popręg

miotła a widzisz zupełnie o tym zapomniałam   😡
ja sobie doszyłam rzepy nad klamerkami od popręgu i ten rzep trzyma przystuły na właściwym miejscu
czyli kawałek taśmy doszyty nad klamerka po stronie z gumami - dopinam popreg i taśma z rzepem jest juz tuz tuż pod klamerką 🙂 - zapinam na doszyty do taśmy rzep
to mój taki wynalazek ale sie sprawdza
Korsik dzięki! Oto mi szło  🙂

777, ja z ZTP miałam dostateczny, nie nadaję się do własnoręcznych przeróbek  😉
zupełnie o tym fakcie zapomniałam bo problem dawno znikł dzieki przeróbkom ale teraz tym bardziej bede śledzić ten wątek poniewaz juz na wiosne bede potrzebowała drugiego popregu 🙂 i tez mowie przeróbkom dość
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 października 2009 19:55
777
A możesz obfocić swój patent? bo chyba też się pokuszę o wszycie szlufek jakichś, lub rzepa. 
nie ma sprawy jutro zrobię foty o ile mnie skleroza nie złapie
edit:
Dorotheah




miotła olśniło mnie !
dopiero teraz -...niestety ... ponieważ nie interesuje sie tym kto co ma -  czego używa jednak przypomniałam sobie ze koleżanka w stajni ma taki popręg jakiego potrzebujesz 🙂 (a w stajni mam tylko jedna koleżankę  😁 bo stajnia kameralna)
o taki

to chyba jest kavalkade duo - z reszta juz wspomniany przez krosik
777 i korsik, dziękuję za pomoc  🙂 Dzisiaj nabyłam popręg kavalkade. Jest rzeczywiście dokładnie taki, o jaki mi chodziło (ma te nieszczęsne szlufki). Dla ew. zainteresowanych- Pasikonik tym handluje, również w sklepie stacjonarnym.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 października 2009 23:15
777,

Dzięki śliczne. :kwiatek: Też chyba coś takiego sobie wszyje tyle, że wyżej (jak te górne w  kawalkade Duo).
Nie rozpina Ci się patent i nie przesuwa?
Czy można kupić brązowy popręg do czarnego siodła?  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2009 06:56
a dlaczego nie? 🙄


ja szukam krótkiego,skokowego popręgu (50-55cm) w kolorze havana/red brown,najchętniej z granatowymi gumami,chętnie bez fartucha,czy ktoś widział?
Dorotheah dla mnie sie nie rozpina
ja na dopiętym popręgu zaznaczyłam gdzie ma się znajdować ta taśma z rzepem 🙂
a co sądzicie o takim wynalazku? pewnie nieodpinane futerko trochę kiepskie do utrzymania w czystości...
http://www.allegro.pl/item757208619_mattes_popreg_ujezdzeniowy_asymetryczny_nowy.html
[img]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/757/20/86/757208619[/img]
In.   tęczowy kucyk <3
09 października 2009 15:53
Jeszcze a'propo tych pasków nad klamerkami - ja mam popręg amigo i tam też taki patent jest ; )
disco, ja mam 2 takie popręgi i jestem baaardzo zadowolona. Jak uzbieram na skokowy to też sobie sprawię. Wbrew pozorom futro się nie brudzi (mam czarny i biały), po ewentualnym wyschnięciu z potu przeczesuję je iglakiem i już. Pranie w pralce znoszą bezproblemowo. Jedyne, co się stało, to w czarnym trochę "wyliniało" pod pachami, ale nadal konie czują się w nim komfortowo. A, no i czasem ciężko upchać przystuły w tą osobliwą szlufkę.
A lepiej kupić ten asymetryczny czy zwykły? Jeżeli mam kobyła, którego obciera skórzany prestige? Czy może lepiej wypróbować żelowy? I serio można sobie ten popręg zamówić w każdym kolorze?
I serio można sobie ten popręg zamówić w każdym kolorze?

można;]
A lepiej kupić ten asymetryczny czy zwykły? 

Jeżeli koń Ci się obciera, to asymetryczny na pewno pomoże. Mam trzy popręgi mattesa w różnych kolorach i wszystkie sprawują się bardzo dobrze, są regularnie prane, czesane. Moje konie je uwielbiają. Popręgi czarne często zmieniają kolor na granatowy w miejscach gdzie jest duże zapocenie ale przy naturalnych barwnikach jest to nie do uniknienia.
to nie wątek OGŁOSZENIOWY!!
dodo
Mam pytanie. Jak jej z dlugoscia popregow Mattesa? Podana jest calosciowo, wraz ze sprzeczkami itp. ??
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 listopada 2009 10:33
Po miesiącu użytkowania moja opinia na temat skórzanego ujeżdżeniowego DawMaga jest
gotowa 🙂
To świetny produkt- kapitalna skóra, szlufki w odpowiednich miejscach, bardzo wygodny w użytkowaniu 🙂
Mam nadzieję, że będzie mi służył latami- podobnie jak Wintec, po 10-ciu latach nadal w dobrej formie, nie ma grama rdzy na sprzączkach, jedynym minusem stał się brak gum 🙁
Mam pytanie. Jak jej z dlugoscia popregow Mattesa? Podana jest calosciowo, wraz ze sprzeczkami itp. ??

Długość podana jest od końca sprzączki do końca sprzączki.
Aha  i dla tych co marudzą, że futro nieodpinane, to mattes również robi popręg z odpinanym futrem.
Dorcysia, dziekuje bardzo za odpowiedz.
Mam jeszcze takie pytanie.
Mam aktualnie skorzany z jednostronna guma 125cm (dl. calkowita). Jest on akurat. Z jednej strony na trzecia dziurke, z drugiej na trzecia. Jaki powinnam zamowic Mattesa ??
Powinnaś zamówić 130cm, ponieważ gumy w mattesie są bardzo mocne i nie rozciągają się tak jak w popręgach np. neoprenowych.
Poza tym samo futerko zwiększa obwód konia o parę cm.
Dziekuje bardzo.
😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 listopada 2009 13:25
Jeżeli mielibyście możliwość zakupu jednego z tych skórzanych popręgów, który byście wybrali ?

Prestige
Stubben
Schockemohle
Lemetex

Czy może wogóle inny ?

Może ktoś miał porównanie ?


arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 listopada 2009 13:32
ja mam Euroridinga i kocham go miłością prawdziwą.

ten dokładnie: [img]http://www.ihaha.pl/product_thumb.php?img=images/PopregHighline.jpg&w=165&h=152[/img]
Ada z wymienionych przerobilam Prestiga i Stubbena- ten pierwszy konia niemal poharatal, ten drugi..coz...cena nie przelozyla sie na jakosc
Trener od nastu lat mial dawmaga - przezyl nascie koni w roznych warunkach i bez szczegolnego traktowania bije jakosca na glowe te dwa powyzsze.
Kupilam w sierpniu nowego dawmaga i kocham straszliwie - wiec jesli nie zalezy Ci na metce a jakosci i db cenie to bralabym dawmaga.
Szukam popręgu.
Który jest NAJszerszy ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 listopada 2009 14:20
arivle, oo wyczytałam że ten popręg, który polecasz jest jeszcze z żelem dodatkowo... to teraz będę się zastanawiać i zastanawiać.
Rzeczywiście czuć żel przy naciśnięciu ?

Karla🙂, mam możliwość oglądania dwóch daw-magów. I szczerze mówiąc to w porównaniu do Prestige czy Schockemohle są dość szytwne.
Koleżanka kiedyś właśnie bardzo zachwalała dwa-magi, mówiła że jej obecny ma kilka lat i super się trzma, jakiś czas później kupiła następny i nie był już taki jak poprzedni. Więc może daw-mag kiedyś miał popręgi lepszej jakości. Tak szczerze mówiąc patrząc na te dwa popręgi, które są u mnie w stajni to nie kupiłabym daw-maga.


Orlikowata, szeroki jest neoprenowy popręg kieffera, ten --> http://cavallo.szczecin.pl/product_info.php?products_id=516&osCsid=fee4c9418c956e3e6e226cccbf524c92
Ada przyjedź do nas- oblukaj popręg Trenera co pewnie ma ponad 10lat i mój- masz rację, że to  już nie jest skóra ta co była kiedyś, ale porównasz sobie  mojego średniozadbanego daw maga i te szity prestiga zadbane wychuchane itp. teraz lecze juz nasty przypadek pocharatania konia przez popreg jednej takiej bardzo znanej firmy- ja z tego wzgledu bym ich nie kupila, a ze skorka troszke sztywniejsza? wole miec bardziej sztywny popreg i zdrowego futrzaka🙂
moze sprobujesz oblukac euroridinga albo villa horse- znajomi bardzo chwala miekkosc skory🙂
Podobnie jak Karla jestem za Daw magiem.

"Mój" zawodnik miał swego czasu sporo zwykłych popręgów prestige'a i nie były warte swojej ceny- pękała skóra od strony konia, gumy po 2-3 latach się bardzo wyciągały i wyglądały masakrycznie. No i co rusz biegaliśmy z nimi do rymarza bo puszczały szwy w różnych miejscach. A popręgi naprawdę były "szanowane" i regularnie konserwowane.

Potem kupił dwa Daw magi z fartuchem. I służą mu do tej pory niesfatygowane- czyli jakieś 2-3 lata.

Ja swój popręg zwykły Daw maga mam jakieś 3 lata i jest w stanie idealnym. Skóra mięciutka, gumy niepowyciągane, nic sie nie spruło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się