Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

To trochę przypomina rozmowę z pupką o północy.
Ostatnio trafiłam na takie wyjaśnienie, że przy późnej kastracji hormony się uspokajają ale zostają nawyki, i stąd brak szczególnych zmian w zachowaniu.
desire   Druhu nieoceniony...
20 lipca 2015 19:09
Błagam, wprowadźcie do regulaminu ban za brak wiedzy i szerzenie dziwnych herezji  🙄- ktoś jeszcze przeczyta pupkowe dyrdymały i będzie przekonany, że to rzeczywiście racja.
Widzę, ze dyskusja z wami jest pozbawiona sensu, i nie dosc ze nie potraficie poza wyzywaniem, czepianiem sie nicku LOL, bo juz chyba nie macie czego- argumentów brak... Przykre to...
Zachęcam do pogłebiania wiedzy bo ona nie boli, przynajmniej w teorii. Tu macie jeszcze jeden artykuł - zacytuję fragment, który wyjasnia w jaki sposób testosteron wpływa na napęd psychoruchowy
"Od lat testosteron jest wiązany nie tylko z mocnymi mięśniami, ale i z gwałtownością reakcji, czasem brutalnością, agresją.
Współczesne badania wykazały, że w mózgu hormon ten działa na dwa sposoby. Po pierwsze w młodym mózgu powoduje rozwój nowych komórek i połączeń między neuronami. Między bodźcem seksualnym a reakcją - zachowaniem związanym z seksem - powstaje ścisły związek. Drugi sposób to wykorzystanie receptorów testosteronu w układzie motywacji i nagradzania, gdzie rolę przekaźnika pełni dopamina. Kiedy obniża się glukoza we krwi, zwierzę odczuwa, że jest głodne. To stymuluje do poszukiwania pokarmu.  Podczas aktywności seksualnej dochodzi do wzrostu dopaminy w mezolimbicznym układzie nagradzania, co odczuwane jest jako przyjemność, satysfakcja. Współczesne prace badawcze, które określiły rolę dopaminy w układzie nagradzania, wykazały również, że obecne są tam, w centralnej części mózgu, receptory testosteronu. To postawiło testosteron w tym samym rzędzie substancji dających odczuwanie przyjemności, co powodujące uzależnienie używki.
Można powiedzieć, że to dopamina między innymi wskutek stymulacji receptorów testosteronu, odpowiada za napęd ruchowy, aktywność, radość życia. Neurofizjolodzy określili miejsce i sposób oddziaływania testosteronu na mózg, a behawioryści doświadczalni stwierdzili, że testosteron stymuluje zachowania, które są przebojowe i pełne siły. Silna motywacja, stawianie czoła konkurencji, zachowania agresywne, ale i eksploracyjne - oto testosteron. Wszystkie one są zależne od dopaminy."
Jeszcze na temat objawów ubocznych znikniecia testosteronu u różnych gatunków zwierząt
"Należy podkreślić, że testosteron od-powiada tylko za tę agresję, która jest związana z zachowaniem seksualnym i zależna jest od wzrostu poziomu dopaminy w określonych miejscach mózgu. Zniknięcie testosteronu i zależnej od niego stymulacji wydzielania dopaminy zapewne zaburzy balans dostępnych neuroprzekaźników i będzie sprzyjało występowaniu innego rodzaju agresji, takiego, w którym występuje niski poziom dopaminy w stosunku do innych przekaźników, jak np. w agresji z tzw. irytacji. Takie reakcje obserwowano u ludzi i skutecznie leczono je lekami przeciwdepresyjnymi, podnoszącymi poziom innego neuroprzekaźnika związanego z pod-niesieniem nastroju, serotoniny. Jeśli więc po kastracji u jakiegoś psa znika wszelkie zachowanie agresywne obserwowane wcześniej, a do tego pies jest jakby apatyczny i słabiej reaguje na bodźce otoczenia, to można wysnuć wniosek, że albo z otoczenia psa zniknęły wszelkie bodźce ożywiające go. w tym i te wyzwalające agresję, albo pies jest ospały z powodu depresji lub utraty odczuć satysfakcji, bo ma obniżony poziom dopaminy w mózgu. Lub jest po prostu chory fizycznie.
Testosteron to witalność dzięki dopaminie. A dopamina to sens życia. Inaczej mówiąc, pies pozbawiony dopaminy jest spokojny, ale czy jest szczęśliwy...?"
Boże, jakie głupoty...  😵


zabrałam mojemu psu szczęście...
OMG  😜 mój pies jest nieszczęśliwy, na pewno był szczęśliwszy kiedy jego jajka były na miejscu, za to mózg jakby wtedy wyparował, bo kiedy suka sąsiada miała ruję nie był w stanie nic zrobić nawet jeść, siedział tylko po płotem i kwilił 😵 z ponad 40 kilo zszedł do 36 w kilka dni, ale tak był szczęśliwy 😂

🚫 czy to nie jest forum przeznaczone jednemu konkretnemu gatunkowi? Mam wrażenie, że pupka prezentuje nam teorie z zakresu badań każdego innego tylko nie tego konkretnego gatunku 😵
Gdyby nie kastracja byłoby mnóstwo koni nn wszystkie z wpadek i byłyby traktowane jak chwasty.Ja też mogłabym wstawić tutaj długaśny tekst o głodnych dzieciach w Afryce, a szykuje się  🚫
Cholera.... Biedny mój piesio  😕 przerost prostaty powodował nawracające infekcje pęcherza.... ale chłopina szczęśliwy był  😕 ehhhh zawsze wiedziałam, że ze mnie zła pancia jest.... wstydzę się za siebie  😡 no ale te wszystkie ogiery NN, pozamykane w boxach, jeśli już na padoku czasem, to samotne, ahhh to szczęście!!!!
Gillian   four letter word
20 lipca 2015 21:32
marlin1990, ojej i nie dałaś mu pobzykać - na pewno był nieszczęśliwy! i co to za suka, co niedopuszczona, toć wszyscy* wiedzą, że suka musi mieć szczeniaki inaczej jest niespełniona i smutna.

*wszyscy z zakresu osób typu pupka, ewidentnie.
pupka, czyli Sandra Auffarth, Andreas Dibowski, Elmar Lesch, Claas Herman Romeike,  czy Michael Jung- na łeb upadli bo na wałachach jeżdżą. No kretyni po prostu żeby CCI4* na wałachu??  no niee no bez sensu zupełnie

Widuję ich średnio raz w miesiącu na zawodach. Rozumiem szanowna du... tfu pupko,  że powinnam ich uświadomić, że są w "błędnym błędzie"? 😁
Gillian zła ja 🤬 i jeszcze unieszczęśliwiłam sukę sąsiada 😡
Gaga-  widzę że nic a nic nie zrozumiałas z tego co pisałam. Dlatego tez uwazam, ze pisanie na tym forum jest pozbawione sensu. Jesli ktos nie ma umiejętnosci czytania ze zrozumieniem to nic dziwnego ze potrafi tyko przekręcac wypowiedzi innych. Jesli u czesci wałachów sie istotnie po kastracji obniza napęd psychoruchowy, to nie rozumiem jak sie to ma miec do sportu wg ciebie? Rozumiem, ze zapewne uwazasz, ze do sportu im b pobudliwy kon tym lepiej? To jestes w błedzie
suka musi mieć szczeniaki inaczej jest niespełniona i smutna.
x
x
raczej tak sądzą  tutejsi kretyni forumowi o inteligencji żaby bagiennej. Pewnie myslicie, ze nieposiadanie szczeniaków przez suke to to samo, co kastracja psa... LOL Idę stąd, bo jak powiadają, dyskusja z głupim nie ma sensu, najpierw cię sprowadzi do własnego poziomu, a potem pokona doświadczeniem  🤦
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Trolling, obrażanie użytkowników, szerzenie herezji, niszczenie atmosfery forum, pisanie posta pod postem i cały szereg innych przewinien niezgodnych z regulaminem.

A tak w ogóle co to w ogóle za nick pupka??? Jak w ogóle można oczekiwać od ludzi szacunku, jeżeli sami siebie nie szanujemy?
[/center]
unieszczęśliwiłam sukę sąsiada 😡


Obcięłaś jej jajka?? 😁

pupka a co ma nadpobudliwość do chęci do ruchu naprzód? Ba mam nadpobudliwego konia, który potrafił ruchu odmówić i się wspinać... co ma piernik, bo nie rozumiem? It's me xx jakoś nie jest nadpobudliwy a crossy zapyla że tylko się kurzy

Coś tam o sporcie wiem... nie że dużo widziałam, ale jakby coś tam liznęłam wiedzy choćby z Eurosportu, CIC*** czy CSIO *****
ale Twoje teorie są na tyle przewrotowe i ciekawe, że chętnie jeszcze poczytam. Szczególnie te o męskich hormonach produkowanych w mózgu - to może by c odkryciem roku, ba może dostaniesz za to Nobla?  🤣
_Gaga unieszczęśliwiłam ją pozbawiając potencjalnego dawcy nasienia  😁 a swoją drogą ciekawe czy suka mniejsza od jamnika nadal byłaby taka szczęśliwa rodząc szczenięta po moim psie mieszance bernardyna z owczarkiem niemieckim 🤔 jakoś przerasta to moją wyobraźnię 😜

pupka spokojnie nie jesteś sama na tym forum co jakiś czas pojawiają się osoby o wywrotowych poglądach, niestety nie wiem dlaczego równie szybko z niego znikają 🙄
Victoria!!!! Rozmnażajmy wszystko dla uciechy, potem topmy, walmy łopatą w łeb i wieźmy do rzeźni, niedobitki zemrą z głodu i pod kołami  🏇 jako żaba bagienna czuję się wyedukowana  😅
Gillian   four letter word
20 lipca 2015 22:07
pupka, nie załapałaś sarkazmu, szkoda 🙂 pa! 🙂
Jestem mocno zaniepokojona po przeczytaniu ostatniej strony wątku 🙂
pupka  a co ma nadpobudliwość do chęci do ruchu naprzód? Ba mam nadpobudliwego konia, który potrafił ruchu odmówić i się wspinać..
x
x
Miałam juz nie pisac, ale ostatni raz odpowiem... chyba jest oczywiste, że bardzo duzo ma, bo całosc zachowania sie zarówno u konia, jak i ludzi- wynika z tego jak działaja pewne neuroprzekazniki w mózgu, nie napisałaś wprawdzie czy chodzi o nadpobudliwosc ruchową, czy psychiczna bo są dwa typy... Rozumiem, ze pewnie chodziło o psychiczną... Jednak nie przez przypadek wiele zwierząt jest  nadpobudliwa zarówno psychicznie jak i ruchowo, przyczyny nie sa dokońca znane, ale bezposrednim powodem  sa zaburzenia równowagi między dopaminą a noradrenalina - wpływaja one niejako na całokształt zachowania.
🚫
moim psie mieszance bernardyna z owczarkiem niemieckim


Pssst, pokażesz psa? Jestem mega ciekawa wyglądu  🙂
Pupka, to co piszesz, zacytowany artykuł świadczy dobitnie że zwierzę niewykatrowane odczuwa większy stres. U zwierząt pęd do rozmnażania związany jest ściśle z rywalizacją - prawem do rozrodu. Nie ma ŻADNYCH dowodów na to że wykastrowane zwierzę miałoby być smutne lub ospałe, ani tymbardziej że suka po sterylizacji miałaby popaść w depresję. Są to głupie wiejskie przesądy rodem z początku lat '90, przez które zrodził się problem bezdomności psów i kotów - przyczyna ich masowej eutanazji trwająca do dziś, tylko dlatego że jakiś nieodpowiedzialny właściciel usłyszał podobną bzdurę i "uszczęśliwił" sunię szóstką nikomu niepotrzebnych kundli. I jest to problem, z którym 20 lat później nadal się mierzymy, choć dzięki większej świadomości ludzi jest coraz lepiej.
pupka, na czym polega nadpobudliwość psychiczna u koni?
A ja proszę o skończenie tego offa, to jest wątek o nietypowych ogłoszeniach
Szkoda, bo te "dupowate teorie" są bardzo nietypowe 🙂
Za dużo dziwolągów na tym forum, jak na jeden dzień.
Alten wysyłam na pw żeby już nie zaśmiecać wątku  😉
to skoro testosteron jest produkowany w mózgu to czemu wycinamy jajka?  👀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 lipca 2015 12:36
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 lipca 2015 12:37
Ah jo...
Ale konik śliczny 😍 Szkoda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się