Konie czystej krwi arabskiej

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lipca 2012 09:08
Wojenka a jak On się czuje ? zawsze można dokleić jądra  😎
Mój po kastracji jest aniołem  💃 , słucha, grzeczny i ogólnie zrobił się taki kochany  😍
a oto i On Pan wałach we własnej osobie  😎


łypie na mnie, bo mu powiedziałam, że w czwartek przyjeżdża trener  😁

Alice przyjeżdżaj koniecznie !
marek gratuluję  🙂
Epikea a ja szukałam gdzie na poprzedniej stronie Wojenka pisała o swoim zamiarze .... a to w KR a nie u nas  😉
Kochana pokaż swojego rudego !!!!
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
19 lipca 2012 09:10
marek, gratulacje, spisał się chłopak 🙂. A jak Twoja tegoroczna mała rośnie? Wrzuć jakieś foty.
Wojenka, to już ci tylko jeden jajcarz został 🙂, pewnie jeśli o przyszłe rajdy chodzi to też wałach lepszy, a jak się sprawdzi to Mihrabowi jako tacie zapunktuje 😉.
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 lipca 2012 11:08
marek, gratulacje! Gawor to super facet 🙂 Mi się widzi pod każdym względem 🙂 Masz go gdzieś na www?
zduśka, najważniejsze, że kastracja podziałała  😀 - mission possible!  😀 and completed 😀
kawusia, buziaki dla wojenki :*
wojenka - nie pozostaje zatem nic innego jak trzymać kciuki za wyniki sportowe młodego   🙂
Daihla a jak tam u Was? masz jakieś nowe zdjęcia Zawieja? 🙂 I jak tam chów bezstajenny? sprawdza się?
Wojenka trzymam kciuki za szybki powrót młodego do formy  🏇
zduśka ja ja kofam ten nosek Twojego rudego  💘
czesio skakaliśmy takie wieszaki podprzeszkodowe na zawodach, w domu mamy tylko płoty. z tych "strasznych" fruneliśmy też na klasycznym murem i rowem z wodą. kusi mnie fala, z tym jeszcze nie jesteśmy obeznani.
kociarnia pokaż zdjęcie z avatara  :kwiatek:
Martolina proszę bardzo 🙂
trochę tam nie pasowała odległość w linii 😉 i takim to widowiskowym ślizgiem zakończyliśmy nasz pierwszy start w L  🏇 myślałam, że się przewrócimy, ale Wagu jakoś nas wyratował.
zarąbista fota 🙂 brawa dla Waganta za wyratowanie 🙂
kociarnia Oho. Jaki Wagus jest wygimnastykowany ! 🙂 Nastepnym razem bedzie lepiej ! ! ! Pojade wam poluzakowac i jako wierny kibic ! :p
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 lipca 2012 13:34
kociarnia Twoja poker face!  😀 Zdjęcie suuuuper! I Ty uparcie ustawiona wszystkimi członkami na przeszkodę! Rewela  😀 A co do startów w nowej klasie - jak to mówią - pierwsze śliwki robaczywki  😀 Sezon w pełni, więc mam czuja, że zaraz puchary będziecie zwozić - za to trzymam kciuki :-) Jestem Waszą wierną fanką 😀

Martolina Chów bezstajenny zdecydowanie polecam  😀 Najlepszym dowodem jest poranny foch jeśli zostaje na noc w stajni, a nie daj Boże, jak zamknie mu się górę od boksu...  🙄 Od czasu do czasu Zawiej miewa towarzystwo wałachów na łące, ale z tymi uległymi po ok 1 godzinie robi szybko porządek i tylko te charrrakterne mogą z nim chodzić - co sobie nie dadzą w kaszę dmuchać. Ale koń szczęśliwy i to mnie cieszy  😀 Chociaż uważam uparcie, że chów bezstajenny to połowa sukcesu - druga połowa to rewelacyjna opieka, jaką ma mój cohones w pensjonacie - śmieję się, że nawet w domu nie będzie miał tak dobrze jak tam, gdzie teraz stoi  🙂 Zdjęcia z ostatniej sesji mam, jedno chyba wstawiałam: (oczywiście robione przez Właścicielkę Stajni  :kwiatek🙂










:emota2006098: PS - a co stało się z tymi przemiłymi pół/ćwierć - arbkowatymi stworzeniami? Parę stron temu były obiecane kolejne fotki i co?  🙁 I w ogóle serdecznie witamy na naszym wątku i zapraszamy do czynnego udziału  :kwiatek: 
Daihla
cóż Zawiej jada, że tak się pieknie błyszczy ?  😜
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 lipca 2012 15:00
Wcina łąkę  😉 i odrobinę owies+jęczmień+otręby, czasem sianko/ sianokiszonkę 🙂 Żadne cuda, ale chłopak jest twardy - regeneruje się błyskawicznie i szybko nabiera ciała. Nie trzeba mu dużo - mam wrażenie że wykorzystuje bardzo dobrze paszę  🙂
Mój pół-Borek z rajdu w Zakrzowie 🙂 W ogóle te Borki to są dzielne konie i chyba wcale nie tak szurnięte jak się czasem słyszy?
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 lipca 2012 17:25
iza, piękny! Co to za koń? Z jakiej matki?
I nie wiem skąd się wzięła ta opinia o szaleństwie Borkowych dzieci - Zawiej to jeden z najspokojniejszych i najlepiej wychowanych koni w stajni 🙂 Lubi być w dobrej komitywie z ludźmi i w ogóle lubi gdy jest dużo szumu wokół niego  🤣 Im więcej ludzi tym lepiej  🤣
Daihla Zawiej wygląda bosko!!!  😍
planujesz dla niego/dla Was jakiś sport?
Martolina jadę do kumpeli ale nie pamiętam dokładnie nazwy tej wioski..wiem,że na zakupach byłyśmy w legionowie(dość długo autem jechałyśmy) i również w serocku  do Chrcynna od niej jest jakieś 5-7km?
podobno konie po Czako tez niby szurnięte... 🤔wirek🙁sam Czako był walnięty)a Cyprys to oaza spokoju 😜
A pół borek bardzo ładny..delikatny :kwiatek:
Zawiej śliczny a chów bezstajenny to moim zdaniem bardo dobry pomysł przy odpowiednich warunkach i podejściu 😉
Wagant w awatarze poprostu mnie powalił...ze sie wyratowaliście z tej sytuacji to szacun dla niego  👍
A tu p.Er z sesji na łączce w prezenterce mojego autorstwa 😍
Alicja ja mieszkam też niedaleko Chrcynna, stąd pytanie 🙂

Daihla Zawiej cudo 🙂, miałam okazję widzieć go na żywo na zawodach 2 lata temu w geniuszach pod karoliną czopik. A ja powoli zaczynam stawać się fanką chowu bezstajennego...póki co stoimy jeszcze w stajni, ale już czasami na noc chłopaki zostają. Mam tylko obawy jak jest burza :P dodam, że wiaty nie mamy, więc nie miałyby się gdzie schować
Moje araby od 2 lat funkcjonują latem 24h na dworze, tzn maja swobodny dostęp do stajni, ale ich nie zamykam na noc, wchodza, wychodza do boksów kiedy mają taka ochote, zdecydowanie nie lubia deszczu i jak mocniej pada to pędem uciekaja pod dach, zimą zamykam na noc dolne drzwi ( maja boksy angielskie) góra staje jest otwarta,
początkowo jak były burze zdarzało się że biegały przestraszone po pastwisku, dlatego jak zbierało się na burze starałąm się zdążyć je zamknąc, teraz nauczyły się i jak jest burza stoją w boksach i czekają aż przejdzie ( nie zamykam ich), rozumne z nich konie 🙂 i utwierdzam się w przekonaniu że koniom trzeba zaufać, one maja instynkt, który jakoś przeciez je chroni
Martolina zazdroszcze 😎  ja po wakacjach tam nie mogłam dojsc do siebie...serock jest tak piękny 💃 mogłabym tam mieszkac bez zawachania...
Martolina, Sareja, Daihla, Alicja - bardzo dziękuję za miłe słowo :kwiatek:
Rudziszon na portreciku cudo 😍 jak ja kofam rude...
Daihla, dzięki  :kwiatek:  Gajuś to stary rajdowy wyjadacz, od małopolskiej matki, ale z linii Dahomana 🙂 http://www.bazakoni.pl/horse_10029.html
Alicja, dzięki  :kwiatek:
marek, gratulacje 🙂 ale charakterek to on ma 😀
marek Gawor piękny 🙂 chyba wszystkie Fawory mają charakterki 😉 też jednego posiadam :P
Dziękuję za gratulacje, przekażę je Gaworowi  😀
iza90, cóż to za ogier jak nie ma charakteru. Mnie się niesamowicie podoba ta iskra w oku Gawora i gdy ją widzę wiem wtedy przynajmniej że jest wszystko w porządku. A i za oko chwyta ludzi. Podobało mi się gdy następnego dnia po starcie na 85 km, przeprowadzałem go z nowej stajni do stajni sportowej na dole, on tańcząco i śpiewająco schodził z góry przykuwając uwagę towarzystwa. A pomimo swoich dokazywań jest pod całkowitą kontrolą, nie szarpie się nie wyrywa, zawsze gdy trzeba jest posłuszny. I za to go kocham. Pod koniec czerwca byłem z nim na rajdzie Polsekim Szlakiem Konnym, robiliśmy średnio ok. 50 km dziennie. Jeźdźcy, z którymi jechałem nie mogli się nadziwić że ogier a nie sprawia żadnego problemu.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] utrudnianie odbioru forum-preformatowanie tekstu
Jako że siwa została sprzedana przesiadłem się na swojego wlkp ale dzisiaj stwierdziłem -dość i wyciągnąłem kolejną kobyłę. Na dużych jeździ się jakoś dziwnie 😉
ogurek fajna ta gniada "maszyna", o wiele bardziej mi się podoba, niż siwa  🏇
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 lipca 2012 07:08
Jako że siwa została sprzedana przesiadłem się na swojego wlkp ale dzisiaj stwierdziłem -dość i wyciągnąłem kolejną kobyłę. Na dużych jeździ się jakoś dziwnie 😉

Zgadzam się - od ponad 20 lat nie jeździłam na czymś większym od araba.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 lipca 2012 07:27
zduśka, Muja ok  🙂

Ja całe wieki nie siedziałam na czymś innymi niż oo/shagya, teraz jeżdżę też na xx i nie mogę się nadziwić dlaczego ich kiedyś nie lubiłam, naprawde fajne konie.
Wojenka, będziesz w niedziele na torach?
Może w końcu dojadę 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 lipca 2012 07:36
Będę obowiązkowo  🙂
Kochani kto będzie jutro na Derbach ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się