Konie czystej krwi arabskiej

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
21 lipca 2012 22:51
ja będę  🏇
jednak znowy nie dojadę  😤
nie cierpię jak mnie ktoś podpuszcza
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 lipca 2012 12:00
Michu, powiedz czyja to wina?  🤬
Martolina bede w twojej okolicy ok 20 sierpnia.
http://www.lojak.lh.pl/website/?tag=zalesie-borowe
Alicja jaka piękna okolica  😍 od Nasielska 16 km, to rzut beretem w zasadzie 🙂 jaki ten świat mały.....w piątek odwiedzam forumową Zduśkę po drodze wpadając do forumowej Alicji_8 🙂 i to wszystko blisko mojej stajni heh
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 lipca 2012 17:40
Mujahid całkiem odmieniony- bez jajek i grzywy  😁

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
24 lipca 2012 19:24
Martolina tak tak wpadaj do nas 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 lipca 2012 19:57
[quote author=Alicja_8 link=topic=752.msg1470457#msg1470457 date=1343154259]
Martolina tak tak wpadaj do nas 🙂
[/quote]

raczej wpadaj po Nas  😎 .. następny przystanek grill w Szumlinie  😁
Wojenka   😍
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
24 lipca 2012 20:42
Wojenka ależ on jest...apetyczny 🙂. Cudowny chłopak! Padam na twarz, 5 przyczep siana w stodole i jeszcze 2 do zwiezienia jutro i koniec akcji "sianokosy 2012", ufff.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 10:15
Wojenka jak on apetycznie wygląda  😍 No chłopak cud miód się zrobił 🙂 Te wyścigi mu służą.

zduśka ty schładzaj piwko jutro :P

A to wczorajsza terenowa Frania:


Martwię się trochę Franką bo coraz częściej potyka mi się w terenie w galopie. No wczoraj bym zaliczyła taką glebę że szok. Dobrze że w porę ją poprostu sciągnełam wodzami w górę bo byśmy się z piachu zbierały. No i niewiem czy Wasze konie tez mają jedną stronę słabszą??Coraz gorzej anglezuje mi się na lewą nogę franki. Wydaje mi się że ten krok jest mniej wybijający i ewidentnie jej to nie pasuje.  🙁 Niemam pojęcia co jest.
alicja8 jej matke kułam na wkładki podnoszace pietki bo miała niskie i tez tendencje do potykania sie.
pozatym czy młoda nosi ogon prosto?matka jej miała wiecznie na jedna stronę przekrzywiony(chyba na lewo)i tez było dziwnie.... 😵 tyle mogę ci podpowiedziec...kowal w sprawie potykania powinien sie wypowiedziec.
Wojenka, Muja wygląda super! ciacho, że szok  😜

Alicja co ty masz za siodło? fotel, leży na łopatkach, może od tego się potyka? jak nie ma jak nogami machać? bez obrazy, nie chcę atakować, ale to może być problem, sama rozpoznaję kiedy mojemu koniowi jest nie wygodnie w jakimś siodle, bo inaczej kroczy
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 10:42
Alicja my zaczęłyśmy się strugac naturalnie 🙂 Nie będę kuła bo szkoda mi jej i tak słabych kopyt 🙂 Mam nadzieję że po dobrym prowadzeniu przez kowala wszystko nam się ustatkuje 🙂 A co do ogona to nie zwróciłam uwagi ale Franka chyba na prawo przekrzywia :P

Pinesska nam każde siodło leci na przód więc nie zauważyłam żeby przez siodło był problem bo od niedawna zaczęła się aż tak potykać. Niestety to nie mój koń więc w kwestii siodła nie mogę się wypowiadać. Trzeba mieć kase żeby siodło na wymiar uszyć.
To może trzeba by w podogonie zainwestować?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lipca 2012 11:31
Alicja_8 będzie się chłodzić od dzisiaj  😎
a w kwesti siodła to zerknę może jutro co da się z tym zrobić ( oczywiście nie jestem specjalistą ) , ale czasami zwykła podkładka może zdziałać cuda.
ashtray podogonie się nie sprawdzi, bo tutaj pewnie siodło jest za szerokie i tyle.

o 16 jadę do stajni ... razem z MS Carmen ... haha ! znowu będe miała stado fotek  😎 cieszycie się ?  😁
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 12:32
zduśka podjadę do Ciebie w tym siodełku to zerkniesz i doradzisz 🙂 tak z fot ciężko oceniać 🙂

ashtray podogonie odpada 🙂 za wrażliwy koń :P

To może podkładka + forgurt?
siodło wygląda na za wąskie i dlatego leci na tylny łęk i przesuwa się do przodu
podkładki forgurty itp nic tu nie dadzą 🙁
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 13:01
Epikea szerokie sprawdzone - leci, wąskie - leci ale mniej, rajdowe - leci i za ciężkie. Ale to nie wątek o siodłach 🙂 Zrobie foty jak leży i wrzucę do wątku o siodłach. Bardziej martwi mnie ta jej lewa strona.
Ale Alicja napisała, że nie ma opcji zmiany siodła. Więc trzeba szukać innych, doraźnych rozwiązań.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 13:03
ashtray taka opcja napewno będzie ale nie odrazu na chop siup 🙂 zależy od szefa:P
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 lipca 2012 19:56
Nieskromnie powiem, że też mi się podoba Mujinek. Nie wygląda jakby był tydzień temu kastrowany  🙂

Alicja_8, problemem może być złe werkowanie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 lipca 2012 20:11
Wcisnę się z trochę już większym Wolarem. Kilka dni temu zmierzyłam go i wyszło,że ma 142 cm  🙂.


Alicja_8 problem z potykaniem się bardzo często występuje u koni źle werkowanych, w tej chwili po zmianie kowala Frania musi się przyzwyczaić do nowego sposobu "robienia", a jestem pewna, że ta osoba wyprowadzi ją na prostą 🙂 a swoją drogą jak znowu u Was będzie to powiedz mu o tym problemie  😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 lipca 2012 21:21
Bader no ja też tak myślałam że to od werkowania i bolesności jej kopyt poprostu gramotnie nogi stawia 🙂 wiem że wyprowadzi jej ale mi tak jej szkoda teraz...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lipca 2012 21:39
Alicja_8 ja bym się aż tak nie przejmowała tym potykaniem - tym bardziej, że ( ? ) zmieniłaś kowala tak ?
mój Rudy miał tak samo, jak go kupiłam był okuty na 4 , potem miał podkowy na przodach aż w końcu zostawiłam go na boso. Po rozkuciu chodzić nie potrafił  🙄 potykał się, ale z czasem wszytsko przeszło  😉

tralalala  😀 a ja mam zdjęcia od Ms Carmen z wodnym Rudziszonem  😎
pływamy

robimy głupie miny

a czasami jesteśmy poważni .. ale i tak głupkowata mina pozostała  🤣
Zduśka urzeka mnie pan Rudziszon swoim pyszczkiem i spojerzeniem  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 lipca 2012 21:44
Nie za dobrze Wam z tą wodą?  😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 lipca 2012 21:49
Bader mnie też urzeka... ale ma przez to wiecznie parcha na ryju  😁
Wojenka hmmm.. no generalnie nie narzekamy  🤣

i jeszcze takie zdjęcie Rudzik po kąpieli wodno - błotnej / tzw. brudny kasztan  😁
Zduśka, ale piękne!!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się