SO Łobez sprzedane

Będę w niedzielę 😀
Jak tam SO Łobez dzisiaj? działa?  🙂
bylam tam ok pol roku temu... szału nie ma... chociaz duzo wyremontowali. boksy ladne. ale ruchu zadnego nie bylo. max 15 koni tam moglo byc.

"Kapelko podkreśliła, że Agencja szukała nabywcy tej nieruchomości od dłuższego czasu, gdyż chodziło nie tylko o "pozbycie" się stadniny, ale także o zapewnienie utrzymania hodowli koni i zabezpieczenia pakietu socjalnego. W spółce tej ma znaleźć pracę na początku 22 osoby, a docelowo, do 2012 r. - 44 pracowników." 
- to napewno spełnione nie zostało...
Platynka17, która za prywatnych polskich stajni zatrudnia 44 pracowników? To jakiś kosmos raczej  🤔wirek:
[quote author=_Gaga link=topic=5987.msg2537577#msg2537577 date=1462170159]
Platynka17, która za prywatnych polskich stajni zatrudnia 44 pracowników? To jakiś kosmos raczej  🤔wirek:
[/quote]

Ile tam mają koni ??? 1000 ?  😲
Smok10, ale mnie się pytasz? Bo nie specjalnie ogarniam 🤔
Jasne,ze nie. Ale po co sie do czegos zobowiazywac jesli z gory wiadomo,ze to nie ma prawa bytu ?
[quote author=_Gaga link=topic=5987.msg2537589#msg2537589 date=1462171442]
Smok10, ale mnie się pytasz? Bo nie specjalnie ogarniam 🤔
[/quote]

W zasadzie , ogólnie ,ale dałem twój cytat. Bo zastanowiło mnie 44 pracowników w stadninie . 😲
Platynka17, masz 100% pewności, że ANR sprzedała SO stawiając takie warunki?
I oczywiście w pełni zdajesz sobie sprawę w jakim stanie obiekty SO były sprzedane i ile problemów papierowych i finansowych kosztowała i kosztuje ich renowacja (przypominam, że tam na każdym kamieniu "siedzi' konserwator zabytków)?
Gaga ale po co do mnie startujesz w tym momencie ? Czy ja mowie ze cos jest zle... Powiedzialam,ze boksy sa ładne. napewno remont kosztuje duzo. A cytat jest zaczerpniety z pierwszego postu tutaj.  I to napewno nie jest spełnione. Zreszta jest dosc absurdalne wogole. Aczkolwiek hodowli tam nie ma tez. Jest szkółka. Zrebiat zadnych nie widzialam. i tez nie mowie,ze to zle. Ale to jakies glupie gadanie ANR zreszta jak to zwykle bywa.
To tych 44 ma szkółkę prowadzić .???  😁
No ja nie wiem jakie ich plany byly kiey sprzedawali. Skoro takie warunki byly ustalane.
Platynka17, hodowli w Stadzie Ogierów nigdy nie było i nigdy nie było źrebiąt 🤔
Póki co ogierów się nie zaźrebia... Nie cytowałaś (przynajmniej nie w forumowej formie)... zatem odnoszę się do Twojej wypowiedzi po prostu.

Smok10 możliwe, że w pierwszej ofercie przetargowej ANR wrzuciło jakieś warunki z księżyca, dlatego przetargów było kilka , jeśli nie kilkanaście - i brak oferentów 😉
" ale także o zapewnienie utrzymania hodowli koni i zabezpieczenia pakietu socjalnego. " To przeczytaj pierwszy post ze zrozumieniem.  Kiedys byly tam ogiery dzis nie ma... no sa moze dwa jakies... ale czy hodowlane? nie wiem. reszta to kucyki,walachy i klacze.
A za ile takie coś poszło ? 🙄
Platynka17, serio karzesz mi wracać do postu sprzed 7 lat?
Ty piszesz o źrebiętach - hodowla koni to nie tylko źrebięta
W SO nie ma aktualnie punktu stanówkowego, nowy właściciel kupił obiekt, nie konie.
I - jak pisałam - informacja z 1 posta nie była zweryfikowana.

Smok10 nie pamiętam, ale po pierwsze przez 2 czy 3 lata kilkukrotnie obniżano cenę - od kosmicznej do sześcianu, poprzez kosmiczną do kwadratu, stanęło na kosmicznej i tak poszło. Obiekt kupił były skoczek, więc chyba cośtam wiesz więcej nt SO?
w pierwszym poscie cos o 2 milionach pisze. No a do czego mam sie odnosic. Skoro taka informacja jest w pierszym poscie to sie odnosze. I piszesz ze nie tylko zrebieta. A no nie tylko co pisalam wyzej tam zadnej hodowli nie ma.  A w łobzie jestem czesto to i sobie skomentowalam.
Platynka17, krytykujesz coś o czym masz słabe pojęcie. Tego nie lubię i dlatego włączyłam się w dyskusję
Dla mnie generalnie EOT bo to do niczego nie prowadzi
Obiektu szkoda, bo zaczynaliśmy od ZR, potem ZO i ZOO i dupło i koniec 🙁
Aktualnie tylko odznaki i rekreacja na miejscu... 🙁
Gillian   four letter word
02 maja 2016 08:36
Gaga, są widoki na zawody w tym roku?
Nie wiem ,ale na stronie i zdjęciach  ten obiekt wygląda bardzo ładnie . [[a]]https://www.facebook.com/SBS-Stado-Ogier%C3%B3w-%C5%81obez-Sp-z-oo-308447629277732/[[a]]
aien   wędrowiec
02 maja 2016 08:39
Pytanie okołtematyczne:

Jaki nr paleń miało SO Łobez? Brakuje tu kilka stadnin w spisie:

http://konie.t8.pl/rasy-koni/51,palenia-u-koni-w-polsce.html
Nie lubisz. Pokaz gdzie napisalam krytyke? ze nie zatrudniaja 44 osob ? Bo nie zatrudniaja. Hala jest ale tak mala ze nie wiem czy daloby sie cos tam zorganizowac poza rekreacja. Padokow nie ma wcale. Duza hala sie zawalila.  Czy to jest krytyka ? Fakty i tylko fakty. Zawody jakie byly to wiem. Znam tez opinie mieszkancow łobza . A takze koniarzy okolicznych . Wiec teraz Ty jesli nie wiesz to nie pisz co wiem a czego nie  😉
Gillian   four letter word
02 maja 2016 08:51
Zawody akurat były w porządku 🙂 na początku trochę nie bardzo podłoże, koń mi się urwał, potem się ogarnęli i było ok.
Platynka17, nie umiesz odpuścić, co nie? Będziesz bić pianę aż wyleje się z monitora, cholera wie już na jaki temat  🤔wirek:
Taa, nie wiem nic o Łobzie, w życiu tam nie byłam, tym bardziej nigdy nie sędziowałam zawodów  😁 aa i kompletnie nie znam właścicieli... heh

Gaga, są widoki na zawody w tym roku?

Nie sądzę niestety 🙁 Sylwia w zeszłym sezonie nawet miała ochotę coś zrobić , ale nie wyszło. W tym to już w ogóle wątpię  🙁
Czy ja napisalam ze nie znasz włascicieli ? Czy ze nie bylas ? Szczecin jest ok 100 km wiec napewno bylas. Czy bije piane ? pytam o uzasadnienie mojej krytyki? Czy ja ich krytykuje ? Zacytowalam pierwszy post i do niego sie odnioslam. Czy cos z tego co napisalam jest nieprawda ? Raczej Ty odkrecasz kota ogonem.

Ps a stajnia nie jest ładna , jest przepiekna. I wcale nie mowie. Bo jasne na wyremontowanie tak duzych budynkow trzeba wydac fortune. Ja sie czepilam pracownikow a nawet nie czepilam a poprostu napisalam ze ich tylu nie ma napewno. i hodowli zadnej tez nie.  Ale teraz to ich prywatna własnosc i moga robic co tylko im sie podoba 🙂
Platynka17, nie zacytowałaś... jak pisałam - dla mnie end of topic (EOT), bo kompletnie nie ogarniam w jakim kierunku ma biec ta dyskusja? Zły dzień masz, czy co? 🤔

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 maja 2016 09:30
Zawody akurat były w porządku 🙂 na początku trochę nie bardzo podłoże, koń mi się urwał, potem się ogarnęli i było ok.


A ja mam odwrotne wspomnienia. Właśnie, że na początku było ok w miarę, starali się, lali wodą żeby było ok. A potem było co raz gorzej i gorzej. W końcu nie lano wodą już w ogóle i było tak kopno, że szok... Zresztą było to też widać po frekwencji na zawodach. Początkowo kupa ludzi, a później po kilkanaście koni w konkursach. Lubuiśmy tam jeździć. Byliśmy praktycznie na każdych zawodach. Szkoda, że zamiast w piękne stajnie nie zainwestowali w podłoże, skoro musieli wybierać.
Szkoda takiego fajnego ośrodka.
Pytanie okołtematyczne:

Jaki nr paleń miało SO Łobez? Brakuje tu kilka stadnin w spisie:

http://konie.t8.pl/rasy-koni/51,palenia-u-koni-w-polsce.html


aien wiesz jaka jest różnica między stadniną a stadem ogierów?
aien   wędrowiec
02 maja 2016 10:41
Espana tak, ale każde SO i SK miały swój nr. Stąd pytanie. 😉 w podanym linku są niektóre SO. Stado musiało mieć swój nr.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się