wrzody żołądka

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 08:03
Melanie, Napisałam na tego meila, jak coś się dowiem, to dam znać.
Na ten moment mam info z kilku sklepów, że do końca miesiąca jest niedostępny na pewno, co dalej nie wiadomo 🤷
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 09:44
Również odpisali że najprędzej w lipcu :/
Jutro u nas dr Biazik. Proszę o trzymanie kciuków, jestem w stresie.
Poncioch, trzymamy kciuki, a stres nic nie zmieni, a na pewno nie pomoże 😉
🌷🌷
Sytuacja o tyle ciężka, że kobyła ma i wrzody i RAO. Jutro bronchoskopia i analizowanie ostatniej gastro. Powodem mojego stresu jest głównie RAO...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 10:40
Poncioch, Stresuje Cię, to że koń będzie stał i brak ruchu? Czy coś innego?
Stresuje mnie, że nie ma miesiąca bez wizyty weterynarza i głupiego jasia, bez pakowania w nią sterydów, bez kosztów liczonych w tysiącach. Stresuje mnie, jak ogarnę logistycznie leczenie wrzodów, jak podołam finansowo i czasowo.
Stresuje mnie, że jest chora przez ludzką głupotę, bo dostałam papiery z czasów leczenia u poprzednich właścicieli i nie było prowadzone jak należy, można było ją wtedy wyleczyć, a teraz?

W sumie te wywody powinny być w wątku o RAO...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 11:20
Poncioch, Kurczę, słabo 🙁 To jest chyba najgorsze, że człowiek dwoi się i troi, skacze i na rzęsach staje, do tego kasa to już nie zliczę, a często efektów brak 😖 Współczuję i trzymam kciuki! Może jeszcze nie będzie tak źle! Mój blondas przez poprzedni rok był w mega słabej formie, no serio było na tyle źle, że trzeci koń został zakupiony w razie co, żeby Łaciaty sam nie został. A od marca jeśli chodzi o rao to w zasadzie "zniknęło" 🤷 także może i u was coś jeszcze uda się wykombinować.
W dr Biazik nasza nadzieja. Kobyła ma 13 lat, między 5 a 11 rokiem życia miała co roku innego właściciela, w tym jedną panią, która sobie nie poradziła i sprzedała ją po trzech miesiącach. U mnie ma dożywocie zapewnione. Odkarmiłam chudzielca, ma dopasowane siodło, wizyty fizjo, zrobione zęby, chodzi 24h po dworze. Robię wszystko, żeby miała dobre życie.
Taka remisja jak u Was, to moje marzenie.
BUCK   buttermilk buckskin
14 czerwca 2023 11:28
zembria widzisz jak dobrze zadziałała 'końkurencja' 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 11:30
BUCK, U mnie sianokiszonka tak zadziałała.
Poncioch, A próbowałaś właśni sianokiszonki?
Rozmawiamy o tym z szefostwem stajni, na razie żeby zagnieździć pomysł w głowach i oswoić. Zobaczymy co jutro powie dr.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2023 11:54
Poncioch, No ja polecam całą sobą! Jakbym wiedziała, że tak to na nas podziała, to trzeciego konia kupilibyśmy kilka lat temu (zjadacza w sensie).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 czerwca 2023 09:27
Poncioch, I jak tam badanie?
zembria, kijowo z oddechami, więc weszła solidna sterydoterapia - to jest teraz najważniejsze. Na wrzody mnóstwo supli, część z nich już podawałam na podstawie lektury tego wątku. Leczenie misoprostolem wg dr niekoniecznie będzie lepsze niż omeprazol.

Najbliższe 4 dni będą decydujące - jeśli nie poprawi się oddechowo, to mamy jechać do kliniki. W sumie to powinnam przenieść się do wątku o RAO.

Z tematów "tutejszych" to zrobiłam porównanie kosztów resveratrolu i przy założeniu że nie robi komuś problemu otwieranie kapsułek, to poniższe preparaty wychodzą najkorzystniej cenowo (zakładam dla konia 500 kg, podawane 600 mg co 12 godzin):
https://allegro.pl/oferta/resweratrol-proszek-98-az-30g-13764936539? - koszt dzienny 3,20 zł, opakowanie wystarczy na 25 dni;
https://allegro.pl/oferta/resveratrol-vege-resweratrol-ostrovit-60-kaps-13143944696 - koszt dzienny 3,53 zł, opakowanie na 7 dni




Po co otwierać kapsułki? W sensie lepiej się wchłania czy jest jakiś inny powód? Bo pamietam że mój koń kapsułki połykał bez problemu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 czerwca 2023 10:10
Ossesmayer, Kapsułka jest żelatonowa, konie nie są w stanie tego rozpuścić i nie wydostanie się to co jest w środku w odpowiednim miejscu w przewodzie pokarmowym. Już lepiej zaryzykować, że za dużo w żoładku się "zmarnuje" i do jelit trafi trochę mniej.
Fajnie, dobrze wiedzieć bo ja całą terapię leczyłam właśnie w tych osłonkach 🤦
Poncioch, nie wszystko to hity cenowe, polecam Ci dokładnie sprawdzać zawartości.
Np. drugi resweratrol to tylko 50% trans. Tak samo np. lecytyna też ma zawartość 50%, to mało. 😉 To tak na szybko jak spojrzałam.
Melanie, dzięki za spostrzeżenia! 🙂 Na allegro większość preparatów resrewatrolu jest standaryzowanych na 10%, muszę poszukać preparatu "pure". Tak samo z lecytyną... Jeśli masz coś godnego polecenia, to proszę podziel się 🙂
Poncioch, ja daje ten Beta glukan, wcześniej 250mg, ale zaczelam 500, bardziej się opłaca.
https://allegro.pl/oferta/aliness-beta-glukan-1-3-1-6-500mg-100-kaps-glukany-10853047830?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=75223a1c-52cf-4182-a1c0-5c916c8fbec6#
Kwas hialuronowy, na allegro ten naga już nie dostępny. Są w kapsułkach od nich i chyba trzeba się będzie w nie zaopatrzyć. A lecytyna nie jets lepsza sojowa?? Ktoś coś wie może??

W piątek kończymy kurację. Ale zostanie mi chyba z 8 tabletek to tak się zastanawiam czy przez tydzień nie podawać po 1. Teraz dostaje 2 (połowa dawki). Do tego jeszcze mam na jakieś 2/3 tyg gastro balsam.i 1 puchę ulgastrolu na zaś. A od piątku zacznę podawać ulsoothe gel przez miesiąc (15 ml). I czekamy na info kiedy kontrola....

Trouvit B polecę.
Po jednej butelce koniowi dupsko i plecy ruszyły.
beta-glukan daję ten, bo nienawidzę wysypywać z kapsułek:
https://allegro.pl/oferta/drozdze-yeast-ekstrakt-50-beta-glukan-25g-12583404396
tereska, tylko tam masz 50% Beta glukanu. W kapsułkach 85%.
W poniższym jest 80%, ale po przeliczeniu na porcję wychodzi 0,16 zł kuracja dzienna (wg zaleceń dr Biazik 150 mg 2x dziennie)

https://allegro.pl/oferta/pokusa-glucan-dla-kota-i-psa-250g-12497210176
siwaaa, tak, wiem że trzeba dać więcej. Ale mam wrażenie, że z tych kapsułek nigdy wszystkiego się nie wysypie.
tereska, z tych 250mg faktycznie gorzej wychodził proszek, są mniejsze. A te 500 mg są większe i fajnie się wysypuje, jak boswellia. Zostaje pezezroczysta otoczka.
siwaaa, a ile dajesz dziennie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się