wypieki i słodkości domowej roboty

ciesze sie w takim razie 🙂 bardzo ciesze 🙂
U mnie dzisiaj miała miejsce niemal hurtowa produkcja. Powstało około 60 muffinek

Jesteśmy z chłopakiem ledwo żywi a jeszcze jutro rano będziemy myśleć nad tym jak je bezpiecznie przewieźć...
Powstały waniliowe z dżemem truskawkowym i kolorowym kremem śmietankowym, waniliowe z toffi i kremem toffi (krem dość łagodny w smaku), czekoladowe z żurawiną i kremem żurawinowym i czekoladowe z kremem cytrynowym. W którychś czekoladowych są kawałki białej czekolady ale nie pamiętam w których.
Chess mistrz muffinów!  💃  😅
U nas dzisiaj: http://przyjemnosczpieczenia.blogspot.com/2013/03/ciasto-ze-szpinakiem-i-granatem-lesny.html

Polecam, jest przepyszne - nie czuć szpinaku, nie jest słodkie i do tego wygląda kosmicznie  😜
Ciasto szpinakowe i kuleczki rafaello z kaszy jaglanej 😜

Przepis: http://milkimary.blogspot.com/2014/05/ciasto-szpinakowe-bezglutenowe-z.html
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 maja 2014 09:49
Jasmine, obłęd! ja fanka i szpinaku, i kokosu, więc zrobię na pewno  😜
Jasmine, obłęd! ja fanka i szpinaku, i kokosu, więc zrobię na pewno  😜

:kwiatek:
Daj znać jak wyszły  😉 Nawet brat koleżanki niejadek jest fanem kulek 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
05 maja 2014 08:48
Ja zrobiłam tartę z rabarbarem! Pycha! Sezon na rabarbar otwarty 🙂
Ma ktoś przepis na taką masę serowa która jest np. w drozdzowkach s serem i innych tego typu rzeczach? 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2014 18:40
ash, też kupiłam dzisiaj rabarbar! 🙂 Miałam piec drożdżówkę.
a ja wstawiam obiecaną kiedyś tarte karmelowo-czekoladową  na dodatek z borówkami


CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 lipca 2014 00:22
Czekoladowiec o ja!!!  😍

Chess dasz przepis na pw? 👀 jakby dalo rade z kremami :kwiatek:
Ciasto z rabarbarem i kruszonką. Nie mogę się doczekać, aż ostygnie  😍
ja dzisiaj upiekłam tarte z agrestem i bezą  😍
Jak narazie numer jeden spośród wszystkich ciast, rozeszła się tak szybko,że nawet zdjęcia nie udało mi się zrobić. Cud miód  😍
Podziel sie przepisem proooooszeeeeee  :kwiatek:
Majowa Jeżeli jest mowa  o mnie to proszę bardzo  🙂 Bardzo polecam, zebrałam z ogrodu po strasznych ulewach 1 kg agrestu który już zaczął się psuć

[b]Tarta z agrestem i bezą:[/b]

spód:
200 g mąki pszennej
125 g zimnego masła
25 g cukru pudru
2 żółtka ( białka zostawić do bezy)
ze wszystkich składników zarobić ciasto, schłodzić, rozwałkować na formę do tarty, pokłóć widelcem i podpiec w 180 stopniach przez ok. 18 minut

nadzienie agrestowe:

700 g agrestu
2/3 szklanki cukru
2 łyżki soku z cytryny
3 łyżki mąki ziemniaczanej
pół łyżki żelatyny
2 żółtka
1 jajko
1 łyżka masła/ 2 łyżki śmietanki kremówki

W garnuszku umieścić agrest, cukier i sok z cytryny. Postawić na małej mocy palnika, podgrzewać mieszając  aż cukier się rozpuści, a agrest zmięknie i puści sok. Nie gotować. Odlać 3/4 soku do garnka dodać mąkę,żelatynę, jajko i 2 żółtka  wymieszać, następnie przelać płyn  do agrestu, mieszać na delikatnym ogniu aż mocno zgęstnieje na końcu dodać 1 łyżkę masła
Masę przelać na tarte, rozsmarować następnie przelać bezę

Składniki na bezę:
5 białek
200 g cukru
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

białka ubić na sztywną pianę, następnie dodawać po łyżce cukru, ciągle ubijając, na końcu delikatnie wmiksowac mąkę ziemniaczaną. pianę przełożyć na tarte z nadzieniem , za pomocą grzbietu łyżki robić fale. wsadzić do piekarnika i piec ok. 15 minut w 180 stopniach, następnie zmniejszyć temp do 150 stopni i piec kolejne 27 minut.

Polecam
Dzięki , u mnie agrest marnuje sie na krzaku to popełnię tartę
Majowa daj znać jak Ci wyszła 🙂
Właśnie wcinam  😍 wyszła pychota pomimo lekkiej profanacji przepisu. Oko lepsze od wagi, nie miałam żelatyny to dałam galaretkę i zamiast kremówki ( bo też nie miałam )poszła zwykła śmietana a i tak pyszne  😍
u mnie w piekarniku właśnie jest ciasto z rabarbarem i czarną porzeczką  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2014 11:35
ja wpadam z ultra łatwym przepisem dla fanów klimatów czekoladowo-piernikowych (także dla tych, co nie mają miksera)
najpierw na sucho mieszamy:
1 torebkę przyprawy do piernika
1 łyżeczkę sody oczyszczonej (łyżeczkę taką większą. jak macie małe, to kopiatą)
2 łyżki kakao
2 szklanki mąki
1 szklankę cukru
szczyptę soli

a potem dodajemy:
szklankę mleka
1 jajko
2 łyżki powideł/dżemu (podobno super smakuje z pomarańczowym dżemem)
i opcjonalnie:
żurawinę/ rodzynki
i mieszamy znów 🙂 olej może się nie chcieć zmieszać, więc trzeba dosypać łyżeczkę mąki wtedy
pieczemy jak murzynek.
jest pyszne! 😍
Aaaaa... 😉
Dawno tu nie zaglądałam, dawno też nic nie piekłam. Będę nadrabiać dopiero po wakacjach bo zaraz znów znikam.
Na szybko babeczki robię z tego, wydumanego przeze mnie przepisu:
Czekoladowe
Szklanka mleka, czekolada mleczna, pół czekolady gorzkiej, 3 łyżki kakao, szklanka cukru – podgrzewać na małym ogniu aż do rozpuszczenia, przestudzić.
¾ kostki masła, 2 żółtka – zmiksować. Wymieszać z czekoladą z góry. Dodać 1,5 szkl mąki, pół łyżeczki proszku do pieczenia, łyżeczkę sody, pół posiekanej czekolady gorzkiej + ewentualnie inne dodatki.
2 białka – ubić, dodać łyżkę cukru pudru. Delikatnie wymieszać z ciastem. Rozlać do papilotek w formie (powyżej ¾ wysokości), piec w 180 stopniach przed ok. 25 minut (do suchego patyczka).
Wychodzi Ok 20 sztuk.


Kremy które robię są zwykle kombinowane: bita śmietana + mój tajny składnik + składnik smakowy 😉
Moje wymarzone jagodzianki z toną kruszonki i jagód  💘
kasska podziel się przepisem prosze!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 19:20
Laski mam wiadro malin i musze je jak najszybciej "zrobic" wiec potrzebuje sprawdzone przepisy na ciasta z malinami.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
07 sierpnia 2014 19:27
JARA, to masz ode mnie: [img=http://przepisyjoli.com/2014/07/jagodowe-ciasto-jogurtowe-z-galaretka]http://klik[/img]. Ja robię takie z malinami, wychodzi super, tylko ja sypie troszkę więcej cukru. No i ważne, zeby nakładać warstwy juz takie lekko stężałe 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 20:33
arivle, dzięki! Jutro piekę.

Jak ktoś ma jeszcze przepis to proszę podrzucajcie, mam z kilogram malin 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 20:38
Dzięki! To też zrobię  😍
Pojechałam dziś na działkę i okazało się, że krzaki uginają mi się pod malinami i teraz na gwałt będe piekła.

Nie mówię już ile pomidorów, papryki i cukini przywiozłam. Ledwo się zabrałam  😁
JARA, rozumiem, że dziś na 17-tą przynosisz kawał (-ek) ciasta? Taaaakkkk???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się