Cykoria dla koni?

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 stycznia 2013 22:23
Dziewczyny z tymi toksynami chodziło o to, że są takie rośliny jak np. sałata czy cykoria, które te toksyny wchłaniają dużo bardziej niż np. marchew. Ludzie przecież też cykorii nie jedzą kilogramami.
Powiedzcie mi,czy te środki na odrobaczanie mogę kupić sama i sama podać? Bo wątpię,żeby właściciel zgodził się na wizytę weta, a ja sama też nie mam pieniędzy,żeby za takową zapłacić, poza tym nie chce go przyzwyczajać,że od teraz ja za wszystko będę płaciła,bo jeszcze potem zrobi się pijawką i z każdą rzeczą do zapłaty będzie leciał do mnie. Horse_art u mnie też odkąd jeżdżę nie widziałam zapoprężonego konia,ale staram się popręg dopinać jak najpóźniej ze względu na to właśnie,że koń czasami się gdzieś schyli,coś zrobi, mam też popręg z gumami,dla większego bezpieczeństwa 🙂
napisalam ci pw od tym odrobaczaniu, siodlaniu, podkladkach itd 😉

nie no wszystkiego kupowac sama nie mozesz, dla nich takie np 100 zl to nie duzo (no 2-3 flaszki) - dla ciebie tak. lepiej ustalic ze np oni coś kupią/zrobią , a ty coś za to coś innego... zebyś i ty na darmozjada nie wyszła
Dzisiaj byłam u koni, rano rozmawiałam z córką od właściciela i mówiłam jej ,że konie trzeba odrobaczyć, powiedziała,że zdaje sobie z tego sprawę. Dzisiaj tam zajechałam i rozmawiałam z żoną właściciela i powiedziała,że wie, i że dobrze zauważyłam i że zaraz pójdzie przypomnieć mężowi,że musi zbierać pieniądze na odrobaczanie. Myślę,że za 1 zapłacę ja , a za 2 niech zapłacą oni. Zobaczymy co dalej wyjdzie z tą sprawą, dzisiaj jadę do stadniny i pogadam z wetem czy mógłyby mi sprzedać coś na odrobaczanie, o ile uda mi się go dorwać 🙂
Dzisiaj byłam u koni i dowiedziałam się,że właściciel kupił im dużo lnu, ja załatwiłam balę siana, może przy odbiorze uda się więcej załatwić, w poniedziałek pojadę do weta i załatwię te pasty na odrobaczanie. Konie jedzą tą cykorię i nic im nie jestem i mam wrażenie,że sierść im się polepszyła, a nie było mnie tydzień i tydziń nie były też czyszczone,więc to raczej nie kwestia dbania tylko może pożywienia. Dobrą nowiną jest też to,że konie jedzą musli w końcu, wszystkie 3 🙂 Zobaczymy jak wyjdzie sprawa z odrobaczaniem , jestem dobrej myśli. A może mi ktoś polecić jakiegoś kowala z moich okolic? Krapkowice.
pszczolka90 żaden, choćby najbardziej hiper witaminowy specyfik nie polepszy sierści w tydzień. Do tego potrzeba czasu.
Len = siemię lniane? To się podaje gotowane... hm Ale to najlepsze z dotychczasowych pomysłów dla tych koni
Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że pasty na odrobaczanie konie nie kupisz o weta który zajmuje się małymi zwierzętami? Jak również z tego, że jedna porządna pasta , to koszt 80 - 120 zł (tańsze najczęściej działają kiepsko, lub wcale)
Co do kowali - proponuję poszukać w wątku o kowalach i wetach...
Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że pasty na odrobaczanie konie nie kupisz o weta który zajmuje się małymi zwierzętami?

A niby czemu? Ja tak kupiłam, moga ściągnąc to z hurtowni we. bez problemu, wystarczy poprosić- miałam pasty z gabinetu w blokowisku, gdzie na pewno żaden koń nigdy nei był leczony i pani też sie w nich nie specjalizowała, ale nie robiła problemów.
Mazazel fakt, moi "pieskowi" weci też ściągną taka pastę
Koszt u weta końskiego: 80 zł, koszt u weta pieskowego: 100 zł - przy 3 koniach to 60 zł różnicy
Ponadto weterynarz koński wie co i kiedy podać, weterynarz od psów już nie specjalnie...
Tak,tak,len dostają gotowany. Co do past to rozmawiałam z Tania i Horse_art i sprawę past czy też innych preparatów na odrobaczanie mam z nimi opanowaną. Myślę,że mój wet nie zedrze ze mnie dużo,bo znamy się od lat i to bardzo dobrze, do tego chyba ma sentyment do mnie 😀 A jeżeli nie to mam również o czym się od niedawna dowiedziałam weterynarza od większych zwierząt, ale zbadam sprawę dopiero w poniedziałek. A co kiedy i w jakiej ilości podać również mam wyłożone w PW z dziewczynami,którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc 🙂
pszczółko to nie jest kwestia tego, że Twój wet z Ciebie zedrze - możen ie mieć takich rabatów na końskie leki jak koński wet - to wszystko :-)
ale warto się dowiedzieć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się