Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2016933#msg2016933 date=1392818163]
ee ogurek.. a kupa roslych (takich 170 Plus) w wersji patyczak, na długiej nodze, leciutkiej budowy😉
[/quote]
rosły a wysoki to różnica 😉 za SJP PWN
rosły «potężnie zbudowany»
masz racje, ale idąc za ciosem- wiele koni uj napakowanych na amen a ruchem lżejsze niż filigranowe skokowce czy wyścigówki
Kiedyś na zaprzęgach wjechał taki wielki ślunzak (przed nim leciutki wlkp),myślę- boże jaki tłuk kartoflany😀 a był tak lekki w ruchu, jeździe, prowadzeniu, no malinka🙂 więc to nie reguła, że jak coś rosłe (potężnie zbudowane) to od razu będzie ciężkie i w ruchu i do oglądania😉
kończe czepiać się słówek 😉 i wracamy do tematu
co myślicie o Reglu dla tej klaczy?
http://www.bazakoni.pl/newa-ghana-nela
mimo że ma sporo xx ja bym poszalała🙂ale ja mam do Regielka słabość
masz jakieś inne typy?
No czepiacie się słowek jak cholera 😀
Chodziło mi docelowo o konia wysokiego, silnego, o dużej potędze skoku, ale jednocześnie na suchej nodze, o lekkiej linii, lekkiego w ruchu, bo kobyła starego typu i przydaloby się uszlachetnić 🙂
Załączam fotki:
czy to Unforgetable Elk ?
Tak jest, to Unforgetable Elk🙂
czy tylko dla mnie przy wejściu na stronę bazy koni / stanówka wyświetla się chamska strona netii z którą nie da się nic zrobić
777,
mnie wszystko działa normalnie 😉
Działa normalnie, spróbuj wyczyścić cookies, albo przeskanować komputer w kierunku wirusów.
dzięki - zwariować można
A co sadzicie o pokryciu takim ogierem jak Desperados, Diamon Hill ?🙂
I czy znacie konie które mają w rodowodach Weltmayera ? blisko lub daleko 🙂 ?
Weltmeyer - ciężki charakter i teraz już na dzisiejsze czasy wydaje mi się strasznie stary typ 🙁
Nie wiem jaką masz klacz, ale ja bym szukała wśród ogierów KWPN - to może być przyszłość, w tym roku w trakcie uznawania młodych ogierów wpadły mi w oko konie Johnson, Bordeaux 🙂 Damon Hill I Desperados to topowe ogiery sportowe, oba w podobnym nowoczesnym typie, oba z doskonałej linii og. Donnerhall, ale to wszystko zależy co chcesz uzyskać. Powiem szczerze, że synowie Damona (Ci pierwsi uznani) jakoś niestety póki co nie wywołuja u mnie efektu "wow" 🙁 Trzeba czasu, choć marketingowo to na pewno jakiś pomysł jest 😉

W sobotę dwa kolejne pokazy ogierów, tym razem w Grabowcu i Bolesławowie
klik

W sobotę dwa kolejne pokazy ogierów, tym razem w Grabowcu i Bolesławowie
klik


Ktoś się wykazał mega bystrością planując te pokazy w ten sam dzień, zwłaszcza że duża część ogierów szlachetnych się pokrywała, ale będzie frekwencja  😎 Rozumiem że to różne oddziały ale CI ludzie nie komunikują się ze sobą?!  😵
Nie wnikam, też mnie termin zdziwił...

BTW mamy kolejnego ogiera polskiej hodowli uznanego zagranicą 🙂
http://www.bazakoni.pl/article,id-904.html
armara, nie żebym próbowała się czepiać, albo umniejszać rangę, bo na takie newsy serce roście, ale na ile polskiej hodowli jest koń z ojca Zangersheide i matki wprawdzie sp, ale po ojcu KWPN i matce bawarskiej? Politycznie ok, koń urodzony na terytorium kraju, nazwisko hodowcy polskie, ale w kwestii tego, czy jest to osiągnięcie w hodowli polskich koni to miałabym mocno mieszane uczucia.
Z drugiej strony teraz wszystko się tak ze sobą miesza i unifikuje, że niedługo o hodowli w kontekście większości raz będzie można myśleć tylko właśnie politycznie.
Jasne, rozumiem Twoje stanowisko i po części się zgadzam. Jednak biorąc pod uwagę to co np. Holendrzy wyselekcjonowali z koni niemieckich (głównie holsztyńskich) i jakiego konia skokowego z tego wyprodukowali 😉 Niby papier niemiecki, a jednak koń zupełnie inny.
To już piąty ogier (w ciągu pół roku) urodzony w PL i uznany zagranicą. To cieszy, tak po prostu - a jaki ma papier, no to już inna bajka 😉
Orientuje się ktoś ile czasu może trwać ten pokaz w Grabowcu? Chętnie bym się wybrała, ale mogłabym dopiero po południu i nie wiem czy warto...
Chciałabym prosić Was o radę....
Chciałabym pokryć moją rudą ujeżdżeniowcem.... Od zawsze marzył mi się Quoterback.... Ale to tylko jakieś wizje.. Klacz jest cóką og. Relius z Neudstad Dosse, a matka jest po og. O Key BWP.
Załączam film klaczy, ma 5 lat, 162 cm wzrostu, bardzo drobnej budowy...
Z góry dzięki za podpowiedź....


czy może wiecie co się dzieje z Durano W
w 2013 r. został chyba uznany ale nigdzie w bazie PZHK nie figuruje
galopada_   małoPolskie ;)
01 marca 2014 20:16
Ktoś jakiś czas temu pytał o źrebaki po Justusie. Zdjęcia pierwszego można zobaczyć w kąciku koni młp 😉
A tak na przykład




A może ktoś ma w planach? Jeśli jest ktoś zainteresowany wspólnym przywiezieniem mrożonki, to proszę o PW
Chciałam Was prosić o radę , zastanawiam się nad kryciem tej oto pani:



http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-95354.html

w najbliższej okolicy (woj.śląskie) znalazłam 3 interesujące mnie ogiery młp i chciałam Was prosić o opinię na temat tych koni, ich potomstwa:
Boston
http://www.bazakoni.pl/boston-emetyt-bona
Bekas
http://www.bazakoni.pl/bekas-divisor-basetla
Sentender
http://www.bazakoni.pl/sentender-kamp-serbia

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Sentender.
Klacz ma nyny w papierze- wiesz z jakiego powodu?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
02 marca 2014 09:25
Kofeina, normalnie mnie zaskoczyłaś, bo moja przyjaciółka ze Śląska też ma Kofeinę i też szuka dla niej chłopaka 😉
Z całej trójki mnie najbardziej podoba się Sentender- sam jest świetny, ładny, dobrze ruszający się, o dobrej technice skoku, ma już całkiem obiecujące potomstwo, chociaż sam ogier jest młody i o jego wartości hodowlanej na razie za dużo powiedzieć nie można.
Karla🙂 niestety nie wiem z jakiego powodu 🙁
AleksandraAlicja o ile dobrze się orientuję to ta Kofeina jest gniada i stoi, bądź stała w Mysłowicach ? Chyba, że mamy więcej kofein na śląsku :P

Też mi się wydaje, że Sentender z tej trójki wygrywa, ale warto popytać  🙂  muszę się wybrać do Udorza zobaczyć jak się ten Pan na żywo prezentuje.
Może macie jeszcze jakieś inne propozycje ogierów w niedalekiej okolicy woj. śląskiego?
Przyznam się, że myślałam nawet o Le Duc, ale chyba jednak lepiej zostać przy młp zamiast produkować kolejnego sp  😉
lekkośC sentendera w skoku jest powalająca 🙂
Mam styczność z 5 Sentenderami i raczej wydaja się być przeciętnym miłymi konikami  😉 4 poszły w matki,  dziedzicząc mniejsze lub większe wady. Mało się ruszają, nie wiem jak skaczą. ..
Tylko jeden z maluchów lapal za oko i ruszał się niczego sobie 😀

Oczywiście zdaję sobie sprawę,  że ocena ogiera nie może być dokonana na podstawie tak małej liczby potomstwa 🙂
ancyk na jakich matkach te Sentendery?
Juz wysyłam na pw 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się