kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Gillian, a, mówisz o tym, ok, ale wciąż mnie to dziwi 😂
Nie za bardzo wiedziałam, gdzie wrzucić to pytanie...
Czy ktoś wie, czemu nie da się juz kupić Rivanolu w tabletkach?
Milla, bo był za skuteczny😉

Gdy skończyło się pozwolenie na dopuszczenie 09.01.2020. to go nie przedłużono🙂
Do tego równocześnie była akcja z wycofaniem "wadliwych serii" tego w płynie dwa razy... i raczej produkcja tegoż się szybko już nie podźwignie.
Pytanie czy zostanie zastąpiona produktem innej korpo o podobnym składzie czy nam go po prostu zabiorą, żebyśmy się musieli ustawiać po recepty na antybiotyki grzecznie w kolejce na łasce "wszechwiedzących" lekarzy.

"Stojąc w kolejce" do dopuszczenia do obrotu jednej z substancji na rynek,mogę powiedzieć, że czas oczekiwania na badania " w rządowo autoryzowanym laboratorium" to jest aktualnie od 3 do 5 lat🙂.

Nikt tak nie rucha tego narodu jak on sam siebie za pomocą "pożytecznych idiotów".

kotbury, rivanol zamiast antybiotyku? Kto robił aż taki rynek zbytu na rivanol, że został zbyt skuteczny?
Milla, jest dostępny w saszetkach.
Opakowania po 5,10,50 szt.
Wpisz w Google i wypluje ci apteki online.

Używam, działa 😉

Mnie zawsze dziwi jodyna w butelkach 10 i 20 ml i to tłumaczenie za każdym razem że potrzebuje 800ml dla konia 🙈
xxagaxx, w 2020 była jakaś gruba akcja z wkupywaniem tego leku. Apteki były wymiecione i GIS nawet publikował zestawienia "nadsprzedaży" z podziałem na województwa.
No wg GIS rivanol działa na gronkowca dobrze- taki ma min.wpisany zakres działania w specyfikacji medycznej produktu.
Tego proszku jest chyba mniej niż było potem do uzyskania produktu w odpowiednim stężeniu w butelkach.


To też jest rzadko w aptekach:
https://www.doz.pl/apteka/p823-Betadine10_roztwor_na_skore_1000_ml
Moje lokalne apteki nie mają w ogóle opcji zamówienia w takiej pojemności. Farmaceuci tego nie widza w systemie jako dostępne dla nich.
kotbury,
Tego proszku jest chyba mniej niż było potem do uzyskania produktu w odpowiednim stężeniu w butelkach.


Po co piszesz takie dziwne treści? Zajrzyj do karty produktu zamiast snuć teorie.
https://www.apo-discounter.pl/print_product_info.php?products_id=75724
kotbury, jak wycofali to nie dziwię się że ludzie robili zapasy.
w aptekach to ostatnio wiecznie czegoś nie ma. Ja robię zakupy w necie bo już nie wiem ile razy robiłam obchód o np. strzykawki 20ml w liczbie większej niż dwie xD
Dzieki! 🙂
Dzień dobry! Wypadłam z obiegu i nie startowałam już kilka lat i chciałabym wiedzieć czy WPISOWE na zawody to wpłata od konia czy od zawodnika czy nie ma to znaczenia bo zależy od zawodów/ i tak każdy musi płacić?
Myślałam by podłączyć się do koleżanki na zawodach na jej koniu by przejechać 1 konkurs i zastanawiam się czy wpisowym możemy się podzielić czy każda z nas musi zapłacić całość mimo, że planujemy start na jednym koniu.
I czy to prawda że w mazowieckim 1 koń może startować w towarzyskich 3 razy?
Dajcie znać bo już nie ogarniam tego
diołem, chyba najprościej będzie jak zadzwonisz do organizatora i jego zapytasz 🙂 Albo podeślij link do propozycji zawodów.
diołem, zazwyczaj wpisowe, tudzież tzw. opłata organizacyjna jest "od konia". Czyli jeśli mamy dwóch zawodników to można się nią podzielić.
Iskra de Baleron, ej, u mnie nie było dostępnego nawet tego proszku i dużych butelek też nie. I to przez dłuższy okres.
diołem, zazwyczaj od konia, ale można zostać nieprzyjemnie zaskoczonym (wieczorem przed zawodami), więc jeśli propozycje nie mówią tego jasno, lepiej zadzwonić.
mindgame, chciałabym pojechać do Becker Sport, wysyłam link do strony, nie mogę skopiować linka do propozycji bo od razu mnie do WORD przerzuca : https://livejumping.com/ap/event/8624/competitions
diołem, - najlepiej zadzwoń, bo faktycznie te propozycje trochę nie jasne. Zazwyczaj jest opłata za wpisowe=przejazd lub wpisowe+startowe od ilości przejazdów. Tutaj wychodzi, że płaci się za dzień niezależnie od ilości przejazdów i nie jest podane czy za czlowieka czy za konia, trochę dziwnie, ale no ich zasady 😅
I tak, wg. przepisów w konkursach towarzyskich koń może iść trzy przejazdy w ciągu jednego dnia.
diołem, zadzwoń i się zapytaj bo faktycznie przy 2ch zawodnikach i 1 koniu to nie wiadomo jak to wpisowe traktować.
Pytanie: czy znacie coś podobnego w działaniu jak pomarańczowa absorbina ?
Coś tańszego, grzejącego i nadającego się pod ochraniacze stajenne/ owijki na noc.

Aktualnie idzie u Nas tego sporo (nawał kontuzji 😐😉 na absorbinie zbankrutujemy

Może Arnica z FM Italia ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 czerwca 2023 11:21
Sonika, Sunlitan. Fajnie działa, rozgrzewa, ale nie tak ze pali, wiec można zawijać.
Sonika, - Sunlitan, Leovet Thermomassage, CDM Lavender. Każdy z nich bezproblemowo zawijałam na wrażliwym koniu. Sunlitan chyba najtańszy, ale ja też zawsze patrzyłam co jest w promce, jak potrzebujesz hurtowo to popatrz po dużych opakowaniach, zwykle są bardziej opłacalne.
FM Italia Arnice kiedyś miałam i bez szału.
Ja też polecam Sunlitan.
Gillian   four letter word
01 lipca 2023 20:27
Czy chlapanie wodą ma jakieś niefartowne podłoże? Zęby? Wrzody? Czy to po prostu zwykła nuda?
Młoda rozchlapuje ze wszystkiego, z wiadra najgorzej, zalewała calutki boks. Teraz ma poidło i dalej chlapie. Jak tylko zobaczy jakąś wodę i dziób do środka i chlapie 💩
Gillian, a ja się chętnie dowiem jak tego oduczyć. Jedna klacz ze stada pokazala ze mozna grzebac nogą w wannie i teraz co napełnianie wody jest tam błoto a nie woda… konie potem srednio to pija (no co sie dziwic), a zrebaki podlapaly i non stop to robia. W tym przypadku to moim zdaniem jest zabawa. Jak byly chwilowo na kwaterce ze stawem to nie bylo tego problemu (bo wchodzily do stawu i tam to robily).
Kolor, podwyższyć wannę. Nie musi być wiele wyżej, żeby wsadzenie nogi zrobiło się zbyt trudne.
U mnie problem z wanną był zupełnie inny - konie masowo nabijały sobie nakostniaki także wanny poszły w odstawkę na rzecz okrągłych kalfasów stawianych w oponę z ciągnika rolniczego. Ta opona skutecznie ogranicza koniom przestrzeń do grzebania nogą w pojemniku na wodę 😉
jestemzlasu, dzieki, w sumie proste a faktycznie powinno pomoc 😀
patkahm, U nas takiego problemu na szczescie nie ma, ale moze warto pomyslec o zmianie wanien.
Puscilam dzis konia w korytarz, mimo wczesnej pory spocila sie jak prosie, tylko zastanawia mnie dlaczego wszedzie tylko nie pod siodlem, nawet miejsce na popręg zostalo suche. Czy to normalne? 😅 w sumie to pierwszy raz na golasa od kilku lat, bo dawno nie skakala luzem, a lonzuje z pasem i czaprakiem więc nie mam porownania
received_972763880636761.jpeg received_972763880636761.jpeg
azzawa, może czaprak i popręg wciągnęły pot ?
Sonika, ale koń nie miał na sobie czapraka ani popręgu..
azzawa, - koń poci się głównie tam, gdzie pracują mięśnie lub gdzie coś przylega, nie ma wentylacji (pachwiny, pośladki). Dlaczego miałaby się pocić pod popręgiem nie mając popręgu? 😉 Normalnie on blokuje oddawanie ciepła, dlatego jest tam pot. Co do góry pleców to jak latała jako wolny elektron to tam też pewnie nic nie było aktywowane+brak ubranka ograniczającego wentylację i to samo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się