Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Jakie polecacie tanie, ale dobre mesze? (do 100 zł)
Ready Fibre Mash 20 kg za 95zł polecam z czystym sumieniem a jego dodatkowym plusem jest to ze wystarczy 5 min na przygotowanie przed podaniem
Pavo też ma bardzo dobry. W nim jest dużo siemienia lnianego, mesz przygotowany do podania jest bardzo "śliski" super sprawa dla wszystkich kolkowców i w ogóle zwierzaków z problemami jelitowo-trawiennymi.
pavo potwierdzam, ale rowniez bardzo fajny i niedrogi jest equfirst.
nam nie podszedl niestety hippolyt.
a nowe mesze Spillersa ktoś podawał? Znaczy nie wiem czy są nowe, ale dopiero teraz zauważyłam je w ofercie :P
xxagaxx, masz na myśli te w przezroczystych workach?? Rowen cośtam ? Z tego co pamiętam to sporo osób je tutaj polecało.

Klami, jeszcze nie wiem w jakich workach. Widziałam w ofercie 3 różne typy meszu, i jestem ciekawa co to za wynalazki 😉
xxagaxx, o te chodzi ??
http://animalia.pl/sklep.php?firma=Rowen+Barbery&przeznaczenie=&cena=&tylko=&sort=0&kat=509
miałam rowen'a ready fibre - po zalaniu wodą zrobiło się go strasznie duuuuużo, prawie wylazł z wiadra. Myślałam, że muszę część odrzucić, bo koń tyle nie zeżre przecież, ale jak wzięłam do reki okazało się, że jest bardzo puchaty, bardzo lekki i sypki, nie taka papka. Ja mam  teraz już 2gi worek hippolyta - koń zajada się z wielką lubością, mesz bardzo apetycznie pachnie, i co dla mnie ważne ma stosunkowo mało białka i energii i włókna dość przyzwoicie bo 11%. Cena dość przystępna - rowen np jest droższy.

Czy dajecie mesz cały rok na okrągło?

Ja do tej pory od września do marca, raz w tygodniu. Może lepiej cały rok podawać? Podobno powinno się..

Jak wy robicie?
Ja robię mesz sama (siemię, otręby, słonecznik, miód, mięta i co mi tam jeszcze w rękę wpadnie) Na ogól daję raz w tygodniu, przez cały rok. Teraz jak były te mrozy to dawałam częściej (dwa, góra trzy razy w tygodniu)
ja podaję mesz przez cały rok, ale mam wrzodowca. Jesienią,zimą i wiosną daję 4 razy w tygodniu, latem rzadziej, ale 2 razy w tygodniu na pewno.
xxagaxx, o te chodzi ??
http://animalia.pl/sklep.php?firma=Rowen+Barbery&przeznaczenie=&cena=&tylko=&sort=0&kat=509


tak, dokładnie.
o meszach mamy chyba oddzielny wątek 😉
xxagaxx, to zobacz sobie wątek o meszach. Pamietam, że sporo osób tam sie wypowiadało na temat tych trzech. O ile mnie pamię c nie myli to raczej pozytywnie bardzo.
Gillian   four letter word
01 lutego 2013 20:36
oo, w Eponie darmowa wysyłka już od 400zł 🙁
Szkoda, że nie od 4000 ;-)
np w animavet od 300 😉
A nie było 300  👀???? Ja już wróciłam grzecznie do Pavo, pierwsze zamówienie jutro odbieram,  po Eponie pozostały dobre wspomnienia i resztki które gniaduch dojada 🙂
Barnabik,a jak Twoim zdaniem Epona działa-muszę zmienić paszę z dodsonów ze względu na dużą cenę,i zastanawiam się nad spillersem albo eponą-u epony bardzo mi się podobają trawokulki 🙂
DressageLife, tylko spillers, po eponie konie nie piaffuja. a juz na pewno nie po trawokulkach.
Katijo,ja tylko poprosiłam o ocenę pasz-naprawdę nie musisz lecieć od razu z takim komentarzem....to moim zdaniem było nie ma miejscu,jeśli coś Ci nie pasuje zawsze możesz to wyrazić na PW.A odnośnie piaffu i podsiebności,o czym wcześniej dyskutowałyśmy-w dalszym ciągu uważam że to nieco psuje jakość tego elementu.Ale ten wątek,zdaje się-nie jest od tej dyskusji.
DressageLife ja daje pasze w małej ilości jako dodatek do paszy, koń aktualnie nie pracuje tylko łazi głównie po padoku z koleżankami więc nie mogę sie nic więcej wypowiedzieć poza tym że koń jadł chętnie i wygląda dobrze, mieliśmy kilka rodzajów, trawokulki również posiadam ale moje dostaje 2-3 garści  więc też ilości raczej nie wielkie. I mają bardzo fajną biotynę, przyjazną dla portfela.
katija, uważam, że jako moderator powinnaś świecić przykładem i zachowywać się na forum w sposób kulturalny. Niestety śmiem twierdzić, że jesteś osobą prymitywną.
DressageLife, Spillers jest lepszy jakościowo od Epony. A w czym dokładnie pasza ma Ci pomóc?
Juliaaa podpisuję się pod całym Twoim postem. 😉

DressageLife może jestem kiepskim przykładem, bo podaję koniowi <1kg Spillersa Slow Release i ok. 750g owsa, a jednocześnie odkąd podaję paszę wróciłam do regularnych treningów, więc pozytywny efekt to pewnie w większości zasługa systematycznych jazd. ALE czego by to nie był efekt, bardzo mi się podoba. 🙂 Trawokulki stosuję trochę jako sieczkę do śniadania/kolacji, trochę jako zastępnik meszu, podając je na mokro. 😉 Mam je już 2 miesiące i prawie ich nie ubyło.  😵
Jakie polecacie tanie, ale dobre mesze? (do 100 zł)

Najlepszy wg mnie Havens, drugie miejsce Equifirst, Pavo i Epona, trzecie miejsce St.Hippolyt i Eggersmann, a potem to już wszystkie inne. Przerabiałam większość meszy dostępnych na rynku bo do niedawna podawałam codziennie, przez około 3-4 lata, obecnie przeszłam na muesli bo za dużo zabawy z kupowaniem, a w zasadzie to koń sam zadecydował że muesli też może być.
Mój koń na razie dostaje paszę w ten sposób: ś:1 owies 1 musli obiad:1 ow 2 sieczka 0,5 musli kolacja:2 owies 1 musli 1 sieczka
z tym że 1 sieczka to jakieś 0,5 kg-na razie to french balancer i fibre preformance
Myslałam o zamianie sieczki na trawokulki,a musli na np. preformance epony- ale też właśnie podoba mi się oferta spillersa,szczególnie jeśli chodzi o sieczki 🙂
DressageLife, może zamień Dodsona na odpowiedniki Spillersa. Ja bym jeszcze dała więcej na śniadanie, a mniej na kolację. A obecne żywienie nie spełnia oczekiwań? Koń spada z masy albo nie ma powera?
Cariotka   płomienna pasja
02 lutego 2013 11:56
DressageLife ja polecam Baileysa.

Dziś pojechałam na skład po wysłodki. I okazało się że mają paszę Nutrena (?). Słyszał / używał ktoś tego czegoś? 😁
oo, w Eponie darmowa wysyłka już od 400zł 🙁


Też mnie to zmartwiło. Kiedy obowiązywały stare zasady wysyłki, kupowałam tam wszystkie pasze (musli, mesz, sieczkę), bardzo fajna jest też lizawka na kaszel. Teraz nawet przy jednorazowym zakupie trzech worków (po jednym z każdego rodzaju paszy) 400 zł się nie uzbiera, więcej na raz nie kupię, bo nie karmię paszą pełnoporcjowo, a na przechowywanie zapasów nie mam miejsca.
DressageLife, Spillers jest lepszy jakościowo od Epony.

W czym dokładnie się ta lepsza jakość objawia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się