Dopasowanie siodła

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 stycznia 2019 11:57
nefferet W Wintecku Lite jeździło mi się świetnie, bardzo żałuję, że musiałam je sprzedać (choć w obecnym mi jeszcze lepiej 😉 bo bliżej konia). Ono jest inne zupełnie, nie ma jak np. 2000 czy Pro płaskiego i szerokiego siedziska, Lite jest głębokie dosyć i ma wąski twist, ale nie jest to takie mocno trzymające siodło. Jest miękkie i wygodne, a że na długie przystuły, to też noga bliżej konia jest niż w 2000 czy Pro ( z tymi mam dobre porównanie jedynie). No i wygoda jaką niesie syntetyk, 4 lata w tym siodle spędziłam i chyba ze 2 razy je musiałam mokrą szmatką przetrzeć bo się wybrudziło i tyle 😉 Już zapomniałam ile roboty jest ze skórzanym siodłem i teraz psioczę smarując 😉
zembria, Ja obecnie jeżdżę w Wintecu Pro Dressage, niby wszytko ok, bo miękkie i w miarę głebokie, ale ten szeroki twist mnie dobija. Myślałam, że po pewnym czasie się przyzwyczaję ale rok minął i nadal odczuwam dyskomfort. Dlatego pomyślałam o Lite, tylko używanych w ogłoszeniach jak na lekarstwo a jak już jest to 17,5  🙁
Dzięki za opinię  :kwiatek:
Czy istnieje możliwość dopasowania łęku wintec, bez specjalnej miarki?
Czy istnieje możliwość dopasowania łęku wintec, bez specjalnej miarki?


metodą prób i błędów.
faith Jeszcze odnośnie naszych rozterek to fajniejsze od GP wydaję się Venus VS, klocek ma bardziej wysunięty do przodu, do tego płaskie panele. Ale nie widziałam takiego siodła na rynku wtórnym w PL.
Faktycznie ciekawie wygląda, ale chyba nigdy nie widziałam go na rynku 🙂

Edit: obejrzałam u niemcow ogłoszenie, uzywka w granicy 7tys... ale faktycznie wygląda super.
Ech a my jesteśmy po wizycie naszej fizjo i okazało się, że Contourblock leży na szanownych pleckach idealnie. Zero bolesności. Więc póki co go zostawiam i po prostu będę się bez pośpiechu rozglądać za czymś innym. I tu pytanie do dziewczyn, które miały to siodło. W czym się Wam lepiej jeździło a jednocześnie dobrze leżało/leży na Waszych koniach?  :kwiatek:
faith dzięki🙂
Czy istnieje jakieś siodło ujezdzeniowe przeznaczone dla mocno wyklebionych koni, kłąb wyzej niż zad,ale miejsca na siodło jest dość sporo,bo to duży kon.

Może Otto Schumacher? Wyboru za wielkiego w nich nie ma, ale budowę ma odpowiednią.
Chce wymienić siodła w szkółce i mam na to pewną pulę pieniędzy z funduszy europejskich. Chcę Kupić 7-8 nowych siodeł. Wysłałam zapytania ofertowe do Prestige, Iconic i Daw-maga. Jakie jeszcze firmy brać pod uwagę? Zależy mi na dopasowaniu siodeł w chwili zakupu i potem ewentualnym bezproblemowym serwisie tych siodeł.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
29 stycznia 2019 16:57
rudziczek na Twoim miejscu napisałabym jeszcze do Elfab horse, oni pasują, są z południa PL i chyba mają możliwość robienia Kentaurów na zamówienie 😉
Czy ktoś miał do czynienia z panami o nazwisku Łągiewka? Daw- Mag to najbardziej ekonomiczna firma z tych wybranych przeze mnie, ale nie chcę się władować w wydanie wcale nie małej kasy w siodła, które koniom i tak komfortu życia nie poprawią, bo będą źle dopasowane.
rudziczek, moja znajoma jest zadowolona. Maja ze sobą siodla do mierzenia.
rudziczek, Zdecydowanie DawMag :-)
Czy ktoś z Was jeździł w Wintecu Pro Jump? Najbardziej zależałoby mi na opinii osoby wyższej, koło 175cm- wygodnie? Czu usadza strasznie fotelowo ?
rudziczek, - kupuję od tego Pana, a wcześniej jego ojca sprzęt od ponad 10 lat i nigdy źle nie doradził 🙂 Polecam z czystym sumieniem!
Czy ktoś ma może porównania długości paneli winteca 500 z lite? Czy 500 ma dużo dłuższe?
Zostałam z dnia na dzień bez siodła i rozmyślam nad jakąś opcja "na już" a że właśnie bergo ma 20%rabatu stąd pomysł na winteca. Tyle,że o ile byłam pewna,że w grę wchodzi jedynie wide,tak po "zdjęciu"z konia miary nie jestem już tak przekonana. Schudł i wykłębił się,choć wiadomo szeroki nadal, więc zwyczajnie nie mam pewności. Wide musiałabym wziąć 500 ale gdyby okazało się za szerokie jednak (lub ogólnie nie pasujące)to mogłabym wypróbować właśnie lite (w wersji wide sklep go nie ma w ofercie ale normalnej już tak).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lutego 2019 06:12
Obiś 500 nie mam, ale miałam Lite 16' i panele miały długość 48cm. Forumowa Aleks ma 16,5' Lite, to może Ci zmierzyć dla porównania, ma też Wide 500, ale 17, albo 17,5 cala.
Obiś, nie pomogę, bo mój zwykły wintec 500 dawno sprzedany, ale miałam 17 i spokojnie jeździłam w nim na opasłym hucule i leżało nieźle, a nawet nie miał najszerszego łęku (hucuł prawie 140 w kłębie). I żeby śmieszniej było, to sprzedałam dla dziewczynki jeżdżącej na, oczywiście, hucule 😁
zembria Dzięki,napisałam do Aleks, może da radę je trochę porównać  🙂

budyń Kurczę,właśnie jak miałam kiedyś winteca pro ujezdzeniowego. Miałam go dosłownie chwilę,bo biały łęk był za wąski. Aleee jak tak logicznie na to spojrzałam teraz,to koń mi naprawdę i schudł i z wiekiem się wykłębił.

Wyjęty łęk przyłożony do konia powinien być z nim "na styk"? W przypadku wyjęcia z siodła,które jest dopasowane oczywiście.
Czy ktos ma jakies linki/filmy do mateiałów o dopasowniau siedziska do jeźdźca?
... bo wkręciłam sobie ostanio, że mam za małe siedzisko🙂 i chciałabym sie "skonsultować".
Ja też coś takiego chętnie zobaczę! 😀 Bo z wzrostu i wagi mi wychodzi koło 16,5'', a siedziałam ostatnio w rajdówce 18'' i siedziało się fajnie. :P
kotbury,
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 lutego 2019 10:14
Potrzebuje małej pomocy w rozszyfrowaniu siodła Kieffera 😵
Mam wybity numer: 609047 8 i pod tym 2. Jaki to rozmiar leku?
budyń, A coś o dopasowaniu długości tybinki  w skokówce? Ja mam zawsze za długą   😵
vissenna   Turecki niewolnik
15 lutego 2019 12:23
Potrzebuje małej pomocy w rozszyfrowaniu siodła Kieffera 😵
Mam wybity numer: 609047 8 i pod tym 2. Jaki to rozmiar leku?


Kiffery chyba nie mają wybitych łęków.
2 to rozmiar siedziska 17'-18'
Napisz do Kieffera, to po numerze seryjnym powinni podać wymiary siodła w jakich było wyprodukowane.
Perlica, nie widziałam nic takiego, co rozwodziłoby się szerzej na ten temat. Chyba dużo to kwestia preferencji... i przyzwyczajenia się do za długich tybinek mając krótkie nogi 😂
"Wrzuciłam" dziś na mojego kucynka winteca 2000,żeby zobaczyć łęk. To,że coś tam schudł i wykłebił się z wiekiem znacznie wpłynęło na rozmiar łęku. Koleżanka przywiozła mi siodło z białym i był za szeroki. Myślę,że wymienić trzeba by na pewno na o jeden węższy czyli czerwony,który producent określa jako 32, co spowodowałoby, że siodło na pewno poleci trochę w tył (tak było w tym,które mierzyłyśmy, aczkolwiek siodło kilometr za duże-17,5 czy 18). I mam już skrajny mętlik w głowiek  🙄. Czy celować w winteca czy może w coś innego. W co? Koń jest łękowaty trochę,potrzebuję siodła do rekreacyjnego tuptania tak,żeby nie sprawiać mu dyskomfortu. Na sierpień mam termin HB ale to oznaczałoby brak siodła przez pół roku...

Może będzie łatwiej cokolwiek podpowiedzieć,jak wrzucę jakiekolwiek zdjęcia grzbietu Oberka. Sprzed jakiś 3 miesięcy:









Obiś, a miałaś już Winteca dłużej? Dobrze Ci leżały i sprawowały się?
Obiś, uuu, na takie plecy to ja bym chyba winteca nie brała, one mają panele płaskie jak decha. Nasz grubson plecy ma dosyć równe.

[quote author=budyń link=topic=95.msg2845792#msg2845792 date=1550172042]
kotbury,

[/quote]

No bardzo libię eventing TV ... ale za wiele to mi nie pomogli🙂

... o ile w ogóle w sieci peeeełno filmów o dopasowaniu siodła do konia a niewiele do jeźdźca.
Ja się zastanawiam - czy mnie katualnie w tyłek gryzie bo źle siedzę, czy nie moge dobrze usiąść bo mnie w tyłek gryzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się