Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 listopada 2012 20:19
to jeszcze w temacie dodam, że moim zdaniem ta klinika jest słabo zobrazowana (miałam okazję przejrzeć gazetę). zdjęcia trochę nie w tych momentach itp. można by to lepiej zrobić.
Mi się tylko nie podobało, że jest ucięte słowo (chyba "koń"😉 w opisie Dzionka 🙁 Wszyscy znajomi oglądali tylko zdjęcia i czytali te krótkie notki o mnie i koniu, strasznie się to więc rzucało w oczy.
Za to żartobliwy, swojski ton bardzo mi pasuje 🙂
Nie chcę wchodzić w tą dyskusję, bo nie jestem obiektywna, chcę tylko sprostować - Mietek powiedział, że w TYM konkretnym ćwiczeniu, czyli zapraszając konia do pracowania szyją na przeszkódkach do 100cm, lepiej jest wyjść i dać mu nawet wiszącą wodzę, niż zostać i szarpnąć, kiedy on się stara ciągnąć w dół i do przodu. Nie mówił tego jako swoją globalną zasadę, broń boże!!
dobrze mnie zrozum...ale co mnie obchodzi, co ci Mietek powiedział? ważne co jest, jakże ekspercko,pokazane, napisane i wydrukowane!
cały powyższy OT, dowodzi, że "swojski i żartobliwy ton" gra główną rolę w tym periodyku, a kwestie merytoryczne i kompetencje, są jakby tylko pretekstem, do wzajemnego korumpowania... no bo naprawdę nie przypuszczam, żeby poważny ekspert, tylko dlatego że był w czyimś towarzystwie kilka lat temu na ognisku, proponował ćwiczenia zupełnie niegotowej na nie amazonce, na koniu który też tego jeszcze zupełnie nie potrzebuje.
ciekawe lider którego kółka wzajemnej adoracji z R-V, będzie brylować w kolejnym numerze "Jeździeckiego Magazynu dla Nowych/Aspirujących Warszawianek"..?
business oblige, jak mawia dzisiejsza "szlachta" 😂
Abstrachując od tematu miesięcznika Gallop - czy Ty Wrotki masz jakiś kompleks warszawski czy co ??
Z jakiejś wsi zapadłej jesteś, że Ci ta Warszawa solą w oku siedzi ?
A może tu urodzony gardzisz każdym przyjezdnym - spokojnie, miejsca tu wystarczy dla wszystkich.

Miało byc merytorycznie a jest jak zwykle
może jak przestaniesz "abstrahować", to znów będzie merytorycznie.
i sama poważnie zajmij się własnymi kompleksami, bo nie mam w zwyczaju kopać leżącego i w tej kwestii możesz liczyć na moje życzliwe milczenie.
wracając do tematu...pierwszy numer "Jeździeckiego Magazynu dla Nowych/Aspirujących Warszawianek" dzielnie opisywał prawidłowy dosiad...dlaczego więc "ekspert" prostujący konia, sam na wszystkich zdjęciach jest pokrzywiony w "S"?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 listopada 2012 06:24
fanelia, obiecane skany z pierwszego numeru Gallopu o plecach.
Gdybyś chciała większe i na maila, zapraszam na PW.
A mnie się  obydwie kiliniki bardzo podobają, ale ja laik 😉Natomiast jestem troche zawiedziona artykułem z ujezdżenia o wyprostowaniu konia. O ile poprzednie tłumaczenia pana Przemka bardzo do mnie przemawiały, o tyle ten o  jakoś taki za mało obrazowy i taki...bardzo skrótowy.
ja bym popracowała nad doborem zdjęć, bo Przemek ma na większości taką minę, że zakłóca cały odbiór (przynajmniej ja nie mogę się skupić na czymś innym), a nie wierzę, żeby nie dało się wybrać kilku uśmiechniętych albo chociaż neutralnych zdjęć
Forta, to tak jakbyś powiedziała "nie wierzę, że nie dałoby się nakręcić lepszego filmu z przejazdu Michała Rapcewicza, na którym by się uśmiechał" 😀 Tu jest ważne skupienie na jeździe, a nie na tym, żeby się uśmiechać do aparatu 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 listopada 2012 11:47
nie zgadzam się. w przypadku takich sesji pokazowych jedno i drugie jest ważne. i koń i jeździec mają wyglądać jak najbardziej 'zachęcająco'.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 listopada 2012 13:47
Szukam artykułu z "Polskie Trakeny" 2006 nr7 s13-17, czy jakaś dobra dusza posiada i mogła by mi zeskanować bądź zrobić zdjęcie? 🙇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 listopada 2012 14:04
nie zgadzam się. w przypadku takich sesji pokazowych jedno i drugie jest ważne. i koń i jeździec mają wyglądać jak najbardziej 'zachęcająco'.


a nie w artykule o rozluźnieniu widac tak maksymalne napięcie u jeźdzca,że aż zyły sa na widoku...na szyi...jeźdzca.tj. amazonki 😉
po trzech 'gallopach' z wielką przyjemnością powracam do ŚK, które zmieniło szatę graficzną bardzo na plus. Zdaje się, że ŚK jeszcze długo będzie królować
Mam kolejne numery WKKP !! Uff....
😅
Mam kolejne numery WKKP !!
zabrzmiało jak "kolejne numery WKPB" i przyznam, że wpadłem w prawdziwą panikę!
[quote author=Tania link=topic=22707.msg1576098#msg1576098 date=1352226642]
Mam kolejne numery WKKP !!
zabrzmiało jak "kolejne numery WKPB" i przyznam, że wpadłem w prawdziwą panikę!
[/quote]
😂
No, w sumie do mnie pasowało.
Znalazłam taka "lekką" do poczytania internetową gazetkę    http://www.photoblog.pl/konnacafe/136945483  , przepraszam,jeżeli powielam info  🙂
Flondra   Szczęśliwa posiadaczka gniadego sierściucha :)
07 listopada 2012 08:48
Odnośnie Gallopowych klinik - brakuje mi wyraźnego zaznaczenia, że większość omawianych elementów wymaga konkretnych umiejętności od konia i jeźdźca. Należało by także zaznaczyć, że wykonywanie ich na nieprzygotowanych koniach może im zaszkodzić. Zbyt wiele panienek potem pokazuje na swoich fotoblogach jak wykonuje konkretne elementy ujeżdżenia na koniach zupełnie do tego nie gotowych z użyciem przeróżnych patentów  🤔
Co do merytoryki, jestem laikiem więc się nie wypowiem 🙂 A tak, gazetka kolorowa i przyjemna dla oka, może nawet ciut infantylna. Jak dla mnie to ŚK dalej wiedzie prym wśród dostępnej końskiej prasy🙂
Gdzie w Poznaniu znajdę najnowsza WKKP? Od tygodnia szukam i nic, nie ma 🙁
Gdzie w Poznaniu znajdę najnowsza WKKP? Od tygodnia szukam i nic, nie ma 🙁

Ja kupiłam wczoraj w EmPik. W Krakowie. To i w Poznaniu będzie.
Pomyślałałam, że opóźnione bo pisali dla Damariny Szablę i konia.  😉
Ufff bo już myślałam , że mamy pecha i tylko dla nas nie zostało 😉
To SziK też będzie? Fajnie 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 listopada 2012 10:52
A tak, gazetka kolorowa i przyjemna dla oka, może nawet ciut infantylna.


Dla mnie ten materiał z p. Zagorem infantylnie napisany. Nie mam przed sobą w tej chwili numeru, żeby zacytować, ale generalnie mam wrażenie, jakby w niektórych momentach pisał ktoś, kto do tej pory konia widział na zdjęciach (przepraszam, nie chcę nikogo urazić).

Zupełnie inne teksty są np. przy materiale ujeżdżeniowym czy weterynaryjnym.

Ja kupuje jak na razie Gallop, bo jest trochę inny od wszystkich gazet, ale niestety na wiele pytań nie znajduję odpowiedzi, mam czasem poczucie, że jakiś temat został poruszony, ale niezbyt dogłębnie. Trochę znanych tez bez konkretów. nie dotyczy to wszystkich artykułów i każdego numeru.
Dla mnie ten artykuł o wyprostowaniu...no pasaż to już chyba wyższsza szkoła jazdy, prawda?
Ufff bo już myślałam , że mamy pecha i tylko dla nas nie zostało 😉
To SziK też będzie? Fajnie 🙂

Czy SziK będzie to ja nie wiem, ale kiedyś tu Damarina pytała, zatem tak wnioskuję.
Może się mylę. Ale oby było wszystko, bo inaczej poczujemy niedosyt i niechęć do Gallopu, że nam zabiera .  😉 **
Najpierw były pretensje do gallopu, że to miało być eksperckie czasopismo a jest mowa o rytmie i generalnie tym o czym już wszyscy wiemy, a teraz gdy pojawia się coś z "wyższej szkoły jazdy" to też jest źle 😉
Ja gallopowi kibicuje. Fakt, wydaje mi się, że ten numer jest trochę gorszy od poprzedniego, ale kibicuje dalej  😅
Ja też kibicuję! I mam jedną uwagę co do facebooka - wydaje mi się, że Świat Koni lepiej prowadzi swój fanpage. Polubiłam i Gallop i ŚK i podczas gdy ze strony ŚK co jakiś czas pokazują się fajne niusy, typu Rapcewicz coś na tam, a na aukcji koni holsztyńskich to coś tam, tak Gallop codziennie spamuje śmiesznymi obrazkami tudzież zdjęciami rodem z fotobloga jakiejś małolaty. Strasznie to wg mnie infantylne, lepiej by było (wg mnie, czytelnika bądź co bądź), uderzyć w bardziej profesjonalny ton, żeby nie stać ze za chwilę gazetą dla przedziału wiekowego poniżej 16stki 🙂
A w temacie WKKP
http://www.forum.ulani.pl/viewtopic.php?f=17&p=17412&sid=89c89643c8c4c129423220ffce48fba6#p17412

to jest paranoja

Paranoja! Skandal! Trzymam mocno kciuki za wydawców i redakcję. Chętnie podpiszę list protestacyjny czy coś.
Podobnie próbowano z tym znakiem:

Może poszukać, jak to powstrzymano?
Paranoja  😲
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
09 listopada 2012 15:05
Ma ktoś może nr 08/2012 Końskiego Targu?

Potrzebuje jednego artykułu do mojej pracy. A dokładnie o produkcji sianokiszonek.

Bardzo ładnie proszę o skan  🙇 🙇 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się