KOŃSKIE TRENDY - zdjęcia do galerii

emptyline   Big Milk Straciatella
18 kwietnia 2015 13:54
keirashara, dzięki za dużo fotek! Według mnie poprawiłabym koniecznie aquę (poza, tło), blackberry (gdzieś ostrość pożarło). Do odstrzału też coach od strony haftu, pochmurny kobalt i pierwsza fota Opala (druga za to jest super!). Resztę poprosimy na maila - nie wiem co z Horze, trochę prześwietlony mi się wydaje, ale pokombinujemy.

Sama też mam kilka takich zdjęć nie do powtórki na których coś jest tak bardzo nie tak, że sobie je zdecydowanie odpuszczam. 🤣
[quote author=horse_art link=topic=97390.msg2339113#msg2339113 date=1429356454]
Isabelle, ok.
zrozumialam po zdjeciach w 1 poscie, ze sprzet typu oglowia (i naczolki - to byl przyklad skoro trendy), kantary, inne drobne jak ochraniachze idt. też.
czyli same czapraki, derki - dublowanie rewii po prostu?
i 720 na 480 maciupkie nie jest - to max jakie na forum zamieszczamy, czy mam na stronie i calkowicie sa wystarcające 😉 - wieksze i tak są zmniejszane przy przesylaniu 😉
[/quote]

są malutkie 😉 o ile się nie mylę to większość fotek na forum ma 800 na dłuższym boku a na krótszym z 500 chociaż. Do galerii ŚK z zawodów wrzucam właśnie 700, bo takie mają wymagania rozmiarowe i te zdjęcia są baaardzo małe.

Nie powiedziałabym, żeby to było dublowanie Rewii. Rewia umarła już dawno temu, nie ma nowości a fotki są bardzo różnej jakości. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Harji czy Emptyline, żeby zobaczyć różnicę - stanowczo fajniej się przegląda szmaty na fotach jak z katalogu niż komórkowe pikselozy...

teraz rozumiem (z idea) 🙂
dobra, bede szukać większych/robić. no i ze szmatami. bo rozumiem, ze oglowia itd (siodla? ochranaicze?) to poźniej? takich tez mam sporo (sklepowych... ja kocham takie rzeczy :P i kaski do kompletu...
*male zdjecia robilam - bo na takie ustawilam lustrzanke, zeby wlasne nie trzeba bylo zmniejszac na forum czy fb 😉 (a joakosc jest o niebo lepsza oczywiscie od robionych aparatem czy telefonem - nawet duuużo większych)
horse_art, kiedyś był nawet projekt galerii oglowi (musiałabyś poszukać tego tematu), tutaj raczej skupimy się na szmatkach - czapraki, owijki, derki, ewentualnie kantary 🙂

No i czytajcie regulamin - zdjęcia minimum 1000px na dłuższym boku, gdy zdjęcie jest poziome, a 900px na dłuższym dla zdjęcia pionowego. Ale robimy ustępstwa, jeśli zdjęcie jest ładne i świetnej jakości, to może być nieco mniejsze.
Na forum można wstawiać zdjęcia, które mają max 800px na dłuższym boku. Dlatego właśnie jest podany mail, na który możecie wysyłać większe fotki 🙂 W innym przypadku prosimy o linki obok zdjęcia, przenoszące do dużych fotek 🙂
Super, że się udało ! Gratuluję  😀
i bardzo się cieszę, że jednak jest logo z tym konikiem  😉
emptyline - Ok, poprawię. Jeśli chodzi o horze - ma z jednej strony paskudną plamę od rdzy - durna ja położyłam na gwóźdź jak był wilgotny, no nie widziałam tego gwoździa, a całkiem sążny był  🙄 Może spróbuje z drugiej strony go uchwycić w sumie, ale tam ma poprute pikowanie nieco... spróbuje go obrobić jeszcze w jakimś graficznym szopie, a jak to nic nie da, to postaram się jakoś powtórzyć i upchnąć tą plame pod siodło, żeby nie straszyłą  🤣
A coacha jeszcze mam ujeżdżeniowego i mam do niego uszka 😀 I tak myśle, że dam to, a jak się uda to też powtórze i poproszę o podmiankę, jeśli tak mogę zrobić. Już zaangażowałam aparatną znajomą, w przyszłą sobotę, albo weekend majowy będzie szmato sesja, tylko musze jakieś rozsądne miejsce z lepszym tłem na stajni ogarnąć (na obecnej plenerów zdjęciowych kompletny brak - serio, no nic, las brzydki, pola brzydkie, albo krzaczory, albo bez światła, albo jakieś auta w tle, albo plac budowy, albo krzywo, albo hala, albo stajnia, która nie doczekałą się jeszcze elewacji, a nieotynkowane duże cegły nie są zbyt ładne  :zemdlal🙂
Fajnie, że wg. Ciebie ok nie są tylko zdjęcia centralnie z boku - bo nie widziałam, czy lepsze takie pod kątem z lepszym światłem, czy bokiem z nieco gorszym 🙂 Mam jeszcze zdjęcia z derką jerseyową z teak/mint, ale takie robione bardziej jako portret ja i koń - nada się coś, na czym widać przód derki i kawałek boku? Bo niestety, kuń w niej trochę w boksie postał, a potem myszki wygryzły dziurkę i obecnie nie prezentuje się już katalowowo.
I ponawiam pytanie - czy zdjęcia samych szmat też będą ok?
keirashara, jakieś drobne plamy to żaden problem, bo mamy w gronie obrabiaczy zdjęciowych 😎
Ogólnie każde foto jest dobre, jeśli dobrze widać czaprak/komplet, zdjęcie jest schludne, koń zadbany (nie wychudzony lub z łyżwą na kopycie), nie uwalony błotem/gnojem, tło przyzwoite (ale też bez przesady, nie każdy ma rajskie widoki w stajni). I miło, by koń zajmował większość foty, nie był np. kropką w polu :P Zdjęcia człowiek + koń też są ok. Aby tylko jeździec był też schludny.
Zdjęcia samych szmat niet, ma być na modelu :P

Jak coś nie tak, to niech mnie któraś dziołcha z ekipy szmatomafii poprawi 🙂
budyń - to jest plama na dobre 20cm niestety... część jej wystaje spod siodła na koniu  🤔 Zdjęć kropek w polu nie mam, a za swoją urodę nie ręczę, ale na zdjęciach zwykle staram się być czysta, albo prosić o cykanie z tej strony, gdzie nie oberwałam jeszcze śliną 😉

Czy w takim razie to się nada?


Jeśli tak to pakuje w meil i wysyłam, jak nie, to bez niego 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
18 kwietnia 2015 23:06
keirashara, ja generalnie lubię zdjęcia 'pod kątem'. To ostatnie śliczne, ale chyba jednak ciutkę za mało derkę widać. Co do plam etc - myślę, że serio możemy dać radę. Harja dorobiła kopyto, także no... 🙂
emptyline - dobra, to obfoce z plamą. Niestety, z derką jak mam takie, gdzie widać jej dużo, to albo koń własnie głową macha (jest ostre, tylko no, takie rozlatane), albo jest ona już przesunięta z jednej strony i wygląda to mega nieestetycznie, albo widać jej nieco więcej, ale z kąta strony bez cherbu, więc niknie  🤔 Ale jak plamke idzie naprawić, to i pewnie dziurke po głodnych myszkach przytuszować, więc też postaram się powrórzyć.
emptyline   Big Milk Straciatella
18 kwietnia 2015 23:41
keirashara, dziurkę to w 2 sekundy się zatuszuje. 🙂
maliniaq   Just do your job.
19 kwietnia 2015 06:54
Taki kantarek nada się do galerii? Od Project Equestrian Atelier  😉
Świetna strona 🙂 Niech tylko zaświeci słońce a zabieram się za focenie 😀
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 kwietnia 2015 07:57
Super dziewczyny, że zrobiłyście nową galerię :kwiatek:
Prosze nie  🤬 za pytanie, ale czy jest sens wstawiać zdjęcia, które są w szmatoholikach? Eskadron,Anky i ES tam mają swoje miejsce, a reszta niech będzie tu. To oczywiście tylko moja luźna propozycja 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2015 09:11
maliniaq, jasne że się nada! Poprosimy większe na maila. 😉
Nasturcja-Renata, wstawiamy wszystko jak leci. 🙂 Ja mam same Eskadrony, a jak mogę robic galerie bez Całuska? 🤣 A tak poważniej - ustaliłyśmy, ze po prostu kazda marka znajdzie tam miejsce-bez żadnych dyskryminacji.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 kwietnia 2015 12:57
emptyline dzięki za odpowiedź  🙂
Fajny pomysł, zabieram się za przeszukiwanie płyt 🙂
A jak będzie słońce to zrobimy coś nowego.

Można by jeszcze zrobić podział na maści, to byłoby przydatne, żeby zobaczyć jak kolory leżą na niektórych maściach  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2015 17:50
Szaaman, zdjęcia są umieszczane w taki sposób, że maści są zgrupowane. 🙂 Np. najpierw siwe, potem gniade etc.
emptyline zapomniałyście o moich fotkach CS lato 2014? Inne są dodawane, a moich nie ma. 😕 Wiem, wiem jestem niecierpliwa. 😁 🤦 Tak się jaaaaram tą stronką ... 💘
srokate, zagubiły się w akcji 😉 Zaraz będą.
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2015 18:46
srokate, to moja wina, moja wina, biję się w pierś!
Je też podesłałam jedno zdjęcie ( jak na razie jedno  :lol🙂 CLASSIC SPORTS wiosna/lato 2012 i album już jest a swojego nie widzę ciągle zagladam czy może zostało dodane, ja też strasznie są stronką jaram po prostu  💃
Livia   ...z innego świata
19 kwietnia 2015 18:58
Dziewczyny, cierpliwości 🙂 Jest taki boom, że dziewczyny nie nadążają z dodawaniem. Wszystkie fotki się na pewno pojawią na stronie.
Dzięki dziewczyny i sorry za nękanie. 😁 Jeszcze raz ogromny 👍 za super stronkę!
Dzisiejsze
Koń - wiecznie wiercąca się... Luizjana
1. Hand made od Okunki
2. York Alibi
3. York Alibi
4. Mustang
5. Horse Guard
6. Hand made od Okunki
7. Fouganza
8. Fouganza
9. Kantar no name









Chess, fotki za małe, minimum 1000 px na dłuższym boku. Jak masz większe, to podeślij na maila.
edit. dobra, widzę, że są i na mailu, super 🙂
Pacynka - Eskadron Iceblue. Może nada się fotka, większa wysłana na meila 🙂
Czy temat i galeria umarły? Wciąż nie widzę swoich zdjęć, w sumie żadnych nowych od dość dawna nie widzę.
Livia   ...z innego świata
06 maja 2015 09:50
Chess, nie ma nowych, bo nikt nie przysłał nic nowego, a to, co miałyśmy, to już dodałyśmy 😉 A z tego co widzę, to wszystkie foty, które przyszły na maila, są ogarnięte. Może podeślij swoje jeszcze raz?
Livia, są zdjęcia od Chess na mailu. I są oznaczone jako wstawione, więc któraś z nas musiała chyba je pominąć.
Wyjaśnimy i na pewno się pojawią 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się