Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)

Perlica, - no mi się jedna bluza zmechaciła w pierwszym praniu i trochę jestem na nią obrażona 😅 W sensie da się nosić, ale po bluzie za prawie 400zł to jednak nie tego oczekuję. Bardzo ją lubię za kształt i miły materiał, planowałam drugą kupić w innym kolorze, ale obawiam się powtórki. Bryczesy mi przyjaciółka odradzała, obie jarałyśmy się na pudrowo-różowe, ona kupiła i po miesiącu żałowała.
Także z jednej strony widzę sporo ich ciuchów na ludziach i mi się podobają, z drugiej opinie mieszane.
Dziewczyny! W Decathlonie są genialne bryczesy na lato za śmieszne pieniądze.
https://www.decathlon.pl/p/bryczesy-br500-mesh-damskie/_/R-p-176931
Nie mam pojęcia jeszcze jak trwałość, ale Decathlon ma czasem super rzeczy, więc na to liczę 😉
Gillian   four letter word
20 czerwca 2023 15:08
Od dobrych 4 sezonów tyram na zawody Decathlonowe białe brycze i są fenomenalne :-)
keirashara, kurczaki, niesamowite.
Ja mam te rzeczy po kilka lat i ciągle tyram, piorę milion razy i nic.
Laski piszecie o koszulkach głównie, że sprawdzacie tkaniny. Są fanki poliestrów i fanki bawełny. A jak się sprawa ma z bryczesami, leginsami? Te ostatnie to praktycznie tylko poliestrowe. Bryczesy potrafią być z np. mieszanek. Sama szukałam ostatnio bardziej naturalnych bryczesów i w sumie to posucha na rynku.
Epikea, bawełna będzie się bardziej wypychać na kolanach, nie będzie tak elastyczna, myśle, że stąd głównie poliester i poliamid w bryczkach.
Epikea, - szczerze to bryczesów nie oceniałabym po składzie samym, bo materiały techniczne to będą poliestry często, ale poliester =/= poliester. Miałam bawełniaki i one były spoko 15 lat temu, ale imo nie umywają się do obecnych technicznych materiałów 🙂
No i czysta bawełna jak wspomniała Fokusowa, po prostu średnio się nadaje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 07:54
Ja nie cierpię bawełnianych bryczesów, bo się właśnie rozciągają szybko i płowieją kolory po kilku praniach. Miałam kiedyś takie fajne z deca, takie bryczesy-dresy i były mega wygodne i przewiewne, pracowałam wtedy w stajni i cały dzień w nich chodziłam często, ale trwałość tego to była jednak porażka.
Zakochałam się w kamizelce imperial riding, niestety widzę tylko Ske w sklepie, da się gdzieś jeszcze kupic gdzies firmę?
Screenshot_20230905_221052_Samsung Internet.jpg Screenshot_20230905_221052_Samsung Internet.jpg
xxagaxx, z imperial riding jest problem a chętnie bym kilka rzeczy od nich kupiła. W Polsce jeszcze czasem w horsetown czy horse-trade coś się trafi, z zagranicznych to horze i equusvitalis.

Zauważyłam, że zdjęcie z loft dlatego wcześniej nie wymieniłam 😊
dzikadermi, szkoda. Bo właśnie mnie reklama zwabiła a patrze a tam jeden rozmiar...
xxagaxx, znalazłam kamizelkę na czeskiej stronie
https://www.aurashop.cz/en/p/damska-jezdecka-vesta-irhjourney#369208
Dodatkowo na Ig imperial riding pokazuje, że jest to kolekcja jesień/zima 2023, to może coś się jeszcze ruszy.
dzikadermi, ooo, będę obserwować
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 października 2023 20:00
Szukam płaszczu w stylu Equidry/Equicoat

https://equidry.co.uk/collections/all-rounder-adult/products/the-all-rounder-recycled-jacket-with-fleece-hood-dark-sapphire-navy

nie musi jakoś pięknie wyglądać bo to akurat mnie mało obchodzi ale ważne żeby to nie przemakało nic a nic, miało jakieś wypełnienie i żeby miało suwaki po bokach oraz pasek do zapięcia przez udo (żeby po nodze się nie lało podczas jazdy)

Bonus jak jest uszyte tak że nie wyglądałabym jak w worku na ziemniaki

Jest coś takiego na polskim/europejskim rynku?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 października 2023 11:08
donkeyboy, Zawsze i wszędzie polecam ten płaszcz:
https://www.loesdau.de/black-forest-regenmantel-rainstormer-ii-16704.html
Nie przemaka w największe ulewy, burze, nie podwiewa go, ma też rzepy żeby zaczepić do nogi jakby co, ale w zasadzie nie używam ich. Mamy z małżem takie i nie ma znaczenia czy pada czy nie, jedziemy w teren bez problemu. Na rajdach nie raz były burze takie, ze ściana wody szła i jako jedyni dojeżdżaliśmy na miejsce susi. On nie ma wypełnienia, ma podszewkę tylko, ale to taka "kurtka" jest, nie sama plandeka. Ja pod spód spokojnie np. zimą puchówkę zakładam i w śnieżycę też jadę. Nogi zasłonięte wiec ciepło. On ma z przodu jeszcze taką wstawkę, że układa się jak suknia i zasłania cały okrąg. Siodło całe, lędźwia konia i kłąb też. I ma jeszcze taką zaletę, że faktycznie wygodnie się w nim jeździ, można sobie anglezować, jechać półsiadem i nie przysiada się go z tyłu, nie włazi pod tyłek.
zembria, czy jak wieje to to nie lata jak płachta?
... bo ja nadal szukam czegoś przeciw deszczowego na nadchodzacy sezon, co mnie nie narazi a utratę życia, jak pelerynka od męża, którą mi raz na koniu tak nadmuchało, że "kobyła odfrunęła".
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 października 2023 13:36
zembria, dzięki, brzmi fajnie tylko martwi mnie ta część z przodu - nie zbiera ci się tam woda? Mam już jeden płaszcz (co prawda dużo krótszy) który ma właśnie klapę na przód ale zbiera się woda w zagięciu ponad kłębem konia. A że to krótszy płaszcz to już nie zlicze ile razy ta woda się wylała prosto na uda albo najlepiej na krocze żeby wyglądało jakbym się zlała 😅

Dlatego też zresztą szukałam czegoś co się rozsuwa z przodu a klapy są mocowane po bokach do ud. Ale może przy dłuższych płaszczach to nie problem?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 października 2023 13:56
kotbury, Nie, nie lata, to jest dosyć ciężkie więc nawet w galopie spoko leży. Zawsze też możesz zapiąć paski na nogach żeby jeszcze bardziej ustabilizować.
donkeyboy, Nie, nic się nie zbiera. Zawsze też możesz to wypiąć. Mój małż woli jeździć bez tego środka i ma dwie poły płaszcza po bokach kłębu po prostu. Nadal wtedy zasłania to kłąb i siodło, ale już nie szyję.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 października 2023 18:58
zembria, ooooo to super! Dzięki!
zembria, ale ekstra jest ten płaszcz, chyba będzie trzeba zamówić 🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 października 2023 11:05
IskraADHD, wart każdej złotowki. Serio👌
Jaką ciepłą kamizelkę polecacie przy większym biuście? Z kapturem albo bez.
Mi ciuchy True Ridera pasują na większy biust - mam cienką kamizelkę i kurtkę softshellową.
Ja w zeszłym roku kupiłam te ciepłe z Schockemohle i też się fajnie układają, nie cisną w cyckach.
Dziękuje 🌻
Maximilian Equestrian, jakieś opinie? Fajne koszulki techniczne mi się pokazały na fb, ale kompletnie nie znam tego brandu.
Ktoś, coś?
Perlica, nie mam, ale jedna influencerka lokalna ma ich ciuchy i wydaję się naprawdę porządne. Przypominają mi trochę ciuchu PSOS. Bryczesy widziałam, ale to uważam ze trzeba ubrać na tyłek żeby ocenić więc nie wypowiem się.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 października 2023 22:24
Post został usunięty przez autora
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 października 2023 22:25
Kamizelka podobna do tej ze zdjęcia? Swoją kupiłam 8 lat temu, służyła mi dzielnie, ale dokonała żywota. Nie mogę znaleźć żadnej fajnej kamizelki ze stójką, kapturem który można przyczepić magnesem z na plecach, kieszeniami zapinanymi na zamek. No szukam i szukam i nic. Dodam, że do 500 zł jakby się dało 🙏
hkm.jpeg hkm.jpeg
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 października 2023 22:47
Może przesadziłam, zacznijmy od 300, a jak coś fajniejszego to ew dołożę 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się