Ogiery holsztyńskie na sezon 2010

Remedioss   2* Parelli Professional
03 grudnia 2009 22:14
Jak wygląda sytuacja z ofertą nasienia i stanówek ogierami tej rasy na rok 2010?
Ktoś z was orientuje się czy coś ciekawego pojawiło się na rynku? Którymi końmi warto się zainteresować?
Czego nie polecacie?
Ekwador na pewno w dalszym ciągu będzie w ścisłej czołówce tego rankingu.
Remedioss   2* Parelli Professional
04 grudnia 2009 08:32
Z tego co wiem stanówka Ekwadorem 3500 zł. :/
Za dobrego ogiera trzeba dobrze zapłacić 🙂
Może zobacz u źródła
http://www.holsteiner-verband.de/cms/front_content.php?idcat=32&lang=2
Spory wybór, na pewno lepszy niż w Polsce.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 grudnia 2009 09:29
a jak to właściwie jest jesli zażrebimy jakimś doskonalym zagranicznym ogierem, który nie jest zatwierdzony przez PZHK?

Co wtedy z wystawianiem paszportu, do jakiej księgi się wpisze takiego źrebaka itd?
darolga   L'amore è cieco
04 grudnia 2009 09:35
Podłączam się do pytania.
Jeżeli zawieziesz źrebaka do opisania w związku holsztyńskim, to będzie miał paszport niemiecki a jak zgłosisz go do pzhk, to paszport polski.
Jeśli pokryłaś klacz ogierem zagranicznym i masz świadectwo pokrycia, rodowód ojca i badania krwi, to nie ma żadnego problemu z wypisaniem rtodowodu, zarówno w Niemczech jak i w polsce.
Czy ja wiem? Znajomi doczekali się źrebaków po licencjonowanym ogierze hanowerskim, który wówczas nie miał jeszcze licencji PL. Bez większych problemów załatwili wpisy do księgi hanowerskiej (trochę papierologii było) a PZHK jakoś chętny nie był.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 grudnia 2009 09:56
Jeśli pokryłaś klacz ogierem zagranicznym i masz świadectwo pokrycia, rodowód ojca i badania krwi, to nie ma żadnego problemu z wypisaniem rtodowodu, zarówno w Niemczech jak i w polsce.

skoro tak łatwo i prosto jest -  to po co w sumie ta lista uznanych przez PZHK ogierów zagranicznych - czyli zatwierdzonych do bycia reproduktorami w Polsce?

Mowię o tej liście http://www.pzhk.pl/art.php?id=og_uznane.htm
Jak kryje się ogierem nie uznanym przez PZHK to mając świadectwo krycia dostaniemy paszport konia z pełnym rodowodem. Natomiast taki źrebak nie ma prawa wpisu do polskich ksiąg hodowlanych, czyli nie mozemy go używać do hodowli. Natomiast mamy świetnego konia, z dobrym rodowodem, który spokojnie moze być uzytkowany jako koń sporotwy, rekreacyjny itp. I rodowodem się możemy oficjalnie chawlić 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 grudnia 2009 10:29
aha, teraz rozumiem.
Jak pisali poprzednicy, jeśli ogier nie uznany przez PZHK to źrebię dostanie paszport z pełnym rodowodem i dużą czerwoną pieczątką na każdej stronie: "bez prawa wpisu do ksiąg" 🙄

Ej, to jeśli źrebię jest po holsztyńskim ogierze, ale matka w holsztynie nie uznana to mimo wszystko źrebak może miec papier holsztyński? Mam KWPN-kę źrebną holsztynem z polską  i niemiecką licencją stąd pytam... Klacz nie ma licencji.  🙄
Remedioss   2* Parelli Professional
04 grudnia 2009 12:04
Czy ktoś ma jakieś informacje o ogierze Athletico hol (Athlet Z/Verona I) którego nasienie oferuje SO Łąck?
Do ogłoszeń proszę.


Ej, to jeśli źrebię jest po holsztyńskim ogierze, ale matka w holsztynie nie uznana to mimo wszystko źrebak może miec papier holsztyński? Mam KWPN-kę źrebną holsztynem z polską  i niemiecką licencją stąd pytam... Klacz nie ma licencji.  🙄

A księga holsztyńska nie jest czasem księgą "zamkniętą" dla klaczy nie pochodzących od matek hol (do tejże księgi wpisanych)  ?

dArca
to chyba nie jest watek ogłoszeniowy ?
asior   -nothing but eventing-
20 grudnia 2009 19:05
Z tego co wiem stanówka Ekwadorem 3500 zł. :/


900 euro.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 grudnia 2009 21:17

Ej, to jeśli źrebię jest po holsztyńskim ogierze, ale matka w holsztynie nie uznana to mimo wszystko źrebak może miec papier holsztyński? Mam KWPN-kę źrebną holsztynem z polską  i niemiecką licencją stąd pytam... Klacz nie ma licencji.  🙄


niestety, zw. hol. jest zwiazkiem stosunkowo elitarnym i jesli Twoja klacz nie jest wpisana do ksiag zw. hol i nie placisz skladek czlonkowskich to twoj zrebol paszportu hol. nie dostanie.
Teraz moge polecic hodowcom mlodego ogiera skokowego. 😀 Jezdze na nim, zaczynal pode mna skakac, wczoraj szedl pierwszy pokaz dla ogierow i wykazal sie super nerwami, luzem, koncentracja i gotowoscia do pracy.

http://www.carento-as.de/

kon na prawde warty uwagi. Zarowno dobry technicznie w skoku, jak i lapiacy za oko ruchem i eksterierem. Rodzenstwo ma utalentowane i chodzace w sporcie.
Anka
Podsiodłem tez taki energiczny ?😀 Piekny koń i jaki ruch  😍
a ja polecam faryseja i jego kochane łogry.
ja tez jak zawsze polecam Faryseye... no i swoje ;p w koncu prawie jedna krew 🙂
A kiedy w tym roku jest kurung holsztynski ??
Jak zwykle pozna jesienia - dokladnie podane bedzie pod koniec maja z tego co wiem.....
smerfi, dziekuje bardzo.  😉
Alez nie ma za co  🙂
Wybierasz sie na zakupy ??  😉 👀
smerfi, moze.....
😀
sorki,że w tym wątku,ale nie wiedziałam gdzie się zapytać-wie może ktoś z was czy i kiedy są targi jeżdzieckie w Neumunster? :kwiatek:
Słuchajcie, gdzie znajdę wyniki kurungów z lat poprzednich ??
http://www.holsteiner-verband.de
---> events---->elite-auction & approval ----> archive ----> approved stallions
voila!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się