Młode Konie

katka - super sobie młoda poradziła  🏇
armara - Jak u Ciebie ładnie  🙇 Co to za siodło?  👀
Armara tak 🙂 Bajou na Cisonia xx (matka posadowska  :kocham🙂
Ambrozja
dziękuję  :kwiatek:
A siodło to Daw-Mag GP, poleciało pw

katka
No to nie dziwota, że taka fajna. strasznie mi się Cisonie podobają  😜
a w jakim mniej więcej wieku powinno sie zacząć z koniem prace na lonży ? (najlepiej)
adriena, to jak koń niecałe 3 lata już na lonży pracuje, to kiedy planujesz zajeżdżanie? Bez urazy - pytam czysto ciekawsko, bo ogólnie kiedyś postanowiłam, że jak nie mój koń to nie ingeruję w pracę nad nim 😉
Armara czy bedzie fajna to sie okaze 🙂 poki co naprawde dobrze sie z nia pracuje, mila i grzeczna a to juz duzy plus 🙂
troche jej szyjki brakuje, bo krotka taka ale na to juz niewiele moge poradzic 😉 grunt ze urosla, pupy dostala i kate rozbudowala troche 😉
Averis   Czarny charakter
09 stycznia 2011 21:13
katka, ja się wypowiadam jako rekreant i właściciel jednego konia, zdaję sobie sprawę, że konie sportowe/hodowlane, to zupełnie inna bajka.
armara, ja zajeżdżam czterolatka, bo tak sobie wymyśliłam 😉 Jakby był xx, to też by poszedł jako czterolatek, po prostu 😉 W sumie mój koń psychicznie to też staroć, ale czekam, bo mogę sobie na to pozwolić.
Averis ale ja sie z Toba calkowicie zgadzam 🙂 moim zdaniem im pozniej tym lepiej, chociaz z doswiadczenia wiem ze jak za pozno to tez nic dobrego z tego nie wynika
Averis   Czarny charakter
09 stycznia 2011 21:18
Złoty środek, ot co 😉
Mój koń jesienią podjeżdżony [3,6 z hakiem], teraz się leni [w zasadzie niezależnie ode mnie, niestety], wiosną [4] zaczynamy znów jeździć i tak naprawdę dopiero będzie zajeżdżona.
Averis
Nie zmaierzam się kłocić, każdy robi jak uważa, jestem absolutną przeciwniczką brania do jakiejkolwiek pracy koni poniżej 3 lat.
Najważniejszy  (jak wszędzie)jest zdrowy rozsądek.
Averis   Czarny charakter
09 stycznia 2011 21:34
Ale ja też się nie zamierzam kłócić 😉
ja swoje zajezdzilam jak mialy 3,5 na zasadzie- zobaczyly co to lonza, siodlo i ciezar jezdzca. tyle by pochodzic w 3 chodach na dlugiej wodzy i na padoki. teraz dopiero wracaja w robote 🙂
adriena, to jak koń niecałe 3 lata już na lonży pracuje, to kiedy planujesz zajeżdżanie? Bez urazy - pytam czysto ciekawsko, bo ogólnie kiedyś postanowiłam, że jak nie mój koń to nie ingeruję w pracę nad nim 😉

Najprawdopodobniej od późnej wiosny, generalnie chcę jej wtedy zacząć zakładać siodło i przyzwyczajać do wszystkiego co z tym związane i jak się uda na nią wsiąść od czasu do czasu to będzie ok.
Mój z tego co wiem był zajeżdżany jak miał 3 lata.
W kwietniu będzie miał 5, a od października jest jeżdżony co jakiś czas. Tą zimę ma wolną, ze względu na moje choroby i warunki do jazdy, ale sądzę że mu to nie zaszkodzi, a wy jak sądzicie?  🤔
Zapomniałam dodać że oczywiście codziennie jest wypuszczany na padok z kolegą, i tam sobie biegają od rana, do czasu kiedy zaczyna robić się ciemno.
Moje dziewczynki
po tym samym ojcu a zupelnie inne


i

Moje dziewczynki
po tym samym ojcu a zupelnie inne

I znowu kit wciskasz, jak inne jak obie siwe  😁
Pierwsza mi się dużo bardziej podoba 🙂
Bo druga ma turbo dynamo... hahahhaa Wariatka jest. Wyzsze dadza jej do myslenia.


A ja sie wkoncu dorobilam porzadnego filmiku, gdzie jest wszystko i mozna miec obraz konia :
katka ja ta druga bardziej lubie

moj kary potwor wczoraj zosta zajezdzony i normalnie rewelka. Chlopak na niego wsiadl i pojechal. 🙂 Ja strasznie dumna matka jestem, w poniedzialek wsiadam osobiscie.  😜
Ja mam młodego pół folbluta ,ma dokładnie 2 latka i 10 miesięcy narazie się tylko bawimy w jakieś okrążania i ustępowania 🙂 ma już za sobą lonżę z ogłowiem i siodłem nawet, ale zaczynamy coś robić dopiero w kwietniu jak się pogoda i podłoże w miare ustabilizuje  🙄
crazy, 1:42 - świetnie dobrana muzyka do tych skoków! 👍 [ja wiem, że tu się na konia ma patrzeć, ale to tak fajnie współgra, że ciężko nie zauważyć 😁 ]
Całkiem sympatyczna ta Twoja baba 🙂

FasOlka, Półfoblut czyli... pół folbluta i pół... czego? 🙂
FasOlka, powoli przyuczać do lonży jak komuś się bardzo spieszy to ok, ale od razu lonża z siodłem i ogłowiem? Daj mu jeszcze trochę dzieciństwa 🙂
Sankaritarina pól folblut , pół sp :P a on jest sp :>


Bay bodajże dwa razy miał na sobie siodło i ogłowie i robiłam to stopniowo , nie wszystko naraz :P pozatym teraz już wogóle nie jest lonżowany , jedynie raz w tygodniu pobawimy się troche na lince 🙂
crazy   świetny filmik 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 stycznia 2011 17:19
A moja dziewczynka dorasta 🙂
Jeszcze parę miesięcy i zaczniemy zabawę z zajeżdżanie 🙂 Przypomnę młoda skończyła 2 września - 3 lata 🙂
Filmik robila nigna, za co wielkie dzieki jej 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 stycznia 2011 22:28
No to może po tak dluuuuugim czasie, nieobecności w tym wątku w końcu sie pokażemy.  😀
Tak wyglądamy dziś:

Moja wymarzona dluuuuga grzywa.  😍
Młody właśnie skończył 2,5 roku  😍 W nowej suuuper stajni, w ktorej jesteśmy juz 4 miesiące!
Młody właśnie zaczyna najbardziej podstawowe szkolenie, raczej bazując jeszcze na zabawie. Ale w każdym razie jest w baaardzo dobrych rekach, a ja jestem spokojna i wiem ze mojemu młodemu żadna krzywda sie nie dzieje.
Akurat reszta zdjęć jest niestety, kiepska dlatego tez w przyszłym tygodniu wstawię nowe lepsze.

http://i798.photobucket.com/albums/yy262/adrianna32_2009/100_0721.jpg  :kwiatek:
crazy
Fajna dziewuszka, bardzo poukładana i zrównoważona 🙂
adrianna32
Widać, że go przybyło, ale wzrostowo chyba szału nie robi   👀 ?

Bay
Chyba trochę demonizujesz to "lonżowanie FasOlki. Koń ma prawie trzy lata, muiałabyś chyba teraz 3/4 kraju nawracać  😁

edit: Literówki
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 stycznia 2011 09:33
armara po raz pierwszy w życiu, po zmianie stajni, młody jest w tak dobrej kondycji.
No niestety duży nie jest i raczej juz nie będzie, a podobno miał po kastracji tyle urosnąć. Choć z drugiej strony, lubię Male szybkie i zwinne konie. A on jest meeeega szybki.
Zmężniał strasznie, zrobili sie taki grzeczny, teraz mogę z nim dosłownie wszystko.  😀
Moja Młoda właśnie wyrosła mi z CZWARTEGO już siodła dla niej.  😵  skoro ma dopiero 4,5, ciekawa jestem w czym będzie chodzić za 3,4 lata?
Dzisiaj pierwsze poważniejsze skoki pod siodłem nas czekają, proszę trzymać kciuki!

Jakieś starocie bo dawno nas nie było:





katka druga fajna, lubię takie turbo dzieci  😍 ciekawe na co Ci dziewczyny wyrosną.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się