POTRZEBNA pomoc w wykupieniu konia od handlarza !

Sluchajcie, sama nie wiem czy to dobry pomysl wrzucac to ogloszenie tutaj, ale ujal mnie ten kon, a znajac zycie trafi do handlarza... 2 mlode konie za 1500zl...
Sama sie wlasnie powstrzymuje rekami i nogami zeby ich nie kupic, ale nie po to sprzedalam wlasne konie zeby teraz kupowac kolejne 🙁
Moze znajdzie sie tu na forum ktos kto da im dobry dom?

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/2605
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 11:23
stillgrey, sama oglądałam te głoszenie i zawiesiłam oczy na dłużej niż na innych
rozpuściłam wici po znajomych mi stajniach może uda się te koniska gdzieś przygarnąć

gdyby nie brak funduszy sama bym się nimi zaopiekowała
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 października 2012 11:24
Nie koniecznie do handlarza. Sama ostatnio pomagałam w sprzedaży konia za małe pieniądze (no nie aż tak małe jak tutaj) i telefonów od normalnych ludzi było bardzo dużo. Konia udało się sprzedać zaledwie w kilka dni.

Swoją drogą zastanawiam się czemu te konie są AŻ tak tanie.
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 11:26
z tego co piszą to duży jest po operacji nogi a mały nie ujeżdzony
famka, ja za wiecej sprzedalam nieujezdzonego szetlanda...
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 12:00
stillgrey, oczywiście wiem rozumiem
nie wiem trudno mi to ocenić , mam tylko nadzieję że to faktycznie sytuacja rodzinna a nie np. bardzo ciężka choroba konia i ktoś się próbuje pozbyć


edit : swoją drogą ta konina bardzo ładnie na zdjęciach wygląda i z oczu mu dobrze patrzy 


czemu Wy zawsze musicie się czegoś doszukiwać?

niestety, konie musiały wyjechać natychmiast, stąd niska cena, a i kasa potrzebna na JUŻ,

konie są zdrowe, zadbane, właścicielka je niesamowicie kochała, ale sytuacja ją zmusiła  😕



tak czy siak
nieaktualne
więc miło by było gdybyście nie rozgrzebywali tutaj jej problemów  😉
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 15:51
facerace,  nikt nie rozgrzebuje, czy nie za pochopnie oburzyłeś się na posty ?
stillgrey, wpadła na pomysł aby poza ogłoszeniami wcisnąć na r-v, bo może nie każdy ogląda ogłoszenia ?
patrzyłam dziś na te ogłoszenie wystawione wczoraj(2012-10-04) , czy jest tam informacja że konie poszły w dobre ręce  ?
czy tam jest napisana sytuacja w jakiej osoba się znajduje ? ja wiem nie zawsze każdy chce o tym mówić głośno
i na FB też nie każdy siedzi
ale po co te burkanie na innych i dopatrywanie się od razu złych intencji ?

i nie nie musicie się czegoś doszukiwać ! tak funkcjonuje normalny umysł człowieka że gdzieś są jakieś pytania dodatkowe i różne wątpliwości ! jeśli Ty ich nie masz to życzę powodzenia w realnym świecie ! i bez urazy to nic osobistego tylko odpowiedź na Twojego posta
napisane jest, że pilnie z powodu sytuacji rodzinnej - masz racje, nie każdy musi wiedzieć jakiej  😉

poprostu przykro się czyta doszukiwania dlaczego konie AZ tak tanie, albo czy czasami nie chce się pozbyć, bo chore...
wystarczyło zadzwonić, zapytać, pojechać obejrzeć - cokolwiek - jak by nie patrzeć takie posty odstraszają potencjalnych zainteresowanych,
a w tym przypadku są bezpodstawne i niczym nie uzasadnione, więc tak naprawdę zamiast pomóc dziewczynie wklejając tutaj link, tylko szkodzimy  🙄

ale najważniejsze, że już po wszystkim, konie maja dobry dom i tylko to powinno być istotne  :kwiatek:
facerace, uwierz, ze gdybym wiedziala, ze moja chec pomocy zostanie tak odebrana to bym tutaj linku do tego ogloszenia nie wrzucila.
facerace kurde wez sie ogarnij stillgrey
  w dobrej wierze wrzuca link a Ty fochujesz. Jak tak dalej pojdzie ludziom sie wogole odechce pomagac i interesowac takimi ogloszeniami. a normalne ze sie czlowiek pyta i ciekawi jak cos jest niejasne( np fakt koni tak tanio swiat jest dzis taki a nie inny i lepiej pytac niz potem sie zdziwic).... raaany...  🤔wirek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 października 2012 21:06
facerace weź Ty zanim coś znowu napiszesz, to idź najpierw na długi spacer, a dopiero później zacznij klepać w klawiaturę. Nic złego się tu nie pojawiło. Co niby ma odstraszać potencjalnych kupujących? Myślisz, że człowiek, który konia kupuje nie ma własnego umysłu? Jeżeli sprzedająca jest uczciwa, a stan koni jest taki jaki opisała, to nie ma się zupełnie czego obawiać, bo na wszelkie pytania potencjalnych kupujących bez problemu będzie mogła odpowiedzieć, więc nie dopisuj to dziwnych ideologii o problemach ze sprzedażą związanych z kilkoma błahymi postami na forum. Tym bardziej, że konie sprzedane, więc chyba jednak aż tak nikogo nie odstraszyłyśmy  🤔wirek: I po co niby każda z nas miałaby dzwonić do właścicielki? Żeby zaspokoić swoją ciekawość? Sorry, ale aż tak wścibska nie jestem, a na kupno tych koni na pewno nie mogłabym sobie pozwolić, więc dzwonienie, żeby dzwonić wydaje mi się bezsensowne.
Czy mozecie udostępnićna swoich fb, fbl?

Jest stajnia , ktora chce wykupić Hektora od handlarza :

tu jest link do facebooka:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=170568026463656&set=a.170568063130319.1073741832.100005313785466&type=1&theater
duuuna, to jakaś farsa? Nikt nie da 8000zł ani nawet 5000zł za chudego konia. Tzn nie da w rzeźni. Co najwyżej 3000zł.
Przecież ten Hektor długo bym wystawiany na sprzedaż i... poszedł do handlarza?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 sierpnia 2013 18:14
Być., przeczytaj komentarze na fb. Część już została skasowana, ale jak zwykle afera jakaś była.
Hm, a my sprzedajemy za grosze konie wyglądające jak pączki w maśle...
W sumie dobry pomysł na biznes - 8000zł, albo pójdzie do handlarza... Trochę płaczliwej historii i proszę - 8 tys w kieszeni  😎
Przeczytałam komentarze i utwierdzam się w przekonaniu, że chodziło o pieniądze...
Dziwne, że właścicielka nie sprzedała zwierzaka osobą, które chciały go kupić. Może i za mniej, ale trafiłby w odpowiednie ręce.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 sierpnia 2013 18:55
breakawayy, ale z tego co ja zrozumiałam, to koń został sprzedany i już jest u handlarza. Właścicielka nikogo nie szantażowała, tylko sprzedała konia, a ktoś chce go odkupić. Chyba dobrze rozumiem?
Pomijając wszystko, to sam pomysł zdobycia pieniędzy uważam za bardzo uczciwy.
Nie mówię o konkretnym przypadku, tylko takie luźne przemyślenie mnie naszło, jak poczytałam tamte komentarze 😉.
Tylko dziwi mnie właśnie to, że nie chciała sprzedać komuś za 4000zł. Handlarz chyba aż tyle nie dał?
Również mi się wydaje, że tyle nie dał, chociaż teraz żąda 5000 zł, więc wszystko jest możliwe.
Zapewne żąda aż tyle, żeby zarobić 😉. Dał za niego przykładowo 3tys, teraz krzyknie 5, bo jak nie to pójdzie na mięso, złapie kilka osób za serce i 2tys w kieszeni 😉.
Na pewno chce zarobić, zależy ile woła nadwyżki.  😉
No tak, to fakt... Bo mógł dać i te 4500, które chciała tamta kobieta i zarobić tylko 500 :P.
Co nie zmienia faktu, że za taką kasę żadna rzeźnia Hektorowi nie grozi.
No czyli tak jak pisałam, łapanie na płaczliwą historię... Tak z ciekawości, ile za takiego konia mogliby dać w rzeźni?
Koło 6zł za kg było wiosną. Ale do ubojni jeszcze trzeba dowieźć, a konie w tej chwili chyba tylko Rawicz bierze.
znalezione przypadkiem na fotoblogu :

http://www.photoblog.pl/karola16031983/156414357/6694815/

Konie z upadającej stadniny. Właścicelka fotobloga kupia dwa za grosze. Reszta została.

Okolice Wrocławia
wszystkie konie które byly na sprzedaz. M.i.n Hossa, high life, hektor, prowokacja poszly za marne pienaidze. od 1 do 3.000.
a hektora handlarz kupil za 1.500 zl. hossa poszla za 3.000 high lie za 3.000 prowokacja za 2.000 i inne za 1.000 zl.

Hektor zostal sprzedany do handlarza za 1.500 zl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się