ku przestrodze / byla opiekunka Celebesa znow w akcji

Maddie jesli nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, to radze przeczytać jeszcze raz 😉 absolutnie nie chce  szukać dziury w całym, wyraziłam swoje zdanie, że dla mnie te warunki, mimo ogólnej opieki, jaką konie wyraźnie mają zapewnioną, nie są odpowiednie 🙁 ja bym moich koni tam nie postawiła, choć sama nie mam luksusowej, wypasionej stajni... moje konie mają boksy w starym kurniku, nie jedna osoba powiedziałaby coś na ten temat, ale dla mnie najważniejsze że sa BEZPIECZNE!!! koń nie wsadzi nigdzie nogi, nie przeskoczy...
a trzymanie ogiera z klaczami, bo jest grzeczny (może akurat klacze sie nie grzeją) moim zdaniem jest krótką drogą do niekontrolowanej "produkcji" źrebaków, a w tym to już nie ma nic dobrego 🤔

aha...i przepraszam za pomyłke co do wieku, styl pisania na fb mnie zmylił 😡

i czas chyba zakończyć 🚫 bo nam sie oberwie 😉
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
19 lutego 2011 10:11
Jeszcze tylko parę słów obrony z mojej strony:

Czy produkują świadomie to nie wiem. Jeżeli tak, to dziewczyna jest równie nieodpowiedzialna co Vanessa i nieważne, że jest już pełnoletnia.
A ten ogier co go znasz to poczekaj aż klacz zacznie się grzać...


Ogiera nie tyle co znam, co jestem jego... hmmm... opiekunką od dwóch lat, co ma małe znaczenie tutaj. Stoi z klaczami. SWOIMI klaczami. Kryliśmy, aktualnie jedna pokryta, dwie pozostałe będziemy kryć na wiosnę. Jak się pierwsza grzała po wyźrebieniu jakiegoś większego problemu nie widziałam. Teraz przyszedł czas na drugą. Może trochę bardziej się koń do stajni śpieszy, ale na pewno nie jest tak, że koń nie może stać obok klaczy  🙄

hugolina009 moja stajnia też jest w starym kurniku. Aktualnie jest przeznaczony do remontu, żebym konia mogła do siebie wziąć w wakacje. Co do produkcji źrebaków - moja 'koleżanka' jest osobą trochę niedorozwiniętą, kochającą i lofciającą konisie, która na prawdę ma dziwne pomysły i fbl tej dziewczyny jest pisany bardzo w stylu mojej koleżanki, chociaż wiem, że to nie ona. Może ta dziewczyna również jest nie do końca rozwinięta?
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
19 lutego 2011 21:54
Dobra kończymy otwarte krytykowanie/wymiany zdań o szczurzejmamie.
Ale patrzcie na to (komentarze od...szczurzejmamy) :
http://www.photoblog.pl/mojesiwe/80083557/torccikk.html

edit:
Nie wiem czy wiecie, ale Vanessa zamieniła się na konie i teraz jest posiadaczką kucyka o imieniu Carino.
Popatrzcie na notki :
http://www.photoblog.pl/cwalujac/87415437
http://www.photoblog.pl/cwalujac/87508974
http://www.photoblog.pl/mojesiwe/87481203
http://www.photoblog.pl/mojesiwe/87484678
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 10:59
Poczytałam trochę tu i volcie... I jestem w szoku  🤔
Normalnie brak słów  🤬 Rozpieszczona 'dzieffczynka która koffa swojego Qnisisa' 
Podziwiam że ktoś po takich akcjach sprzedaje jej konia czy się z nią 'wymienia'  😵
Dla mnie NIEDOPUSZCZALNE  👿 Czy jej rodzice tego nie widzą?!
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 lutego 2011 12:12
Może tamten gość wziął Kajtka z uwagi na te jej "jazdy"? Ale spoko wymiana 😵 pewnie jeszcze Wanessa zapomniała o paszporcie.
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 13:04
ChingisChan chyba dał kolejnego konia na 'zmarnowanie' przez Wanesskę  🤬
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 lutego 2011 13:05
Możemy się tylko domyślać czy to dorosły człowiek czy dzieciak. Może chce potem odkupić od niej tego kucyka?
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 13:46
Nie wiem czemu ten facet zamienił się z nią na konie.
Ale wiem, że jego znajomi otwarcie to krytykowali i chyba mu odradzali.
Mi się wydaje po prostu, że gościu wymienił się dlatego, że to za rok będzie już koń do jazdy...a nie to co kucyk.
Dopiero niedawno sam kupił tego Carina a już się wymienił z Vanessą na Kajtka.
Miejmy nadzieję, że nie będzie próbowała na niego wsiadać.  🤬
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 13:48
Albo jest taki jak Wanesska..   😤
Ale jej to się należy  🤬
A jak ona ma 17lat to ja mam 40stke.  😵


daliasta ja w cuda nie wierzę. Jak na tym szetlandzie jeździła  🤬
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 13:50
Król_Julian Na jakiej podstawie wnioskujesz, że ma 17 lat ?  😉

btw. kocham twój nick i avatar. 😜
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 13:52
daliasta ma tak na swoim pb  🤔 W co raczej uwierzyć baardzo trudno.

Fanka Juliana?  😁
wątek zamknięty
ciastkoo   "Koń to coś więcej niż zwierzę, to istota pełna ta
20 lutego 2011 13:59
A ktoś może wie ile lat ma ten nowy koń Wanessy Carino ??
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 14:06
Król_Julian jestem u samego źródła, więc dobrze wiem..nie trzeba mi jej kłamstw z pb.
Vanessa ma...14 lat ! Będzie mieć 15 dopiero w tym roku.
[quote author=Król_Julian link=topic=24216.msg906167#msg906167 date=1298209922]


Fanka Juliana?  😁

[/quote]
A jakże inaczej. 😁
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 14:10
daliasta Dawałam jej 13 lat   🤔
Poczytałam jej posty na Volcie... MASAKRA  😵 Znasz ją osobiście?


Julian wymiata  😍
Już Cię lubię  😜


edit:
http://www.photoblog.pl/plusminus/66870870
Jezus Maryja !  🤔
Normalnie aż spadłam z fotela ! Kto im te konie pozwala trzymać?!  🤬
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 20:46
Król_Julian
Vanessa chodziła do 'mojej' szkoły.
Teraz chodzi do szkoły z moja koleżanką.
Kilka razy ją widziałam, ale do wymiany zdań jako takiej między nami nie doszło.

Co do pb plusminus to dziewczyna też chodzi do mojej szkoły..ma taka swoja grupę quniarek.
Ale właścicielka sprzedaje kucyki.Carino, nowy kucyk Vanessy też pochodzi z tej 'hodowli'.

wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 21:00
daliasta czyli jesteś na bieżąco z informacjami. Ale naprawdę jestem często w szoku jak nieodpowiedzialni są ludzi  🤬
Po co komuś koń? Jak myśli że ;żyje marchewką i jabłuszkiem'?! Albo trzyma konia w okrutnych warunkach?!
Jesienią ubiegłego roku byłam w 'stajni' w której konie stoją w 'patykach' dla świń !  😵
Ale moja niby koleżanka mówi że warunki są dobre  🤬 Tylko konie brudne jak nie wiem co i za ściółkę maja odchody  🤬
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 21:13
Król_Julian jej mama tylko łoży na utrzymanie konisia, a reszta jej nie obchodzi.
Robi co chce, ma co chce etc.

Co to są patyki dla świń ? 😡
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 21:16
daliasta 'Patyki' ??  🤣 Tak określiła to moja koleżanka. To takie coś z kratami i tam siedzą świniaki  😜 Niezbyt duże.
Ale jak to 'fachowo' nazwać to nie wiem  😡
Chociaż na wsi się wychowałam. No ale przecież świniaków nie mięliśmy XD Chyba że poszłam do wujka to tak, były  😍
Jak byłam mała to kochałam małe prosiaczki  😜 I wszytko co u wujka w gospodarstwie miało dwie nogi i coś robiło  😂
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 21:22
Król_Julian nigdy nie zetknęłam się z takimi określeniami. 😀
Co do warunków w stajni gdzie trzyma teraz Carina, to nie są złe.
Chodzi raczej o sam fakt 'opieki'.
Zobaczymy jak będzie z Carinem.

wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 21:24
daliasta Ja się spotkałam. Takie hmm wiejskie?? Ale mi się podoba. Takie śmieszne  😂
Czekajmy więc na rozwój sytuacji  😤
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 21:30
Król_Julian za pewne niedługo usłyszmy o jakimś zajściu.  😉
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
20 lutego 2011 21:44
daliasta Jestem tego pewna! A tak wgl  napisała aż do tej plusminus koniary bo by mnie chyba szlag jasny trafił  🤬
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
20 lutego 2011 22:15
Król_Juliannapisałaś ?
Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam twoją wypowiedź.  😉
wątek zamknięty
Hmm ja osobiscie znam Wanesse i moge powiedziec ze jest niepoważna ...
A co do Carina to najprawdopodobniej juz na nim woziła tyłek... z tego co wiem to `madre` dziewczynki ze strefy juz wsiadały na Carina i jezdziły na nim chociaz on ma jakos 2 latka ;/wiec Wanessa nie chce byc gorsza on nich...
A co do tych kucykow to moim zdaniem są meczone przez nie;/ nawet jedna z dziewczyn pare lat temu przyczyniła sie do tego ze pewien kon zdechł 🙁(;/
przez jej głupote...
takie to tylko zamknąc w pokoju bez klamek i nie wypuszczac...wrrr...
codziennie ogladam ich photoblogi i czasm mam ochote tam pojechac i im wszystkim wpier****... a konie zabrac i oddac w dobre ręce.

Nie ma to jak włożyć kucykowi wędzidło rozmiaru 13,5 ;/
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
21 lutego 2011 14:05
karolekkk tego zdjęcia nie widziałam na żadnym pb, albo mi umknęło.
Ale miała pomysł dziewczyna z tym wędzidłem.
Na szczęście właścicielka sprzedaje chyba wszystkie kucyki.
wątek zamknięty
biorąc pod uwage to jak kucyki są u niej teraz traktowane, to raczej nie bedzie sie starała, aby znaleźć im dobry dom 🙁 wiec mogą trafić z deszczu pod rynne...
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
21 lutego 2011 15:01
daliasta napisałam ! Opierniczyłam ją delikatnie mówiąc  👿

karolekkk Chyba powinnam być w szoku. Ale jeśli ktoś nie ma mózgu to czego miałabym się spodziewać ?? :oczopląs:
Widać że cierpi na brak mózgu skoro ma konia/zajmuje się nim i nie wie nic na temat jego 'działania'.
A to wędzidło to...  👿 Takie lanie bym jej dała  🤬

hugolina009 Jeśli sprzedadzą te kucyki/kucyka to raczej w podobne warunki trafią  😫
wątek zamknięty
A co do wanessy to kiedy miała kajtka w Piskorzowie to nie zajmowała sie nim wogole... czasem go wyczysciła jak ktos jej zwrocił uwage... a ogolnie to tylko chodziła i zagadywała zeby ktos jej pozwolił powozic dupe... ehhh szkoda gadac... skad sie tacy ludzie biorą ?;/ 🤔
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
21 lutego 2011 15:27
W sumie z tego co wiem, to kucyki są jej taty.
A ona tak na prawdę nie jest do tego stopnia zainteresowana jeździectwem, aby doglądać dokładnie tego co robią.
Sama na nich nie jeździ.
Te quniareczki, które jeżdżą na tych kucach przychodzą sobie kiedy chcą i ona nie ma na to żadnego wpływu, chyba , że jej tato by tak zadecydował.

Król_Julian w komentarzu ?  😉
wątek zamknięty
Król_Julian   Ach te człowieki.
21 lutego 2011 20:23
karolekkk z wyboru  😀iabeł: Jak się kołkiem urodziła to kołkiem umrze  😀iabeł:


daliasta na PW  😀iabeł:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.