NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

To zależy od sędziego i ilości dowodów (które można uznać za dowody).
Oraz, czy oskarżony ma jakieś alibi...
Oprócz 550 licz prawnika, bo jeśli to nie jest przestępstwo ścigane z urzędu, to musisz wyłożyć dodatkowo.
(Ja mam akurat dobrych znajomych 😉)
Ale spokojnie, wszystko się zwróci. O koszt zwrotu za prawnika też możesz wystąpić.
Usunelam dane pantofel bo wplacila mi czesc pieniedzy. Sprawa ma sie wyjasnic do srody. Bede na biezaco informowac 🙂
Wergeel, mi tak Dancer oddawała 2 miesiące, weź się zastanów 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 października 2013 14:25
Pantofel już poszła? Tak wcześnie? Ochh... Nie zdążyłam wyjąc popcornu  🙁

Wergel, ciekawe czy sąd jest dla niej właściwą motywacją do zwrotu kasy. Informuj w każdym razie  😉
shilton, a ty nie możesz tego puścić przez e-sąd? Poza tym nie wiem czemu 550zł? I ole dobrze pamiętam to płaci się % od wartości sporu a nie konkretną kwotę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 października 2013 15:27
pantofel, i Ty masz jeszcze czelność odzywać się w tym wątku... 🙄
tak, mam czelność
A skoro już tu jestem do wątku nieuczciwych dopisuję użytkownika o nicku animalia, kupiła ode mnie siodło, umówiłyśmy się na zwrot, zwróciłam jej 1800zł z 2000zł, na pozostałe 200zł siodło miało być wysłane za pobraniem. I cisza od 23 września. pozdro
brano animalia 😀 udalo Ci sie wykiwac mistrza hurra
brano animalia 😀 udalo Ci sie wykiwac mistrza hurra



Dobre!!! 👍
Thymos, skąd żeś Ty te porady wyciągnęła? Poproszę podstawę prawną, bo ja w tym co piszesz widzę pomieszanie z poplątaniem cywila z karniakiem, rózne tryby jednocześnie i gratis jeszcze kilka rzeczy nie wiem w ogóle z jakiej bajki.
Proponuję otworzyć podstawowe akty prawne albo chociaż wyszukać w poradnikach dla przysłowiowego Kowalskiego zanim zaczniesz radzic innym.
shilton, a ty nie możesz tego puścić przez e-sąd? Poza tym nie wiem czemu 550zł? I ole dobrze pamiętam to płaci się % od wartości sporu a nie konkretną kwotę.

No dobra, to jak to jest naprawdę z tym wezwaniem i odzyskiwaniem kasy? Poproszę o wypowiedź epk 🙂 Może być na PW 🙂 Będę wdzięczna!  :kwiatek:
P.S. Czy ewentualnie mogłabyś mi w wolniejszej chwili objaśnić na czym polega taki e-sąd? Próbowałam po Twoim poście poczytać o tym w internecie, ale trafiłam na sporo sprzecznych informacji i wolę zasięgnąć takiej informacji bezpośrednio u Ciebie.

Pozdrawiam
Ło matko, ale co dokładnie chcesz wiedzieć? Tak na serio nie musisz nawet nikogo wzywać przedsądownie. Nie jest to obowiązkowa procedura. Ale jak ci w sądzie pozwany powie, że no on chciał zapłacić tylko zapomniał to masz duże prawdopodobieństwo, że koszty sądowe pozostaną po twojej stronie. Sądy "nie lubią" być zawalane rzeczami, które można było załatwić samemu 😉. Tak więc lepiej zacząć od przedsądowego wezwania. Albo je wręczysz osobiście (i ktoś Ci to poświadczy, podpisze) albo pocztą. Poleconym.
Jak Cię klient oleje to idziesz do sądu.

Opłata w przypadku sądzenia się o kasę wynosi 5% wartości sporu, ale nie mniej niż 30zł i nie więcej niż 100tyś zł. W przypadku innych - niematerialnych, trudno-wycenialnych przedmiotów sporu opłata może być stała.
Jest jeszcze e-sąd. Warto poczytać. Opłaty takie same, ale brak konieczności jeżdżenia na rozprawy - trochę inny tryb orzekania 😉.
Ooooo dziękuję pięknie!  :kwiatek: Gość mi jest winien 650 zł, mam z nim umowę na piśmie, podpisaną przez niego z jego adresem zameldowania (spisywałam z jego dowodu osobistego w momencie podpisania umowy). Mam nadzieję, że taka umowa wystarczy.. Ale oczywiście wyślę przedsądowe w takim razie 😉 Mam nadzieję, że to pomoże, bo strasznie się z nim szarpię od końca sierpnia o własne pieniądze.. :/ i już mam dość..
shilton, pytanie jest jeszcze, czy będzie miał z czego potem komornik ściągnąć. Bo orzeczenie sądu to jedno a potem ściągnięcie przez komornika drugie.
do 2 tys jest opłata sądowa 30 zł przynajmniej w sądzie dla podmiotów gospodarczych  bo akurat sądzę się  🙂 najpierw się wysyła wezwanie do zapłaty, jeśli nie zapłaci,  to potem do sądu składa się dokumenty -  w 2 egzemplarzach, sąd wystawia nakaz zapłaty, dopiero potem jak dłużnik  nie zapłaci, sąd wystawia nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności i z tym można dopiero iść do komornika.
Maxowa 30 zł przy wartości przedmiotu sporu do 2000 zł to w postępowaniu uproszczonym. Czyli w skrócie roszczenia wynikające z umów lub o zapłatę czynszu najmu lokalu.
Ok to ja wrócę do swojej sprawy jeszcze - czyli jak ktoś mi wisi 650 zł to ile będę musiała zapłacić? Oto jest pytanie 😀
(umowa zawarta była jako umowa pożyczki).

pozdrawiam  :kwiatek:
archeo firma nie zapłaciła mi moich pieniędzy - nie wynikało to z żadnej umowy,  sprawa już dawno jest u komornika, płaciłam opłatę dla sądu 30 zł kwota 1900 zł, a tu jeśli jest dowód wpłaty a dłużnik nie ma dowodu przesyłki?
Ale na jakiejś podstawie byli zobowiązani Ci  tę kwotę zapłacić
na podstawie potwierdzenia zrealizowania przesyłki kurierskiej - nie zwrócono mi pobrania
a tutaj jak jest dowód zapłaty + np. korespondencja to nie jest to podstawą do zobowiązania zapłaty?
seniorerk   mam jeden negatyw - z braku dogadania się -.-
20 października 2013 16:38
Niestety jestem zmuszona dodać tu użytkowniczkę Andersen. Kupiłam u niej ostrogi plastikowe, co prawda za 17 zł, ale zapłaciłam 2-3 dni po omówieniu wszystkiego ( to był weekend ) paczka miała zostać wysłana w poniedziałek. Czekam trzeci tydzień, użytkowniczka tylko raz odpisała na wiadomość ode mnie, napisała że pośrednik nawalił. Teraz widzę że wchodzi na portal, ale nie odpisuje na moje wiadomości. Niestety, negatyw.
Po 2,5 miesiąca czekania na siodło,zawaleniu całego sezonu i nie mogąc brać udziału w klinikach przestałam mieć cierpliwość.Myślę,że Panna Pantofel nie jest zdziwiona moim postępowaniem ,ponieważ ja wyślę te siodło - za 2 miesiące. Jak napisałam w milionach wiadomości do Pani ,które Pani olewała z premedytacją i braku kontaktu uznałam,że będzie to najlepsza pewnego rodzaju zemsta.Jest to dziecinne,ale poczuje się Pani tak samo jak osoby pokrzywdzone przez Panią.Kłamstwo i krętactwo ,do którego Pani się posunęła przechodzi ludzkie pojęcie i szczerze KAŻDEMU odradzam kupowanie sprzętu od Panny PANTOFEL.

edit Lubię groźby od panny Pantofel.  😅

PROSZĘ O SKONTAKOTWANIE SIĘ ZE MNĄ OSÓB OSZUKANYCH W SPRAWIE PANNY PANTOFEL
uwaga:
Monika B. to na allegro nowe konto: Client:33980350 , jeśli ktoś potrzebuje namiarów- podam, kupiła u mnie kurtkę 2 tyg. temu i.. tyle- kasy niet, tel. nie odpowiada,na maile także mimo, że loguje się na allegro, wysyła potwierdzenia przeczytania maili.
Sprawę zgłosiłam do allegro, a tu przestrzegam.
Nigna   Warto mieć marzenia...
25 października 2013 14:13
[quote author=Karla🙂 link=topic=5367.msg1907551#msg1907551 date=1382694989]
uwaga:
Monika B. to na allegro nowe konto: Client:33980350 , jeśli ktoś potrzebuje namiarów- podam, kupiła u mnie kurtkę 2 tyg. temu i.. tyle- kasy niet, tel. nie odpowiada,na maile także mimo, że loguje się na allegro, wysyła potwierdzenia przeczytania maili.
Sprawę zgłosiłam do allegro, a tu przestrzegam.
[/quote]

Monika jak Monika, wiadomo że to oszustka... Ale Allegro mnie w tym momencie załamało. Zablokowali jej konto bo zgłosiłam że jest oszustką. To bez problemu , nie zmieniając danych , mogła założyć nowe. Nie dość że allegro ma gdzieś fakt że na ich stronie kupuje/handluje oszustka to jeszcze pozwalają jej na kontynuowanie tego... Moim zdaniem osoba która ma zablokowane konto ze względu na oszustwa, nie powinna mieć możliwości założenia nowego na dokładnie te same dane.
Nigna, myślę, że to wynika z faktu, że wiele osób może się nazywać Monika Bednarz (nawet na re-volcie mamy dwie zupełnie różne Moniki o takim nazwisku!). Wyobraź sobie, że ktoś zakłada konto jako Nikola N. w Gdyni, a Ty zakładasz konto, bo się tak samo nazywasz, a tu niespodzianka, bo taka Nikola już istnieje 🙂 Jak podała inny adres to to przeszło i powiem więcej. Gdyby nie przeszło to byłoby to nadużycie ze strony Allegro i tutaj ich rozumiem, ale myślę, że powinna być przy nowym koncie dokładna weryfikacja, np. po skanie dowodu osobistego czy paszportu.. a tego brak..
Nigna   Warto mieć marzenia...
25 października 2013 19:23
Nigna, myślę, że to wynika z faktu, że wiele osób może się nazywać Monika Bednarz (nawet na re-volcie mamy dwie zupełnie różne Moniki o takim nazwisku!). Wyobraź sobie, że ktoś zakłada konto jako Nikola N. w Gdyni, a Ty zakładasz konto, bo się tak samo nazywasz, a tu niespodzianka, bo taka Nikola już istnieje 🙂 Jak podała inny adres to to przeszło i powiem więcej. Gdyby nie przeszło to byłoby to nadużycie ze strony Allegro i tutaj ich rozumiem, ale myślę, że powinna być przy nowym koncie dokładna weryfikacja, np. po skanie dowodu osobistego czy paszportu.. a tego brak..


Problem w tym że podała DOKŁADNIE ten sam adres...
ed
[quote author=shilton link=topic=5367.msg1907791#msg1907791 date=1382712401]
Nigna, myślę, że to wynika z faktu, że wiele osób może się nazywać Monika Bednarz (nawet na re-volcie mamy dwie zupełnie różne Moniki o takim nazwisku!). Wyobraź sobie, że ktoś zakłada konto jako Nikola N. w Gdyni, a Ty zakładasz konto, bo się tak samo nazywasz, a tu niespodzianka, bo taka Nikola już istnieje 🙂 Jak podała inny adres to to przeszło i powiem więcej. Gdyby nie przeszło to byłoby to nadużycie ze strony Allegro i tutaj ich rozumiem, ale myślę, że powinna być przy nowym koncie dokładna weryfikacja, np. po skanie dowodu osobistego czy paszportu.. a tego brak..


Problem w tym że podała DOKŁADNIE ten sam adres...
[/quote]

No co Ty!  🤔 No to w takim razie nie rozumiem dlaczego tak wielka firma jak Allegro dopuszcza do takich sytuacji....
Ja na 2 czapraki od stajennej czyli Emilki P. czekam od 2 i pół mies. pieniądze zapłaciłam szybko, bo na konto przelałam i nic już nawet mi nie odpisuje
Ja do nieuczciwych dopisuję użytkownika EL, kupiłam od niej komplet ochraniaczy Veredusa za 400 zł, przysłała mi przody i podarte tyły innej firmy. Zaproponowałam odesłanie ochraniaczy w zamian za zwrot pieniędzy, oczywiście użytkowniczka się na to nie zgadza, bo twierdzi, że ogłoszenie dotyczyło samych, lekko używanych przodów. Szkoda, że na zdjęciach był komplet na 4 nogi...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się