kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Jak bardzo obciąża konia czy szkodzi jazda w pełnym siadzie czy ćwiczebnym?
Dodam ze chodzi o konia zajeżdzonego, nie chodzącego jeszcze w dobrej równowadze, nie zawsze rozluźnionego.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 stycznia 2010 20:41
Mam problem. Kobyłka na której jeżdżę galopuje tylko na jedną nogę 🤔. Na prawo jest pięknie, a na lewo... Jak uda mi się w końcu zagalopować na dobrą nogę, nagradzam ją i od razu przechodzę do stępa. Ale ona nawet jak zagalopuje na dobrą od razu ją zmienia.
Staram się zawsze rozpoczynać galop z łuku, przenosić na tą stronę ciężar.
Możecie mi dać jakieś rady?
Czy jeśli koń tylną nogą stawia mniej-więcej w śladzie pierwszej to znaczy że zad nie został w stajni, czy to nic nie znaczy?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 stycznia 2010 21:05
helcia, sporo koni miewa podobne problemy. Ja bym ograniczyła galopy do minimum i pracowała w innych chodach nad rozluznieniem, równowaga i wygimnastykowaniem. Mysle, że Sierra może Ci trochę na ten temat opowiedzieć😉
a moze coś jest nie tak z siodłem?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 stycznia 2010 21:18
Koniczka dzięki. Zaraz do niej napiszę  🙂
korsik to nie mój koń, ale z tych siodeł co były starałam się dobrać najlepsze. Ale spróbuje jutro nałożyć inne 😉
wiecie na czym polega kurpada?  😡 😡
wiecie na czym polega kurpada?  😡 😡


krupada. Skok konia z nogami podciagnietymi pod brzuch. Jeden z elementow szkoly ponad ziemia.



Jak bardzo obciąża konia czy szkodzi jazda w pełnym siadzie czy ćwiczebnym?
Dodam ze chodzi o konia zajeżdzonego, nie chodzącego jeszcze w dobrej równowadze, nie zawsze rozluźnionego.


Jak dlugo ten kon chodzi pod siodlem?  W galopie nie ma problemu z jezdzeniem w pelnym siadzie, ale z klusem wysiadywanym to jest tak, ze zalezy od stopnia zaawansowania konia i jego stazu pod siodlem.
dzięki  :kwiatek:
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
17 stycznia 2010 19:08
Co ile klacz ma ruję?
ushia   It's a kind o'magic
17 stycznia 2010 19:13
zalezy od sezonu - w zimie moze nie miec w ogole, w lecie cykl trwa bodajze 5 tygodni
czy to normalne, że w kupie są niestrawione ziarenka owsa?
miałam dziś spotkanie pierwszego stopnia  😤
ushia   It's a kind o'magic
17 stycznia 2010 19:28
sprawdz zeby, sprawdz, czy nie je zbyt lapczywie - jak tak, to dodawwaj sieczke do owsa, sprawdz, czy owies nie jest bardzo drobny - tez sieczke
właśnie zęby miał robione miesiąc temu, więc nie sądzę aby zdążyły "odrosnąć". Niby nie je łapczywie, ale sieczkę mu dam. Przecież mu nie zaszkodzi
dziękuję  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 20:15
[quote author=caroline link=topic=1412.msg442230#msg442230 date=1263590205]
tutaj masz opis: http://sklep.horses.pl/product-pol-4363-Equilibrium-pad-do-masazu.html

są jakieś przeciwwskazania do używania tego padu?

[/quote]

up! może ktoś wie? zastanawiam się czy mogę go bez obaw zakładać seniorce 🙂
Co ile klacz ma ruję?


Cykl trwa ok. 21 dni, więc mniej więcej co 3 tygodnie. W sezonie wiosennym objawy najbardziej nasilone, przez resztę roku trochę mniej.
Hej mam pytanko czy może mi ktoś podpowiedzieć jak nauczyć konia zbierania,jak cofamy ze stój to zebrana jest ślicznie ale od momentu ruchu w przód głowę wyciąga do przodu nawet są momenty że próbuje wyciągać tak wodze z ręki.Czuję że bardzo się usztywnia kiedy próbuję pracować.Może opiszę teraz jak próbuję ją zbierać i ocenicie co źle robię i jak jest prawidłowo;delikatnie pracuję wodzami,łydki przykładam na zmianę tak jak koń idzie ale nogi mi szybko siadają,czasami to pomaga ale czasami właśnie w tym momencie czuję jak się usztywnia i wisi na wodzach lub dla odmiany zaczyna caplować.Może mi podpowiecie,dziękuję i pozdrawiam. 🏇
O nie...  🤣 🤣 🤣
😵 proszę... najlepiej najpierw poczytać, czym wgl jest zebranie...
Ojoj !!! Szczypioreczek do zjedzenia...
Klami, możesz mi podać twarożek? W sam raz będzie ze szczypiorkiem 🤣
Prowokacja - ortografia ok, zdania składniowe no i od razu napisała jak "zbiera" konika. Łeee
darolga   L'amore è cieco
17 stycznia 2010 22:43
To ja dopieprzę i dosolę  😀iabeł:
Przypomniało mi się, jak na jednym obozie dokładnie tak nas uczyli "zbierania"... I te komentarze instruktora "wszystkie inne metody są złe, ta jest właściwa..."

😵 Ale wbrew pozorom istnieje wielu wyznawców tej metody...
darolga, oj tak, dopieprz 😁

Słuchajcie bo mój też się super zbiera, ale tylko w stępie jak przywiązuje wodze do tych kółek przy siodle <po to są nie?>. Co zrobić żeby się zbierał w stój?
Burza, moze byc wiejski??

Klami, dziękuje moja droga, kto posieka szczypior? 😀
Ja ja ja !! Ja chce !!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 22:48
Burza nie wodze, a wypinacze! i masz racje, po to są te kółka przy łęku. i jeszcze cieżarki się przydadzą, przyczepisz do wędzidła i koń będzie musiał sie zebrać
Klami, proszę


No napisze mi ktoś jak konia zbierać, bo jutro zdjęcia mi koleżanka na fotobloga będzie robić i wiocha z niezebranym, a nie mam już fotoszopa żeby zmazać sznurki!
Dziewczyny po co sobie utrudniać??

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się