Przepisy kulinarne

Ma ktoś sprawdzony przepis na zupę czosnkową? Taką jak na słowacji podają😉
Z ciągnącym się serem i grzankami😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 marca 2013 16:06
U mnie surówka z kapusty pekińskiej co prawi co tydzień na obiad.
Czy ktoś mi opisze tak step by step : co robić z połową jagnięcia?  👀
a ja mam przepis na bananowe drożdżówki
CIASTO:

40 dag mąki tortowej
3 żółtka
opakowanie cukru wanilinowego
2 łyżki cukru
10 dag margaryny
4 dag drożdży
1,5 szklanki mleka
sól
2 banany

PRZYGOTOWANIE

Drożdże rozpuścić w letnim mleku. Dodać cukier. Odstawić do wyrośnięcia. Do miski wsypać mąkę. Posypać szczyptą soli, wsypać cukier wanilinowy. Wymieszać. Zrobić rowek, wbić żółtka, dodać rozczyn z drożdży. Wyrabiać. Pod koniec dodać roztopioną ciepłą margarynę, wymieszać (dosypywać mąki jeśli ciasto będzie bardzo kleiste). Przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia. Po wyrośnięciu rozwałkować. Kroić na kawałki, dodać banana i zwijać w bułkę, można posmarować bułeczkę białkiem. Piec około 25 minut w 180 stopniach. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem 🙂

Smacznego 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
27 marca 2013 19:23
Potrzebuję jakiejś inspiracji na dodatek do mięs zamiast: ziemniaków (puree, frytki, placki, gotowane itp), ryżu i kasz  👀 pomimo, że staram się urozmaicać i kupuję np. różne kasze, to już mi się to znudziło  🍴
Może Ziemniaki Dauphinoise ??
Kami   kasztan z gwiazdką
27 marca 2013 19:46
A po polskiemu  👀  😁
Wujek gugle zna przepisy.
Kami   kasztan z gwiazdką
27 marca 2013 19:54
Oj nie, strasznie dużo zabawy. Może jest pyszna ale jak dla mnie to dalej zwykłe ziemniaki z jakąś nutką beszamelu. Myślałam raczej o jakiś potrawach np.z cieciorki, albo fajne puree z innych warzyw  👀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 marca 2013 10:27
a puree w selera lub kalafiora? 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 marca 2013 11:12
Kami, kus kus?
Ja znów z ziemniakami. Jako osobie pojedynczej chyba mi ich brak. W BBC, w programie o gotowaniu widziałam.
Młode, drobne ziemniaki w łupinach wrzucone na blaszkę, na to pognieciony czosnek, galązki rozmarynu i oliwą polane.
I cyk! Piekarnik i podobno są chrupiące i smaczne.

Please! Spytajcie kogoś o to jagnię! W necie są przepisy, ale nie ufam.
Hronovsky! Ty umiesz? Głównie chodzi mi o opis jak półtuszę porcjować.
Jagnię ma chyba nogi długie? Po co mi to było?  😵
Tania-jagnięcinę dorwałaś w sklepie czy od znajomego hodowcy?

dziś na obiad kolejny raz curry z ananasa 😀
Tania-jagnięcinę dorwałaś w sklepie czy od znajomego hodowcy?

dziś na obiad kolejny raz curry z ananasa 😀

Znalazłam i hodowlę i ubojnię i sklep. I to wszystko w Krk.
Już chyba wstępnie ogarnięta akcja "baranek". Podzieliłam mięso tak, że nogi nie wystają z kuchni.  😉
Strasznie tęskniłam za synem chirurgiem. No, ale jakoś  przy pomocy wiedzy z anatomii poszło.
Panie Profesorze Flieger- warto było mieć u Pana piątki.  😍
Zrobiłam bejcę i zalałam.
Uff.... do jutra spokój.
Curry z ananasa??? Mrrrr.....
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 marca 2013 15:22
Ja znów z ziemniakami. Jako osobie pojedynczjej chyba mi ich brak. W BBC, w programie o gotowaniu widziałam.
Młode, drobne ziemniki w łupinach wrzucone na blaszkę, na to pognieciony czosnek, galązki rozmarynu i oliwą polane.
I cyk! Piekarnik i podobno są chrupiące i smaczne.


Moja mama takie czasem robie, ale tylko na młody ziemniakach. Wychodzą super, polecam 😉
Wybieram się w sobotę na grilla i obiecałam zrobić coś "mięsnego". Mam kilka pomysłów, ale pomyślałam, że może Wy podpowiecie mi coś oryginalnego i pysznego🙂 Chciałabym czymś pysznym zaskoczyć znajomych🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 maja 2013 16:13
solusiek, na grilla to niesmiertelna karkowka i boczek- poszalej z dobra marynata, ja najbardziej lubie slodko-pikantna 😉 mozesz jeszcze zaskoczyc gosci baklazanem/cukinia (w oliwie i ziolach prowansalskich) na ktore podczas grillowania kladzie sie kawalek sera brie/podobnego - mniam! No i boczek z oscypkiem jeszcze z takich oryginalniejszych dan.
Albo rybka pieczona w folii wcześniej natarta przyprawami i zamarynowana. Ja w piekarniku taką robię, pycha i chyba liczy się jako mięso 😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 maja 2013 18:43
Oooo tak, karkówka w pysznej marynacie to jest to!  😍
No właśnie znalazłam fajną marynatę i teraz zastanawiam sie, czy lepsza karkówka, czy skrzydełka... Sama nie jadam karkówki, więc nie mam punktu odniesienia🙂
Strasznie mnie kuszą też serki camemberty w folii z jakimś dodatkiem, panierką. Ale to nie mięsne danie🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 maja 2013 10:18
Zna ktoś przepis sprawdzony na kurczaka na słodko ?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
10 maja 2013 10:24
solusiek - kaszanka wyciągnięta z flaka, przełożona na podwójne sreberko. Na to grubo pokrojone pieczarki, cebulka w piórka i odrobina papryczek chilli - u mnie na kaædym grillu robi fororę. Na grillu może sobie poleżeć z godzinkę, żeby warzywa się miękkie zrobiły.  Z tym, że kaszanka sama w sobie musi być dobra. Ja mam swojską od teścia i jest rewelacyjna. W sklepie trzeba się dobrze naszukać, żeby nie było wątroby itp historii w środku.

A podrzućcie jakąs dobrą marynatę do karkówki.
saganek   shit happens
10 maja 2013 10:36
Ja robię karkówkę wieczorem przed planowanym obiadem/grillem - lekko obijam ją pięścią, posypuje przyprawami - słodka papryka w ilości bardzo dużej, ostra papryka, kurkuma też całkiem sporo, rozmaryn, ciut soli,polewam/obsmarowuję miodem i dorzucam posiekany/przeciśnięty czosnek... też sporo... rewelacja
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 maja 2013 10:52
Karkówkę warto przemrozić, jest wtedy smaczniejsza, bardziej krucha, no i można ją zrobić kilka dni przed imprezą, mniej roboty przed samym grillem bo wystarczy wyjąć odpowiednio wcześniej 😉
Subaru mój tata robił kiedyś piersi z kurczaka w sosie pomarańczowym (w necie jest dużo przepisów) i naprawdę dobre to było🙂
Do kurczaka pasuje też ananas i curry (chociaż nie wiem czy to się kwalifikuje pod 'słodkie'😉 🙂
Ja jutro robię piersi w zielonym pesto i sosie ziołowym. Mam nadzieje, że będzie zjadliwe 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
10 maja 2013 21:10
Ma ktoś dobry, sprawdzony przepis na biały ser  👀 mam teraz dostęp do mleka prosto od krówki. Postawiłam we wtorek na zsiadłe, dzisiaj wedle wskazówek przelałam do garnka i podgrzewałam. Jak mi się pojawiły grudki to przelałam na tetrę i odcieka właśnie. Tylko, że jakoś tak nie wygląda tak jak w opisach  🙄 I się właśnie zastanawiałam nad paroma rzeczami: czy zdejmować śmietanę przed podgrzewanie, ile czasu podgrzewać, ostudzać przed zlaniem?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
11 maja 2013 08:54
Subaru mój tata robił kiedyś piersi z kurczaka w sosie pomarańczowym (w necie jest dużo przepisów) i naprawdę dobre to było🙂
Do kurczaka pasuje też ananas i curry (chociaż nie wiem czy to się kwalifikuje pod 'słodkie'😉 🙂
Ja jutro robię piersi w zielonym pesto i sosie ziołowym. Mam nadzieje, że będzie zjadliwe 😀


wiem, że sporo jest, tylko chciałam coś faktycznie sprawdzonego 😀 ale dzięki 🙂 !
Subaru  mi mama robi kurczaka na slodko, jest pyszny, spytam i przesle przepis, wiem ze tam miod magii sie daje i troche oliwy , ale spytam i przesle dokladnie 🙂
Dziewczyny jak sprawić by słona tarta nie była aż tak mocno krucha ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 11:22
zamarzyły mi się kulki ziemniaczane. poszukałam przepisu i w necie każdy jest inny. który najlepszy? macie jakiś sprawdzony?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się