Derki

Cobrinha sprawdza się. U mnie w stajni dziewczyny mają 🙂
A jak wypada rozmiarówka?
Dzastin derke z Amigo mial Karmel forumowej Oki, taka bordowo-szara, pamietasz?  IMO to jest srednia derka zewnetrzna, bo nasiak i sie przesuwa. Ale jezeli cena dobra to jako ocieplenie pod padokowke VH powinna dac rade.
Orzeszkowa ee to kwestia dołożenia 100zł więc chyba nie będę dalej bawić się w zakładanie 2 derek🙂
Cobrinha, dla mnie to polarowe szmatki ( identyczne treningówki macalam). Nic wartego zainteresowania.
Burza, dzięki, czyli prócz ślicznych kolorków nie warte zakupu 🙂
Cobrinha, według mnie nie. Te z kolekcji z tego roku już są ciutek grubsze i solidniejsze.
Potrzebuje pomocy. Czy jak koń w stajni-pod derką jest ciepły, ale ma chłodnawą szyję to powinnam go przebrać w coś cieplejszego? Koń kilka dni temu ogolony, stoi w 150g, na zewnatrz w dzień ok -3/4 stopnie.
może dołóż kaptur...
Gdybym miała kaptur, to bym nie pytała😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
30 listopada 2014 14:40
domcia406 ja bym poobserwowała. Jak pod derką jest ciepły, to według mnie jest mu ciepło  😉 Na padok wychodzi?
ash   Sukces jest koloru blond....
30 listopada 2014 14:45
Mój pod derką był letni, uszy lodowate. Dostał dodatkowo podpinkę, wiec teraz ma cos ok 200g.
domcia406, u nas łysole dostały 200 gr lub 300gr, w zależności od miejsca gdzie stoją. Ale jak koń pod derką ciepły to bym nie panikowała.
Mój stoi w prawie angielskiej stajni i dostał 300gr (ale już derka po kilku praniach,w ięc podejrzewam że bliżej jej do 200gr) + kaptur
Przymierzam się do golenia Kluska, nie mam odwagi ogolić go całego bo stajnia angielska nieocieplona, konie do późnego wieczoru na padoku niezależnie od pogody bez wiaty...
będę prawdopodobnie golić na Low trace Clip lub Medium trace clip ewentualnie zacznę od Bib Clip i zobaczę jak się to sprawdzi a Klusek jak zniesie padokówkę na polarze bo może się okazać że będzie ją ściągał.
W przypadku dwóch pierwszych wzorów, wystarczy mu teraz padokówka na polarze i obserwować, czy raczej pakować w 300 od razu jako docelową?
Moje sa ogolone w calosci bez glowy. Stoja w angielskiej nieocieplonej i w klimacie morskim , wietrznym i woilgotnym, gdzie np jak jest teraz -3-4, to odcuwalna nawet i -7 -10.
Stoja w 400g z szyja ok 100g, i sa cieple. Nosy zimne, ale cale sa cieplutkie.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
30 listopada 2014 18:29
Ja dzisiaj swojego golasa przebrałam w 300g, zimno się u nas zrobiło a on zmarzluch.. tylko zastanawiam się co dokupić, jak się zrobi jeszcze zimniej. Opłaca się inwestować w coś 450-500g czy lepiej podpinkę/derkę stajenną pod padokówkę wrzucić? 👀
olciiik, bywając w różnych stajniach widywałam przykładowo kołderki (takie kupione  Lidlu czy innym sklepie), właśnie wsadzone pod derkę - można jeszcze pasem to elastycznym potraktować i mamy tanie docieplenie 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
30 listopada 2014 18:37
Cobrinha, obawiam się, że z moim gagatkiem to może nie przejść, bo jak miał na sobie plandekę, a pod spodem polar to zgrabnie pozbywał się tego polaru w nocy nie przekręcając nawet plandeki. 🏇 a polar zapinany na klacie i porządnie dopasowane pasy pod brzuchem 😁
olciiik, skąd ja to znam... choć może u mnie na noc może by jakoś przeszło 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
30 listopada 2014 18:38
Cobrinha, mi bardziej się rozchodzi o padok jednak 😉
Czy ktoś ma derkę z wycięciem z przodu,na karuzelę-eskadrona czy innej firmy?
To wycięcie działa i opłaca się kupić?
Interesuje mnie derka osuszająca Jersey, lepsza horseware czy eskadron?
Ja mam wersje z wycięciem na łopatki z Jarpola. Zamysł całkiem fajny, koń przestał się obcierać 🙂
Czy ktoś ma derkę z wycięciem z przodu,na karuzelę-eskadrona czy innej firmy?
To wycięcie działa i opłaca się kupić?

Ja mam taka derke z caballa, polarowa chcialam, i mysle ze sie sprawdza.
Mój golony w prawie angielskiej stajni stojąć przy drzwiach ma obecnie na sobie 300 g + kaptur. Jest taki akurat pod tym, acz widzę, że jak sie ochłodzi choć trochę to już trzebaby coś więcej założyć.

domcia406, jak ma chłodną szyję, a nie masz kaptura, to założyłabym cos cieplejszego żeby łatwiej było mu dogrzać to co nieokryte.

episode, Horseware.
Dzięki,znalazłam już tę caballa  :kwiatek: Dowiem się czy można zrobić taką,ale grubszą-boję się przy minus 8 czy 10-a tyle jest o 7 rano,żeby darmozjad chodził na karuzelę w cienkim polarze
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 listopada 2014 19:20
DressageLife są różne grubości derek Walker, od polarów po wypełnienie 200. Sporo plandek podszytych polarem. Kwestia tylko znaleźć taką jak się chce.
Cobrinha, obawiam się, że z moim gagatkiem to może nie przejść, bo jak miał na sobie plandekę, a pod spodem polar to zgrabnie pozbywał się tego polaru w nocy nie przekręcając nawet plandeki. 🏇 a polar zapinany na klacie i porządnie dopasowane pasy pod brzuchem 😁

Caball ma podpinki pod derki. W typie derki stajennej. Można zamówić wersję z pasami pod brzuchem i między zadnimi nogami i wersję bez ale za to z podpięciem do derki wierzchniej (wtedy dwie derki tworzą jedną grubszą).
klami dzięki  :kwiatek: Wiesz może czy one mają pasy z dwóch stron odpinane?

A eskadronowe są w ogóle coś warte?
Dokladnie, polecam podpinki bo sa praktyczniejsze niz jedna derka 400 czy 500g.

A na karuzele caball zrobi Ci jaka chcesz grubosc, ja potrzebowalam polarowej. Bardziej do lonzowania
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 listopada 2014 20:49
Czy ktoś ma derkę z wycięciem z przodu,na karuzelę-eskadrona czy innej firmy?
To wycięcie działa i opłaca się kupić?


Niezła przecena w premierequine (ktoś aktualnie robi zamówienie zbiorowe):
http://premierequine.co.uk/PBSCCatalog.asp?CatID=2015803
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się