Ogłowia

Livia   ...z innego świata
07 października 2013 12:40
safie, faktycznie, jest w tym sens 🙂

Chyba ktoś wcześniej pisał, że rurka to koszt ok. 500 zł.
lusia a co to takie dziwne jest? Co to 'robi'?
Likwiduje nacisk na potylicę. Przydałoby mi się takie coś, szkoda tylko, że jest tak paskudne 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 października 2013 14:08
safie, faktycznie, jest w tym sens 🙂

Chyba ktoś wcześniej pisał, że rurka to koszt ok. 500 zł.


Tylko właśnie nie chce rurki 😉 Uparłam się na najprostsze ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim, bez ozdobnych przeszyć, bez diamencików, z lekko profilowanym naczółkiem i w dodatku w rozsądnej cenie. Jedyne, które do tej pory znalazłam to meksykańskie STAR, ale cena wydaje mi się już podejrzanie niska i obawiam się o jakość. Z drugiej strony więcej niż 200zł dać nie mogę i nie wiem czy jest sens zawracać głowę rymarzowi  🙄
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 października 2013 16:56
Oła! Co jak co ale 500zł na ogłowie nie wydam, to w końcu parę ładnych, skórzanych pasków, może jednak wstrzymam się z rurką. Z prostymi paskami też byłoby ładnie 😁.
Ja to mam tak, że dopytuję się o każdy szczegół z czasowym wyprzedzeniem, zawracam głowę straszliwie a potem coś wyskakuje i z zakupów nici 🙂.
Ale pana Marka w pamięci zatrzymam i pewnie odezwę się w okolicy mikołajek 🙂. Jak zamawia się tam ogłowia? Mailowo?

safie odradzam Waldchausena. Mam tylko nachrapnik (ok. 3 tygodnie) a już jest cały popękany i pomarszczony w "sprzączkowych" miejscach.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 października 2013 17:00
ChingisChan, dzięki za informację bo już byłam gotowa kupić  😵

edit: wyszukiwarka nic nie wypluwa, a znalazłam jeszcze coś takiego http://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Oglowie-Mexican-Style/938  jak z jakością hkm?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 października 2013 18:46
lusia a co to takie dziwne jest? Co to 'robi'?

no właśnie miałyśmy zamiar sprawdzić 😀
To ogłowie jest dobre np dla koni po urazach potylicy.
Co do zastosowania tego oglowia u mnie sprawa prosta. Kobyła miała przykry wypadek, szczegółów dokładnie nie znam, ale w przeszłości była przeprowadzana przez niskie przejście, czegoś się wystraszyla, stanęła dęba i przywalila lbem w sufit tak nieszczęśliwie, ze pół skóry z grzywki odpadło, coś tam sobie uszkodziła jeszcze i ogólnie w miejscu paska potylicznego ma dziurę wielkości piłeczki pingpongowej a reszta potylicy taka troszkę powgniatana jest, więc żeby jej w to nie ugniatac jeszcze, ma do jazdy zakładane takie dziwactwo 🙂

Jak już kiedyś pisałam 🙂
safie, nie polecam tego HKM'a, ładnie wygląda tylko w pierwszym tygodniu użytkowania, to coś, co imituje skóre szybko się niszczy - kruszy się i marszczy 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 października 2013 07:07
Florida, dziękuję za ostrzeżenie  🙂

😵 I jak tu wierzyć opisom "Ogłowie wykonane z najwyższej jakości, bardzo miękkiej skóry, szyte ręcznie."

edit: kolejne ogłowie, które spełnia moje wymagania kosztuje prawie 500zł, czyli pewnie taniej byłoby u pana Marka zamówić. Jak wygląda u niego składanie zamówień? Ma jakiegoś maila?
Livia   ...z innego świata
08 października 2013 07:29
safie, ChingisChan pytała o cenę rurki, dlatego odpisałam na jej pytanie 😉 Numer telefonu pana Marka jest podany w ważnych telefonach 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 października 2013 07:35
Nie doczytałam 😉 Dzionka mi odpisywała, że cena rurki to jakieś 500zł i na tym się zafiksowałam.
Livia   ...z innego świata
08 października 2013 07:42
Spoko 🙂 W każdym razie zwykłe ogłowie - w sensie z normalnymi paskami, a nie rurkowe - na pewno będzie tańsze 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 października 2013 08:57
safie,
zwykłe ogłowie to koszt zdaje się 350 pln (bez wodzy).
Jeśli zwykłe bez podszyć, przeszyć i innych ozdobników to może udałoby Ci się coś z tej kwoty urwać,
zadzwoń, dowiedz się, warto naprawdę troszkę dołożyć 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 października 2013 09:10
ms_konik, pewnie warto, jak się ma z czego 😉 Najwyżej wstrzymam się do Bożego Narodzenia :p

Myślałam, że problemem byłoby jakieś ozdobne ogłowie, a nie proste bez niczego
Ja również kilka dni temu odebrałam nachrapnik lakierowany od p. Marka. Jeśli chodzi o jakoś skóry to faktycznie jest nieporównywalna do reszty moich ogłowii.
Nachrapnik swoją premierę miał na Przeglądzie Koni Fryzyjskich 🙂 Naczółek hand-made, zrobiony przez jedną z forumowiczek.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 października 2013 11:29
Zadzwoniłam i niestety aktualnie cena mnie przerasta, ale może się wstrzymam i poodkładam 🙂

Gdyby kogoś interesowało: u pana Marka ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim, bez ozdób, bez wodzy ok. 300- 330zł
Orientujecie się może ile mniej więcej kosztowałby u pana Parka nachrapnik 3-4 cm z białym podszyciem? Ile zwykły, a ile lakierowany? Nie chcę na razie dzwonić, pytam się tylko orientacyjnie  🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 października 2013 08:59
HELP! potrzebuje nachrapnika hanowerskiego zapinanego obustronnie ( pasujacego do oglowia stubben) z dosyc szerokimi paskami (jak na zdjeciu)
Szukam czegoś dla panienki.
Na pewno ciemny brąz, bo takie mamy siodło, nie wiem tylko czy naczółek z kryształkami (opadający) nie będzie źle wyglądać przy odmianie Luny...
Mamy tu jakiegoś specjalistę ogłowiofittera?  😎
na razie wybrałam to, tylko naczółek jakoś mi nie leży...
http://jhorse.pl/FAIR-PLAY-oglowie-CHEVAL-czarne-brazowe(3,39,326).aspx
margaritka, BR ma nachrapniki zapinane z obu stron. Mają wejść niedługo hanowery właśnie, z tego co pamiętam, będzie można kupić same nachrapniki.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 października 2013 10:27
patrzylam ale hanowerow nie ma.. niedlugo czyli? sprawa dosyc pilna
Nie wiem, sama czekam 🙂 Możesz spytać w animalia.pl, oni sprowadzają dużo BR.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 października 2013 18:04
napisalam🙂
a jak wypada rozmiarowo br? mam oglowie full stubbena i np paski policzkowe zapinam na pierwsza dziurke. brac full czy cob z br?
Dava   kiss kiss bang bang
16 października 2013 19:43
Nie bierz coba, bo mozesz sie niezle zdziwic jak nachrapnika nie bedziesz w stanie zapiac  😀iabeł:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 października 2013 19:25
Udało mi się znaleźć takie ogłowie, jak szukałam. Zdjęcie kiepskie, ale czy nachrapnik jest w dobrym miejscu?

edit: zdjęcie w dziennym świetle
safie O 1 dziurkę w dół. I to z futerkiem gdzie się krzyżują paski podciągnij do góry.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 października 2013 23:01
jak dużą gamę kolorystyczną skóry ma Pan Marek?
potrzebuję dorobić paski wędzidłowe, pasek do nachranika i potyliczny  😁
śliczny brąz, ale jak to z brązami bywa, nic nie mogę dobrać z gotowców  🙄

i pytanie za 100 pkt. które ogłowie, dla którego z chłopaków? sama już zgłupiałam i nie wiem  🤦
despo:
[img width=200][/img][img width=200][/img]???

mustang:
[img width=300][/img][img width=200][/img]???

rozchodzi się generalnie o to, któremu z podszyciem białym, a któremu z czarnym 😉
naczółki mają takie:
[img width=500][/img]
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
22 października 2013 09:59
sei-białe podszycie dla Despula, bo on mniej malowany. Młodemu daj to ogłowie z czarnym  🙂 Ten naczółek ma czarne cyrkonie???  😜 Jak tak to zostaw je młodziakowi  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się