Ochraniacze

halo, bardzo ładnie leżą. Ja chyba jak coś będę celowała w L-ki 🙂
Cobrinha, mój koń ma 170 w kłębie i solidną nogę,  ma na przody M i L na tyły.

halo, wizualny przeszał 🙂 dla mnie kalosze tylko ciut za duże, ja bym zostawiła takie jak są.
Burza, kaloszki da się zmniejszyć "bezstratnie" - już moja w tym głowa.
Cobrinha, żebym ja cię nie zmyliła z tym "drobniutkim xx-em", bo na niego wszystkie ochraniacze cob były małe, te BR-y M-ki wcale nie są malutkie, ot, taki standardowy "mały full", ale jak na twojego (na twojego?) to faktycznie nie m-ka 😁
Czy posiada ktoś ochraniacze Lamicell Air System - o takie -
Czy warto w nie zainwestować?🙂
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
13 maja 2013 10:50
Poszukuję ochraniaczy z wysokimi tyłami w typie np. jak z Hampy. Z tym, że chciałabym aby i przody i tyły były jednej firmy oraz w kolorze czarnym lub białym. Jak najtaniej oczywiście - ktoś coś?  🙂 🙂 🙂
Cobrinha, żebym ja cię nie zmyliła z tym "drobniutkim xx-em", bo na niego wszystkie ochraniacze cob były małe, te BR-y M-ki wcale nie są malutkie, ot, taki standardowy "mały full", ale jak na twojego (na twojego?) to faktycznie nie m-ka 😁[/quote]
Na Kluska na pewno będą i L-ki za małe... nawet nie marzę o takich dla niego...
Dlaczego napisałaś to w nawiasie? nie nadążam... hehheh  🤣
No bo właśnie nie wiedziałam czy o Kluska chodzi 🤣 - bo na niego na pewno nie m-ka 🤣
Natomiast "na przeciętnego" to chyba trzeba zmierzyć.
Ja się cieszę, że z rozmiarem trafiałam, ok. mogłyby być 1 cm. dłuższe (ale na pewno nie szersze = nie wnikajmy w szczegóły) jest dobrze, na zady z pewnością L.
No cóż... z mojej strony rozczarowanie ochraniaczami pełnymi  BR 
Przepiękne kremowe  BR-y po czterech dniach pourażały i poobcierały końskie nogi, szczególnie tyły. Rozmiar kupiłam dobry 🙁
No i czeka nas powrót do czarnego paskudztwa z futrem ...
ash   Sukces jest koloru blond....
13 maja 2013 13:09
dominoxs, jesteś pewna, że dobrze są dopasowane i podczas jazdy "nie pracowały" na nodze?
Ja mam ciut za duże pełne ochraniacze Hooks'a i niestety tyły pracują podczas jazdy i obcierają zadnie nogi.
Obmyślam plan jak je podszyć...futrem może?!
Rzepy wjeżdżały do stajni w tej samej pozycji , w której wyjeżdżały . Wydają sie dobrze leżec , niestety na ostatniej jeżdzie koń pokazywał duży dyskomfort ... piachu nie dostalo się do srodka nic , za to cala noga w ochraniaczu i sam ochraniacz w srodku były bardzo mokre . Na razie leżą na półce , koń od razu weselszy .
Poszukuję ochraniaczy z wysokimi tyłami w typie np. jak z Hampy. Z tym, że chciałabym aby i przody i tyły były jednej firmy oraz w kolorze czarnym lub białym. Jak najtaniej oczywiście - ktoś coś?  🙂 🙂 🙂


Ja posiadam komplet lamicella, a konkretne tyły lamicella, a przody fairplaya.  Miało być wszystko lamicell, ale akurat w sklepie się skończyło coś i nie mieli, dlatego po konsultacji przystałam, że mogą być różne, bo i tak używam ich do największego ciurania w teren i na błoto. Mam je od około 1,5 roku, przody oprócz zarysowań mają się świetnie, gorzej z tyłami zaczął się ostatnio obrywać na dolnym brzegu ten neopren. Chociaż mój koń nie jest wyznacznikiem, bo ona chyba wszystkie ochraniacze tylne tak wykańcza. Jak nie gumy w poprzednich i co chwile potem szukałam pogubionych w terenie, to teraz tak dla odmiany. 😉 Całość kosztowała mnie coś ok. 130-140 zł, poszukaj dobrze, bo czasami są różnice w cenie między sklepami o ponad 10 zł na parze. Ja chciałam coś innego niż czarny, to mam brązy. Następne planuje coś w kolorze takim bardziej kolorowym, ale z tym jest ciężko. Te lamicelle występują chyba w kolorach biel, brąz, szary i czarny.
No i fotka:
które są lepsze i dlaczego?


http://wkkw.eu/ochraniacze-superlite-front-p-1000.html

http://wkkw.eu/ochraniacze-krosowe-aircooled-bl1-2012-front-p-307.html


i w ogóle co polecacie na kros? jakie najlepiej kupić?
stare mi się rozsypały i pilnie poszukuję nowych na 4 nogi!
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
15 maja 2013 23:15
Z tego co widze Ochraniacze SuperLite są wykonane z jakiegoś materialu a te drugie ze skóry.

Ja mam takie jak SuperLite ale ze skóry. Służą mi 2 rok używane głównie na zawodach <skokowych> i czasami na treningach. Jak do mnie przyszły to byłam trochę zawiedziona ich wykończeniem ale po przypalałam kilka nitek, które brzydko odstawały i jak na razie nic złego się z nimi nie dzieje 😀
anetakajper   Dolata i spółka
16 maja 2013 06:38
zielonaraza crazy polecała premier equine te drugie nieskórzane ma z tego co wiem, ja też je mam ale użyte dopiero jeden raz więc nic o trwałości powiedzieć nie mogę, jedynie to, że bardzo fajnie się trzymają, rzepy super i przez cały kros były na swoim miejscu, co wcale nie jest takie oczywiste bo wszystkie inne tylne ochraniacze się u tego konia przekręcały w galopach a PE jak przyklejone 😍 ze skóry są drożśze i w sumie to nie wiem czy lepsze bo jak mają być często w wodzie itd to nie wiem czy chciałoby mi się o skórę dbać, te moje wrzuciłam po krosie do wiaderka z wodą i wyglądają jak nowe.
Ja mam wlasnie te nieskorzane chyba, napewno czarne sa nieskorzane , a biale nie wiem, przody tez mam jedne dallmary, i wszystkie polecam bardzo.
Wyzej pisalam tylko ze zady dallmary to istny koszmar.

Equiny polecam jak najbardziej
kittajka   yellow power
16 maja 2013 10:16
Premier Equine (te nieskórzane) są bardzo łatwe w pielęgnacji. Po jeździe wystarczy wrzucić na chwile do wiaderka albo pod kran i już są lśniące. Nie zostają na nich żadne włosy itp. Tylko rozmiarówka moim zdaniem minimalnie zawyżona. Jedynych PE których nie polecam to tsx-y. Białe bardzo szybko zrobiły się szarawe i średnio leżą na nodze.
Ja na moje konie, (folblut xx i kobyla dosc duza ramowa ale szczupla noga )mam Mki, bo L byly za szerokie.
Wrzucam do pralki i nic sie  z nimi nie dzieje, a na zawodach sa praktyczne bo mozna je oplukac i zalozyc na kolejnego konia, nie beda ciezkie, nie zzsuna sie a sa przeplukane.
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
16 maja 2013 10:30
Te moje skórzane tez wrzucam do wiadra z woda jak sie ubrudzą od blota😉 ale na krosie rzeczywiście  macie więcej z woda odczynienia niż ja na zawodach skokowych  😉
Mysle ze tez im sie nic nie stanie, tylko pozniej smarem trzeba przejechac? No i troche drozsze sa te skorzane.
Gdzie można kupić ochraniacze "mr.srockings"?
Szukam lekkich i przewiewnych ochraniaczy na padok. Najlepiej jakby były mało skomplikowane w zakładaniu, bo nie chciałabym utrudniać życia stajennemu. 😉 Skorupki odpadają, bo koń się od nich latem odparza. Używam w tej chwili takich Horze, nazywanych przeze mnie styropianem.



Ale nie nadążam z kupowaniem nowych, bo ciągle się w nich robią dziury, przedarcia, "styropian" się łamie. 😉 Koń bardzo szybko je niszczy.
Kiedyś były w Decathlonie takie lekkie ochraniacze Fouganza. Nie widzę ich niestety teraz na stronie. 👀
Ktoś może ma jakieś inne pomysły? :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
17 maja 2013 08:43
ashtray
te Ci polecam:
http://www.gnl.pl/ochraniacze-przednie-york-p-5109.html
Przewiewne, wytrzymałe i tanie.
Dzięki, ale z tego co widzę w żadnym sklepie nie występuje rozmiar S 😀
rybka   Różowe okulary..
17 maja 2013 09:45
Dzięki! :kwiatek: :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
17 maja 2013 09:50
Pro Air i Treno to to samo???
Wyglądają inaczej.
dzięki!
no właśnie też nie jestem przekonana do skóry, bo ciężko o nią zadbać, zwłaszcza jak w ogóle mało się dba o takie rzeczy  🙄
a poradźcie mi jeszcze gdzie kupię te PE nieskórzane? bo na wkkw.eu widzę tylko skórzane lub nieskórzane przody, a chciałabym komplet na 4  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się