Cavaliada Poznań

Mozii, dokładnie, nikt z nas nie chciał ich zobaczyć na parkurze. O dopuszczeniu konia do startu w takiej sytuacji decyduje weterynarz, nie sędzia - tu ich było całe konsylium, a koń został zbadany. Od decyzji weterynarza nie ma odwołań, protestów i skarg. Tj napisać można, ale przepisy zabraniają nawet rozpatrywania tego... dla mnie temat zamknięty - koń nie dopuszczony do startu ze względów weterynaryjnych i tyle. A bicie piany i oskarżanie sędziów o "psychiczne znęcanie się nad koniem" świadczy nie o nas, a o zawodniczce.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 grudnia 2022 09:08
_Gaga, Dzięki za potwierdzenie 🌷 czyli dokładnie tak jak myślałam 😉 Dobrze, że mamy osoby oficjalne, które nie boją się reagować. Moim zdaniem, co pisałam w tej Facebookowej dyskusji, zawodniczka powinna to po prostu wziąć na klatę i tyle, a nie obrażać się na cały świat w tym momencie.
Mozii, Jakie filmiki masz na myśli?
Gillian   four letter word
19 grudnia 2022 09:35
Weszłam na relację Klary na instagramie i aż mi się niedobrze zrobiło. Mam nadzieję, że nie podda się i poradzi sobie z tym co na nią spływa.

Gillian, a co spływa?
Nie kumam, skoro koń był wycofany przez weta zawodów to po co wogóle jakiekolwiek protesty , nie kumam całkowicie tej akcji.
Nawet zajrzałam na IG i nie ma tam nic.
Gillian   four letter word
19 grudnia 2022 09:44
Nie mogę dodać fotek. Wyzwiska, hejt, agresja, tak w skrócie.
Spójrz na relację, nie posty.
Nic z tego nie rozumiem. Klara pisze, że wg weterynarza zawodów koń nie był kulawy i mógł startować, a tu piszecie, że decyzja o niedopuszczeniu do startu była podjęta przez weterynarzy. To o czym pisze zawodniczka?
Gillian, no widzę relację, ale to sama zawodniczka to wyszukała na jakiś grupach ( ja nie znam nawet tych grup) i powklejała screeny na swój insta. Po co?
anai, też nic z tego nie rozumiem.
Naprawdę wycofanie konia przez weta w trakcie rozprężenia zdarza się raczej nie często, co oznacza, że kulawizna musiała być widoczna, bo naprawdę na rozprężalni ludzie głównie galopują i skaczą, więc i tak trudno uchwycić kulawiznę.
Przecież ten konkurs to 140 a nie 70 cm za stodołą.
Jeszcze w dobie hejtu na jeżdziectwo, po co rozgrzewać takiej akcje?
_Gaga, - jeśli sędzia użył takich słów, to również z jego strony było to niezbyt profesjonalne. Nie bronie zawodniczki, nie widziałam sytuacji, nie podważam zasadności wycofania ze startu, po prostu uważam, że można to było powiedzieć inaczej - np. "słuchaj, ze względów bezpieczeństwa i z troski o konia proszę Cię, żebyś zjechała, uważam, że nie powinnaś startować. Weterynarz też wydał taka decyzję". Jakby mi ktoś wyjechał z znęcaniem psychicznym nad koniem to też bym się wkurzyła i to srogo. Taki tekst już śmiało można podciągać do pomówienia. Jako osoba oficjalna niestety bardzo trzeba uważać na słowa.
Gillian, - obrzydliwe to jest, obrzydliwe po prostu. Co w ludziach siedzi to jest okropne.
keirashara, to chyba zawodniczka podsumowała, że sędziowie /komisarze / weterynarze znęcali się psychicznie nad jej koniem
anai, też tak zrozumiałam wypowiedź _Gaga,
Ah, bo ja z internetów zrozumiałam, że to słowa sędziego... jak zawodniczka to inna inszość 😅
keirashara, to zawodniczka twierdzi, że brak pozwolenia na start ze względów weterynaryjnych jest znęcaniem się nad koniem, więc ten...
_Gaga, a na czym niby miało polegać to psychiczne znęcanie się nad koniem? 😂

Bo chyba nie chodzi o to, że konik tak bardzo chciał wystartować i teraz ma depresję, bo jego marzenia o wygranej zostały pogrzebane przez weterynarzy i sędziów. 😂😂😂
_Gaga, - tak, tak, już widzę, źle doczytałam.
To co ona wypisywała że wet stwierdził że koń nie jest kulawy? I że sędzia kalosz nie pozwolił na start? Jeśli to w ogóle o to chodziło, bo ciężko cokolwiek zrozumieć z tego co ona pisze.
Pozdrawiam wszystkich, którzy do mnie zaszli na stoisko pogadać! Było super!

Ja na sport nie doszłam, hehe🙂
Jestem pod mega wrażeniem tego, co ogarnął Tor służewiec -jak fajnie zaaranżowane były i przeplatane konfernecje i atrakcje dla najmłodszych.

Arena do Hobby horse dała mi wolność od dziecków- nie poszli na konkursy bo woleli skakać🙂 do nocy. Jezusie jaki spokój!

... podobno był przed MTP jakiś protest zielonych naturalsów, anty imby jeździeckie i sport...

Kotbury a ty na którym stoisku byłaś?
martrix, Fenix Horse - potocznie nazywany "UVEX'em" - na tej cavaliadzie, hehe
No to byłam tam, ale rozmawiałam z jakimś panem. W sumie chciałam kask, ale mój łeb w uvexach nie wyglądał zbyt korzystnie. Ostatecznie stanęło na Samshieldzie.
kotbury, kupowałam u Was w takim razie rękawiczki, ale też Cię nie spotkałam 😕
Gadałam z Panem Ciesielskim.
Szkoda, była by okazja Cię poznać 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 grudnia 2022 23:33
Perlica, Były na jednej z grup wrzucone filmiki z rozprężalni. Koń się zagotował totalnie, ale i czysty nie był. Prawda jest taka, że gdyby zawodniczka też nie wrzucała do siebie tego co wrzuca i nie opisała, że się sędziowie nie znają na robocie, to dyskusji w intrenecie zapewne by nie było. Nie popieram wylewania pomyj na kogokolwiek, bo to jest żadna dyskusja, ale masa była na tej grupie, konstruktywnych komentarzy i z szacunkiem odnośnie sytuacji, a nie zawodniczki at personum.
Mozii, ale już nie ma? Chciałam zobaczyć kulawiznę lub jej brak.
Filmy nadal są. Grupa Temat: Jeździectwo. Trzeba przeklikać trochę komentarzy 😉
Milla, Dzięki.
Nie wyszukuje mi takiej grupy.
Milla, podlinkujesz grupę? bo też nie mogę znaleźć 🙁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 grudnia 2022 06:45
Moon   #kulistyzajebisty
20 grudnia 2022 07:25
taaa, myślę, że profilowe foto tejże grupy mówi wszystko...
Zrzut ekranu 2022-12-20 o 07.23.39.png Zrzut ekranu 2022-12-20 o 07.23.39.png
Gillian   four letter word
20 grudnia 2022 07:36
Nawet tam nie wchodzę bo szkoda nerwy z rana szargać :-)
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 grudnia 2022 09:41
Kiedyś to było Hejted:jeździectwo. Ale też nie jest tak, że ludzie się tam tylko obrzucają błotem. Akurat w tym wypadku było sporo wartościowych komentarzy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się