Derki

Perlica, mam fp tartas z wełną. Jest świetna. Nie obiera się słomą/sianem/trocinami bardziej, niż polar (a nawet mniej w mojej ocenie), szybko wchłania pot/wilgoć i szybko schnie. Bez problemu z praniem w pralce zwykłej. Jedynie co to jak jest mokra ma charakterystyczny zapach, ale ja jestem zboczona w zapachy 😉
Evka, zamówiłam tą z wełną, więc zobaczymy jak przyjdzie 😜
Perlica, haha daj znać czy metki kłamią czy opis
Zuzu., opis nie kłamie, bo jest derka i na pewno ma dodatek wełny.
Ogólnie jeszcze druga polarówą kupiłam, więc jak za dereczki za 149 pln to bardzo miła cena.
Idealne do domu w sumie, polar w polarowej nie jest bardzo gruby, ale taki zwykły a wełniaczek mógłby być milszy w dotyku w sumie, bo zapomniałam że wełna nie jest super miła 😜🙃
Perlica, mówisz, to może i ja się szarpnę 😜 Ja miałam wełnę z logo Marstall kiedyś i to była moja ulubiona derka właśnie na mrozy i wycieczki hala- stajnia. Trochę cięższa niż polar przez co jej nie zwiewało i dobrze grzała
Zuzu., nie jest jakas bardzo ciężka jakby co, przynajmniej mi się tak wydaje.
Kaptur Horze Nevada rozmiar L. Ma ktoś? Przypasuje na mastodonta?
espana mam, są spore, największe jakie miałam. z dużych jeszcze są feliksa,

te: https://ogloszenia.re-volta.pl/kaptur-felix-buhler-simply-stay-dry-r-l-padokowy-0-g-czarny-nowy/o/399161/
ale tylko te bo reszta już wypada mniejsza mimo ze ta sama firma
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2024 14:48
espana, Mam stajenne te kaptury w rozmiarze M i są ogromne 😅 Większe niż jak kiedyś kupiłam L z innej firmy 😉 Nevada stajenna M ma 100 cm długości (mierzona górna linia) i 70 cm szerokości (mierzone w połowie długości).
Oooo, też fajna opcja, mam kilka derek Felixa, ale chyba bez możliwości doczepienia kaptura.
espana ja sobie dorabiam te uchwyty bo co derka to inaczej. Zapięcia w kapturach też przerabiam żeby mieć uniwersalne.
Ma ktoś derkę padokowa Bucas Iris, nada się na wolnowybiegowy chów?
Też pytanie jak rozmiar wypada, kucyk ma 135 czasem 140, ale jest karczysta i bywa, że ma ciasno w klacie 🌷
Ja używam tej derki na wolnowybiegówce, jest super. Między rozmiarami brałabym większy. Niestety znam opinie, że Bucasy są raczej dla wąskoklatków, moja kobyła jest ani wąska ani szczególnie szeroka i leży ok. Ale przy karczystym koniu nie rwałabym metek przed przymiarką 😉
ekhem, dzięki bardzo za odpowiedź 🙏 w takim razie biorę 140 i kaptur też L. Zobaczymy czy będzie dobre na kuca mutanta 😅
Czy czesto zdaża wam się ze derki z przedluzaną szyją (kolnierzem) wycierają grzywę. Mam tylko jedna derkę tego typu wiec nie mam porownania i nie wiem czy inwestowac w kolejną inną czy darowac sobie te kolnierze. Kobyle zostala polowa grzywy, druga wytarta do 0 🙁
azzawa, tak, to bardzo częste, że grzywa wyciera się od kołnierza.
azzawa, zależy od ceny derki 😁
Dzięki! A macie moze jakies polecajki takich niewycierających (przynajmniej w teorii) ? Potrzebuję plandeki bez wypelnienia 🌷
azzawa, Felix Bühler Perfect Fit ma na szczycie szyi wszyte 2 gąbeczki, grzywa cała po kilku miesiącach noszenia.
azzawa, - tak, mój ma taką piękną grzywę od kapturów, wyciera zarówno avalanche za 1000zł, jak i hkm za 300 🤡 Próbowałam w tym roku psikać, smarować serum i łysy jak tak temu gdy nie robiłam nic 😤 Tak samo wycierają derki z zintegrowanym kapturem, jak i doczepianym.
Obstawiam, że to przez jego budowę i stanie w tym 24h na dobę. Nie wiem, myślę czy w przyszłym roku się nie złamać i nie dopłacić za zakładanie mu derki z kapturem tylko na dwór, a w boksie niech stoi bez kaptura... tylko kurka on ma boks pierwszy od drzwi i boję się, że go przewieje jak ktoś nie zamknie za tyłkiem 😩
20240113_165829.jpg 20240113_165829.jpg
Potwierdzam Felixa z gąbeczkami, na bardzo delikatesowym kucyku włosie bez uszczerbku, a ubieram często.
keirashara, u mnie za darmo po prostu odpinają kaptur i na plecy zarzucają
xxagaxx, - szczerze bardziej mnie martwi ewentualne przewianie niż ta dodatkowa opłata 🙈 niektórzy u nas nie ogarniają zamykania drzwi i potrafi nieprzyjemnie wiać. Zwierz już swój wiek ma i jak przymarznie jest sztywny.
keirashara, zdjęcie jakbyś mojej kobyle zrobiła, nawet kolor identyko 😂
Dzis opierniczylam wszystko na krótko, bo juz nie moglam patrzec na tą dziurę. Oblukam tego felixa, ale najpierw przetestuje doszycie gąbek do jednej z tych aktualnych, moze to cebulowe rozwiazanie podziała 🙂
Ja mam PE i tam jest taka stójka i nic się nie obciera. Ja mam konia ma 24h w kapturze.
Perlica, to chyba zależy zupełnie od budowy bo u nas PE też wyciera grzywę w miejscu gdzie się kończy, plus do tego waga bo to jednak ciężkie i pancerne dery i tyle. Ale my zimową sierść mamy bardzo delikatną na wycieranie więc to też pewnie wpływa na szybkość wycierania
Ja mam konie od dawna tylko na dworze w kapturze a w stajni bez i już zapomniałam co to wytarta grzywa. Bardzo się sprawdza. Plus zwykle w stajni ciepłej niż na zew wiec tym bardziej uwazam ze to spoko rozwiązanie
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 stycznia 2024 19:13
Ewidentnie zależy od budowy. Moje praktycznie non stop od listopada w derkach z kołnierzem - grzywy jeszcze całe.
sweetie, racja, bo jakiegoś konia którego miałam wcześniej się wycierał.
azzawa, - ja też skróciłam, ale nie na zero, bo irokeza na własnym koniu nie wytrzymam. Pozostaje trzymać kciuki za szybki odrost 😂
xxagaxx, - chyba tak zrobię za rok, w tym miałam nadzieję, że te cuda wyprawiane na grzywie dadzą radę. No nie dały, więc zostaje zdejmować lub pokochać łysego🤷 w sumie wypięcie/ściąganie samego kaptura to jest jakiś pomysł, stajenni pewnie też będą woleć tak niż całą derkę zarzucać i ściągać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się