Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Constantia mam zejść z karmienia owsem (teraz je częściowo owies częściowo pasze), na karmienie tylko paszą o niskiej zawartości cukrów, ale jednocześnie by była dostosowana wszelkimi minerałami do młodziaka  😜
Więc ja nie szukam paszy bez zbóż  😉 Tylko pasze o niskiej zawartości cukrów (wydawało mi się, że te mające ich mało takie są, ale tak jak już pisałam, moja wiedza paszowa jest na prawdę słaba)
Perlica no to się nie zrozumiałyśmy  🤣 tak jak wyżej - schodzę z owsa dla zbilansowanej paszy dla młodego konia o niskiej zawartości cukru (nie musi bez zbóż 😉 )
Czy ktoś miał do czynienia z ta paszą kiedykolwiek ?
https://allegro.pl/oferta/equus-balancer-nabieranie-masy-i-rozwoj-20kg-9416542931

Gdzie kupię saracena z najtańszą wysyłką ? Potrzebuje na szybko jeden worek, żeby mieć do przyjazdu zaopatrzenia  😀
azazu93, w Optifeed
Perlica dzięki już zamówiłam, z Optifeed właśnie czekam na dostawę zapasów 🙂
Piaffallo, A Marstall Vito? Bez zbóż, bez melasy. Ta pasza fajnie wygląda, dobrze pachnie i wydaje się być lubiana przez niejadki.
https://marstall.pl/pl/p/Vito/57
Może jeszcze warto sprawdzić Magic Horse? Mają różne "wynalazki" i też układają dietę....
Sankaritarina  o kurczaczki 😎 tego nie widziałam, czy ktoś kumaty mógłby popatrzeć na skład czy to bedzie okey do karmienia pełnoporcjowo niespełna 3-latka? 🙇
Jakby trzeba było czymś podsuplementować to tez żaden problem 🙂
Piaffallo cóż, Twoje wymagania spełnia, bo nie wiem czy jest na rynku pasza, która ma mniej cukru i skrobi niż Vito. To na tyle "napakowana" pasza, że suple bez badań krwi są niewskazane.
O ile u odsadka i ogólnie do 2-latka bym w to nie poszła, bo w tym okresie potrzebują dużo więcej fosforu, a ten jest przede wszystkim jednak w zbożu i otrębach, tak 3-latka możemy już karmić jak dorosłego konia.
Pytanie, dlaczego Ci zależy na tym niskim cukrze.
lillid, to właściwie suplementowane siano, ja bym rosnącego konia się nie odważyła, chyba że kuca lub hucuła.
Czy to możliwe, że koniowi jakaś paszą się "przejadła"?

Od ponad dwóch lat jesteśmy na Mebio Build Up ale od jakiegoś czasu przestała wyjadać go ze żłobu.
Zaczęłam mieszać z granulatem innej firmy i jego zawsze wyjada, sieczkę też.

Czy to możliwe, że koniowi jakaś paszą się "przejadła"?

Od ponad dwóch lat jesteśmy na Mebio Build Up ale od jakiegoś czasu przestała wyjadać go ze żłobu.
Zaczęłam mieszać z granulatem innej firmy i jego zawsze wyjada, sieczkę też.



Może zęby?
Przez zęby raczej zostawiałby wszystko...
Tak, możliwe. Mojemu się notorycznie coś nudzi. Zeżarł dwa worki czarnuszki, wzgardził trzecim. Dziką różą po kilku opakowaniach. Wpierdzielał zaparzone zioła bez żadnych dodatków, a teraz gardzi nawet w żarciu. Każda z tych rzeczy właśnie po długim czasie żarcia bez opamiętania.
Ząbki regularnie robione, więc odpada

Rozważam też niestety wrzody i kurację omeprazolem, ale dziwne, że od Masters granulat je bez problemu.
I nie wiem czy puszczać w świat zapasowy worek Mebio  😜
tajnaa uważasz, ze karmienie tym pełnoporcjowo jest odpowiednie dla młodziaka?

Dorzucam lucernę, owies i słonecznik.
Myślę, ze wygląda bardz dobrze 🙂



tajnaa, mój Złotowitala nie tyka  😁

Twój jest jakiś inny 😀 😀 😀
tajnaa piękności  😍 dziekuje za info
lillid, to właściwie suplementowane siano, ja bym rosnącego konia się nie odważyła, chyba że kuca lub hucuła.

Dlaczego?
To jest pasza dla pracujących koni z problemami metabolicznymi.
Z dodatkiem owsa sprawdza się nawet u koni w treningu, pracujących 6x w tygodniu.
lillid, z uwagi na to co napisałam powyżej. Nie przemawia do mnie trzymanie rosnących koni ras szalchetnych na samym sianie, więc ja bym nie zaryzykowała w naszym klimacie.
No chyba, że koń obłożnie chory i to jedyna opcja, ale nie zakładam tego przy młodziaku.
Perlica na polskim sianie to na pewno nie  🙂 jest siano i siano, wartości odżywcze od sasa do lasa.
Wolę suplementowane siano, niż zlep mączek, wytłoków i otrąb z garścią sieczki (bo tak wygląda większość niskoskrobiowych pasz innych firm).
Moja od lata stoi na marstallowych bezzbożówkach, wcześniej na Vito, teraz na Gastro, i energii jej naprawdę nie brakuje.
Mój koń je Vito (aktualnie przemieszane w proporcji 2:1 z Haferfrei Marstalla), do tego owies i sieczka.

Energia go roznosi do tego stopnia, że ciężko nad nim zapanować, skacze jakby świat miał się skończyć, a galop ma taki jakby miał mi spod pupy wyskoczyć.
PS. Padokowany codziennie na sporym pastwisku.

Nawet się zastanawiałam, żeby mu coś obciąć z tego treściwego, ale... nie bardzo jest już co.

Warto spróbować, ja jestem zadowolona  🙂 PS. Leczymy wrzody, jakby ktoś jeszcze nie wiedział  😉

Mnie się Vito bardzo podobało tak "wizualnie"... taka "czysta" pasza, żadnych zlepów, proszkow etc. Gdzie te czasy, kiedy kosztowała jakieś 80 zł....  😜

Karmi/karmił ktoś może produktami z Jopack? Horse Dinner albo Top Hay.... Jak wrażenia? Bezpieczne?
I ma może 1 worek na sprzedaż albo wie skąd mogę zamówić? Internety podają czas realizacji zamówienia 21 dni, a ja bym tak chciała najpierw sprawdzić cóż to za potwora....
Chcę przestawić dziada-alergika na sianokiszonkę, ale kompletnie mi się nie opłaca kupować balotów w Polsce...
Ja dlatego nie kupuję gotowych granulatów, to strata pieniędzy. W musli przynajmniej widać co jest. Dorzucić garść lucerny, owsa i posiłek jak ta lala 🙂
Meise, ale połączenie takiej paszy z owsem to akurat fajny pomysł, ale trzymanie rosnoącego konia na samej takiej paszy w Polskim klimacie, może być za mało po prostu.

Po za tym każdy sobie karmi jak chce,napisałam swoją opinię popartą doświadczeniem z jednej hodowli i tyle.
Dla ciekawych - hoeveler western active 🙂



Wzglednie malo skrobii, duzo wlokna i bialka 🙂
faith, bardzo fajnie wygląda, ma fajny skład, ale jakoś mi się Hoveler nie sprawdzał.
Karmienie serią Puritan wychodziło mi milion miesięcznie, a koń schudł.
Bardzo żałowałam, bo taka fajna linia , pasze też bardzo fajnie wyglądały, no ale efektu nie było.
No mi sie te westernowe bardzo sprawdzaja 🙂
U nas w stajni kolejny koń przestał jeść Hovelera. Z dnia na dzień. Az właścicielka wpadła w panikę ze coś mu jest. Ale jednak tylko na Hivelera dostał długie zęby
Moja menda też się na Mebio Build Up wypieła, Na razie stoimy na Panto - najtaniej mam ze smartem z allegro. Pasza jest sucha, sypka i mało w niej lepiszcza i nie ma owsa a ja mieszam z owsem musli więc to dla mnie ważne.
Moja kiepsko przechodzi jakiekolwiek zmiany w paszy, kolacje z nowymi dodatkami zostawia w żłobie. Takim fajnym boostem u nas jest wymieszać z mashem, bo na ciepło łatwiej wchodzi lub jak mam mniej czasu to dolewam jej do żarcia soku 100% dla smaku (jabłkowy, marchewka-banan). Niewielka ilość, tak na oko ze 100-200 ml. Odpukać działa i nigdy nie zaszkodziło.

PS. Przy suplementacji MSM witaminy ogólne (Force od Marstalla) są wystarczające? Czy jeszcze osobno dorzucać witaminę C?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 stycznia 2021 21:17
Co koń to gust. Moje wcinają Hoevelera i nie wybrzydzają 😉 Całe szczęście na rynku duży wybór i każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
Hej
Mam pytanie - ma ktoś jakieś doświadczenia z musli Pro-linena? Szczególnie chodzi mi o to olympic show mix. Karmię 3 konie paszami Saracena i Dodson & Horrell, kosztuje to miliony i myśle jednak o zmianie na coś tańszego... Pro-linen wychodzi prawie o 30%taniej, wiec zastanawiam się. Ktoś może karmił lub karmi pro-linenem?
[quote author=-justka88 link=topic=25.msg2958881#msg2958881 date=1610083763]
Hej
Mam pytanie - ma ktoś jakieś doświadczenia z musli Pro-linena? Szczególnie chodzi mi o to olympic show mix. Karmię 3 konie paszami Saracena i Dodson & Horrell, kosztuje to miliony i myśle jednak o zmianie na coś tańszego... Pro-linen wychodzi prawie o 30%taniej, wiec zastanawiam się. Ktoś może karmił lub karmi pro-linenem?
[/quote]

Ja po ich sieczce, w której wiecznie były jakieś dziwne gluty posklejane melasą, praktycznie w co drugim worku, już więcej nic od nich nie kupię. Jakoś bardzo mnie to zniesmaczyło.  🤔 Może Nuba albo coś z Hippolyta/ Mebio? Tańsze, a można wybrać coś fajnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się