Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)

keirashara, spokojnie w nie wejdziesz. Też mam Julietty Ski (i też zamówiłam beżowe teraz w promocji przez infantil) i są bardzo elastyczne i super długaśne, co dla mnie jest po prostu szokujące, to moje pierwsze legginsy, które sięgają mi do samiutkich kostek 😂
Fokusowa, - ahahaha, to te same wzięłyśmy i z podobnych powodów 😂 jak długie do tego to chyba będę zakochana.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 grudnia 2023 11:34
Moje też już przyszły, wzięłam bryczki Ava, takie z kieszeniami z patkami, ala cargo. Spore wypadają, będę musiała pasek do nich mieć, ale za taką cenę jak za nie dałam, to sobie ten pasek do nich dokupię 😉 I sweterek wzięłam, taki basic, rozmiar tu wypada normalny. Mam wrażenie, że góry wychodzą mniejsze niż doły u nich 🤔
Czy ktoś ma lub macał fraki PSoS? Jak się mają do np Equiline? Zastanawiam się warto spróbować czy iść w sprawdzony klasyk
Jakie polecacie rękawiczki zimowe do jazdy w terenie?
Anky!
Mam Anky zimowe i są super - cieplutkie i dosyć wygodne do jazdy. W teren super, do konkretniejszej roboty na placu to kwestia przyzwyczajenia, bo jednak grubsze niż tradycyjne.
infantil, a to jakiś konkretny model?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 stycznia 2024 23:28
Fokusowa, A potrzebujesz mocno ciepłe? Mi się spisują Roeckl zimowe, grip, ale one takie raczej lekko ocieplane są. Jak jest zimniej to z powodzeniem jeździłam w takich z deca: https://www.decathlon.pl/p/rekawice-trekkingowe-dla-doroslych-forclaz-mt500-dotykowe-stretch/_/R-p-335238?mc=8655824&c=Czarny Tylko, że mi w ręce to prawie nigdy zimno nie jest. Na nartach w nich też jeździłam kilka sezonów. Zmarzłam jedynie na przełęczy na 3000m w Kirgistanie w lutym 🤣 Tam faktycznie wyjełam grube narciarskie, bo wiało i było około -20 😅
Jakie polecacie rękawiczki zimowe do jazdy w terenie?
Fokusowa, ja polecam te HKM
https://www.djangozd.pl/hkm-rekawiczki-ocieplane-grip-czarne#galleryName=productGallery,imageNumber=1-copied
zembria, te z deca mam (nawet ze 3 pary 😂 ), ale jednak w takie mrozy czuję jak mi mrozi czubki palców mocno.

Dzięki dziewczyny, sprawdzę linki 🌻
adriena, jak one wypadają rozmiarowo w porównaniu do np. Roeckl albo uvex?
A czy Uvex są trwalsze od Reockle?
Perlica, no zdecydowanie. Przy tej samej intensywności użytkowania Roeckle bardzo szybko mi się szmaciły i dziurawiły a Uvexy mam już kilka lat i co prawda jak nowe już nie wyglądają ale nadal są całkowicie sprawne. Używam ich też czasami do prac stajennych więc lekko nie mają. Roeckle to mój największy jeździecki zawód:P
Uvexy zimowe też są spoko, choć nieprzesadnie grube, i bardzo wytrzymałe.
patrycjasz, oki, bo ja się właśnie zdziwiałam że ktoś poleca wogóle Roeckl.
Słuchajcie mi się w zimie najlepiej sprawdza patent "dwie pary rękawiczek".
Ja mam rękę z typu księżniczka na ziarnku grochu i zimowe rękawiczki Uvex są super ale mi jest za grubo i marudzę. I najbardziej lubię swoje letnie sumairy i na to sportstyle jedne stare już styrane i przez to rozciągnięte.
Przez to, że są te dwie warstwy - to pomiędzy nimi jest powietrze i mam wrażenie, że trudniej rękę wychłodzić. A dwie cienkie rękawiczki do czucia wodzy sprawdzają mi się bardziej niż jedna gruba.
Ale wiadomo,co ręka (osoba) to inne odczuwanie zimna.
adriena, jak one wypadają rozmiarowo w porównaniu do np. Roeckl albo uvex?
Figarusowa, ja mam XL bo mam długie palce, idealnie leżą, ani grube, ani cienkie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 stycznia 2024 12:28
Perlica, To może my jakoś dobrze trafiliśmy, bo mamy swoje zimowe 2 lata i nic im nie dolega. Letnie się po 3 latach właśnie doczekały zmienników, ale takich samych, bo byliśmy z letnich też zadowoleni, mam nadzieję, że też pożyją tak samo długo.
Pytanie z serii tych starodawnych: jesli chodzi o stacjonarne sklepy w Warszawie z kaskami (i ewentualnie butami), to gdzie byscie polecaly sie wybrac? Mam zamiar wpasc do stolicy na szybkie, jednodniowe zakupy a w ogole wypadalm z tematu. Bardzo chetnie i z wdziecznoscia przyjme wszelkie podpowiedzi! �
czy komuś tez koszule z fleur de lys przyszły z takiego okropnego materiału?
buyaka, hmmm, szczerze, to w Warszawie raczej bez szału… Jak już, to chyba Pasi Konik na Ładnej.
Pytanie z serii tych starodawnych: jesli chodzi o stacjonarne sklepy w Warszawie z kaskami (i ewentualnie butami), to gdzie byscie polecaly sie wybrac? Mam zamiar wpasc do stolicy na szybkie, jednodniowe zakupy a w ogole wypadalm z tematu. Bardzo chetnie i z wdziecznoscia przyjme wszelkie podpowiedzi! �
buyaka, Cavalo w Człekówce się raktywował- jest nowy właściciel.
Zawsze też jest Sklep Stajnia ( i ten większy) to jest szał ciuchów i kasków premium. Jest też konik.
Dziekuje serdecznie! Do Cavalo czy Konika nie mam jak dojechac bo bede bez samochodu, ale do Stajni i do Pasi-Konika powinnam dac rade. Dziekuje bardzo za podpowiedzi!
Nie moge juz edytowac wiec podbijam. Dzieki bardzo za polecenia, zaszlam do kilku sklepow, ale pod najwiekszym wrazeniem bylam w Pasi Koniku na Ładnej. Borze zielony, jak ja sie tam czulam zaopiekowana! Mega profesjonalne podejscie, cierpliwe i proklienckie! Wyszlam z kaskiem i pieknymi, sznurowanymi sztybletami 😁 Zapisuje sobie w kajeciku, zeby tam wrocic przy najblizszej okazji.
Jak się ubieracie na trening w taką pogodę? Ja zakładam bluzkę termiczną z długim rękawem, bluzę a na stęp cienką kurtkę.

Jeżdzę z zwykłej niekońskiej bawełnianej bluzie z kapturem, chciałabym kupić coś dopasowanego, bez kaptura i na suwak, co jednocześnie będzie w miarę oddychające i ładne :P Jakieś polecenia?
Ja z bardzo subiektywnej opinii bym polecała bluzy Pikeur. Akurat jestem szmatocholiczką ale jeżeli chodzi o ich ciuchy to się jeszcze nie zawiodłam.
Mają też super golfy zimowe w których mi osobiście jest bardzo ciepło. Jeżeli chodzi o warstwę pod nią to bym polecała cokolwiek ze składem 100% lub zbliżonym z wełny merino. Ciepło i człowiek się nie poci.
Poniżej mój subiektywny ranking zimowych bluz 😂
Pikeur: wygląd i jakość 5/5 komfort cieplny 5/5 cena 4/5 (kupuje zawsze na promkach)
Samshield: wygląd i jakość 4.5/5 komfort cieplny 5/5 cena 3.5/5
True rider: wygląd i jakość 3.5/5 komfort cieplny 4/5 cena 4/5 (nie warte tej ceny)
Animo: wygląd i jakość 5/5 komfort cieplny 5/5 cena 3/5
Equestrian Stockholm: wygląd: 5/5 jakość 3.5/5 komfort cieplny 4/5 cena: 3.5/5 (swetry i bluzy dość szybko się niszczą)
Cavallino Marino: wygląd: 3.5/5 jakość 4/5 komfort cieplny 3.5/5 cena 4.5/5
Fourganza: wygląd 4/5 jakość 4/5 komfort cieplny 4/5 cena: 5/5
JD Attack: wygląd i jakość 2/5 komfort cieplny 3/5 cena 3/5 (ogólnie słabe rzeczy)
4F : wygląd i jakość 4.5/5 komfort cieplny 5/5 cena 5/5 (na promkach)
PS od Sweden: wygląd i jakość 4.5/5 komfort cieplny 3.5/5 cena 4/5

Więcej nie pamiętam 😂 dla mnie dużym minusem jest jeżeli rzecz się niszczy po kilku praniach, łapie brud i człowiek się w niej poci - szczególnie zimą.

_mpradi, - golf + bluza + kamizelka. Golf zwykle cienki, chodzi głównie o osłonięcie szyi. Bluzy mam spooksa i True Ridera, kamizelki True Ridera model keep warm. Generalnie to kocham te kamizelki i nie wyobrażam sobie życia w stajni bez nich, z bluz też jestem zadowolona. Mam je kupę lat (pierwszą kamizelkę kupiłam na targach, przedpremierowo, jakieś 7 lat temu), nie oszczędzam, używam prawie cały rok w różnych konfiguracjach.
Bluzy spooksa też lubię, ale niestety szary materiał jednej zaczął się bardzo szybko kulkować, trochę wiocha w bluzie za prawie 400zł, no nie tego bym oczekiwała.
_mpradi, termo koszulka/merino , polar cienki, kamizelka puchowa uniqlo(moje odkrycie tego sezonu na promce, wspaniała), na to kurtka gruba zimowa na stępy.

Bluzy jeździeckie to dla mnie kwestia estetyki tylko, wszystkie zimy przejeździłam w polarach/golfach narciarskich lub trekingowych. Teraz już nie są robione tylko we wściekłych kolorkach, można się ubrać „na elegancko” a komfort i cena jest nieporównywalna
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 stycznia 2024 18:37
Ja na taką pogodę to bluzka termiczna + bluza-kurtka Lemieux Dynamique. Ja w nich chyba większość roku łażę, poza końskimi sprawami też bo ładne są i mają zasuwane kieszenie (must have dla mnie)

Minus to cena bez promocji, uważam że są drogie pomimo że nie mam nic do zarzucenia w kwestii jakości... ot po prostu nie wydalabym tyle na bluzę 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się