PSY

emi śliczna jest i te oczyska 💘
emi, gratulacje, świetna mała, niech się zdrowo chowa i będzie odważnym wilczakiem! 🙂
Witam, ma ktos tu Owczarka Niemieckiego..?
emi! WOW! ale ekspres!!
Teraz wszystko nagrywam, nawet moją świnkę morską  😁



Przy kapuście pekińskiej poległam 😁

Leo, orientujesz jak doszło do zaginięcia tej suczki?
Dworcika gdzieś czytałam, że podejrzewają kradzież, więc nie będzie łatwo ją znaleźć :/
emi gratulacje!!! Wygłaszcz ją od wujka Licha i cioci Majuni  😀 ma przepiękne umaszczenie, zobaczysz jak dorośnie będzie miała mój ulubiony "żółto"- bury taki mega wilczasty podszerstek a nie srebrno-szary... prawdziwa wilczyca z lasu z niej wyrośnie  😀iabeł:
a po jakich ona rodzicach???

tfu tfu dobrze, że czerwoną obróżkę nosi  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2013 19:30
Komuś kulę?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2013 20:02
emi, ekspresowo! Skąd jest mała?

Zabawa zabawą, a po niej trzeba posprzątać!!!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2013 20:03
Chwalipięta! :P
Zapytam jeszcze tutaj. Zna ktoś i poleca Darię Godlewską, petsitterkę? Szukam dalej kogoś odpowiedzialnego kto by wziął Puyolka na dwa dni do siebie i polecono mi ją. Ktoś kojarzy i coś może powiedzieć?

http://dariagodlewska.pl/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 stycznia 2013 20:10
Ja też pojawiam się pytaniem 😉 Orientujecie się gdzie najtaniej mogę kupić stojak na miski dla psa?
Dzionka, nie wiem jak wygląda jej opieka nad psem, ale ogólnie jak z nią rozmawiałam, to wydawała się bardzo sensowną i odpowiedzialną osobą. Zainteresowała się moim psem jak powiedziałam jej o problemie, wysłała mi numer do osoby, która mogłaby pomóc z tym problemem, jakiś czas potem napisała do mnie zainteresowana, czy już dobrze z Korą. Ogólnie była bardzo miła, pies, z którym była też był tymczasowo pod jej opieką, z tego co pamiętam i zajmowała się nim jak własnym.
Generalnie zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Heval, wielkie dzięki za opinię! Mieszka całkiem niedaleko ode mnie, więc  chyba się zdecyduję na nią... Koleżanka mi bardzo polecała, mówi że bardzo fajna  i odpowiedzialna osoba z niej.

Jestem jakaś głupia, bo to jeszcze pół roku a ja już przeżywam że będę musiała zostawić komuś obcemu Pyziołka i ryczeć mi się chce na samo wyobrażenie jak odjeżdżam sama do domu  🤔wirek:
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 stycznia 2013 20:51
Wojenka fajny filmik 🙂 Rude chore i sie nudzi ?
swoja droga ty powinnas miec Guerre. Ze wzgledu na imie 🙂😉
Tet muszę powiedzieć, że bardzo się przyjemnie Ciebie czyta 😉
Jak będziesz w tym Krakowie to daj znać, może i ja załapię się na jakiś kurs socjalizacyjny z moją rudą bestią. 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2013 21:14
Jeszcze piguły łyka, ale jutro już ją chyba zabiorę do stajni.
Jak już po sobie umie sprzątać, to teraz niech mieszkanie sprząta  😁

A jeżeli chodzi o imię, to coś w tym jest  🤣, może nazwę następnego psa Soldier?  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2013 21:15
tet, zostaje Ci tylko otworzyć biznes z objazdowym szkoleniem i pokazem psów pasterskich chodzących po rusztowaniach 😉
Dzionka  Wołamy na nią Mirna, taka nasza mala Mi 😉
kkk , Wistra Wojenka W Peronówce zwolniły się szczeniaczki, bo jakiś hodowca wycofał się w tygodniu w którym miał odebrać suczkę z tejże hodowli. Pojechaliśmy zobaczyć małą i jej siostrę. Ta druga była mocno wystraszona, jak nas zobaczyła to schowała się za kanapę i nie wyrażała najmniejszej ochoty na kontakt z nami. Dodatkowo ponoć była najbardziej dominującym szczeniakiem z miotu, więc wybór był prosty 🙂
Strasznie się cieszę, bo jak zaczęłam robić rozeznanie w miotach zagranicznych to okazało się, że też nie byłoby łatwo...
AnetaW mama: Juvart z Peronówki  😍 tata Ferral z Deštné hory, a wiesz nawet nie pomyślałam ze to czerwona obroża powinna być, tak się mi jakoś kupiło 🤣
harja Kori PumCass pitoszek joakul (mam nadzieję że nikogo nie pominełam) :kwiatek:

wiecie co.... przygotowywałam się na prawdziwe "tornado" w domu a tu póki co (tfu, tfu) nic nie zniszczone poza tym co było udostępnione do zniszczenia, kot żyje, potrzeby fizjologiczne załatwia już na dworze (chyba że pańcia nie zdąży 😉 teście zakochani w małej.... jakiś "felerny" nam się ten wilczak trafił 😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 stycznia 2013 21:41
takie sprzatajace tez mam na koncie, nawet pranie robily  🤣

dzieki Alaska, jak bede w Krakowie to dam znac 🙂 nie ukrywam, ze z przeprowadzka do krakowa wiaze tez plany powrotu do szkolenia psow

jasna labradorka to Nefi, czarna Frida, a goldeny Whisker i Willy (bracia z jednego miotu)
tet Niesamowite są, ile trwa standardowe szkolenie takiego psa asystującego?
Leo, orientujesz jak doszło do zaginięcia tej suczki?

Właściciele podejrzewali kradzież.... Sunia nigdy sama nie wychodziła poza podwórko, a na obcych szczekała.
Jednak dwie osoby dzwoniły twierdząc, że widziały Molly - obydwie w tym samym miejscu. Więc może jednak nawiała? Nie wiadomo 🙁
Wiem tylko, że ostatnio na potęgę giną spaniele - jedna osoba nawet została zaatakowana pod domem - kobieta dostała w głowę i upadła i wtedy wyrwano Jej psa. Dzięki Bogu wtedy udało się psa odzyskać! Jednak są i takie, które się nie odnalazły 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2013 22:13
A mnie to zawsze interesowało jak takiego psa przewodnika się wyprowadza na spacer? Znaczy taki niepełnosprawny wychodzi(nieraz jest to trudne) z psem 3 razy dziennie, siku, kupa, pozwala mu się jakoś wybiegać? Piłkę rzucać? Czy pies poza służeniem człowiekowi ma "chwilę dla siebie"?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 stycznia 2013 22:26
szkolenie trwa 2,5 roku, ostatnie 6 miesiecy zaczyna juz pracowac z nowym włascicielem.
Spacery psow przewodnikow: zależy nieco od podejscia organizacji szkolacej i samego niewidomego. My zalecamy, aby pies byl puszczany tylko na lince lub w miejscach niemal 100% bezpiecznych. Psu przypina się dzwonek, żeby właściciel wiedział gdzie jest pies. Uczymy je od małego, że ich spacer to 10 m wokół człowieka i tyle. Żadnego gonienia z innymi psami, wąchania krzaków, pływania w rzecze itp. To pies do pracy. Zmęczony fizycznie i psychicznie jest, nie trzeba mu spaceru dla rozładowania. Bardziej swobodnego spaceru dla zrelaksowania, najlepiej jednak byłoby z osoba widząca do towarzystwa. W Polsce największym zagrozeniem są chyba psy luźno biegające. Stad mój zwyczaj kopania wszystkiego co zbliża się na odległość kopa, ewentualnie laska mozna walić, ale cieżko na ulicy oganiać się 2 metrowa laską...
Łatwiej maja osoby na wózkach bo widzą co pies robi, i widza kiedy trzeba go przywołać. Psa nie dostana osoby, które nie będą wstanie zapewnic psu odpowiednich warunków, w tym np odpowiedniego załatawiania potrzeb fizjologicznych.
Wszytskie psy znały zabawę, w przypadku przewodników nie yła ona zbyt szalona, ale bawiłam się z nimi w spokojne rzuty piłką. Pewnie, że mogą sie bawic ze swoimi właścicielami, byle z rozwaga. Zalezy nam tez zeby pies pracujący (zwłaszcza przewodnik) nie był zbyt nakręcony. Ma pracować spokojnie i równo, bez zrywów. Zbyt nakreconypies swietny jest przez 15 minut, a potem juz brakuje mu sił i chęci.
tu Scooby, jedyny golden jaki przypadł mi do gustu (w sensie temperamentu, bo z wyglądu to mnie zawsze odrzucają)


ps. Wojenka, przypomniało mi sie ze miałam ci o przewodnikach napisać, pytałas na cattlowym, ale zapomniałam  😡
najlepiej pytaj co chcesz wiedzieć 🙂
tet, w okolicach 2:20 minuty, ten pies sam wymyślił jak ominąć przeszkodę czy przewodnik mu podpowiadał? Bo wyglądało jak by to wymyślił po tym, jak zobaczył jak inna osoba ją obchodzi. Kurde, niesamowite te psy...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 stycznia 2013 22:42
pies wymyślił. Inaczej w tym kraju rozkopanych chodników nigdy nigdzie by nie doszła  🙂 pzrewodnik tam widocznie powstrzymuje psa przed zawróceniem, przynajmniej ja tak to widzę, więc pies szuka drogi naprzód. Ale to nie mnie ten pies tu prowadzi
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2013 22:43
Dziaka pies raczej musi sam wpasc na pomysl, bo niewidomy nie wie co stoi na przeszkodzie. Zapewne nie jest w obcym miejscu dla siebie i trase zna.

A mnie ciekawi co z takim psem sie dzieje kiedy jest juz stary i np juz nie nadaje sie jako przewodnik?
Rany, jestem zakochana w tych psach! 😍
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 stycznia 2013 22:48
może zostac na emeryture tam gdzie pracował, albo wraca do fundacji
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2013 22:52
Ciekawi mnie właśnie też ta decyzyjność psów. Np. taka prosta czynność jak przechodzenie przez jezdnię. Pies zatrzumuje się przed przejściem bez świateł i co dalej? Skąd wie kiedy się nie wpakować pod samochód?
W ogóle to fascynujący temat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się