kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

DZiękuję wszystkim za odpowiedzi! Będę ćwiczyć 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 października 2014 16:36
Asiulla, jest mnostwo artykulow i ksiazek na temat teorii co czym jest 🙂 wujek google wie wszystko
A sama niczego konia nie nauczysz skoro nie wiesz co to jest 😉 instruktor na pewno Cie nauczy co i jak

Orzeszkowa, widzisz, Ty masz gorki i mozesz po nich jezdzic 😉
ja w sliderach zabilabym konia na lekkim wzniesieniu wiec calosc musimy budowac uzupelnie na plasko.
I da sie 😉
a nawet bez sliderow, niestety zoperowane wiezadlo, drugie uszkodzone razem z przyczepem... nie dane by nam bylo ;D
A propos zjeżdżania:
W niedzielę zabieram konia do nowej stajni, której konie były w tym tygodniu odrobaczane, więc swojego też muszę odrobaczyć. Kiedy to najlepiej zrobić? Jutro? Koń na pewno będzie stał jutro w gnoju. Czy przed samym wyjazdem? Będziemy jechać 6-7 godzin..
Sonkowa, mi wet powiedział że te nowe pasty zabijają robale od razu, więc nie trzeba odrobaczać w danym momencie, czy trzymać konia w boksie i nie puszczać na pastwisko. Ja bym odrobaczyła jutro na twoim miejscu.
Dzięki aga!  😉
Czyli to, że cały dzień będzie wżerał stare kupy nie będzie przeszkadzało?
Sonkowa, no chyba kup nie je co? :P Ja zawsze odrobaczam dzień przed wyrzucaniem, więc skoro w niedzielę wieczorem będziecie już w nowym, czystym boksie, odrobaczyłabym jutro 😉
Mam plan na zimę żywienie mojego hucuła wzbogacić o całkiem nowe dla niego rzeczy - mianowicie chciałabym zacząć podawać mu czarnuszkę egipską (granulat) i zastanawiam się również nad olejem (tym od p. Podkowy).
Koń w lato stał na samej trawie, a w zimę dostawał siano i owies.
Jeszcze nie wchodzi teraz do stajni, ale niedługo jak zrobi się zimniej będzie wchodził tam na noce albo tylko na śniadanie i kolację.
A że jestem całkowicie zielona w tym temacie, mam kilka pytań:
- Obie te rzeczy muszę jakoś stopniowo wprowadzać, w sensie na początku dawka mniejsza niż ta zalecana, a później po mału coraz więcej aż dojdziemy do tej zalecanej?
- Jak to podawać? W sensie, olej wlewać do czarnuszki? Do owsa?
- Muszę wtedy wyeliminować siano albo owies?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Jak to chcesz mu wyeliminować siano?  Przecież to jest podstawa
nitruele, siano musi jeść!!! Jeśli coś ograniczamy w żywieniu to owies. Siana koń ma mieć dostatek. Olej, czarnuszkę dorzuca się do owsa. Zaleca się zawsze wprowadzanie nowości mniejszymi porcjami przez kilka dni. 
Dziękuję bardzo  🙂
Mam plan na zimę żywienie mojego hucuła wzbogacić o całkiem nowe dla niego rzeczy - mianowicie chciałabym zacząć podawać mu czarnuszkę egipską (granulat) i zastanawiam się również nad olejem (tym od p. Podkowy).

jest taka potrzeba czy zwyczajnie chcesz dogodzić konisiowi ? Jeśli to drugie to sobie odpuść.
Jak myślicie ile czasu to by trwało i czy to w ogóle byłby dobry pomysł? Chciałabym nauczyć kompletnego laika lonzowac konia na wycpieciu. Kon generalnie grzeczny, reagujący na głos.
nikinga, ech, laik nie będzie miał tego wyczucia w ręku :/ Zależy, jak bardzo kumaty i jak szybko ci się uda mu wytłumaczyć te wszystkie niuanse
Niestety wiem, ale mozna powiedziec ze jestem postawiona pod murem. To znaczy moge jeszcze to olać i kon bedzie stał 4 dni z rzędu (stał= karuzela+padok) ale tak średnio mi to pasuje 🙁
nikinga jeśli chodzi o mnie zostałabym przy godzinie karuzeli + padoku ile tam ma wychodzić niż dawać kompletnemu laikowi lonżować konia, szczególnie jeśli koń ma na tej lonży pracować 😉 może być później więcej szkody niż pożytku 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2014 20:20
też bym radziła olać sprawę. Niech nawet koń pójdzie dwa razy dziennie do karuzeli sobie połazić bo naprawianie konia po lonżach na wypięciu z laikiem to będzie dopiero zabawa.
Ja mojego konia chodzącego bez żadnego problemu na lonży i przeróżnych wypięciach w stajni, gdzie niby byli ludzie potrafiący to robić... no i musiałam konia uczyć chodzić na lożny raz jeszcze  🙄
gra nie warta świeczki a jak masz karuzelę to jesteś w domu 🙂
Mam problem z kłusem u mojego kuca, w zasadzie to on nie ma problemu tylko ja A mianowicie jak anglezuje się na kucu ? Idzie strasznie szybkim kłusem i nie wiem jak anglezować. HELP ME
Agussska, zwolnić krok i anglezować nisko 😉
Agussska na Twoim kucu z ochwatem?


edit. doczytałam, że kuc ozdrowiał, przynajmniej tak wynika, więc załóżmy, że pytania nie było.
Prosze o porade w sprawie skoków. Robie motylki i przechylam sie mocno do przodu.. Jak to korygować ?
A w galopie palce od konia mi lecą i przesówam się na tył.. Jaka rada ?
I jak poradzić sobie z półsiadem ? Nie mam oparcia na strzemionach.

PS. Ogl w skokach czuje, że nie ma opracia bo latam przy kazdym skoku..
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2014 21:52
wziac trenera i z nim pojezdzic 🙂
smartini

Jezdze z trenerka  😉 Można darować sobie takie teksty, przyszłam po porade chyba o to w tym wątku chodzi no nie?  🤔wirek:
[quote author=Zora90 link=topic=1412.msg2195310#msg2195310 date=1412455073]
Agussska na Twoim kucu z ochwatem?


Z tego co wiem to ruch dla ochwaconego konia jest bardzo ważny, może chodzić pod jeźdźcem ale nie szaleć, on nie chodzi 7 godzin dziennie tlko godzine i to może co dwa dni więc to dużo nie jest. A kuc teraz nie kuleję więc pracę wznawiam 😉
Pozdrawiam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2014 22:07
yyyyy, ale to była rada oO miałaś wiele pytań na które najlepszym lekarstwem jest trener i to nie żaden przytyk a fakt.
A skoro trenerka nie jest w stanie skorykować takich błędów u Ciebie i Ci z nimi pomóc... cóż, w takiej sytuacji zmieniłabym trenera 🙂
smartini
Skoro przychodze tu to znaczy, że z jakiegoś powodu trenera zmienić nie moge!  😉
I nie prosze o rade ''co zrobić żebym lepiej jeździła" tylko o konkretne problemy, każdemu można by powiedzieć zmień trenera skoro ci tego nie mowi.  🤔
Jak nie wiesz co doradzić to lepiej nie mów nic, byc może ktoś się znajdzie kto pomoże.  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2014 22:22
oh, już milknę  😀
jemciasto jeśli chodzi o palce od konia w galopie to prawdopodobnie jest też tak w stępie i kłusie tylko w galopie się to pogłębia i uwidacznia. Musisz już w stępie rotować nogi, w kłusie też i przed zagalopowaniami. No i się pilnować 😉
jemciasto, Wybacz o Jaśnie Pani, że ktoś tu śmiał zwrócić uwagę na tak nieważną kwestię jaką jest trener... Przecież każde dziecko wie, że to naprawdę Internet trenuje topowych jeźdźców skaczących światowe parkury i wygrywających międzynarodowe zawody. Smartini, jak mogłaś tego nie wiedzieć?! 🤔  Ty nawet nie potrafisz się porządnie przesónąć w siodle, a co dopiero jakichś rad udzielać...

🏇
julka177
Dzięki będe nad tym pracować !  😀


Sankaritarina Wcześniej napisałam już że każdy wie, że trener jest najważniejszy i on rad powinien udzielać. A jesli się nie sprawdza powinno się zmienić. Jeśli nie mam możliwości zmiany trenera staram się uczyć przez każda inną możliwość. Odpowiedziałam w taki a nie inny sposób smartini bo mnie już denerwuje, że każdy radzi zmiane trenera w przypadku gdy ja nie moge i nie twierdze że smartini jeździ źle i nie powinna odpowiadać tylko chodziło mi o konkretne korekty, a nie po raz kolejny ''zmień trenera".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się