własna przydomowa stajnia

kortina, ja kupowałam zwykłe metalowe słupki na wagę, różnej długości itd (chyba jakieś odpadki po znakach lub budowach, coś tego typu: https://www.olx.pl/d/oferta/slupki-ocynk-odfi-40mm-fi-60mm-scianka-1-6mm-6-5zl-za-kg-nowe-siatka-CID628-IDQMBIP.html?reason=extended_search_no_results_distance), dokręcałam izolatory i w beton. Wyszło mi chyba ok. 12 zł za słupek. Działa, przebicia nie ma, tylko trzeba uważać, żeby pastuch nie dotykał słupka.
Słuchajcie, miał ktoś z was problem ze wodociągi nie chcą wam wydać zgody na założenie podlicznika do wody bezpowrotnie zuzytej. Chodzi konkretnie o wodę do pojenia zwierząt. Szukam jakiś konkretnych przepisów mówiących o tym że rolnikowi posiadającemu zwierzęta taka zgoda na podlicznik musi być wydana i nic nie mogę znaleźć.
kaloe, Wg mnie źle napisałaś wniosek. To pomniejszenie dotyczy i nawadniania gruntu, a nie pojenia zwierząt.
A ja takie pytanie mam... Jak pozbyć się trawy w miejscu, które chce przeznaczyć na wybieg dla koni? Wiem że pewnie najlepiej i najszybciej wypuścić konie żeby zjadły ale to u nas nie przejdzie. Skoszenie też nie, bo potrzebujemy gołej ziemi niemal. Dziś próbowałam przejechać glebogryzarka ale to bardziej zaorało ziemie. Idealnie sprawdza się ściąganie darni kopaczka czy łopata ale za duży teren na takie zabawy. Da rade to jakoś sprawnie ogarnąć żeby się przy okazji nie zajechać?
melehowicz, co masz na myli pisząc to pomniejszenie dotyczy ? Wniosek był gotowy z wodociągów wystarczyło zaznaczyć do jakich celów będzie używana woda i w moim przypadku zaznaczyłam do pojenia zwierząt
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 maja 2023 16:56
RobaczekM, wypalić? Przebronować?
kaloe, Przepraszam za skrót myślowy. Odczyt z podlicznika pomniejsza ilość wody liczonej np do opłaty za ścieki.
anetakajper   Dolata i spółka
13 maja 2023 19:16
RobaczekM, Środek 360SL spryskać. Wszystko uschnie po 2 tyg
RobaczekM mulczer wpuścić
Bronować bym nie chciała, booo mam jakieś tam przeczucie że zrobi sie za miekko 🙄 nie umiem opisać ale tam jest takie fajne zbite podłoże
anetakajper a to bezpieczne dla koni? To miejsce graniczy z padokiem. No i jak najszybciej chce żeby konie tam wychodziły 🙈
anetakajper   Dolata i spółka
14 maja 2023 11:16
RobaczekM, jak mają tam już chodzić to nie. Trzeba odczekać aż rośliny znikną. To jest sposób na totalne usunięcie zieleni.
Mam pytanko, używa ktoś z was takich słupków do pastucha https://allegro.pl/oferta/palik-slupek-okragly-150-cm-mocny-pastuch-agronet-13547658295 albo może widzieliście gdzieś?
Zastanawiam się jak to się sprawdza


kortina, mój koń tego typu palikiem rozorał sobie pysk (sanki) na 12cm w głab. Było wszystkie nerwy widać🙁
Sięgnął po trawę pod sznurek ogrodzeniowy, podniósł łeb (tyczka się wyrwała), cofnął się i szpikulec wbił mu się pomiędzy sanki.
Codziennie się cieszę, że to nie było oko...
kotbury, omg, wyleczyłas mnie z tych palików…
Nie wiem czy dobry wątek, ale chyba najsenowniej zapytać tu. Jak sobie radzicie nie mając myjki z ciepła woda, żeby jednak moc skorzystać z ciepłej wody ? Czy ma ktoś np. Myjkę ciśnieniowa która zasysa wodę ze zbiornika ? Myślałam ze mogę sobie przygotować wiadro z ciepła woda i wtedy umyć konia z karchera. Tylko czy ciśnienie nie będzie za duże?
Mycie kopyt z wiadra jest ok, ale zad czy cyrki ciężko się myje, a jedną moja gwiazda nienawidzi zimnej wody, i tak zaciska ogon, że się ledwo da cos tam wymyć.
xxagaxx, karcher chyba będzie miał za wysokie ciśnienie, bałabym się jednak na skórę go użyć.
Fokusowa, jak czytałam opis tych myjek, to tam niby jest opcja wyboru ciśnienia, pytanie jakie jest na najniszych ustawieniach. Może jest inny sposób, to mi jedyne przyszło do głowy
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 maja 2023 19:56
xxagaxx, a może przepływowy podgrzewacz do wody?
xxagaxx ja kupiłam w Castoramie taki adapter do węża ogrodowego do kranu. Podłączam do kranu w kuchni. To odkrycie mojego życia 🤠 i mega ułatwienie, bo ja nawet w lecie nie myje koni zimna wodą, więc miło że nie trzeba latać z wiaderkami.
Tylko od razu dobra rada 🤣 jeśli ciągnięcie węża przez dom to waaaarto kupić porządne złączki, bo inaczej można sobie zrobić basen w domu (z doświadczenia - nie polecam)
lusia722, odpada, bo to jest raczej do środka rozwiązanie, plus wymaga montażu.

RobaczekM, to byłaby opcja numer dwa, bo chce uniknąć ciągnięcia węża. Niby nie jest to dużo roboty, ale kran w stajni zamontowany jest tak se, plus wąż musiałaby być dość długi, ale jak nic mądrzejszego nie wymyślę to pójdę w te stronę 😉
Robaczek, daj linka albo zdjęcie zrób, proszę. Chciałam coś takiego ogarnąć, ale panowie w castoramie nijak mi doradzić nie potrafili, wołał jeden drugiego i patrzyli jak na kosmitę.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 maja 2023 23:44
xxagaxx, na pokazach koni widziałam kiedyś takie jakby bojlerki/przepływowe ogrzewacze na butle gazową. Podpinali to pod węża na myjce i konie miały ciepłą wodę. Wiem, że ściągali to wtedy ze Stanów
lusia722, ale fajne, muszę dokładnie poczytać. Bo właśnie czegoś takiego szukam, podgrzewania nawet nie musi mieć, bo wiadro będzie miało ciepła wodę.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 08:13
lusia722, Jakie sprytne urządzonko! 😀
xxagaxx, Znam ten ból jak koń zimnej wody nie lubi. Zrobiliśmy sobie myjkę z ciepłą wodą i komfort prania koni + 1000. Wcześniej mi chłopaki tańcowali pod wężem, a teraz stoją i się relaksują w spa 😉
BUCK   buttermilk buckskin
16 maja 2023 08:55
tylko zdaje się, że ten z amazona nie wymaga bezpośredniego ładowania. ten z campingshop wygląda, że musi być podłączony do auta
BUCK, akurat mi to pasuje idealnie, parkuje samochód obok myjki.
Są też tzw. myjki ręczne albo opryskiwacze. Tam jest takie ciśnienie jak sobie "dopompujesz".
Kupiłam ostatecznie podobny do tego z linku lusia722,, ma byc w czwartek, to dam wam po weekendzie znać jak to się spisuje 😀
Nie bardzo mam pomysł gdzie o to zapytać:
Prowadziłam działalność gosp. i jazdy na moich koniach. Po zamknięciu działalności zostawiam 3 konie, ale sama nie dam rady ich regularnie ruszać. Jak to formalnie ogarnąć gdybym chciała je komuś współwydzierżawić? Osoby chętne mam, tylko kwestia umów i formalności.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się