własna przydomowa stajnia

SzalonaBibi, ja skladalam jakoś w październiku wniosek o numer producenta, zawiozlam gotowy wypełniony wniosek do ARiMRu, 20.11 przyszedł poczta numer producenta, także wycieczka chyba nie unikniona
Iskra de Baleron, PZHK działa jak dotychczas. Dołożyli nam ARMiR. Co zabawne dla takiego "hodoffcy" ja ja - aktualny stan posiadania: jeden osiemnastoletni wałach - i mam uzyskać nr producenta... dla mnie - paranoja. Ale "czeba to czeba". Jak zadziała system on line, to ogarnę temat. Szkoda mi urlopu na wizytę w agencji.
_Gaga, w de każdy posiadacz koniowatego ma swój numer identyfikacyjny, czy jeden czy piętnaście bez różnicy. To chyba nie jest nic strasznego mieć kolejny numerek w kolekcji 😉
ja wczoraj pofatygowałam sie do biura, bardzo miła pani prosiła żeby wstrzymać sie do lutego bo oni dopiero w przyszłym tygodniu będą mieli szkolenie ,, z koni,, wszelkie zmiany zgłaszać w związkach, kar nie bedzie. Agencja o tym że przejmą konie wiedziała już rok temu, w lutym na zebraniu związku nasz kierownik o tym informował, i jak sie okazało rok czasu to dla nich za mało
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 stycznia 2023 08:51
Dobrze, że chociaż te kury na własny użytek mają być wyłączone z obowiązku rejestracji 😂 Tylko jeszcze rozporządzenie nie wyszło to w sumie jeszcze nie wiadomo co nimi będzie.
Iskra de Baleron, niby bez różnicy. Tylko jak się pracuje w godzinach pracy Agencji, to się kłopocik z załatwieniem formalności robi 🙁
anetakajper   Dolata i spółka
17 stycznia 2023 09:20
TRATATA, z tymi kurami to faktycznie jakiś żarcik wyszedł :/ Na własne potrzeby to ile ma być szt? Już myślałam, że każde jajko trzeba będzie rejestrować 🤦
Dobra a co w przypadku zmieny pensjonatu, w ktorym stoi kon? Konia zgłaszam ja, pensjonat zglasza ile ma koni, a jak zabieram konia i wstawiam gdzie indziej? To znowu ja, pensjonat z ktorego zabralam i pensjonat gdzie wstawiam?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 stycznia 2023 10:24
Epikea, i ciekawe co z wyjazdami na zawody, jakieś miesięczne treningi, do kliniki etc
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2023 11:02
Dziewczyny, ale tam jest napisane, że jeśli koń zmienia miejsce pobytu na dłużej niż 30 dni to wtedy trzeba to zgłosić. Wyjazd na zawody czy kliniki to jakby nie jest problem w związku z tym. Jeśli zaś chodzi o zmianę pensjonatu to posiadacz (nie właściciel) zgłasza, że mu ubyło bo koń wyjechał do innego pensjonatu na stałe, a w nowym miejscu nowy posiadacz zgłasza, że mu przybyło po prostu i tyle.
Aleks, ok, dla nas zwyklaków to jasne. Ale zawodnicy często jeżdżą na treningi np. do trenera za granicę na 3 tygodnie, po czym od niego na tour po zawodach: 2 tygodnie w Samorin, 2 tygodnie w Belgii... i jak to ogarnąć?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2023 11:24
_Gaga, no z wyjazdami tego typu to faktycznie może być problem, ale jakby spojrzeć na to tak, że ten pierwszy wyjazd na 3 tyg na trening to jest mniej niż miesiąc więc nie zgłaszam, kolejny wyjazd (kij, że z wyjazdu 😉 ) na 2 tyg, więc też nie zgłaszam, i potem analogicznie ;P .
Ja ze swoim wyjeżdżam regularnie, i na treningi takie krótkie, i na kliniki, i na obozy treningowe tygodniowe, ale i wyjazd koni na 3 i 6 miesięcy w granicach PL, się zdarzył i może to jeszcze powtórzę. Czy w UE skoro to "kalka" przepisów z UE nie zostało to jakoś już rozwiązane, doprecyzowane i określone w ustawie ?
Byłam wczoraj w okręgowym PZHK zgłosić nabycie konia. Okazuje się, że trzeba je osobno zgłosić do Agencji bo nie mają synchronizacji. PZHK przekazało swoją bazę i ARIMR operuje na niej zupełnie niezależnie.
Aleks, fajnie ze sama tego nigdy nie doświadczyłaś ale konie stoja w klinice często dluzej niż miesiąc. I wtedy co, od razu trzeba zgłaszać? Czy nie zgłaszać bo nikt się nie kapnie ?
SzalonaBibi, najlepiej chyba wydrukować, wypełnić i dostarczyć.

SzalonaBibi, ja skladalam jakoś w październiku wniosek o numer producenta, zawiozlam gotowy wypełniony wniosek do ARiMRu, 20.11 przyszedł poczta numer producenta, także wycieczka chyba nie unikniona

A wiecie czy wystarczę ja osobiście z wnioskiem podpisanym przez męża czy dla uwiarygodnienia podpisu musi stawić się też on osobiście?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 stycznia 2023 13:16
SzalonaBibi, dla bezpieczeństwa miałabym przy sobie jakieś pełnomocnictwo czy upoważnienie, żeby nie jeździć 2 razy 😉
dokładnie, lepiej spisać pełnomocnictwo, u mnie wniosek był na mnie, Pani nie chciała dowodu, nic nie weryfikowala
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 stycznia 2023 14:33
SzalonaBibi, i koniecznie zrób 2 egzemplarze i poproś o potwierdzenie wpływu na Twoim.
Ja dostałam od nich takie potwierdzenie złożenia wniosku
TRATATA, tylko kury czy kaczki i gęsi też?
Pytam serio... nie wyobrażam sobie mieć dwie gęsi w ogródku i je rejestrować.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2023 16:04
Aleks, fajnie ze sama tego nigdy nie doświadczyłaś ale konie stoja w klinice często dluzej niż miesiąc. I wtedy co, od razu trzeba zgłaszać? Czy nie zgłaszać bo nikt się nie kapnie ?
xxagaxx,

Odpukać nie doświadczyłam, ale no wiem, wiem zdarzają się przecież różne wypadki. Tak na prawdę to zależy bo taka klinika dajmy na to też będzie musiała mieć swój numer i to czy zgłaszać czy nie może też od nich zależeć. Nie wiem, wyjdzie jak zwykle w praniu, że jest z tym niezły burdel, jak zwykle z resztą .
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 stycznia 2023 16:49
kotbury, w ustawie piszą ogólnie o zakładach drobiu a rozporządzenie jeszcze nie wyszło, w nim ma być wyłączony drób na własne potrzeby. Tyle na jakieś stronie rolniczej wyczytałam. W ogóle przydałaby się jakaś kampania informacyjna bo wiele osób nadal nie wie o nowej ustawie.
Aleks, W ustawie rozporządzeniu UE jest napisane co i jak. Jest 90 dni w przypadku leczenia i rozrodu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2023 19:24
Aleks, W ustawie rozporządzeniu UE jest napisane co i jak. Jest 90 dni w przypadku leczenia i rozrodu.
melehowicz,
więc wszystko jest jasne.
anetakajper   Dolata i spółka
18 stycznia 2023 07:58
Byłam na chwilę na IRZ i w zakładce utwórz dokument pojawiły się formularze koniowate. Zaczynają ogarniać 😉
Zalogowałam się dziś bez problemów na IRZ i złożyłam wniosek o siedzibę stada. Czy Was nie wkurza takie podawanie drobiazgowych danych?? Działki, budynki, pastwiska, osoba do opieki nad zwierzętami (szkoda że tam nie było jeszcze numeru buta i kołnierzyka) nawet współrzędne geograficzne no obłęd jakiś 🙄
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 stycznia 2023 12:34
pestka, skąd wziąć współrzędne? Z geoportalu?
TRATATA, jak będziesz wypełniać wniosek to jest mapka, najeżdżasz myszką i pokazuje Ci współrzędne, no i je po prostu przepisałam.

Zgłosiłam też już kobyły, szczęście że mam tylko dwie. Współczuje właścicielom pensjonatów w których stoi kilkadziesiąt koni🤢
Czyli jako właścicielka przydomowki, 8 sztuk koni, występuje o numer stada czy o numer producenta? Bo już zgłupiałam 😅
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 stycznia 2023 14:22
marchewkowa Najpierw wniosek o numer producenta, dostaniesz nr razem z loginem do aplikacji, potem z aplikacji skladasz wniosek o siedzibę stada.
Jeśli kiedykolwiek składałaś wnioski o dopłaty np. obszarowe to już ten numer masz (ten samco do aplikacji e-wniosek, wtedy przy logowaniu jest pytanie czy rozszerzyć uprawnienia do IRZ, klikamy - tak).

Mi wyskoczył błąd że brak oświadczenia o obowiązku informacyjnym.
Nie wiem czy teraz jak dołączyłam to to wskoczy czy trzeba od początku.

Uwaga: wpisując dane, trzeba klikać "dodaj" bo potem znika to co się wpisze. Ogólnie sprawnie idzie, tylko to oświetlenie mnie rozwaliło.
I jeszcze jedno, jeśli działki nie przylegają do siebie to wyskakuje komunikat, dlatego ja wpisałam tylko jedną.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się