Ogłowia

I jak pierwsze wrażenie? Skóra fajna? 😉
Ponia   Szefowa forever.
03 grudnia 2009 21:30
I jak pierwsze wrażenie? Skóra fajna? 😉

Powiem tak, to jest to ogłowie za 179 koron, więc nie spodziewałam się cudów.
Skóra fajna ale wymagająca dość mocnej pielęgnacji,tzn porządnego smarowania 😉
Jak już nasiąkneła, to fajna 😉
OMG  😲 Toż to prawdziwe ogłowie zaręczynowe! Bride bridle... Perwersja, ot co 😉
wł. Felix-Huston, forever felicis!

zaręczynowe ogłowia to są wszystkie "show" westowe  😁

np:






wygooglowane
OMG, OMG, OMG 😵
Wygooglowałam jeszcze komplety "dla Barbie"  🤣
http://www.arabianstack.com
Mam prośbę może mi ktoś doradzić czy to ogłowie nie jest za małe?? Pierwszy raz mam do czynienia z nachrapnikiem szwedzkim.
Oto fotki (sorki ale jakość stajenno-komórkowa a model wybitnie nie chciał współpracować)





Naczółek za mały, nachrapnik dziura-dwie niżej.
pestka ale tonie ma znaczenia jaki nachrapnik, czy szwedzki czy zwykły czy nawet hanowerski. Zasada jest prosta, gdy zapinasz nachrapnik powinny się pod nim zmieścić 2 palce (lub i więcej,ale to zależy od konia) Trochę trudno po zdjęciach jakei zrobiłaś stwierdzić na którą dziurke masz zapięty nachrapnik (czy masz pole manewru- wolne dziurki?) i jak ciasno jest zapięty.
moje cudo od rymarza z ursusa na Bohunku. Naczółek nie od kompletu-euroriding


pestka, mi się wydaje że nachrapnik jest za mały, tzn. paski od nachrapnika powinny być bardziej cofnięte do tyłu/ dalej od siebie (na sucho-po rozłożeniu nachrapnika na płasko)
No właśnie mi się wydaje, że jest za małe. Przy obcych koniach określam to bez problemu, a przy swoim własnym robię się jakaś bezradna  🤔wirek:
Niestety znów fajna okazja przebiegła obok nosa 😫
Naczółek za mały, nachrapnik dziura-dwie niżej.
chyba wyżej?
fu, wyżej wyżej 😉 Machneły mi się jedne kosteczki
Dziewczyny jak wygląda rozmiarówka Schockemohle?

Full to duże full?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 grudnia 2009 23:07
Jak dla mnie full o dużym zakresie wzdłuż, ale nachrapnik i naczółek to full klasyczny:


[quote author=Karutek link=topic=39.msg397653#msg397653 date=1260212800]
Naczółek za mały, nachrapnik dziura-dwie niżej.
chyba wyżej?
[/quote]

Wyżej? Już na zdjęciu wrzyna się w kości policzkowe. Jak go da wyżej, to będzie zapięty na ganaszach  😀iabeł:
Nachrapnik o 1 (tak na oko) wydłużyć, poza tym paski policzkowe za wąsko rozstawione (będą konia obcierać). Ogólnie to ogłowie jest za małe.
deborah   koń by się uśmiał...
08 grudnia 2009 10:38
ratatatatam 🙂
przyszło moje wspaniałe ogłowie ursusowe z mega grubaśnym nachrapnikiem i z opadającym naczółkiem!!

nawet nie marzyłam że taki będzie a tu taka wspaniała niespodzianka


dzięki Lostak za pomoc nieocenioną!

idę się do niego poprzytulać 😉

darolga   L'amore è cieco
08 grudnia 2009 10:44
deb -zdjęęęęęęęciaaaaa!
królik - wyżej, przyjrzyj się...
deborah   koń by się uśmiał...
08 grudnia 2009 10:46
będą wieczorem ;]
kujka   new better life mode: on
08 grudnia 2009 11:28
szukalam ale nie znalazlam - so powiecie o oglowiach horze?
Co do mojego pytania to gdybym podciągnęła nachrapnik o 2 dziury wyżej to leżałby juz na ganaszach, niestety ofutrzony łeb mojego konia jeszcze bardziej zakłamuje zdjęcia.

Decyzja podjęta z bólem serca: dziś ogłowie wraca do sklepu a takie ładne jest, niestety większego rozmiaru już nie mają 🙁
Precelek że się tak nie dyskretnie spytam. Ile zapłaciłaś za ogłowie? cudne  💘
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 grudnia 2009 19:18
Deborah fotyyy koniecznie! 😜 jak przeczytałam "mega gruby nachrapnik i opadający naczółek" to już mi żal tyłek ścisnął!  🍴
Macałam dzisiaj ten Ursus deb, OBŁĘDYNY! Ta skórka, i przepiękny naczółek i super gruby szwed, ahh, miodzio!

królik, taaa, najlepiej z nachrapnikiem do pyska wejść. Wydłużyć? Przecież wyraźnie wtedy by kolidował z kółkami od wędzidła.
jak teraz wygląda Ursusowa skórka?
widziałam 3 ogłowia i każde bylo z całkiem innej skóry..  🤔 w tym 2 zamawiane w tym samym czasie..
czaje sie na jakies ze szwedem ale takim półpłaskim- np. takim jak ma sierka- kupiłam taki nachrapnik doberta ale jest chyba tyci za wąski- ma 4cm, wolałabym ok 4.5cm- swoją drogą po wymoczeniu baaardzo fajna skórka 🙂,albo takim jak ma lostak, paski potyliczne takie jak w kiefferach, naczółek własnego projektu i do tego wodze munsztukowe- mam serdecznie dosyć tych daw-magowych grubasów..
troche kaski się uzbiera, sprzedam stra i biędzie miodzio  😍

edit; o- czyli skórka fajna? Deb- masz jakies fotki?  🙂
Skórka rewelacyjna, a macałam jeszcze przed pierwszym smarowaniem. Miękka, baaardzo fajna. No i te wszystkie wykończenia, naprawdę dobra robota.
deborah   koń by się uśmiał...
08 grudnia 2009 19:42
te zdjęcia nie oddają nawet w 1/10 uroku tego ogłowia. dostałam dwa naczółki jeden prosty drugi opadający 🙂
wkrótce fotki na modelu 😉




królik, taaa, najlepiej z nachrapnikiem do pyska wejść. Wydłużyć? Przecież wyraźnie wtedy by kolidował z kółkami od wędzidła.


nie wiesz, że najlepiej działa gdy odcina dopływ powietrza  😀iabeł:
a tak na poważnie - swoją opinię wyraziłam na podstawie ostatniego i przedostatniego zdjęcia (najlepsze ujęcia) i nie chodzi o opuszczenie nachrapnika nie wiadomo jak nisko, tylko o 1. dziurkę (tak by nie dotykał kości policzkowych, np. tak jak na zdjęciach Alviki).
Ja ciągle nie doczekałam się na wycenę ursusową choć dzwoniłam kilkakrotnie i wysłałam maila...
Jak rymarz z Poznania krzyknął mi cenę to omal z krzesła nie spadłam heh
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się