prezenty ślubne...

No właśnie..do dobrych znajomych i chciałabym coś kupić innego niż sprzęty domowe, bo to na pewno od rodziny podostają..zresztą mają już własne mieszkanie więc wyposażenie w miarę też..

Jakoś tak mi weny brakuje więc może Wy jakieś pomysły macie...będę wdzięczna baaaardzo...
Zależy ile chcesz przeznaczyć.

My prawdę mówiąc- z racji naszej sytuacji- preferowaliśmy te co się mieściły w kopercie 😉
Od znajomych tez tak dostaliśmy. CZasami bardzo fajnie opakowane. np zwinięte banknoty 20 zł w ruloniki, przewiązane kazdy tasiemką z serduszek i wszystko w kartoniku w kształcie serca na różnych poziomach. Postaram się zrobić fotki
Zrób zrób! Bo to jest jak najbardziej pomysł do wykorzystania🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 stycznia 2009 12:25
wszystko tez zależy od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć.

Państwo Młodzi za pewne preferują pieniądze, bo sami wiedzą, czego potrzebuja najbradziej. każdy też ma jakies swoje ulubione marki sprzętów. sprawdzone rzeczy.

U nas jest tradycja, ze do koperty wkłada się tyle, ile PM wydała na osobę, czyli zazwyczaj między 150-200zł 9zalezy to też od bliskości z PM).

jesli natomiast nie mamy tyle pieniędzy, a nie chcemy uniknąć przykrych czasem komentarzy (bo różnie to przecież bywa), można kupić jakiś prezent - ja z koleżnakami naszej koleżance i jej przyszłemy kupiłyśmy bardzo ładny zestaw ręczników, w zestawie były też dwa szlafroki (z wyszytymi ich imionami) i kapcie 🙂 Za całośc zapłaciłyśmy coś ok 400zł, prezent bardzo ładny, niekoniecznie wiadomo, ile kosztował, a kolezanka bardzo się ucieszyła, bo wolała od nas coś namacalnego.
No właśnie z tymi znajomymi to jest tak, że i wszystko mają (a nie chcą powiedzieć czego nei maja) a pieniążków też im w zasadzie nie brakuje..więc chciałabym im coś pamiątkowego/śmiesznego/namacalnego...te szlafroki to też w sumie fajny motyw jest.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 stycznia 2009 08:10
reczników i szlafroków nigdy za wiele 😀

Możesz kupić im także komplet ładnej pościeli (jesli sa to bliscy znajomi i wiesz pod jaką kołdrą śpią ;P ).

Możesz kupić też zestaw jakichc ręcznie malowanych kubków lub filiżanek do kawy dla dwojga.

Może tu znajdziesz jakąs inspirację: http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=prezent+%C5%9Blubny

Szukam pomysłu na prezent ślubny dla znajomych, z tym że to musi być coś pomysłowego, żadnych sprzętów gospodarstwa domowego itd.
Chodzi o to że to jest ślub  świadka mojego męża 😉 Ponieważ nasze śluby będą w odstępie 2 miesięcy od siebie to ustaliliśmy sobie że nie będziemy dawać sobie pieniążków.
Od nich dostaliśmy super niespodziankę - romantyczny masaż dla dwojga 😉 Który wczoraj zrealizowaliśmy. Pomysł i prezent bardzo nam się podobał, ale teraz mamy duży problem z wymyśleniem czegoś równie fajnego dla nich.
Pomożecie🙂😉?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2009 20:01
Ja kupiłam księgę pamiątkową. W ładnej, skórzanej oprawie, na pierwszej stronie było pięknie napisane: kto z kim, gdzie i kiedy. Powklejałam zdjęcia ze ślubu (był tylko cywilny) i dałam całej rodzinie się wpisać z życzeniami. Oczywiście prezent ten został podarowany pod choinkę, nie cały miesiąc po ślubie.


Można kupić pościel, komplet talerzy i filiżanek.


edit: ort
Idę jutro do bardzo bliskiej znajomej na ślub - zapytana o prezent stwierdzila, ze od tylu lat mieszkaja juz razem i maja urzadzony dom , ze kompletnie nic nie potrzebuja i zyczy sobie podarki jak najmożliwiej niepraktyczne. Mimoz iz szczytem niepraktycznosci w wegeterianskim domu kusila maszynka do miesa  😁 wybralam kota. A raczej jego rzeźbę 🙂 Jako, ze to zagorzali kociarze i artystyczne dusze zamowilam u jednego z wroclawskich rzeźbiarzy ceramicznego, malowanego kota w kolorach pasujacych do wnetrza ich domu. Mam nadzieję, ze w calej swej niepraktyczności bedzie ponadczasową pamiątką 🙂
Witajcie. Jestem nowa na forum i zamiast pisać o sprawach końskich może tutaj się najpierw wypowiem ( ostatnio mam maraton ślubny i w tym roku byłam już na 6 weselach) jak zauważyłam obecnie większość par woli dostać koperty bo wiadomo, że nie zawsze można "trafić" w gusta młodych kupując daną rzecz a mając kasę mogą ja sobie rozsądnie rozdysponować.
Ja lubie byc kreatywna i jednym znajomym kupiliśmy (z narzeczonym) voucher do Spa- na weekend we dwoje w osrodku spa na Mazurach, natomiast przyjaciółce wraz z innymi znajomymi zafundowaliśmy fontannę czekoladową na wesele. Bomba! na początku nie byłam pewne tego pomysłu ,ponieważ nigdy wcześniej nie widziałam takiego cuda ale fontanna okazala sie super prezentem! Młodzi i goście byli zachwyceni. ja na swój ślub tez chcę coś takiego hihih. Nie wiem czy we wszystkich miastach jest możliwość wynajęcia fontanny, ja jestem z łodzi z krainy czekolady wynajełam fontanne.
Nastepnym pomysłem może być bilet do Tropical Island pod Berlinem- fajna opcja. Można kupić młodym bilety np. 2 dniowe na weekend. byłam tam 3 miesiące temu i gorąco polecam to miejsce. jak jeszcze coś wymyślę to dam Wam znać ...Pozdrawiam
Fajny pomysł z tym kotem 😉 Ci nasi znajomi też wielbiciele kotów 😉 i też od kilku lat mieszkają razem więc mieszkanko mają w pełni umeblowane.
Ze SPA nie chcę papugować po nich, myslałam też o jakimś karnecie do teatru, ale przyznam że nie wiem czy oni lubią chodzić do teatru 😉
Będę miała z nimi problem, bo oczywiście mój mąż zrzucil to na mnie 😉
Gdyby nie fakt, że po ślubie będą mieć mnóstwo fajnych zdjęć razem, to fajnym pomysłem byłaby sesja zdjęciowa 😉
Chyba, że nie zamówili sesji. Ja takowej nie miałam, jak teraz oglądam Wasze foty to trochę żałuję...
Sesje mają zamówioną.
Ja kupiłam komplet satynowej pościeli,bardzo eleganckiej a mama kupiła dwa komplety zastawy.
A na wesele pewnie nie pójdę 😁
O sesji myslałam,ale nie miałam czasu się tym zająć.
odkopuję bo zbliża się 'sezon ślubny' 😉 u mnie również, a co za tym idzie kolejne dylematy prezentowe..szczególnie jeden- dla dość zamożnej pary z własnym super urządzonym  mieszkankiem..Pana młodego znam mało, ale panna młoda to przyjaciółka od 15 lat, myślałam o dwóch indywidualnych prezentach jako,s powiązanych, ale nie wiem czy z panem młodym podołam... Może macie jakieś fajne pomysły prooooszę :kwiatek:
odkopuję bo zbliża się 'sezon ślubny' 😉 u mnie również, a co za tym idzie kolejne dylematy prezentowe..szczególnie jeden- dla dość zamożnej pary z własnym super urządzonym  mieszkankiem..Pana młodego znam mało, ale panna młoda to przyjaciółka od 15 lat, myślałam o dwóch indywidualnych prezentach jako,s powiązanych, ale nie wiem czy z panem młodym podołam... Może macie jakieś fajne pomysły prooooszę :kwiatek:


weź ich zdjęcia, znajdz plastyka-rysownika i niech zrobi z nich jedną karykaturę fajną - opraw jak obraz i będą mieli ;-)


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się