Ochraniacze

Znowu mam głupie pytanie
Czy jak na jazdy po płaskim będę zakładac pełne neopreny z paskiem pod pęcinę, a tylko na treningi skokowe zwykłe skorupy to nie zaszkodzę koniowi?
Chodzi mi o to, że pełne neopreny teoretycznie odciążają ścięgna, a skorupy już nie.
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 maja 2010 14:38
KuCuNiO, dzięki za odp.  :kwiatek:
A ja pilnie poszukuję pełnych neoprenowych ochraniaczy, w cenie do max 250zł

Kiedyś kupiłam od Argento lamicell - są rewelacyjne, nie zmieniają miejsca, nie opadają etc, od tego czasu mój koń zniszczył kilka par ochranaiczy, które były beznadziejne, zmieniały swoje położenie, farbowały na czarno jego białe nogi etc.
W ofercie lamicell są obecnie podobne, ale czarno-białe, a ja szukam całkiem czarnych, mój koń jest srokaty i wystarczy już tej pstrokacizny, więc szukam czarnych, bez zbędnych kolorów.

Czy ktoś z Was mółgby polecić jakieś pełne neopreny występujące w rozmiarze L, które nadawałyby się do wielogodzinnej jazdy i nie zmieniały swojego położenia?

Na fotce widać przody lamicell i tyły, tak beznadziejne, z których już nawet naszywka odpadła po kilku praniach (oblaskowe paski są osobno założone  😉 )
asds   Life goes on...
06 maja 2010 08:48
Ooooo!!! York wypuscił nową wersję ochraniaczy crystal
sunny a może z HKMu?
akzzi, a trzymają się dobrze w miejscu ?
Sunny a mogłabyć podać linka do tych lamicelli czarno-białych pełnych? bo nie moge znaleźć nigdzie...
Magdzior, Bo są na zamówienie jedynie, dostałam taki link: http://www.rglamicell.com/NDetailEN.asp?BookNo=506310
Aha dzięki, no wyglądają ciekawie😉 czyli ty polecasz lamicelle? a nie wiesz w jakiej mniej wiecej cenie te są na zamówienie?
Uważam, że jeśli chodzi o pełne neopreny, to są rewelacyjne, nie miałam lepszych, a trochę tego przerobiłam. Rzepy po ponad 2 latach trzymają jak nowe. Żeby tylko były całkiem czarne, to bym się nie zastanawiała.
Te kosztują coś ok. 240zł, o ile dobrze pamietam
niestety nie powiem Ci jak się sprawuja podczas jazdy, bo u mnie od kąd je mam leżą sobie na półce...
Miała je forumowa Daniela, trzebabyłoby ją zapytać jak się sprawały....😉
niestety nie powiem Ci jak się sprawuja podczas jazdy, bo u mnie od kąd je mam leżą sobie na półce...

eh.. no własnie, szukam opinii na ten temat, bo mój koń dużo czasu spędza w ochraniaczach i zależy mi na jak najlepszej jakości za tą cenę, bo to nie ochraniacze zakładane na godzinkę raz na tydzień 🙁
O no to dzięki, w takim razie jak będę kupowała ochraniacze to sie pożądnie nad nimi zastanowie, bo przydałyby mi się jakieś pełne na kros, a na karej te dwukolorowe chyba nieźłe by wyglądaly.
Planuję kupić ochraniacze skokowe. Koń, którego można powiedzieć, że jeżdżę, jest dość masywny, ma ponad 170 w kłębie, a rozmiary ochraniaczy są: pony, cob, full lub S,M, L.
Podejrzewam, że na jego nogę pasowałoby L lub full, ale to tylko takie moje gdybanie. Jak dobierać dla konia ochraniacze? Czy przed zakupem mierzymy mu nogę na obwodzie, jak tak, to w którym mniej wiecej miejscu?
Magwis, ochraniacze mają niewielką regulację, mój koń ma 175cm i nosi L, podejrzewam, że Twój też.
Właśnie nie wiem jakie nosi, ale wyglądają na duży rozmiar, lecz są juz troszkę starawe i sfatygowane (zresztą ani koń ani jego sprzęt nie są moje) i chciałabym sprawić mu (mam nadzieję) miłą niespodziankę. Wypatrzyłam ochraniaczki firmy York model Pro Air- wyglądają na dość solidne i przewiewne, po za tym nie są drogie.
Poczytałam sobie tutaj opinie i myślę, że je zakupię, tylko mam dylematy odnośnie rozmiaru, bo niejednokrotnie przekonałam się, że co firma, to albo zaniżona, albo zawyżona rozmiarówka "niby standardowa". 😉
Magwis, Mierzy się teoretycznie nogę w pęcinie i trochę wyżej oraz długość nadpęcia, ale.... to czasem nie jest potrzebne. York ma nieco zawyżoną rozmiarówkę, ale sprawia to problem przy posiadaniu małego konia. Mój młody ma nogi bardziej drobne niż szerokie, 160 cm w kłębie i M Yorka jest za duża [ba, standardowe full jest za duże, niektóre cob za małe... ] ale Ty masz, jak sama mówiłaś, masywnego, wysokiego konia na którego moim zdaniem L-ka będzie na pewno dobra.
Sankaritarina i Sunny- dzięki za rady 😉
Właśnie zamówiłam niebieskie Yorki Pro Air rozmiar L w sklepie kopytko.pl 😉
Zobaczymy co to przyjdzie, najwyżej wstawię fotkę Bebzonich nóg w tych ochraniaczach 😀
Ma ktoś może zdjęcia tych nowych york-ów crystal ??
http://www.equiversum.pl/lamicell-lamicell-ochraniacze-air-system-p-1574.html

Podobne do olimpików veredusa, szukam czegoś na tereny wodne, żeby szkoda nie było, ma ktoś? ;]
Wyglądają ładnie;]
http://www.equiversum.pl/lamicell-lamicell-ochraniacze-air-system-p-1574.html

Podobne do olimpików veredusa, szukam czegoś na tereny wodne, żeby szkoda nie było, ma ktoś? ;]
Wyglądają ładnie;]


Miałam kiedyś te ochraniacze niby spoko, ale gumy bylo malo rozciagliwe, dlatego nie dalam rady na tylach dobrze zaciagnac i po jakims czasie opadaly mi, ale ochraniacze naprawde ladne i maja plus ze da sie odczepic neopren 🙂 ogolnie polecam
Magdzior, Bo są na zamówienie jedynie, dostałam taki link: http://www.rglamicell.com/NDetailEN.asp?BookNo=506310


one maja tak lezec? tzn ze rzepy nachodza na siersc konia.

p.s przepraszam za post pod postem  😡
Brązowe ładnie wyglądają, ale ciekawe jak rozmiarowo,bo oryginalne olimpici są małe...
Swojego czasu zastanawiałam się nad ich kupnem, i ktoś z forum (niestety nie pamiętam kto) mówił, że neopren jest cienki i obtarły konia. Wstawiał chyba też real foto, z tego co pamiętam  😉
ja kupilam fulle i byly ok, a kobyla nosila tez fulle pro lamicell
Ja szukam czegoś do szurania, bo i tak preferuje owijki i podkładki i ochraniacze zabudowane bardziej.
Likier na 38 stornie wątku wypowiada się o nich Arimona, a na 39 są fotki wstawione przez Argento   🏇
wpisywałam w wyszukiwarke i nie pokazała grrr  🤬

Dziękuje :kwiatek:
Andre   I am who I am
07 maja 2010 20:01
http://www.equiversum.pl/lamicell-lamicell-ochraniacze-air-system-p-1574.html

Podobne do olimpików veredusa, szukam czegoś na tereny wodne, żeby szkoda nie było, ma ktoś? ;]
Wyglądają ładnie;]


Również posiadam, paski rzeczywiście mało rozciągliwe ale jeśli koń nosi ochraniacze na 2/3 dziurce to u mnie nic nie zjeżdża 😉 Wyglądają bardzo ładnie, rzeczywiście przewiewne no i wyjmowany neopren- wrzucasz do pralki i czyściutki 🙂
A ma może ktoś zdjęcia na koniu?🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się