Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Spillers ma paszę Senior Conditioning, może spróbuj tego 🙂
Ja miałam dokładnie to samo co Quanta - karmiłam konia różnymi paszami i nadal był chudy a po przestawieniu konia na Longlife Destrier plus Synchro Destrier koń jest nie do poznania :-).
ladydill,  dawałam kiedyś. szczerze mówiąc nie widziałam żadnego efektu działania paszy (wtedy akurat nie potrzebowałam utuczenia). chciałabym spróbować czegoś innego.

myślę nad tym
http://animalia.pl/produkt,26537,508,hilight-improver-conditioning-mix-20kg.html
albo nad tym
http://animalia.pl/produkt,26304,508,red-mills-leisuresenior-mix-18kg.html
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2013 18:52
Isabelle, na podtuczenie, zwłaszcza starszych koni, super sprawdza się to: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2&virtuemart_category_id=1
Przetestowałam na koniu, który karmiony najróżniejszymi paszami wyglądał jak szkapa. Na tej paszy zaczął tyć w oczach. Ostatnio nawet jak stał kontuzjowany to nie schudł.
Ostatnio mieliśmy problem z paszą,o czym pisałam w temacie biegunki. Do przechowywania paszy używaliśmy plastikowych kubłów.W związku,że mieszkam w Grecji ,lato jest gorące.Pasze ,które w składzie mają melasę łatwo się psują latem.Nie ma żadnych objawów zewnętrznych typu zapach,wygląd.Możę wpływa na to szerg substancji konserwujących,które zawierają.Po rozmowie z weterynarzem ,na temat co zawierają gotowe pasze i jak wpływa to na zdrowie konia w ciągu całego jego życia,postanowiliśmy karmić tylko owsem.Paszę podawaliśmy i tak jako dodatek ok.1,5 kg ,ponieważ w większych ilościach powodowało lekkią opuchliznę nóg.To prawdopodobnie ma związek z jęczmieniem i kukurydzą ,którą zawierają pasze i u niektórych koni powoduje opuchliznę.Od kiedy zmiejszyliśmy ilość paszy, a głowną karmą jest owies klacz ma nogi w ekstra kondycji i weterynarze się nas pytają co stosujemy.Zadaję sobie pytanie ,czy te pasze naprawdę są takie dobre czy to kwestia reklamy i wydajemy tyle pieniędzy na karmienie koni i zbijają majątek firmy,które produkują te pasze.
maraza a ja mam klacz która dla odmiany pchnie po owsie w ilości większej niż pavoska miarka dziennie, więc to chyba osobnicze skłonności. Znam konia który puchnie jak dostaje sieczkę z lucerny.

Co do pasienia sucharków to też mam przetestowane że jakość paszy nie ilość. Cudne efekty daje i Baileys Top Line Conditioning i Show Improver z Saracena. Na owsie z paszą podstawową sucharek nie chciał wyglądać tak jak powinien. A teraz błyszczy się niesamowicie, wypełnił się, przybyło mu mięśni i brzuszek się wciąga.
(...)Paszę podawaliśmy i tak jako dodatek ok.1,5 kg ,ponieważ w większych ilościach powodowało lekkią opuchliznę nóg.To prawdopodobnie ma związek z jęczmieniem i kukurydzą ,którą zawierają pasze i u niektórych koni powoduje opuchliznę.Od kiedy zmiejszyliśmy ilość paszy, a głowną karmą jest owies klacz ma nogi w ekstra kondycji i weterynarze się nas pytają co stosujemy.Zadaję sobie pytanie ,czy te pasze naprawdę są takie dobre czy to kwestia reklamy i wydajemy tyle pieniędzy na karmienie koni i zbijają majątek firmy,które produkują te pasze.


Ważne jest aby paszę odpowiednio zbilansować. Opuchlizna nóg wskazywać może na przebiałkowanie, czyli pasza w połączeniu z owsem miała za wysokie białko. Nie ma to nic wspólnego z jakością pasz i reklamą...
Podaję owies plus granulat podstawowy jako dodatek.
Czy paszę typu balancer jest sens podawać jako dodatek? Czy to jednak ma sens tylko przy karmieniu pełnoporcjowo?
Perlica, ale jak w balancera masz dodać np. 0,5kg na dzień cały (to jest pełnoporcjowo), to chcesz dawać jeszcze mniej?
Anderia   Całe życie gniade
30 sierpnia 2013 10:11
Isabelle, na podtuczenie, zwłaszcza starszych koni, super sprawdza się to: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2&virtuemart_category_id=1
Przetestowałam na koniu, który karmiony najróżniejszymi paszami wyglądał jak szkapa. Na tej paszy zaczął tyć w oczach. Ostatnio nawet jak stał kontuzjowany to nie schudł.


A ile się tego podaje? Bo z tego co kojarzę, pasze Destrier sypie się dość oszczędnie i ekonomicznie. 🙂
[quote author=Koniczka link=topic=25.msg1862293#msg1862293 date=1377798746]
Isabelle, na podtuczenie, zwłaszcza starszych koni, super sprawdza się to: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2&virtuemart_category_id=1
Przetestowałam na koniu, który karmiony najróżniejszymi paszami wyglądał jak szkapa. Na tej paszy zaczął tyć w oczach. Ostatnio nawet jak stał kontuzjowany to nie schudł.


A ile się tego podaje? Bo z tego co kojarzę, pasze Destrier sypie się dość oszczędnie i ekonomicznie. 🙂
[/quote]

wystarczy przeczytać w linku https://docs.google.com/file/d/0B_S6h67oqDP_N2Jyc2RuQV9pSGs/edit?pli=1
ladydill,  link nie działa, a na stronie nie znalazłam dawkowania pod Longlife, ani w innych miejscach.

ale pasza mi się podoba. tylko trzeba pieniążka pozbierać na dwa wory od razu 😉
Isabelle dawkowanie i inne info masz na dole strony - jak najedziesz na napis DESTRIER LONGLIFE pod opisem, zróbi się "rączka", klik i masz opis z dawkowaniem 😉
już mi działa :kwiatek: musiałam założyć konto google...

wychodzi na to, ze pełnoporcjowo 4 kg dziennie. a to chyba nie jest dość "oszczędna" wersja odnosząc się do innych pasz?
Ja nie karmię Destrier Longlife pełnoporcjowo - daję po 1 miarce do każdego posiłku a i tak jest super.  🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 sierpnia 2013 19:04
Isabelle, oczywiście w idealnym świecie najlepiej by było jakbyś dała pełnoporcjowo. Ale z doświadczenia wiem, że jak się pomiesza paszę z owsem to też efekt jest, może nie tak szybko, ale jest. Niestety raczej mało kogo stać, żeby konia postawić całkowicie na paszy.

Anderia, dla młodziaka bym Ci bardziej z Destrier poleciła tą paszę: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=6&virtuemart_category_id=1
Koniczka,  jeśli ma to pomóc- będzie stała tylko na paszy gotowej. świadomie wzięłam starego konia, któremu będzie potrzeba więcej troski i gotówki i jestem na to przygotoawana. jest tylko maskotką do patrzenia, bo nie jeżdzę, ale w pełni zdrowa. tylko czy "wysokoenergetyczna" pasza jest odpowiednia dla pastwiskowców, zwłaszcza tych ciut zbyt gorących?

nigdy nic z Destrier nie miałam w łapach. ma ktoś porównanie z innymi seniorskimi? ile worków zużyć, żeby ocenić, albo ile dać sobie czasu bez zmian diety, żeby określić, czy idzie ku dobremu?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 sierpnia 2013 20:41
Isabelle, na pewno karmiąc zupełnie pełnoporcjowo szybciej uzyskasz efekt. Wysokoenergetycznosć paszy dla seniorów to zupełnie inna wysokoenergetyczność niż w paszy sportowej. Pasza musi być wysokokaloryczna, żeby koń przytył. Kalorie to energia, tego nie przeskoczymy😉 Wszystko zależy w czym te kalorie są serwowane. Ta pasza zdecydowanie "podpalająca" nie jest, duża część jej energetyczności pochodzi z tłuszczów i włókien. Żeby móc określić, czy pasza działa powinno się nią pokarmić minimum miesiąc, chociaż zdarza się że efekty widać już np. po 2 tygodniach.
Anderia   Całe życie gniade
30 sierpnia 2013 20:48
Koniczka raczej nie zmieniam paszy, niemniej jednak dzięki 🙂
epk, 0,5 kg na cały dzień??????????? to jak po 200g na posiłek? czy że na jeden posiłek po prostu 0,5 kg?
Perlica, balancer to pasza którą dodajesz DO OWSA - czyli dajesz owies + balancer. I jego wychodzi np. 0,5 kg (przykładowo Saracena któregoś) - to 0,5kg to jest podawanie pełnoporcjowe.
Perlica, zależy od balancera, ale są takie, których się daje 0.5kg dziennie, bez znaczenia, czy w jednym posiłku, czy w kilku. W takiej porcji masz już wszystkie niezbędne koniowi witaminy, minerały, aminokwasy i kupę ekstrasów (np. prebiotyki). Jedyne co musisz dodatkowo dołożyć, to kalorie - czyli np. owies, jeśli oczywiście koń tych ekstra kalorii potrzebuje.
Kurcze nie wiedziałam że to tak mało, właśnie jako dodatek do owsa mnie interesuje ( jakoś nie wyobrażam sobie że mojej ciągle głodnej kobyle rzucam 0,5kg paszy dziennie bo by chyba zjadła też pojnik i złób  😂 przy okazji).

Prześlędzę wątek w takim razie jakie opinie najlepsze 🙂

edit:
http://animalia.pl/produkt,26537,508,hilight-improver-conditioning-mix-20kg.html
to ma miłą cenę, podaje się 5k pełnoporcjowo. Czyli jak moje konie dostają owies plus zwykły granulat, to jaka dawka powinna być mniej więcej?
Oczywiście nie wiem ile dostają owsa, bo wiem tylko po wilekości miarki, ale jakiej wielkości jest miarka w kg czy L to nie wiem  😂

Perlica, ta dzidzia od czerwca dostaje Hiligh Improver w ilości 2kg dziennie, plus 2,5 kg owsa z niedużym dodatkiem sieczki:



Za chwilę go będę musiała odchudzać :/

Skwar ma identyczną dietę, przy czym zasuwa konkretnie 6 razy w tygodniu. Kolejny, co wygląda jak tucznik...



Gdyby nie stare zdjęcia, to bym nie uwierzyła, że tyle lat miałam ogromny problem, żeby ten koń złapał nieco masy i ją utrzymał...

quantanamera, wyglądają superowo oba 🙂
Z moimi nie jest źle, bo kobyła jest po prostu gruba,ale dużo skaczę więc chciałam ją wspomóc.
A wałaszek rośnie, rozwija się bo 4 latek,ale późno dojrzewający więc dla niego w sam raz taki dodatek do owsa.

Saracen z kolei widzę ma super dawkowanie, bo tylko 500 gram dziennie  😲 więc też zdaje egzamin.

Muszę sobie poprzeliczać 🙂
Perlica, sprawdź sobie Saracen Bio life Balancer - koleżanki koń na tym stoi, podaje 600g/dzien (300g 2 razy dziennie - tak to rozdziela na posiłki), żeby nie miał tak mało w żłobie, daje jeszcze sieczkę Destrier. Ten BioLife jest super dla młodych koni, ponieważ też działa kondycyjnie.
ladydill, dzięki bardzo za info  :kwiatek:
Ja tez była bardzo zadowolona z Hilight. Niestety chwilowo w ramach eksperymentu rezygnuje bo troche posypały nam sie kopyta i musze miec cos bez melasy.
Ja mam folbluta i na innych paszach wyglądał tak jak na samym owsie, czyli biednie, a na Baileys top line 17, Hilight i Spillers conditioning szybko sie poprawia. Tylko Hilight tanszy wiec dluzej i wiecej go dawalam. Na przybranie ma wpływ pewnie tez to ze przestawiłam na gnieciony owies ale zebra juz prawie się chowają, co myslałam ze nie bedzie do osiagniecia nigdy.
a ja dziś sprawdzę w stajni jaka pojemność miarki naszej 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 sierpnia 2013 08:20
Anderia, myślałam, że pytasz pod kątem swojego 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się