Stajnie w Warszawie i okolicach

Zagościniec ma na FB cenę 850 zł 😮. Jak to możliwe, siano kupuje się samemu czy co 😉? Tak czy siak jakby ktoś miał aktualne info to też chętnie przeczytam. Straszne jest to, że wokół Warszawy jest pewnie ze 100 stajni, a jak chce się naprawdę dobre warunki dla konia to okazuje się, że zostaje z tego garstka 🙈🙈🙈. Począwszy od ciągłego oszczędzania na sianie...
Szukam stajni w okolicach Sulejówka +/-20km zależy mi na hali i placu z dobrym podłożem, normalnej ilości słomy i siana w boksach i na padoku. Najważniejszy jest kontakt z właścicielem, który jak powie tak będzie, a nie lawiruje miedzy ludźmi mydląc oczy…
Jestem załamana co się dzieje ostatnio w pensjonatach po tej stronie Warszawy… czy u Was tez oszczędzają na wszystkim czym się tylko da?? Konie prawie na betonie, siatki napełnione do połowy i wypominanie zużycia owsa… do tego zero dbałości o podłoże. Aktualnie nawet cena nie ma znaczenia… 😭😭😭

krainam,

Stajnia Pamirek. Ja stoję od ponad roku i nie mogę powiedzieć ani pół złego słowa - nigdy nie byłam spokojniejsza o swojego konia 🙂
Są padoki i pastwiska na lato, siano w ilości nie do przejedzenia, grubo ścielone i czyste boksy. Nie ma hali, ale hala jest w trakcie załatwiania, w takich bardziej zaawansowanych planach. Z tego co wiem, to jest wolny boks.
Czy polecicie coś w okolicach zachodniej części Warszawy? Ożarów Maz/Zaborów/Pruszków, ostatecznie może być też trochę bardziej w stronę Piaseczna. Moje wymagania to zgoda na przyjęcie młodego, grzecznego ogiera, pastwiska lub duże padoki, dłuższe padokowanie niż od rana do obiadu. Hali nie potrzebuję ale kryty lonżownik byłby mile widziany, tak samo myjka wewnętrzna. Odpada stajnia Ołtarzew (nie przyjmą ogiera), Ergos (kiepskie opinie o opiece). Cena do 1400 zł. 🙏
BUCK   buttermilk buckskin
07 listopada 2023 09:17
a Myszczyn ? widziałam, że się ogłasza tylko nic nie napisali co do ogierów
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 listopada 2023 09:26
Na pewno mają własne ogiery padokowane, więc można dzwonić.
Po raz kolejny zaczynam szukać stajni emeryturowej dla mojego Siwuszka. Potrzebuję opieki, ze rzeczywiscie ktos bedzie te konie doglądał, czy nie ma rany, czy noga mu nie odpadła, pastwisk, ale nie jednego wielkiego stada tylko raczej mniejszej grupy 2-4 konie, nie potrzebuję infrastruktury do jazdy. Potrzebuję, żeby w ciągu dnia koń miał możliwość powrotu do boksu, żeby się napił, bo pije tylko z poidła, nie umie znalezc kastry z wodą na padoku. W okolicach 1000 zl/mies, niech będzie że w dowolną stronę od Warszawy, choć preferowany Prażmów, Tarczyn, Grójec.

Havanne znam - brak boksów póki co. Ruby Horse tez nie ma boksow. Uroczysko Łyse konie podstawowa kwota 1500 zł/mies. Jak teraz w Patrolu w Drwalewie? Jakieś inne propozycje?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2023 08:28
Mo B., jeśli pasuje Ci okolica Wołomina to znajomy do mnie wczoraj dzwonił, ze maja wolny boks. Właśnie postawili hale, warunki maja tak zajebiste, ze gdyby nie było mi tak dobrze tu gdzie stoję to pewnie przeszłabym do nich. Cisza spokój, konie maja ogromne padoki z sianem, a właściciele na miejscu i ciagle doglądają.
Mimo hali do 1000/mies? Bo ta hala to mi ani trochę nie potrzebna 😉
BUCK   buttermilk buckskin
12 listopada 2023 09:25
Mo B. priv
Hermes, napisalam priv
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 listopada 2023 21:05
Mo B., a Stadnina Koni Arabskich SK Olszany?
Chyba tutaj najlepiej zapytać..
Czy ktoś z fizjo w Warszawie i okolicach dysponuje laserem, który byłby odpowiedni do terapii kolana?
Mo B., mamy ostatni wolny boks , na wiosnę przyszła do nas ZakreconaKoniara123 , ewentualnie koleżanka BUCK u nas stoi od jakiś 3 lat - myśl, że mogą się wypowiedzieć

A tak w skrócie o nas
Przeszukałam nitkę, ale chciałabym dopytać. Jakieś opinie o stajni u Złotkowskich, kj okrzeszyn? Jak tam cenowo jest, jak z padokowaniem i na co konie tam wychodzą, hala chyba w obu jest z tego co wyczytałam. Jeśli macie coś do polecenia południe i wschód Warszawy chętnie przyjmę, koniecznie padoki i hala, cena najlepiej do 1400. Dojazdowo max 50 km od centrum
Zapomniałam dodać^^
Zależy mi na łatwym kontakcie z właścicielami (aby odbierali i odpisywali na smsy - aktualnie tego brak🙂 ) i żeby koń był dobrze zaopiekowany
BUCK   buttermilk buckskin
15 listopada 2023 08:33
W&P marzy mi się Wasza stajnia ale jest jak dla mnie w odległości astonomicznej 🙁 Chwalę Was wszędzie bo stoi u Was wiele lat moja dobra znajoma, a skoro stoi to znaczy że jesteście z najwyższej półki 🙂
Fokusowa, będę miała laser niskoenergetyczny od 18.11 przez 2 tygodnie. Okolice Kampinosu/Sochaczewa
zuzikulec, dziękuje, my po totalnie przeciwnej stronie Wawy, więc odpada.
Znalazłam kilka osób, ale albo nie mają terminów albo w ogóle nie mają opcji pożyczenia.
Fokusowa, ale to tylko wysokoenergatyczny szukaj. Niskoenergetyczny to tak nic nie daje za bardzo przy kolanie.
xxagaxx, no nie zgodzę się 😉
Fokusowa, u mnie jest opcja wypożyczenia derki magnetycznej Biomag, tez fajnie dziala
xxagaxx, tak, wiem właśnie. Mam opcje 2x w tygodniu zrobić jakimś super hiper nowoczesnym wysokoenergetycznym i chyba będę musiała wyłożyć dolary 😖
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 listopada 2023 19:14
zuzikulec, przerabiałam teraz kolano, rozmawiałam z dwoma wetami z dwóch różnych klinik i każdy jeden powiedział tylko wysokoenergetyczny jeśli chce faktycznie coś zdziałać.
Zna może ktoś jakieś sportowe kluby jeździeckie w okolicach działdowa/nidzicy?
Pilna sprawa, orientuje sie ktoś ile kosztuje miesięcznie pensjonat w jks poczernin?
Ja również szukam miejsca dla mojego astmatyka emeryta 🙂 nie potrzebna nam żadna infrastruktura i udogodnienia, najchętniej wolny wybieg (chociaż latem) lub boks angielski. Obowiązkowo: stały dostęp do siana, wody i super opieka- mam tu na myśli doglądanie czy wszystko jest okej. Coś w okolicach S8 od Kobyłki do Wyszkowa. Miło jakby było gdzie wyjść z nim na spacer i żeby było to kameralne, przydomowe miejsce 🙂
Pepuszek, sprawdź Equi-Park - ja tam mam mojego emeryta i jestem bardzo zadowolona 🙂
Szukam stajni do 150km od Warszawy na odchow mlodego ogierka (rok i 8 miesiecy). Zalezy mi na miejscu z duza iloscia pastwisk, na ktorych kon bedzie spedzal min 10 godzin dziennie, chetnie w stadzie w podobnym wieku. Zima za to siano do oporu i mozliwosc zadawania paszy i suplementow.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 listopada 2023 20:14
Pepuszek, Falbala_007, a Stajnia Boska Wola?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 listopada 2023 08:13
Pepuszek, hej, zapraszam do siebie 🙂 sprawdź w ogłoszeniach Stajnia Dzikie Serce. Wolny wybieg, spełniamy wszystkie Twoje wymagania 🙂
Jestem z zawodu technikiem weterynarii i mieszkam na miejscu stale doglądając naszych seniorów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się