Dopasowanie siodła

zembria- ja bym chyba spróbowała bananowe panele na taki grzbiet , może dobrze by leżał lemetex. Co prawda nie ma wycietego łęku, ale ma wysoki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2015 19:02
Banany na taki grzbiet? On ma płaską górę, krótką, płaską i do wykłębionych mocno raczej nie należy. Na tym foto grzywa trochę kłąb podwyższa dodatkowo.
No tu wygląda na prosty, ale na tym poprzednim to niekoniecznie. Widocznie była zła perspektywa.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 lutego 2015 19:10
zembria  - daj jakąś lepszą fotkę, z tą jest coś nie tak 😉. Tzn zwichrowana/przekłamana jest, nie trzyma proporcji. Ja wiem, że on jest krótki, jak patrzę na to zdjęcie to mam wrażenie jakby ktoś/coś go ścisnęło. Jest błąd techniczny jakiś na tym zdjęciu.

edit: fotka


zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2015 19:17
Nie mam za bardzo takiej poglądowej foty aktualnej, ta jest z maja (koń miał wtedy równo 3 lata) Ale kształt grzbietu widać.
Edit. usunęłam fotę, bo wstawiłam tą samą co Aleks powyżej 😉
zembria, nie kojarzę w tej chwili jakie to typy siodeł, ale bywają takie, które przy przeciętnym łęku mają jakby... wiotkie tybinki. Tak, że potrafią dużo szerzej rozłożyć się poniżej kłębu. Myślę, że rodzaj paneli ma mniejsze znaczenie, ale będą potrzebne solidne i z szerokim kanałem.
zembria jak coś to ja mam szerokiego Dam-Maga, jeździłam w nim holsztynkę 700 kg wagi, napakowaną, więc szerokie jest. Mogę użyczyć na przymiarkę, gdyby była potrzeba 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2015 09:27
Fokusowa W zasadzie to chętnie bym skorzystała, żeby chociaż wiedzieć w jaki model dalej celować lub nie 😉 Odezwę się n a PW niebawem 🙂

Edit:
A czy ktoś kojarzy może jakiś model siodła syntetycznego, które mogło by na nas pasować? Nie ukrywam, że najchętniej kupiłabym syntetyka, ze względu na to, że siodło ma służyć głównie do jazdy terenowej i rajdów turystycznych, a z pogodą to różnie bywa. Nie chciałaby się przy każdym deszczu, czy wjechaniu do wody martwić, że mi skóra namoknie.

halo A czy mogłabyś trochę rozwinąć myśl, że ten model na tego konia nie pasuje?  :kwiatek:
Że nie jest tak jak powinno to ja widzę. Jest lepiej, ale to jeszcze nie "to", ale dla czego to już jakoś wydedukować nie mogę 😉
zembria, skóra moknie i jej to nie szkodzi (dobrej, konserwowanej).
Koń jest nietypowo szeroki w łopatkach. Popularne siodła mogą nie pasować: rozmiar łęku nie będzie odpowiadał faktycznej szerokości konia, siodło będzie lecieć na tył.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2015 18:50
No to mnie nie pocieszyłaś 😉 Lekko to nie będzie  😵
Czyli siodło wędruje po weekendzie z powrotem do sklepu, a ja szukam dalej. Chyba będę pożyczała po znajomych wszystko jak leci i mierzyła, a nuż trafi się jakiś pasujący model  🙄
Zdjęcia Crogi w siodle z dopiętym popręgiem
Niestety dzisiaj w stajni było dużo dzieci i nie mogłam wyprowadzić jej z boksu
mala_mi0076, niewiele widać na tych zdjęciach, choć nie wygląda już tak humorystycznie jak na poprzednich.
Bardzo niepokojące są tylne poduszki - wiszą. Pod obciążeniem siodło może "stawać dęba" i za pewne zsuwać się do przodu (przejściowo podogonie?).
Ale uzupełniłabym o solidną poduszkę z tyłu i trochę w tym siodle pojeździła. Żeby zobaczyć co się dzieje i z nadzieją na szybkie rozbudowanie pleców przed częścią lędźwiową.
Co prawda wtedy może też zrobić się ogólnie za wąskie, ale to będziesz martwić się wtedy.
Jeżdżąc wypadałoby po jeździe obserwować układ plam od poty - mogą wiele powiedzieć.
ushia   It's a kind o'magic
07 lutego 2015 16:49
a ten wintec to z cair czy tradycyjne wypelnienie?
jak z cair to oceniac trzeba po "wsiasciu", jak tradycyjny - szukaj innego, panele z tylu lewituja nad koniem, wiec nie beda daac oparcia

zembria - kon niby ma proste plecy, ale slady na czapraku pokazuja ze siodlo mostkuje
czyli opiera sie tylko przodem i tylem, a srodek paneli jest nad koniem
czyli albo siodlo jest zbyt proste na te konkretne plecy albo - cos w siodle sprawia koniowi dyskomfort i sie odgina

ewentualnie moznaby sie zastanawiac nad korekta samego wypelnienia - zabrac troche z przodu i z tylu i zobaczyc jak wspolpracyje wtedy z koniem - moze jak siodlo "pusci" przodem to kon uwypukli grzbiet
ten wintec ma system cair. Jutro postaram się dodać zdjęcia "na Crodze", ogólnie ja jeżdże na 16, a to jest 17,5... myślałam o wymierzeniu konia i zamówieniu siodła z Pleszewa 

edit: poprawiłam literówki  😉
rox   ogony trzy
11 lutego 2015 15:16
Proszę, pomóżcie  :kwiatek:  Dopasowanie siodła to dla mnie czarna magia  🙁
Starałam się jak mogłam zrobić jakieś względne zdjęcia, niestety koń dziś ciężki do współpracy był.
Siodło Wintec 2000 z cair. Łęk biały. Zdjęcia z czerwonym łękiem też mam gdyby były potrzebne, ale wydawało mi się, że był to niewypał. Koń szeroki, dość mocno wykłębiony. Plecy ma bardzo fajne jak pracuje, jednak chwilowo mamy przestój.

















-edit-
mam jakoś pozmniejszać fotki? pół strony zajęłam  🙄
Witajcie.

Proszę o wybaczenie jeśli się powtarzam - bo pisałam też w wątki SIODŁA ale chyba nie trafiłam.

W jakie siodło celować w przypadku konia posiadającego niewielkie odpryski na wyrostkach kolczastych kłębu? Mam Daw Maga Huberta M ale wydaje mi się, że łęk za mocno nachodzi na kłąb i może być problem przy skokach. W tej chwili koń chodzi bez żadnych objawów w Wintecu , nie jest mocno obciążony pracą, można by powiedzieć nawet, że prawie wcale. Siodło nie moje. Zastanawiam się czy brać takie samo, czy jednak szukać czegoś innego.

Ewentualne foto zdobędę później.

I jeszcze jedno - pasowacz siodeł w okolicach lubuskiego ? Macie jakieś namiary ?
rox, dla mnie wygląda ok. Pytanie czy jak wsiadasz to czy łęk nie siedzi już na kłębie, ale to musisz sama sprawdzić czy po 10-15min jazdy jesteś w stanie np. bacika przełożyć od przedniego łęku do tyłu.

Lubuszanka, chyba tylko siodła mocno wycięte, czyli Passiery, może Stubbeny czy Kieffery.
Czy kieffery z wyciętymi lękami mozna normalnie poszerzyć u rymarza bez problemu?
Nikas spoko można, ja akurat Kieffera zwężałam....
lubuszanka Kieffery mają fajnie wycięte przednie  łęki

xxagaxx, blucha dzięki. Pooglądałam inne zdjęcia tych siodełek i rzeczywiście wydaje mi się, że mają bardziej wycięty przedni łęk. Poszukam wśród znajomych, może ktoś pożyczy na przymiarkę 🙂
Czy panele dawmaga grand prix mogą pasować na jakiekolwiek konie?? Czy podkladka podnosząca tył moze pomoc załatwić sprawę tych "małych" paneli?
Generalnie siodło mi leżało nie najlepiej, bo "zjeżdżało" w dół. Jeżdżę więc na memory padzie i paletka pod tył (już zamówiłam porządny żel, ale czeeeekam na niego).
Dziś po jeździe popusciłam popręg i w stępie wyjechał mi czaprak. NIGDY mi się to nie zdarzyło na żadnym koniu, mimo iż od wszystkich czapraków zawsze od razu obcinam wszystkie szlufki.
Jak myślicie, to jakiś poważniejszy problem co? Co najczęściej? Łęk mam celowo ciut większy (niby wypadał w połowie rozmiaru, więc większy wzięłam), by memory pad wszedł. Poza tym, że koń ma słabe i nie obudowane plecy nic mi nie przychodzi do głowy  🙄

edit. w sumie i tak czekam na żele. Może to wystarczy, jak nie to będzie trzeba kombinować z siodłami  🙄
ok, może to nieco głupie pytanie, ale nie wiem który wątek, a muszę szybko podjąć decyzję:

Co lepsze - prestige venezia (używane, ale wiem, że łęk wg prestige'a 34 leżał dobrze, co prawda w innym modelu, ale trzymam się wersji, że będą podobne) Czy też może (nówka sztuka) daw-mag grand prix (tu nie wiem jak z łękiem L, mierzyłam kiedyś M, ale niestety leżał..no nieciekawie, może nie tragicznie, ale był za wąski i te płaskie panele, leciał do tyłu.)? Co wybrać? Co łatwiej będzie można u rymarza dopasować ewentualnie do konia, które siodło lepsze ?
rox   ogony trzy
14 lutego 2015 18:47
Czy mógłby ktoś jeszcze zerknąć na moje fotki parę postów wyżej? Bardzo proszę  😡 :kwiatek:
rox jak na moje laickie oko wygląda ok 🙂
A ktoś moze moglby pomoc w podejmowaniu decyzji? Kilka postów wyżej 😉 prosze
Ja bym brała prestige, chociaż venezia to nie jest model pod moją d..e  😉 Mam DM GP i nie cierpię tego siodła, o ile po ziemi jeszcze jakoś idzie, ale jak się zabieram za skoki to porażka. Ale to moje subiektywne zdanie, każdy ma inny tyłek i inne wymagania 🙂
A czy jest jakiś rymarz, ktory sie podejmie zmiany łęku (tj. rozmiaru) w Prestige? Czy tylko producent?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się