicie rezygnuję z kupowania produktów firm, które dopuszczają się do takich bestialskich testów...
Dokończę te produkty, które już posiadam i więcej nie kupię...
asds   Life goes on...
09 lipca 2012 12:46
Korzystałyście może z olei z TBS? klik 😲
Bardzo się różnią w od "tradycyjnych" olei, oczywiście poza zapachem?


Napewno cena. Ogólnie dla mnie Bs jest mocno przereklamowany. W 50% płacisz za samą markę
To wybiłyście mi je z głowy  🙁 Trudno, to jak na razie poszukam kokosowego.
Franelka, a nie chcesz spróbować od tanich "kuchennych" olei? Mniejsza strata, jak nie przypasują, bo wykorzystasz je jeszcze kulinarnie.
asds   Life goes on...
09 lipca 2012 15:30
Franelka ja olejuje Vatiką i gorąco poelcam. Bardzo wydajny olejek i nie drogi - 11zł butelka
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 lipca 2012 15:43
Zakupiłam balsam do włosów przeciw wypadaniu firmy Green Pharmacy (z olejkiem łopianowym). Ktoś używał, jak wrażenia?  😉 Był w promocji więc postanowiłam spróbować, mimo że nakłada się go na włosy a nie na skórę głowy więc raczej wątpię by faktycznie zapobiegał wypadaniu. Najwyżej posłuży jako pierwsze O 😉
asds   Life goes on...
09 lipca 2012 15:56
Zakupiłam balsam do włosów przeciw wypadaniu firmy Green Pharmacy (z olejkiem łopianowym). Ktoś używał, jak wrażenia?  😉 Był w promocji więc postanowiłam spróbować, mimo że nakłada się go na włosy a nie na skórę głowy więc raczej wątpię by faktycznie zapobiegał wypadaniu. Najwyżej posłuży jako pierwsze O 😉


Czyzby ten z gratisowym kremem do rąk? 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 lipca 2012 15:58
Nie, u mnie miał jedynie obniżoną cenę- 5,99 zł  😉
Scottie   Cicha obserwatorka
09 lipca 2012 18:41
Jestem po pierwszym użyciu emulsji Glorii i jestem mega zadowolona!!! Jeśli maska jest tak samo dobra, to lecę ją kupić!
Jak to jest z szamponem Isany z olejkiem babassu? Tak dobrze się sprawdza jak odżywka?
Zakupiłam maskę Alterry i właśnie trzymam ją na włosach 🙂. Jak długo trzymać? Czym zmyć?
Sisisa, trzymać jak długo chcesz, zmyć wodą 😉
ja dzisiaj odkryłam kolejną rzecz, którą moje włosy lubią: mycie odżywką (mrs potters) + odżywcza odżywka (alterra, ta zielona) + mgiełka z lekkimi silikonami. włosy mega mięciutkie, nie obciążone, muszę jeszcze pokombinować, żeby się bardziej błyszczały 🙂
Maskę Glorii miło wspominam, tylko wtedy kiedy ją miałam to moje pojęcie o włosomaniactwie było nikłe 🙂 ślicznie pachniała

I też jestem ofiarą BD - nawet pojawił się łupież :/ myję teraz szapmonem anty i w końcu czuję, że głowa domyta i świeża!

Już wiem, czemu CG jest Curly... Zaczęłam oprócz fajnego falowania mieć gdzieniegdzie loczki. Problem w tym, że ich nie chcę. Więc chyba muszę dowalić im silikonami :|
a ja w niedziele wieczorem umyłam głowę BD mama + odzywka Joanna z apteczki babuni, wczoraj w ramach testu nie mylam i dziś co mam na głowie?? Dramat  😵
Pierdzielę taki biznes, po SLS i silikonach też musiałam myć co dzień bo miałam przetłuszczone.

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
10 lipca 2012 11:06
Horciakowa witam w klubie, moje wlosy zachowują się tak samo, najlepiej na fale robi im spanie z mokrą glową, mycie samą odźywką i czesanie tylko na mokro, inaczej wierzch prosty a spod falowany. Uzywasz slsow? Bo po kallosie waniliowym niestety są konieczne...

Slsów używam raz na jakiś czas. Dlatego, że ma silikony, tak?

Horciakowa, glutek podrażnia? Niemożliwe :O To jest mój niezawodny lek na wszelakie podrażnienia skóry głowy. Ech, co głowa to inna reakcja.
ja też jestem w szoku. Nigdy nic mnie nie uczulało, nie miałam żadnej negatywnej reakcji. No dobra - po rozjaśniaczu miałam ochotę zedrzeć sobie skórę z głowy tak mnie wszystko piekło, swędziało i szczypało.
Co dziwne przed chwilą myłam głowę i na koniec spłukałam włosy wodą z aloesem. Też mnie skóra na linii włosów trochę piecze  👀

A tak w ogóle to dziewczyny ratunku - włosy wypadają mi na potęgę. W masakrycznych ilościach, nigdy mi tak nie leciały. To reakcja na nową pielęgnację?
Dodam, że od kilku dni używam tej wcierki Jantar.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lipca 2012 12:17
Mi tez od jakiego czasu wypadaja 🙁 nie wiem czemu 🙁
Ja właśnie kupiłam olej z korzenia łopianu z ziołami na doz. Bo też nie wiem czemu lecą mi jak głupie. Łykam CP 2x2, MegaKrzem, dbam o nie odpowiednio. Fakt prawie cały czas mam je związane w kucyka, bo bym się inaczej ugotowała, ale zawsze chodziłam częściej w związanych niż rozpuszczonych i nie było problemu... Może to te upały? Badania różne mam regularnie robione wiec to odpada... Jutro odbiorę olej i zobaczę, czy zahamuje wypadanie...  Bo strach trochę teraz hennę na nie kłaść... Z moich dwóch grubych warkoczy zaplatanych na noc zrobiły się dwa cienkie kikuty :/

Polecam odżywkę do włosów Herbal Essences... jak do tej pry mój numer jeden.
Mam bardzo długie bo aż do pasa włosy, trudne w rozczesywaniu bo wiecznie się plączą.
odżywka nie dość, że ułatwia rozczesywanie co jest moją zmorą, to jeszcze włosy są bardzo delikatne, takie lejące się i zdecydowanie zniknął problem rozdwajających się końcówek  😅
Zakupiłam balsam do włosów przeciw wypadaniu firmy Green Pharmacy (z olejkiem łopianowym). Ktoś używał, jak wrażenia?  😉 Był w promocji więc postanowiłam spróbować, mimo że nakłada się go na włosy a nie na skórę głowy więc raczej wątpię by faktycznie zapobiegał wypadaniu. Najwyżej posłuży jako pierwsze O 😉

U mnie nic nie zdziałał.

Polecam odżywkę do włosów Herbal Essences... jak do tej pry mój numer jeden.
Mam bardzo długie bo aż do pasa włosy, trudne w rozczesywaniu bo wiecznie się plączą.
odżywka nie dość, że ułatwia rozczesywanie co jest moją zmorą, to jeszcze włosy są bardzo delikatne, takie lejące się i zdecydowanie zniknął problem rozdwajających się końcówek

A jak składowo wypada?
Fog, nie mam pojęcia bo mam opakowanie anglojęzyczne i aż tak biegła w tym temacie nie jestem😉
Ważne, że się sprawdza  😜
Cobrinha, skład to akurat po łacinie jest 😉 Wrzucisz foto?
Proszę bardzo, jeszcze ciepłe zdjęcia... przy okazji może dowiem się co tam jest hehe
woda, emolient, antystatyk, emolient, silikon i... tyle. ekstrakty daleko, daleko po zapachu
nie mam pojęcia co sprawia, że ta odżywka tak dobrze działa na Twoje włosy, ale proponuję od czasu do czasu nałożyć jakąś regeneracyjną maskę, bo ta odżywka tylko zabezpiecza włosy przed utratą wody, ułatwia rozczesywanie i delikatnie zabezpiecza przed urazami mechanicznymi
ło Jezu. Ja sie tam nie znam ale mnie ta ilość Alcohol przeraża. Ja z BD rezygnuje raz na zawsze. Nie ma to jak SLS a balsam z miodem i mlekiem z apteczki babuni chociaż jest bs sprawdza sie super jako ds 💘
Ważne że działa hehe
A swoją drogą nawet nie wiedziałabym co wybrać innego 🙂
szalonakobyła, to akurat alkohole tłuszczowe, zupełnie niegroźne, a bardzo pomocne. Mają pośrednie działanie nawilżające 🙂
Odkąd jestem "uświadomiona" gdy widzę kogoś z pokręconymi lekko włosami, albo szopą na głowie, czy też chamsko wyprostowanymi kłakami które nijak nie chcą się układać myślę jakbym temu kogoś doradziła aby poprawić skręt. 😁 To już choroba, prawda? 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się