Młode Konie

Dziękujemy 😀
A my jedziemy w Szczecinie na Osowie 😉



to ja jeszcze pare zdjęc wrzucę:

tu widac jaki mamy indiański ogon, ktorego nie znosze  😵





a tutaj mozemy podziwiać z czego bedziemy wytapiać mięsnie  😂 😂 wygląda jak prosiak
Twój wygląda jak prosiak? Spójrz na mojego 😂
załóżmy KVP - Klub Voltowych Prosiaków  🏇
😂 KVP, loool!

galopada, w sensie te białe paseczki? są urocze  😉
tak  😵 ostatnio Szary mu wygryzł dziure u nasady ogona i boje sie ze odrosną białe włosy  😵
aaa, ja myślałam, że może to tak miał od zawsze :P

niedobry Szarak  🤬  😁
nie, nie. To co widać miał od urodzenia. Boje sie ze wyrosnie mu wiecej  😎
Averis   Czarny charakter
11 kwietnia 2010 11:49
Nie wiecie co mówicie 😎 Chyba nigdy nie widziałyście prosiaka.


chrum
zapraszamy do Klubu!  😁 nadaje sie idealnie
Averis   Czarny charakter
11 kwietnia 2010 11:51
Ej! Miałaś z grzeczności zaprzeczyć 😁
ups  😁 a moj to nawet kwiczy jak prosiak z czego nabija sie cała stajnia  😎
Ja już nie wiem co z moim zrobić. Je 3/4 miarki paszy, pracuje a tak wygląda 🙇
Averis   Czarny charakter
11 kwietnia 2010 12:15
Mój je pół i tak wygląda 😁 Z tym, że się obija. Ostatnio jednak schudł, albo to złudzenie, bo stracił zimową sierść 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
11 kwietnia 2010 12:43
darolgaalbo takie zdjęcia albo Korab na wiosne już całkiem nie do poznania się zmienił 😜 i schudł Ci chyba trochę?

galopadaTwój też się zmienił,wyładniał bardzo 😀 ile on juz lat ma?
Mam zdjęcia  😅









galopada białe pasemka są cool.  😎 😎
To i my do klubu, my dopiero jesteśmy prosiaki  😁

Thilnen   Dżamal Ad-Din
11 kwietnia 2010 18:17
A Dżamal złapał grudę :/ Walczyłam z nim dzisiaj czas dłuższy, bo nie daje sobie za bardzo dotykać tylnych nóg. Cóż, we wtorek zabawy (i odczulania) ciąg dalszy.
Averis   Czarny charakter
11 kwietnia 2010 18:19
Thilnen, znam rewelacyjną maść na grudę, tylko nie pamiętam nazwy a w Opolu będę dopiero w weekend. U Karego przeszło po 3 dniach.
Thilnen, świetna jest maść na grudę z Hipovetu - http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=15_106&products_id=746 Niedroga, wydajna i dobrze działa. Miałam klacz, która co zimę dostawała grudy i po kilku smarowaniach tą maścią gruda schodziła. Pozdrawiam
My dzisiaj skakaliśmy swoją pierwszą szerokość..i kocham tego konia! szedł jak stary,doświadczony koń, zero zawahania, nawet nie pomyślał o spłynięciu czy stopie, nawet jak nie pasowało to skakał,no cuudowny jest!  💘 mam filimki  😎
Averis, Galopada - fajne te Wasze "grubaski" 🙂
Mój cienias niestety jest chyba nie do utuczenia...
slojma   I was born with a silver spoon!
11 kwietnia 2010 21:04
Piękne te wasze prosiaczki 🤣
A ja jutro umieszczę w zamian moją świnkę piggy.
Dzisiaj młodej pierwszy raz założyłam siatkę na mordkę od much i co stała jak osioł zero reakcji, a tam przecież są rzepy które dość głośny i dla wielu koni straszny dźwięk wydają. Jestem z niej bardzo dumna.
agull   Dążąc do celu
12 kwietnia 2010 07:39
A ja mam jakiegoś pecha  🙁
Po pierwsze: po wizycie kowala musimy od nowa rudą przyzwyczajać do podnoszenia nóg i przekonywać, że to nic złego, tak strasznie się przestraszyła jak robił jej kopytka. Dobre jest to, że młoda przody dała wczoraj już zadowalająco (i to bez przekupstwa w postaci smakołyków). Z tyłami będę próbować dziś, bo te są bardziej newralgiczne.
Po drugie: mała tak wczoraj machnęła głową jak wychodziłyśmy z wybiegu na spacer na lepszą trawkę, że niestety pocelowała w moją głowę.  😵 Przez chwilę dosłownie mnie zamroczyło ale rudej nie puścilam. Guza mam powyżej ucha i od wczoraj oczywiście napierdziela mnie łeb okrutnie. Dziś to już masakra, bo połowa w którą oberwałam boli mnie masakrycznie, a jeszcze muszę jakoś funkcjonować w pracy.
Bardziej polecam zajęcie młodziaka sianem niż smakołykami 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 kwietnia 2010 07:43
Megane  ile on ma wzrostu?
moja młoda tez jakaś trudna w "utuczeniu", czy młode konie (4 letnie)  przy wzroście ponad 170 mogą mieć taką szczypiorkową budowę przez to , że rosną w górę?
Od ubiegłego tygodnia zwiększyłam porcje paszy treściwej i będę obserwować jaki będzie efekt.
My dzisiaj skakaliśmy swoją pierwszą szerokość..i kocham tego konia! szedł jak stary,doświadczony koń, zero zawahania, nawet nie pomyślał o spłynięciu czy stopie, nawet jak nie pasowało to skakał,no cuudowny jest!  💘 mam filimki  😎


Pokaż  😅

agull, czemu ruda się tak zestresowała? To jej pierwsze werkowanie, nie jest przyzwyczajona do dłubania w kopytach, a może kowal nie za fajnie się zachowywał? Przy takich młodziakach roboty zazwyczaj jest więcej, bo częściej nogę się odstawia, pokazuje wszystko, uspokaja, a nie każdy ma do tego cierpliwość... Jednak warto robić od początku pomału i na spokojnie, żeby koń się nie zraził  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2010 09:06
Mój kary przymusowo stoi już 3 tygodnie,dostaje zdecydowanie mniej owsa a już wygląda jak źrebna kobyła 🤔
Zdjęcia wstawię po wieczornym spacerze w ręku!
agull   Dążąc do celu
12 kwietnia 2010 09:11
Bardziej polecam zajęcie młodziaka sianem niż smakołykami 🙂

Ja w ogóle nie chcę jej przekupiać. Tu nie chodzi o zajęcie, bo ruda ślicznie i grzecznie stoi podczas czyszczenia ale o skojarzenie z czymś dobrym tych kopyt i wiadomo, ze jak wszystko zawodzi to wtedy kawalek marchewki może być pomocny. Raczej chcę unikać przekupstwa i pokazać jej, że nóżki to nie tylko broń, a ich czyszczenie może być przyjemne.

agull, czemu ruda się tak zestresowała? To jej pierwsze werkowanie, nie jest przyzwyczajona do dłubania w kopytach, a może kowal nie za fajnie się zachowywał? Przy takich młodziakach roboty zazwyczaj jest więcej, bo częściej nogę się odstawia, pokazuje wszystko, uspokaja, a nie każdy ma do tego cierpliwość... Jednak warto robić od początku pomału i na spokojnie, żeby koń się nie zraził  🙄

To było jej pierwsze werkowanie od kiedy jest u mnie (a jest 1,5 miesiąca). Do kowala nie mam zastrzeżeń - spokojny, delikatny, cierpliwy, znający się na rzeczy.  Młoda prawdopodobnie wciąż przeżywa oderwanie od stada i postanowila dać tego wyraźny sygnał  😕
No to trzymam kciuki za szybkie i efektywne przepracowanie problemu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się