żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Jeżeli żel pochłania      63  J
Mattes pochłania         90  J
a Winderen pochłania  323 J energii to myślę że łatwo jest wyliczyć róznicę procentową pomiędzy materiałami . Fizyka oparta jest na matematyce a liczby nie kłamią .  🤣 🤣 🤣

Przynajmniej w praktyce oznacza to 3,5 do 5  krotnie większą skuteczność  Winderena od porównywanych materiałów. A co za tym idzie mniejsze obciążenie dynamiczne pleców konia .

Uważasz że się mylę . Jeśli nawet to bardzo niewiele .  😉 A różnice na korzyść Winderena są gigantyczne  😉

Smok10 nie, mi po prostu nie o te procenty chodziło. Mi chodziło o % energii pochłoniętej, czyli w odniesieniu do energii potencjalnej uderzenia. Tego parametru nie ma.

Smok10 nie, mi po prostu nie o te procenty chodziło. Mi chodziło o % energii pochłoniętej, czyli w odniesieniu do energii potencjalnej uderzenia. Tego parametru nie ma.


Do wszystkiego można dorobić teorię ale w praktyce te parametry które zostały zbadane dają już jakieś wystarczający pogląd na ten temat   😉

Dla mnie sprawa jest prosta , jeżeli podkładka pochłania likla razy więcej energii udeżenia od innych podkładek to dla mnie jest dużo lepsza dla koni niż produkty ktore mają gorsze parametry . A nic nie stoi na przeszkodzie żeby ktoś wyprodukował jeszcze lepszy produkt .  Każdy jak dba tak ma  😉
A mnie zastanawia czy ten test był robiony na zimnej podkładce? Pewnie tak. I po co badanie punktowego uderzenia? To sie nijak ma do nacisku całego siodła na podkładkę. Czemu nie ma badań pod jeźdźcem? Przecież są dostępne sprzęty.
Póki co nia ma żadnego obowiązku badania produktów a jedynie dobra wola firmy że je zrobiła , bo jaoś inni się nie kwapią .  Zawsze możesz zrobić badania na własny koszt i udostępnić , chętnie się zapoznamy z wynikami 😉

Z resztą nawet gdyby producent zrobił 1000 badań to zawsze znajdzie się ktoś kto wymyśli 1001  😁 😁 😁
ależ Smoku, te badania, to nie dobra wola, tylko część kampanii reklamowej. How simple is that?
ależ Smoku, te badania, to nie dobra wola, tylko część kampanii reklamowej. How simple is that?


Gdyby były do bani , to nie wykorzystano by ich do kampanii.  😁 Jak dla mnie teraz piłeczka po stroniie konkurencji  😁

Zresztą to chyba nie wstyd chwalić się że zrobiło się dobry produkt ???  🙄

Z drugiej strony konkurencji trzeba wierzyć o skuteczności ich produktów na słowo honoru , co w handlu ma mizerną wartość . Tutaj oprócz zadowolonych klientów dołaczono jeszcze badania . Myślę że z czasem firma pokusi się o dodatkowe badania by jeszcze bardziej pogrążyć konkurencję  😁 😁 😁
Poczekamy, zobaczymy. Narazie opinie są skrajnie różne. Jest duża rzesza zadowolonych użytkowników ale jest tez sporo osób, które po początkowym zachwycie, już dostrzegają minusy podkładki. Jest też grupa, która od początku byłą zdania że "szału ni ma"
Na wtórnym rynku jest sporo, prawie nowych podkładek do sprzedania.
Pytanie dlaczego?
Jak próbowałam znaleźć jakąś używkę winderena to wcale łatwo nie było... Ale dziwi mnie że ktoś sprzedaje prawie nową podkładkę jak przecież jest możliwość jej testowania przez tydzień i ewentualnego zwrotu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 marca 2019 12:20
Mi się wydaje, że te szybko sprzedawane to właśnie kwestia tematu, który dopiero co był tu poruszany, że one się nie sprawdzają jeśli siodło jest niedopasowane/ nie leży w równowadze.
Ja dalej czekam, aż zbadają wersję Slim, ale póki co cisza. Smoku może szepnij słówko "pracodawcy"? Ja już pisałam, ale cisza w temacie.
A co ja mam do tego , będzie chciał to zbada  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 marca 2019 12:25
Nie no, nic, nic, absolutnie 🤣
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 marca 2019 12:32
No właśnie jak wyżej. Mnie też się wydaje, że te prawie nowe egzemplarze na rynku wtórnym pokazują się bo okazało się, że jak siodło nie leży to ta podkładka nie podratuje sytuacji. Zauważcie, że najwięcej jest 18mm podkładek na sprzedaż. Sama zamierzałam ją kupić, i w sumie cały czas zamierzam. Szukam slim, a takich jest znacznie mniej albo wcale. Nie kupiłam od razu kiedy zrobił się bum na nie, bo koń poszedł w trening wyjazdowy i już jestem prawie pewna, że siodło mam do wymiany więc bez sensu ładować w podkładkę w ciemno. Poczekam aż wróci, umówię prasowacza i wtedy zobaczymy. Byłam przez moment bliska kupienia Mattesa, ale transakcja nie doszła do skutku i może dobrze.
Jeszcze do czerwca poczytam o Winderenach bo faktycznie opinii jest chyba tyle co użytkowników 😉.

Jeszcze do czerwca poczytam o Winderenach bo faktycznie opinii jest chyba tyle co użytkowników 😉.


Złych czy dobrych , bo przyznam się że poza forum nie czytałem  🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 marca 2019 12:46
Przy założeniu, że mamy dobrze dopasowane siodło to pozytywne są w przewadze jeśli chodzi o opinie jeźdźców.
Saddlefitterzy zapytani o podkładkę ( dwóch, a raczej dwoje różnych niezależnych ) stwierdzili, że podkładka jest za krótko na rynku by mogli o niej konkretnie coś powiedzieć, oprócz tego, że jeśli pod siodło dobrze dopasowane to tylko wersja slim.
Na wtórnym rynku jest sporo, prawie nowych podkładek do sprzedania.
Pytanie dlaczego?



Z ciekawości sprawdziłem . Fakt , na Allegro jest kilkadziesiąt, tyle że wszystkie oferowane w cenach detalicznych  🤣
Bo allegro umiera.

Na fejsie w ogloszeniach faktycznie jest sporo, ceny 750-800zl.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 marca 2019 12:54
Na r-v w tej chwili też jest całkiem sporo używanych podkładek Winderen-a w przedziale 750-800zł.
Na r-v w tej chwili też jest całkiem sporo używanych podkładek Winderen-a w przedziale 750-800zł.


Fakt , 3 sztuki  😁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 marca 2019 13:02
[quote author=Aleks link=topic=77.msg2855627#msg2855627 date=1553604841]
Na r-v w tej chwili też jest całkiem sporo używanych podkładek Winderen-a w przedziale 750-800zł.


Fakt , 3 sztuki  😁
[/quote]

6 używanych prawie nowych  🤣 także jest z czego wybierać.
Na wtórnym rynku jest sporo, prawie nowych podkładek do sprzedania.
Pytanie dlaczego?



Raczej piłem do tego  😁 Skala zjawiska jest gigantyczna  😂 Chyba w ocenie konkurencji której towar zalega na magazynie  😁 😁 😁
6 podkładek na rv to dużo. Dla porównania popatrz ile jest podkładek Ogilvy. Tak, jedna. Nowa.
6 podkładek na rv to dużo. Dla porównania popatrz ile jest podkładek Ogilvy. Tak, jedna. Nowa.


Rozumiem że już masz taka . Gratulacje . Ładnie opakowany kawałek pianki memory za 10 zł za m 2 sprzedawany za 1000 zł . To jest interes życia . Chyba koc ze starego materaca jest lepszy i nie kosztuje tysiaka  😁

Nie, nie mam. Winderena też nie ale znam oba produkty nie tylko z opowiadań.
Jeżeli zrobią pad westernowy, to z pewnością przetestuje.
Narazie naturalne futro bezpośrednio na grzbiet, to według mnie najlepsza opcja.
fanelia   Never give up
26 marca 2019 13:33
Mam taki sam "problem" jak nefferet - siodło dopasowane, pod kontrolą saddle fitterki, ale chciałabym dołożyć coś amortyzującego i cienkiego.

Wydaje mi się (już abstrahując od badań), że żel mało co absorbuje... zawsze jak miałam żel to siodło na nim sprężynowało (dobrze było to widać na filmikach). Z różnych produktów ten zwrócił moją uwagę: https://animalia.pl/br-terapeutyczny-zel-pod-siodlo-air-release-czarny/szczegoly/38591/  , ale właśnie nie wiem, czy w ogóle w żel uderzać, czy lepiej iść w pianki.

Na Mattesa nie mam miejsca, bo siodło jest prawie że na wymiar. Czy takie cieniutkie podkładki coś pomogą? Np. taka: https://animalia.pl/premiere-podkladka-pressure-equalizer-czarna/szczegoly/33108/ lub wintekowska https://animalia.pl/wintec-podkladka-pod-siodlo-schooling-pad-comfort-bez-korekty-czarna/szczegoly/34407/  ?

W tej chwili mam tę podkładkę: https://animalia.pl/br-podkladka-pod-siodlo-pressurelizer-biala/szczegoly/34628/  i wg mnie dobrze absorbuje wstrząsy, ale jest za duża (sporo wystaje z przodu i z tyłu) i mogłaby być cieńsza i nie mieć grubej lamówki (jest gruba i sztywna, wydaje mi się, że przy codziennej jeździe konia może to boleć, ja jeżdżę co drugi dzień i nie zauważyłam bolesności). Cena jaką mogę przeznaczyć to do 400 zł.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 marca 2019 13:41
fanelia ja mam tego typu żel, który wrzuciłaś w pierwszym linku, tylko z Acavallo i on jest dosyć gruby w porównaniu ze zwykłym płaskim żelem, więc jak nie masz miejsca pod siodłem to może okazać się za gruby.
edit: o nawet mi tu piszą, że ma 16mm i ma.
Nie rozumiem dlaczego czepiacie się badań Winderena, to dobrze że ktoś w końcu to udostępnił. Ja zawsze myślałam, że żel jest bardziej amortyzujący niż futro. Badanie tak jak pisali poprzednicy jest czarno na białym, póki co Winderen jest bezkonkurencyjny. Wiadomo, że podkładka nie dopasuje nam siodła, które kompletnie nie pasuje na danego konia.
Zauważcie, że dopiero od jakiś 2 tygodni ludzie zaczeli sprzedawać używane Windereny, wcześniej nie rzuciły mi się w oczy. Przyczyną może jest nieodpowiedni dobór rozmiaru?
Z mojej perspektywy to dobranie odpowiedniego rodzaju i rozmiaru podkładki to połowa sukcesu. Przymierzałam podkładkę 18" skokową pod moją ujeżdzniówkę 17" i leżało to tragicznie, siodło wręcz pływało... W mojej ujeżdżeniowej jest lepiej, co prawda jeśli nie dopnę mocniej popręgu to też lekko pływa jak przy futrze, ale komfort jazdy jest nieporównywalny w futrem ( na pewno w moim odczuciu).

Jeśli ktoś jest zainteresowany mam rabat na produkty Winderen 5%, zawsze to jakiś grosz w portfelu
dobra fizyka to dla mnie czarna magia 😀
Ale wiadomo tylko tyle ze wiecej niz te podkladki ktore sa na filmie ale przeciez to moze byc tylko jakas mala wartosc w porownaniu do tej podczas jazdy czy skokow
To jest wartość pochłaniania , rozpraszania  energii uderzenia wyrażona w Joulach  , czyli to co generuje twój tyłek podczas  opadania na siodło ( plecy konia ) .  😉
Podczas skoków na lądowaniu ta energia jest bardzo duża , więc zdolność do jej pochłaniania jest bardzo istotna dla pleców konia .  😉 Ważne jest jeszcze to jak szybko podkładka może wrócić po uderzebiu do swoich pierwotnych parametrów . Pianki memory foam ( zwane leniwymi ) np : Ogilwy , do swoich pierwotnych parametrów wracają bardzo długo . Więc nie mam bladego pojęcia kto wpadł na pomysł zrobienia z nich podkładek pod siodło , gdzie uderzenia są szybkie i cykliczne  😲 😲 😲
Ale wlasnie caly czas chodzi mi o to ile taki przecietny tylek podczas ladowania tej energii generuje no tylko wtedy mozna ocenic przydatnosc jakiejkolwiek podkładki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się