Siodła z niższej półki, co polecacie?

No to kiepsko widzę tą sprawę, bo nastawiałam się na tanie siodło typu Daslo, a chłopak najprawdopodobniej jest na nie za szeroki...  👿
U nas niestety Wintec Wide'ów z drugiej ręki nie ma - jedynie Burza sprzedawała niedawno...


A dowiadywałaś się w Daw-Magu?
Myślę, że na telefon zrobiliby Ci wybrany model siodła w rozstawie XL. Nie takie cuda już szyli 😀
Szukam taniego siodła poniżej tysiąca złotych (najchętniej właśnie do 700 tak jak wypadało Daslo - to będzie pierwsze siodło dla Kluska, więc nie chce przepłacać) - a z resztą misiek jest z niego spory, jak zacznie pracować to pewnie jeszcze się rozrośnie, więc nie bardzo chcę inwestować w siodło bez wymiennych łęków🙁
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem siodła ujeżdżeniowego.
Jestem niską osobą (161 cm), krótkie nóżki (długość mojego uda to 38 cm), przeczytałam wasze rady co do siodeł dla takich osób w wątku o siodłach ujeżdżeniowych, ale ceny tych siodeł to >1000zł. Większość z was też porusza problem, że w pewnym momencie siodło robi się za wąskie, bo koń się rozsrasta - tu też wymyśliłam sobie, że dobrym rozwiązaniem byłby wintec.
Skorzystałam ładnie z wyszukiwarki, ale niewiele dowiedziałam się o modelach wintec 500 dressage lub 2000 dressage, które mnie głównie interesują.

I zauważyłam całkiem ciekawą sprawę - na niemieckim ebay'u te siodła można kupić w cenie 200-400 zł, a na allegro od 800-900 zł. I od razu pytanie - czy to rzeczywiście wygląda tak różowo? Wiele sprzedających pewnie nie wysyła poza granicę? Zajmował się ktoś keidyś czymś takim?
hej, bardzo proszę o radę. Planuje kupić siodło rajdowe (używane) mam już jedno upatrzone (rajdówka pleszewa 17C).  Ale intryguje mnie sprawa przedniego łęku. Wydaje mi się dość wąski. Co o tym sądzicie?
Zdjęcie siodła





vissenna   Turecki niewolnik
06 listopada 2010 19:21
EnSzertem Na jakiego konia potrzebujesz tego siodła?

Na przystułach zawieszona jest osłona z wybitymi danymi siodła, powinien tam być rozmiar (17" itp) i szerokość (M, L itp.). Najlepiej tak sprawdzić.
na pleszewach raczej nie ma tych wybić.
Siodło wygląda na bardzo wąskie..
vissenna   Turecki niewolnik
06 listopada 2010 21:32
na pleszewach raczej nie ma tych wybić.
Siodło wygląda na bardzo wąskie..


Ojej, no tak, to nie Daw-Mag.
Siodło dość wąskie na drobniejszego konia będzie ok.
A no właśnie. Nie ma też takiego czegoś jak siodło firmy Pleszew. są siodła z Pleszewa bo tak jest kilka zakładów rymarskich produkujących siodła. A że wiele osób kojarzy siodła tylko z ta miejscowością to mowi, że sprzedaje siodło z Pleszewa, mimo, że nie zawsze siodło ma cokolwiek wspólnego z jakąś tamtejszą wytwórnmią siodeł.
mam dwie klacze... Chciałabym żeby chociaż na jedną pasowało. Jedna to klacz arabska. Na razie drobna, bo niespełna 4 letnia. A druga to angloarabka raczej mocno wykłębiona (13 lat) 160cm. do Miśków to ona nie należy, ale nie jest też jakaś niesamowicie drobna.
Mam też starą niemiecką kulbakę wojskową, w tym samym miejscu gdzie mierzyłam tamto siodło, ona ma 24/25cm i jest za duża, podczas jazdy strasznie przesuwa się do przodu na łopatki konia, a jak mówiłam koń jest mocno wykłębiony...

poproś o zdjęcie siodła od spodu, to zobaczysz jaki ma rostaw ławek. Może lepiej uwidoczni się jakie jest to siodło.
proszę oto ono. Od spodu wydaje się dość szerokie jak na mój gust.
A ja mam pytanie odnośnie siodeł Wintec. Który model ujeżdżeniowy polecacie z własnych doświadczeń? Zastanawiałam się nad Isabell CAIR lub Pro Dressage CAIR. Siedzisko Isabell wydaje mi się dużo głębsze i jakoś bardziej do mnie przemawia, ale czy Wy macie jakieś doświadczenia, refleksje w tym temacie?
No i druga rzecz, jak wygląda dopasowanie tych siodeł do konia? Wintec oferuje różne rozstawy łęku i rozmiary siedziska?

No i jeszcze mi się przypomniało 🙂 Czy te siodła po jakimś czasie "układają się" pod tyłek jeźdźca tak samo jak nowe skórzane, czy cały czas trzymają ten sam kształt?
EnSzeretem faktycznie od spodu siodło wygląda na dość szerokie, a znowu łęk przedni na dość wąski.


Nefreteska poszukaj opinii o tych siodłach w wątku "siodła ujeżdżeniowe", tam było o nich wspominane nie raz.
EnSzeretem faktycznie od spodu siodło wygląda na dość szerokie, a znowu łęk przedni na dość wąski.


Nefreteska poszukaj opinii o tych siodłach w wątku "siodła ujeżdżeniowe", tam było o nich wspominane nie raz.


Dzięki 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
07 listopada 2010 16:39
EnSzertem szerokie ławki wcale nie wykluczają wąskiego łęku. jeśli to siodło z Siodlarza Pleszew to MUSI mieć gdzieś numery w których podane są wymiary.


Nefreteska Isabell jest zdecydowanie o dłuższych tybinach i w mojej opinii wygodniejsze. W zależności od rozmiaru siedziska w Wintecach są montowane różne łęki w standardzie. Jeśli dany łęk nie pasuje - 80 zł kosztuje inny 🙂
Nefreteska Jeździłam w Isabell CAIR starym , w Pro Dressage CAIR starym i w Pro Dressage CAIR nowym (takie mam, ten model bez countrblocka).

W Isabell siedziało mi się koszmarnie, czułam się zakleszczona z każdej strony. To siodło zdecydowanie nie pomaga, lecz wręcz narzuca ci sposób siedzenia. Dla mnie odpada. Głębsze siedzisko zakleszczało mi tylko tyłek. Oprócz tego czułam się bardzo daleko od konia.
W Pro Dressage starym siedziało mi się bardzo dobrze, miałam pełną swobodę ruchów, tak samo w moim Pro Dressage nowym. Oczywiście wiadomo, nie wszyscy lubią to samo 😉
Co do dopasowania - łęki możesz wymieniać w każdym z wymienionych siodeł, tylko musisz je oczywiście zanabyć 😉 Co do siedziska Wintec ma rozmiary od 16,5' do
Siodła zdecydowanie jak to napisałaś 'układają się', z reguły dość łatwo jest je źle wyjeździć.
czy to siodło jest faktycznie lekkie? [[a]]http://cgi.ebay.de/Wintec-2000-Vielseitigkeitssattel-/160506444606?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item255eedfb3e[[a]]

a z tym miał ktoś do czynienia? [[a]]http://cgi.ebay.de/Vielseitigkeitssattel-Thesee-Dressur-Neuwertig-/270663977465?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item3f04d489f9 [[a]] - pasują tu chyba łeki od winteca.  4 kg to chyba lżejsze od przeciętnego siodła. Tylko martwi mnie, ze jest ono vsd- już mam lemetex,a magica vsd i własnie na placu jeździ się rewelacyjnie, ale dłuższe tereny to masakra.

a o tym ma ktoś jakieś zdanie? [[a]]http://cgi.ebay.de/Wintec-250-Sattel-weises-Eisen-weit-17-VS-NEU-/150521995236?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item230bcf5fe4[[a]] , o albo tym [[a]]http://cgi.ebay.de/Sattel-Wintec-500-17-fast-neu-Top-Zustand-/160506504568?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item255eeee578,[[a]] to też wchodzi w rachubę [[a]]http://cgi.ebay.de/Wintec-2000-Chair-Neu-Zubehor-/110610364970?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item19c0e43a2a[[a]]
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2010 10:57
A ja mam takie pytanie: czy jest jakiś syntetyczny odpowiednik Huberta Daw-Magowego? Chodzi mi o siodło wszechstronne dobrze trzymające i z dużymi bloczkami. Jest coś takiego?  :kwiatek:
Livia chyba tylko hubert w wersji z ekologiczną skórą. ale ja sie nie znam, ja tu tylko sprzątam 🙂 znajoma ma i przy regularnej konserwacji nie wygląda źle, powiedziałabym nawet, że dobrze. ja sie nie moge przyczepić do dawmagowskiej skórki, mam standarda ale jest przeee 😜
Ja mam Huberta w standardzie i jak pierwszy raz zobaczyłam tą skórę która wygląda jak syntetyk to byłam troche rozczarowana, teraz wiem ze nie chciałabym miec w nim śliskiej skórki, bo taka która mam w połaczeniu z pełnym lejem daje fajny efekt trzymania, ale nie blokuje ruchów 🙂 Ogolnie jestem zachwycona moim siodłem 😀
ja kupiłam swojego od jednej z forumowiczek, było niewiele używane, prawie nowe i też na początku nie byłam przekonana ale parę razy nasmarowałam smarem veredusa, pojeździłam i nie zamieniłabym na żadne inne! 🙂 teraz tylko mi się ujeżdżeniówka marzy do kompletu.. 🙄
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2010 12:03
Pytam, bo w przyszłym roku czeka mnie najpewniej kupno porządniejszego siodła niż mam teraz 🙂 I chcę się już porozglądać, żeby wiedzieć za czym patrzeć. A ponieważ już kilka osób mi poleca Huberta, zastanawiałam się czy jest coś podobnego syntetycznego - przyzwyczaiłam się juz do małej wagi mojego siodła (4kg z osprzętem) i do łatwego czyszczenia wodą 🙂
Livia
No to takiego Huberta raczej nie znajdziesz. Bedziesz musiała jakiegos Winteca poszukac 🙂
Ja mam takie  http://konik.com.pl/pl,product,1323320,siodlo,beauty,17,5,cala,pelen,zestaw,pfiff,wysylka,gratis.html

nie jest zbyt drogie i jest z osprzętem .

Mam je 2 lata i nic się z nim nie dzieje  😉
Nora a tak z zciekawoci to jest dalej czarne? Bo u nas w rekreacji takie w sumie dzielnie służą, chociaż już były naprawiane bo raz łęk pękł, raz coś z terlicą bylo wiec rymarza odwiedzały, ale obecnie są ok, jedynie to, że bardzo się odbarwiają i w miejscu łydek czarne juz na pewno nie są🙂
Miałam okazję w nim skakac i musze powiedziec ze JAK na tą cenę to tragedi nie ma, bo się da, ale na pewno szczyt marzen to nie jest😉
ogólnie czarne nadal. 🙂

ale w tym miejscu co puślisko ociera to brązowe lekko :P
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 19:11
Ja się obiema rękami podpisuję pod Hubertami. Mamy te siodła od sześciu lat w intensywnym użytkowaniu (przy braku hali mają nieraz niezły "wycisk" 😁  i świetnie się sprawują. Są bardzo wygodne. Pierwszy Hubert z 2004 roku nadal jest czarny  😲 a brązowe minimalnie ciemnieją z wiekiem. Kilka razy w roku dokładnie smaruję i tyle.
Nora., a plecy konia całe? 😉
Chyba siodło musiało być rzadko jeżdżone, skoro po 2 latach nic się z nim nie dzieje.
Anderia   Całe życie gniade
14 grudnia 2010 16:19
Za tą cenę bym wolała używane lepszej firmy. Pfiff to chłam, siedzi się kilometr nad koniem, siodło jest jakieś takie plastikowe i sztuczne... nie da rady w nie porządnie usiąść. No i koń w nim wybija o wiele bardziej niż normalnie  🤔wirek:
Koń cały a jeżdżę 3 razy w tygodniu i nie narzekam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się