SIODŁA

Fokusowa, - ja miałam DM na swoim, który ma dość płaskie plecy, także są szanse 🙂 Tylko trzeba rozsądnego przedstawiciela wziąć.
Co prawda jak się objeździłam w lepszych siodłach to mi DM zbrzydł, ale uważam, że stosunek jakości do ceny jest na prawdę spoko.
Fokusowa, przyjrzyj się jeszcze Amerigo, jedynie trzeba trochę poprzeglądać, bo używane skokówki pojawiają się stosunkowo rzadko.
Orientujecie się jaki byłby koszt wymiany terlicy w siodle CWD. Polecacie kogoś kto by się tym zajął?
Chyba tylko producent..
Była dzisiaj u nas inna osoba od siodeł, będziemy w pierwszej kolejności próbować Kentaura. Pokładam duże nadzieje tutaj.

DM zostały od razu odrzucone, nie te plecy i szerokości.

Moje siodło oprócz odstawania tyłem jest też za wąskie. A było „dopasowywane” tydzień temu…
Ciekawa jestem jak to z tym siodłami,
Czy dobrze dopasowane siodło nie uniesie się na skoku (tylni lek)? Nie chodzi mi o takie chamskie klepanie ale o jakby pracę siodła na grzbiecie? Nie wiem czy dobrze sformułowane pytanie..ale coraz więcej oglądając filmików ze skoków, można dopatrzyć się unoszenia tylnego leku podczas skoku (i na zawodach i w domu, i ogólnie wszechobecnie)
marchewkowa, kiedyś gdzieś czytałam, ale może niech mądrzejsi zweryfikują moją wiedzę,że

Siodło musi przy skoku trochę się oderwać od grzbietu, bo w skoku grzbiet jest bardziej zaokrąglony. Gdyby się nie oderwało to najprawdopodobniej przy standardowej pozycji grzbietu wbija się tylnymi elementami w plecy.
Fokusowa, A patrzyłaś na Prestige G.P.2? Mamy je dla Łaciatego, dopasowali mojemu małżowi długości tybinek indywidualnie. Łaciaty ma szerokie i płaskie plecy, kłębu nie posiada. Fajnie nam to siodło skonfigurowali i dopasowali pod niego. Nowe ceną nie zabija.
zembria,
A mogłabyś napisać dlaczego wybraliście akurat to siodlo - mam ten sam wzrost, akurat szukam sobie siodla i również uważnie oglądam GP2. Ono jest bardziej skokowe czy ujezdzeniowe, napiszesz coś więcej? :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 marca 2024 11:17
Usul, Na konia pasowało 😉 To faktycznie był najważniejszy powód takiego wyboru. Musieliśmy zmieścić wysokiego jeźdźca, na niedużym koniku ze stromymi łopatkami. Zmieszczenie nóg jeźdźca w takim układzie, tak żeby nie sterczały koniowi na łopatki nie było łatwe. G.P.2 ma raczej typowo wszechstronny kształt, nie nazwałabym go idącym w skokowe, czy ujeżdżeniowe, takie standardowo wszechstronne jest.
jako ujeżdżeniowiec przesiadłam się w GP2 i nie doznałam szoku takiego jak w płaskich skokówkach 😜 powiedziałabym, że ono jest takie wszechstronne/ujeżdżeniowe, z całkiem głębokim siedziskiem
Czy ktoś wie jak wyczytać rozstaw łęku w Erreplus?
IMG_3225.jpeg IMG_3225.jpeg
Czy ktoś wie jak wyczytać rozstaw łęku w Erreplus?
IMG_3225.jpeg IMG_3225.jpeg
Możliwe że to 17/33
Kto jeszcze oprócz GNL ma siodła Kentaura?
W GNL nie ma testówki z interesującego mnie najbardziej modelu, może ktoś inny by miał?
Poszukuje Eventera z łękiem IV lub V na przymiarkę.
Fokusowa, elfab ma chyba kentaura, i siodło serwis z okolic 3miasta
Fokusowa, zapytaj forumowej Bombal
Piotr Konieczny ma kentaury, ale nie wiem czy polecać, czy nie 😅
https://sklepjezdzieckipk.pl/
Fokusowa, forumowa Bombal, nawet jak nie będzie mieć to powinna wiedzieć albo szybko ustalić kto takie ma 🙂
Niestety Bombal mi nie odpisała na wiadomość od ponad tygodnia, od razu do niej pisałam na rv, a niestety nie mam żadnego innego kontaktu do niej 😕

martrix, widziałam, ale właśnie chyba poszukam gdzie indziej 😅
Fokusowa, Dorota Jot na messenger - ona może nie zaglądać tutaj, bo pewnie zawalona pracą jak zawsze.
epk, dzięki, napisałam!
Fokusowa, nie dostaniesz chyba Eventera na testy. Ja go mam i musiałam w ciemno kupić.
Jeśli chcesz się sama przymierzyć lub obejrzeć, to zapraszam do siebie. W GNL-u dostałam info, że nikt tego modelu nie zamówił jeszcze i że Pani czeka, żeby w ogóle móc zobaczyć go na żywo.
Pożyczyć nie pożyczę, bo chcę mieć na czym jeździć, ale możesz wsiąść, pomierzyć i sprawdzić. Mam rozmiar 4 właśnie.

PS. Eventer II.
Chyba mam paranoje, sle moze ktos cos podpowie.. 🙈
Przed wczoraj byl u mnie saddle fitter zeby dobrac siodlo na konia ktory dopiero zaczyna trening pod siodlem. Stanelo na skokowce ktorej uzywam tez na mojego drugiego konia, fitter powiedzial zebym jezdzila na mattesie (bo chcialam cos dla swoich plecow zeby bylo pod siodlem) I wedlug niego siodlo lezalo zbalansowane z tym mattesem, ale nie podpinal popregu, tylko siodlo I mattes przycisnal na koniu rekami.

Wsiadlam wczoraj I czulam sie jakbym siedziala “z gorki”. Napisalam do niego I powiedzial zebym wlozyla korekte na przod do mattesa a jesli to nie pomoze to zmienila lek w siodle na wezszy.

Zrobilam zdjecie po jezdzie wczoraj, czy Wam tez to wyglada jakby siodlo lezalo “ z gorki” ?
Sprobuje nastepnym razem wsiasc z koretka przodu, ale zastanawiam sie czy moze to nie jest moja paranoja I wymysly, bo jednak nie znam sie na dopasowaniu siodel tak jak saddle fitter

Zalaczam zdj siodla I czapraka po jezdzie (chociaz mi kazdy fitter(a mialam juz 4) mowil zeby na czaprak za bardzo nie patrzec)
siodlo1.jpg siodlo1.jpg
czaprak1.jpg czaprak1.jpg
Plamkakochanie, na focie wygląda to nieźle. Ale jak na siedzenie z górki na pomoc korekta przodu ? Chyba jak już to tyłu?
xxagaxx,

Siedze jakbym miala spasc na szyje(pochyla mnie do przodu, tyl siodla jest wyzej niz przod w moim odczuciu), wiec jak podniose przod to teoretycznie bedzie wtedy rowno i bede siedziala prostopadle do podloza, ale nie wiem czy moje odczucie jest adekwatne do rzeczywistosci 😅 stad pytanie 😁

nie wiem jak inaczej to wytlumaczyc 🙈
Plamkakochanie, możesz jeszcze spróbować zapięcia popręgu na dalsze przystuły. Czasami samo to potrafi siodło z przodu „podnieść”.
Fokusowa,
Sprobuje w tym tyg! Narazie jezdzilam w tej korecie przodu i bylo duzo lepiej, ale moze zapiecie popregu jeszcze bardziej pomoze i bedzie idealnie 🙂 Dziekuje!
Potrzebuję pomocy, bo już czuję, że zgłupiałam i się pogubiłam 😝
Był u mnie saddle fitter, pobrał wymiary, niby wszystko wiemy, ale temat z dopasowanym siodłem wlecze się już za mną dwa miesiące.
Rozstaw łęku wyszedł nam 30 cm, maksymalna długość przylegających paneli 47cm.

Więc zaczęły się małe schody, żeby zmieścić się z panelami w tym wymiarze przy siedzisku 17,5". Aktualnie zakupiłam Daw Maga 31 cm, 17" (niestety lateks, niedopatrzenie z mojej winy) panele w odpowiedniej długości + korekcyjna podkładka mattesa dopasowana również przez saddle fittera. Nie ma tragedii, ale siodło nadal nie leży "idealnie", podczas jazdy tył siodła niepotrzebnie sprężynuje, przez za szeroki rozstaw łęku. Koń przyjechał do mnie z bolesnym grzbietem, po niedopasowanym sprzęcie, więc tym bardziej chcę wymienić siodło na coś lepszego jak najszybciej.
Daw Mag łęk M (29cm) z kolei za wąski. Mamy 5 letniego konia który zaczyna trening, więc będzie rósł i się zmieniał. Rozmawiałam z różnymi dystrybutorami siodeł, co mogę zrobić, ale w ciągu dalszym nie widzę światełka w tunelu, gdyż chciałabym siodło na wełnie. Wszędzie oferowane są mi siodła na lateksie.

Nie ma problemu, gdybym chciała szyć siodło, ale czy szycie na 5 latka ma sens? Za bardzo nie wiem co już mam zrobić. Mam przeboleć wypełnienie lateksowe, które nie jest nam zalecane? 😩 Myślałam nad siodłami prestige, ale totalnie nigdzie nie mogę znaleźć używki z łękiem 30, oraz ciężko z informacją o długości paneli
Potrzebuję podpowiedzi, co mogę zrobić, do kogo się odezwać, gdzie i czego szukać może?
No ale sadflefitter nie doradził żadnej marki? Ani modelu?
Po pierwsze 30 prestige to nie jest to samo co 30 innych marek, a już na pewno nic między M a L daw maga.
M daw-maga to około 32-33 prestige.
Nie masz wymierzonej rozmiarowki z podaniem odpowiedników różnych marek?
Po drugie siodeł na wełnie jest dużo dość do wyboru, a i 47cm na grzbiecie to niemalo, nie do końca rozumiem w czym problem - o długość panelu zawsze można zapytać.
Ja bym cisnęła fittera żeby podpowiedział co może pasować jak nie masz pomysłu ani nie ogarniasz.
Hmm, saddle fitter zapisał na karcie rozmiarówkę daw maga "M", które nie pasuje, a według Prestige "30". Teraz już wiem w czym problem 😝
Dzięki za info, że jednak to normalne wymiary z panelami, gdyż słyszałam od bardziej doświadczonych osób ode mnie, że ciężko będzie z tym wymiarem.
Temat siodeł jest dla mnie ciężki, teraz wiem co zmienić, dzięki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się