Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

zuza   mój nałóg
13 lutego 2010 07:30
Dużo zdrowia dla wszystkich seniorów  👍

Moja babcia dziś skończyła 24 lata  😀
Hera (Hurta) m ,ur.13.02.1986r



Zuza, dużo zdrowia dla seniorki! 😀
Babcia jeszcze chodząca pod siodłem czy już tylko na zasłużonej emeryturze?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2010 08:47


O proszę ile się zrobiło pań i panów 20+; Zuza , teli- widzę że wasze seniory w całkiem niezłej formie.

Mój 'dziad' ostatnio zyskał miano profesora- uczy podstaw jedną ze znajomych. Śmiejemy się w stajni, że szybciej przeszedł przez wszystkie stopnie naukowe (dr, dr hab.) niż niejeden pracownik naukowy na mojej uczelni. W dodatku po tygodniu dawania chevinal'a i 2 tygodniach na sixteen+ plusie zaczął mi na hali dokazywać, więc teraz tylko czekamy na powrót trenera i radośnie zabieramy się do uczciwej roboty :>

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 lutego 2010 08:57
Taaak! Energia rozpiera. Nie znam chyba drugiego konia tak dyskretnie ponoszącego w terenie, jak ten mój! To jest dopiero profesor!  😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2010 09:03
zuza  👍 wszystkiego najlepszego dla seniorki!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2010 09:04
haha Teli jak to mówią "głowa siwieje a tyłek szaleje"...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 lutego 2010 09:07
zuza, gratulacje dla siwej! pieny wiek,bardzo fajnie wygląda i widać,że jeszcze pełna wigoru 🙂


a my namawiamy obecną amazonkę Madryta,na wkkw w kwietniu 🙂 wczoraj skoczyli parę razy murek i koń był zachwycony 🙂 super sie czuje,dobrze skacze,widać,że sprawia mu to radość,więc trzeba mu sprawić przyjemność i zapisać na krosik mały 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2010 09:12
No ba! Ktosina namawiajcie namawiajcie- byle skutecznie. Jak się z riderem i jego szanowną małżonką brykniemy na zawody do Sopotu to nie omieszkam Madryta poklepać i wymarchewkować.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 lutego 2010 09:19
fajnie,już nie mogę się doczekać! tylko się ujawnij,że ty to ty 😉

jak Asia sie nie zdecyduje,to ja jej konia spod tyłka zabiorę i pojadę 😉

Madryt ostatnio znów zazdrosny o swoją amazonkę - wczoraj chłopak Asi podszedł do nich,żeby rozpiąć mu derkę i zabrać przed kłusem - Madryt się zjeżył,pokazał zęby...dwa podejścia,dwa "szczurzenia",dopiero wrotki mógł zdjąć derkę 🤔wirek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lutego 2010 09:34
Ktoś masz to jak w banku- w sumie to rider z małżonką miewają dwie luzaczki- forumową archeo i/lub mnie. Jak będziemy na zawodach to z całą pewnością damy znać, że to my 😉

A co do dziadków-zazdrośników to mój zazdrosny tylko o wybrankę serca- Gwarancję baby_jagi tudzież kumpla do zabaw 'w kantarki'...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 lutego 2010 09:44
to już kilka razy was widziałam,co? w BB byłaś Ty czy koleżanka?

żeby całkiem nie off topować - wczoraj wieczorem na hali W. prowadził trening skokowy dla koła emerytów - 22 letniego Madryta i niespełna 19 letniej Zaczepki  😁
senior Hetman tez czasem dokazuje... przekonałam sie ze bryknąc tez potrafi nieźle..
Za kazdym razem mu obiecuję, ze owies i musli obetnę o połowę- ale jak widzę z jaką lubością pałaszuje i jaki ma apetyt to nie mam sumienia...
wiosną zaczniemy małe podskoki /  😅/- teraz klepiemy  ''ujezdzeniowo'' / specjalnie w cudzysłowie/- normalnie katorga / dla mnie/

juz kiedys pytałam.. moze ktos Hetmana pamięta z zawodów w mazowieckim? Bywał w wielu miejscach łacznie z Torwarem...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 lutego 2010 19:08
No to dołączyłam do gronia 'mających' seniorów 😉
Pod opieką będę mieć konia 20 letniego, po sportowej karierze. Mam go ruszać od czasu do czasu i traktować jak swojego 🙂

Jak tylko właścicielka wyrazi zgodę, to piątkowe zdjęcia wstawię, bo wtedy zobaczę konia 🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

17 lutego 2010 21:00
Notarialna, czekamy na foty!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 lutego 2010 17:00
Mości pan Dobrodziej debiutuje w wątku 🙂
Dzisiaj byłam z Kingą u konia. Całkiem sympatyczny zwierz, miziak z niego i przylepa niesamowita. Zimno pierońsko było, więc dałyśmy tylko mesz, posprzątaliśmy w stajni i do domu.

Kilka zdjęć Dobrego:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 lutego 2010 11:39
Notarialna z pyska pan Dobrodziej wygląda młodo 🙂
Z pewnością będziesz miała pociechę z seniora, a on z Ciebie- starszaki nie lubią być odstawiane na boczny tor 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 lutego 2010 12:28
bjooork, Wczoraj z K. znalazłyśmy dwa siwe włosy w grzywie 😁
Jadę do niego we wtorek, bo w poniedziałek dwie poprawki, a ciemn będzie jak tam zajadę. ja już chcę wiosnę 💃

Siodło czeka na wiosnę teraz 😉
Mojemu lada chwila stuknie 18. Odpukać chory na nic nie jest. Tylko humory ostatnio. Reakcje na zmiany pogody. Czasem super od siodłem, czasem w ogole nie ma mowy o pracy. Nie dodajac sobie, ciesze sie ze trafił w moje rece. Daje mu z pełną świadomoscia powoli emeryturke. Nosi jedynie moje 45 kg na grzbiecie, wiecej spaceruje niz pracuje. Aktualnie postanowiłam dac spokój od siodła do czasu na parwde dobrego , stabilnego podłoża. Czyli zapewnie gdzies do kwietnia/maja. Licze na to ze wróci mu humor i ochota po takiej przerwie, a jak nie to zastanowie sie poważnie co dalej... .

A oto i Mój dorosły mężczyzna 🙂

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 lutego 2010 15:00
Mój 20,5 latek ostatnio miał robione próby zginania- tak trochę prewencyjnie. Nie powiem, że się ich nie bałam, bo parę dni wcześniej wydawał się jakiś taki nieregularny... i co? Koń nie zrobił pół kulawego kroku... Weterynarz stwierdziła, że nic tylko sprzedawać - okaz zdrowia. Po czym zmacała gnojkowi międzykostny, a ten bach wyrywa girę. Mamy więc przymusowy tydzień stępowania i glinkowania- skoro dzieci mają ferie, to on też musi 😉
Ale niech no tylko 'cudownie' ozdrowieje- to zaraz wróci do roboty- bo w jego przypadku brak pracy stanowczo źle mu ma mózg robi (i wtedy na padoku ma tryb bandziora-prowodyra).
Oj tam od razu bandziora, nudzi się chłopak i tyle.
A teraz w dodatku brakuje mu kumpli z padoku.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

21 lutego 2010 20:47
Notarialna, wygląda 10 lat mniej!


Ja już nie mam siły na mojego 😕 Od miesiąca trzyma się nas seria niefortunnych wypadków. Co myślałam "już jest lepiej, jeszcze chwilkę, momencik", to znowu coś wychodziło. A jak chłopak nic nie robi, to się nudzi, jak się nudzi, to mu głupie pomysły do łba przychodzą. Błędne koło!
Jutro znów muszę dzwonić po weterynarza. Im starsze, tym głupsze!
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 lutego 2010 20:51
bjooork, Wczoraj z K. znalazłyśmy dwa siwe włosy w grzywie 😁

nic mi nie mów... mój ma już siwe włosy na całym ciele - głównie pojedyncze, ale zdarzają sie i małe kępki białych włosów. teraz - przy zmianie sierści - szczególnie to widac. smuci mnie strasznie ta namacalność starzenia się konia 😕
na pocieszenie mam to jak on się czuje - taka z niego zadowolona z siebie dzicz kudłata, ze już co najmniej pół stajni się z nas śmieje, kiedy się tłumacze, ze te odpały i dzikie galopady w hali to coś normalnego... przeciez mój koń to tylko trzyletni folblucik prosto z torów 😁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 lutego 2010 20:56
Caroline- mój dopiero po dwudziestce odkrył swoje powołanie- archeo może zaświadczyć, że łaciatemu to nic tylko Służewiec pisany (ba może nawet Pardubice) 😁
Nic tylko "głowa siwieje a tyłek szaleje"
Teli a co tym razem sobie Rudy zrobił? Pozdrów go ode mnie 🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

22 lutego 2010 11:06
Dzięki!

Najpierw ropa w kopycie, wyleczyliśmy piętkę, to zaklinował się w boksie i rozwalił ją na nowo. Piętka się zagoiła, to z radości, ze skończył się areszt, musiał dwulatkowi pokazać gdzie jego miejsce. Nie wiem jak on to zrobił, otarł skórę na nodze. Goić się goi, nie kuleje śmiga z ogonem do góry tam i z powrotem, ale noga spuchnięta. Zobaczymy co na to weterynarz.

Swoją drogą śmieszny jest taki. Jak patrzę, to stoi grzecznie z miną "ale o co Ci chodzi?!", ale wystarczy się odwrócić, to rogi mu rosną, uszy po sobie i goni dwulatka przez płot.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 lutego 2010 00:20
mamy dzisiaj 18 urodziny   😅 😅 😅 panna będzie się musiała zadowolić wirtualnymi buziakami, a prawdziwy tort dostanie dopiero w marcu jak przyjadę do Pl.


Hypnotize on wygląda o 10 lat młodziej! żaden z niego 18-latek  😉
Edytka
Wszystkiego najlepszego dla pelnoletniego solenizanta  :kwiatek:

Ja tam juz powoli widze siwe włoski przy czach, no i energia życiowa juz nie ta co kiedys 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 lutego 2010 08:03
Edytka, wszystkiego naj dla kobyły! teraz dopiero życie się zaczyna  😁

co do siwych włosów - mój 10letni Integro też miewa siwe włosy w grzywie...wyrywam je,ale co jakiś czas się pojawiają...a jest gniady bez odmian 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 lutego 2010 20:13
dziękuje za życzenia w imieniu jubilatki  :kwiatek:

Ktoś, no ja myślę, że po 18 zaczyna się życie  :allcoholic:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 lutego 2010 20:22
Edytka, Wszystkiego naj dla jubilatki 😅

Ja do Dobrodzieja jadę pewnie jutro odstresować się po sesji 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się