Dopasowanie siodła

Sumire jak siodło uciska na samej górze paneli to znaczy, że jest trochę za szerokie, nie za wąskie- jak poszerzysz to na kłąb opadnie i tył sie uniesie. Tą kwestię już mi mówiło 2-3 pasowaczy.
Nie dojechał, bo przez kolejne kilka tygodni nie ma czasu.. Dlatego dziekuje za sugestie 🙂 Jak z nim sie nie uda, to moze dam kolejna szanse Panu Kostrzewie, chociaż z poprzednimi siodlami mi nie pomógł zupełnie.. Co wizytę mowil co innego i w rezultacie i tak musiałam posprzedawac siodła, bo leżały beznadziejnie.. Dlatego póki co spróbuje podnieść przod/całość. Zgadzalaby sie ta teoria z tym zmierzwieniem. Dzieki!
spróbuj (tylko przód) i daj znać na priv 🙂
można zmniejszyć/powiększyć rozstaw łęku w euroriding diamant (niebieski znaczek)?
można, moje właśnie się 'robi'  😉
Potrzebuję Waszej pomocy! Pisałam już w wątku o siodłach skokowych, ale tam niczego się właściwie nie dowiedziałam. Mam wykłębioną, bardzo dużą śląską klacz i żadne z moich siodeł obecnie na nią nie pasuje. Docelowo kobyła ma chodzić skoki, więc potrzebuję siodła skokowego, ale nie mam pojęcia które firmy jakie mają modele nadające się dla wykłębionych koni.. Najchętniej kupiłabym nowe siodło, wtedy strzeliłabym w DM Ch&W, ale niestety finanse mam trochę mniejsze i podejrzewam, że będę musiała szukać czegoś używanego. CH&W bardzo rzadko się zdarza gdziekolwiek używane, ale gdybym takie znalazła to właśnie je bym wzięła. Jakie inne firmy mają siodła dla takich koni? Błagam pomóżcie, bo w moich siodłach nie mam serca jeździć, a kobyła musi chodzić, bo jej w dekiel bije 🙂

edit:
Przy okazji to siodło musi mieć klinowate panele, bo banany kompletnie odstają...
Szafirka, Kieffery mają wycięte łęki idealne dla wykłebionych koni
zobacz sobie w moich ogłoszeniach moze podpasuje Ci wszechstronne - skacze się w nim na prawdę dobrze 🙂
ententa, dzięki :-)
Ja wiem, ze to tak trudno powiedziec, ale może jednak ktoś chociaż podpowie, jakich paneli szukać (najlepiej jakies modele siodeł skokowych, ew. wszechstronnych o profilu skokowym) dla konia o takim grzbiecie? 
Przepraszam, za liche zdjęcie, ale jedyne jakim na razie dysponuje. Ogolnie mówiąc kobyła ma płaski grzbiet, ale z dosc widocznym szerokim kłębem, może nie jest on jakiś bardzo wystający, ale jedynak wszystkie przednie łęki w siodłach ktore mierzyłam są niebezpiecznie blisko. No i kształt paneli... Kliny? Do płaskich grzbietów chyba pasują najbardziej, czy nie tak? Oczywiście wiem, ze trzeba mierzyć i mierzyć ( i to wlasnie robię...i powoli ręce mi opadają) ale chciałabym sie poradzić w so celować, może nawet ktoś może powiedziec konkretny model? Szukam w używanych do Max 2 tys, wiec niestety wybór bardzo ograniczony.
Prooosze pomóżcie, bo już wariuje  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 stycznia 2015 16:51
Dziewczyny, czy ktoś przerabia stare Stubbeny ?  🙄 dzwoniłam do paru miejsc, ale nie wiedzieć czemu akurat Stubbenami się nie zajmują. A nie chciałabym wymieniać mojego siodła, bo świetnie mi się w nim jeździ, ale powoli przestaje pasować na mojego rumaka.
xequus, do Andersza dzwoniłaś?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
15 stycznia 2015 18:59
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2267914#msg2267914 date=1421347781]
xequus, do Andersza dzwoniłaś?
[/quote]


O dziękuję, tam akurat się nie kontaktowałam
Mam nadzieję, że zdjęcia w załącznikach nadają się do oceny, dodatkowo jedno daję większe, młoda się strasznie wierciła, a ja muszę jej robić zdjęcia ze schodków, żeby było w miarę na wysokości siodła 🤣 😉
Wydaje mi się, że siodło robi się lekko za ciasne, ogólnie mam mieszane uczucia. Między kłębem, a przednim łękiem wchodzą mi dwa-trzy palce. Pomijam, że siodło ma już uklepane poduchy.




Po pierwsze, ja bym to siodlo dużo przesunęła do tyłu.
Zgadzam się, akurat podczas siodłania na jazdę z czaprakiem leży normalnie, staram się zakładać prawidłowo. tutaj widocznie źle założyłam, bo kobyła nie mogła mi ustać w miejscu.
Przynajmniej tak myślę, że dobrze siodłam:

Między kłębem, a przednim łękiem wchodzą mi dwa-trzy palce.

No nie wiem, może zdjęcia przekłamują perspektywę. Ale na ich podstawie bardzo trudno w to uwierzyć, wygląda naprawdę na styk.
Poza tym ocenianie dopasowania siodła w momencie, w którym leży ono w innym miejscu grzbietu niż zazwyczaj, jest trochę bez sensu.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
17 stycznia 2015 20:15
Mam mieszankę hucuła i kp, mam siodło pro light 16", standardowy łęk.. co się dzieje, że ostatnio ciągle przesuwa mi się do przodu? Wręcz zsiadam w połowie jazdy i poprawiam... a dziś przy prowadzeniu z lekkiej górki w ręce na poluźnionym popręgu .. całe tak CALE zjechało na szyję o.o niecały rok posiadam to siodło i nie jeżdżę zbyt często, tylko w wakacje miałam tyle czasu do jazdy... muszę wymienić całe siodło, czy może łęk zmienić? .. poradzi ktoś? :<
Sokola, wstaw fotki, będzie łatwiej ocenić co jest nie tak. Tylko przeczytaj tu jakie to maja byc fotki😉
Podpowiedzcie mi prosze czy sam rozstaw łęku jest w porządku?
Rozważam wymiane siodła na inne, spodobało mi sie kilka modeli Prestige i próbuje ustalić poprawny rozstaw przedniego łęku.
Akurat ten model ma 'równowage huśtawki' 🙂 ale chodzi mi o przedni rozstaw, wg tego co wyszperałam 33 Prestige to powinno być coś pomiędzy M a L Daw Maga.
Może ktoś wie jak sie ma Kieefer do Prestige? Standard Kieffera to 32 = to również 32 Prestige, M Daw Maga? Na prawde powinni to ujednolicić.. :P
shade moim zdaniem jeśli ten koń nie jest wykłębiony, a tak wygląda, to jest ok. A jeśli jest wykłębiony to chyba przywąskie.
palemka, dziękuje za opinie  :kwiatek:

To grzbiet mojej młodej, wydaje mi sie że nie ma szczególnie wydatnego kłębu. Jedna przy płaskich panelach jest problem z miejscem przy przodzie siodła. Jeżeli nie spasuje nam model , który sobie upatrzyłam, chyba pójdę za radą pewnej re-voltowiczki i oddam swoje GP do generalnej wymiany paneli i rozstawu. Wydaje mi sie, że tutaj ma zdecydowanie więcej swobody łopatki niż przy obecnym Daw Mag'u.
shade, na pierwszym zdjęciu wygląda mi jednak na przywąskie. Spójrz na linię styczną go grzbietu i linie tworzoną przez ramiona łęku. Powinny być równoległe.
nagana a nie patrzymy na linie poduszek? Na drugim zdjeciu wszystko jest równoległe chyba.
palemka, mnie dwóch pasowaczy mówiło, że patrzy się na ramiona łęku, a nie na poduszki. Poduszki to kwestia wypchania.

Na drugim zdjęciu rzeczywiście wygląda lepiej, dlatego napisałam, że na pierwszym zdjęciu wygląda mi na przywąskie. Może kwestia perspektywy. Ja nie mam aż tak wprawnego oka, żeby dobrze po zdjęciach ocenić, najlepiej mi się patrzy na żywo 😉
nagana dobrze wiedzieć na przyszłość 😉
Mam problem, może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić 🙂
Szukam siodła na dość wykłębionego konia



Jeździłam przez dwa lata w Hubercie Daw-Maga ale przestało pasować
Wszystkie siodła jakie mierzyłam mimo odpowiedniego rozstawu łęku albo stykały się w z kłębem albo zostawało tam niebezpiecznie mało miejsca. Nie mówiąc już o dopasowaniu ławek do pleców... Szukam jakiegokolwiek siodła skokowe/ujeżdżeniowe/ wszechstronne... Ktoś coś ? Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki
Ecik Kieffery mają wycięte przednie łęki, pasują na wykłębione konie. Trzeba tylko z szerokością u nich uważać, bo niestety dość wąskie wypadają 🙁. Pleszewskie Konrady też w miarę ok i szersze są.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 stycznia 2015 16:42
Ecik miałam konia z takim, jak nie wyższym kłębem. Pasował nam Lemetex Husar.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 stycznia 2015 17:42
Dziewczyny, potrzebuję pomocy!

Szukam (na prawdę dobrego!) rymarza/pasowacza, który dopcha mi (albo w ogóle wymieni wypełnienie) krzywo uklepany panel w siodle. Najchętniej bez odsyłania siodła, kogoś kto przyjechałby zobaczyć problem do Warszawy.
Odpada na pewno HB Contact i Saddle-fitter od Sommera.
jesli chodzi o wymiana/wyrownanie wypelnienia, to P. Kostrzewa powinien pomoc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się