Ostrogi

epk, chętnie zobaczę foto jeśli to nie kłopot, dziękuję!
karolina_, a rolka? U mnie na delikatnego konia sprawdziły się te obrotowe, koń nigdy mi się nie obtarł.

https://equidea.pl/ostrogi-ostrogi-metalab-z-rolka-pion-l-30mm,c254,p40317,pl.html
xxagaxx, mam z rolka waldhausena, też stalowe z którymi od paru lat się nic nie dzieje - zobaczę co on na to.
Hej.
Moj pierwszy post tutaj w ogóle. Jakbym zrobiła coś nie tak to przepraszam.

Pytanie czy macie jakieś opinie na temat ostróg sprenger fair flat i fair round. Ktoś używał? Jakieś opinie? Polecacie/nie polecacie?
Moja kobyła jest do pchania. Skakać wydaje mi się, że lubi ale muszę się nieźle napchać aby jednak było z czego skakać. Jak na początku wiadomo ja w pełni sił idzie jak burza tak po kilku skokach mam wrażenie, że wypluję płuca. Ostróg nigdy nie używałam, obawiam się ich, natomiast na dłuższą metę takie pchanie mija się z celem. Stąd myślę o takich bezpiecznych, podobno, ostrogach.
Wiem, że nie są dozwolone przez PZJ na zawody ale na takie się już raczej nie wybieram, głowa mnie nie puszcza 😅 byłyby do użytku na placu typowo na trening skokowy lub jakieś wyjazdy typu parkury szkoleniowe. Pytanie też, czy przez taki patent można konia „stępić” na łydkę już zupełnie.

Będę wdzięczna za jakieś informacje na ich temat o ile ktoś miał/ma/używa.


IMG_4809.jpeg IMG_4809.jpeg
IMG_4810.jpeg IMG_4810.jpeg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się