strzyżenie / golenie koni

Escada a co masz za maszynke zdradzisz? 😉


Wygrzebalam sprzed paru stron wypowiedz escady - oster golden a5 🙂
http://www.wetpro.pl/pl/p/HIT-MIESIACA-OSTER-GOLDEN-A5-2-BIEGI-2-ostrza-zapasowe-szczotki-weglowe/219
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 października 2012 19:24
hmn. fajna. i jeszcze escada chwali. moze glupie pytanie ale po co to waskie ostrze? i drugie wychodzi na to , ze nie nalezy sugerowac sie wielkoscia maszynki? bo ta escady jest dosc mala porownujac np ta co kojarze masz angeel. od czego to zalezy?
pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
20 października 2012 19:40
No wiec się dzisiaj z koleżanką wzięłyśmy za golenie,ona goliła większość konia, ja poprawiałam drobne niedociągnięcia i pomagałam przy wzorkach.Jestem tez autorką wszystkich szablonów.
No i jakoś tak to wyszło:
Jin-Jang:

No i plemnik w okularach:


Jeszcze jeden koń miał wzorek jelenia ale nie udało mi się zdjęcia zrobić,może później wrzucę .
domiwa - ano fajna, fajna 😉 Jak szukalam maszynki to wlasnie raczej na takie nie zwracalam uwagi, bo myslalam ze to takie "zabawki", ktore nie podolaja goleniu konia. A tu jednak prawda jest zupelnie inna 😉 Waskie ostrze do golenia szczegolow i wzorkow. Ale nawet to ostrze "podstawowe" jest dosyc waskie bo 4,4cm, ja mam dla przykladu 8cm. Wiec wiecej jest golenia taka mniejsza 😉 Chociaz widzialam tez do niej jakies szersze ostrza - 6cm chyba? A od czego to zalezy? Nie wiem ;p Ten Oster jest raczej glownie przeznaczony jako maszynka groomerska dla psow czy chirurgiczna, a nie dla koni (tak mi sie wydaje), chociaz montujac odpowiednie ostrza da rade tez koniowi 😉
Sama golę, więc rozumiem sens golenia konia "szportowego", ale jaki jest sens golenia źrebaka?  👀

tylko dla (wątpliwej) urody?

normiss - tez widzialam ostatnio to zdjecie i mnie mocno zastanawialo...
escada - mozesz powiedziec jakich ostrzy uzywasz do koni w tym Osterze?  :kwiatek: Bo widze mnostwo typow tych ostrzy i juz zglupialam.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 października 2012 09:48
Golenie głów lub głowy i szyi to u źrebaków arabskich na Zachodzie to normalka. U nas też coraz częstsze.
Wojenka - tylko... po co 🤔
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 października 2012 09:50
Żeby było widać profil głowy-to u pokazowych koni podstawa  🙄
No dobra, wyeksponowac leb. Ale to skoro juz gola glowe i szyje to czemu juz nie ogolic calego? Toz taki jest brzydki  :wysmiewacz22: I w ogole...jak ogolic zrebakowi dokladnie leb? To jest dla mnie zagadka ;p
używam ostrzy poszerzonych, andisa t10 lub t84, maszynka jest mała ale konie golę na niższym biegu i to ciurkiem, nic się nie przegrzewa wtedy i może działać bez przew żadnych. naprawdę szczerze polecam, jedyną wadą maszynki jest to, że posiada wydmuch z filtrów w takim miejscu, że czasem leci w oczy, przy soczewkach może podrażniać, ale ja jakoś nigdy nie odczuwałam tego problemu, za to moja nauczycielka tak.

uzywam tych ostrzy:

http://sewing.com.pl/index.php/pl/konto/details/166/69/ostrza-andis/ultraedge/ostrza/ostrze-ultraedge-t-10-andis


jedno przy odpowiedniej pielęgnacji (czyszczenie i smarowanie) jest w stanie ogolić około 20stu koni w całości.
Moze nie do konca o goleniu ale na pewno w zwiazku z nim, jakie firmy derek polecacie? Potrzebuje kupic przejsciowa i zimowa, tania ale wytrzymala i dobrej jakosci?
Moze nie do konca o goleniu ale na pewno w zwiazku z nim, jakie firmy derek polecacie? Potrzebuje kupic przejsciowa i zimowa, tania ale wytrzymala i dobrej jakosci?


Watek o derkach tez jest 😉 http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,43.0.html

escada - dzieki jeszcze raz 🙂
ciuciu111, jest osobny wątek o derkach 🤬

pozomeczka1, bardzo fajnie zrobione wzorki 🙂

U nam misja zakończona sukcesem, Skwarek jest goluteńki 😅 Poza goleniem bliskich okolic uszu do maszynki miał stosunek nader obojętny 😉 co ze strony Skwara jest naprawdę dużą uprzejmością. Precz z mamutami! 😁 Jak koń pracuje pod siodłem, to krótka sierść daje naprawdę spory komfort i wygodę wszystkim, włącznie z koniem. Skwar teraz po robocie po pół godziny stał pod solarką, żeby się pozbyć wilgoci z futra, po gruntowniejszym myciu dosychał jeszcze drugie tyle pod derką.
Teraz się muszę zastanowić, czy golić dzieciaki. Karolowi chyba odpuszczę (chyba, że go ciachnę ze względów higienicznych), ale kasztana warto by było odwłosić, bo on się sporo poci podczas pracy, a solarium go nudzi.

Goliliśmy maszynką Henniger Delta 3 - fantastyczna, nie przegrzewa się, na największej mocy równo ścina nawet długie kudły na dole brzucha.
quantanamera, goliłaś z nogami? Ja działam dziś (jak znajdę przedłużacz  😀iabeł🙂 i ciągle myślę nad tymi nogami.
Girki zostawiłam włochate i dziś pewnie zdecyduję, czy dogalać, czy nie. W sumie najważniejsze mamy z głowy (bo najwięcej przegrzewania i pocenia się było przez włosiska na kłodzie i pupsku), ale z drugiej strony estetyczniej, jak koń nie nosi takich wełnianych pończoch na nogach 😉 Sprawdzę dziś po jeździe, jak będzie z poceniem.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
21 października 2012 14:32
Mam pytanie... Ile kosztowałoby wystrzyżenie samego wzorka? Też ok 100zł jak za normalne strzyżenie? A może jest tutaj ktoś kto by ew do mnie przyjechał i "wydziarałby" coś fajnego na Seganowym zadzie?
ekuss   Töltem przez życie
21 października 2012 15:26
Sama golę, więc rozumiem sens golenia konia "szportowego", ale jaki jest sens golenia źrebaka? 

W ISlandii goli się całe źrebaki (z wyjątkiem głowy i nóg poniżej stawu skokowego) dlatego,że wystawy źrebiąt są w marcu i w zimowej nie da się oceniać :/
Ja zakupiłam niedawno Ostera Golden A5 i testuję właśnie- na razie ogolone trzy. Doświadczenia u mnie brak, instrukcja dość oględna, więc metodą prób i błędów na razie.. Jak na razie spoko, tylko pojęcia nie mam, jak często smarować ostrze (escada ?  :kwiatek: ). Cenna uwaga o tym niższym biegu. Na razie mam zwykłe ostrze, zakupione w komplecie z maszynką, ale zamawiam właśnie wersję 'wide'.
Zastanawiałam się nad Clipmasterem, ale waga mnie odstraszyła. A to to małe, poręczne i kosztuje rozsądnie. Potrzebuję na własny użytek, ewentualnie komuś po znajomości, nie komercyjnie, więc myślę, że powinna się w zupełności sprawdzić.
Po kazdym koniu trzeba umyc (np w oster blade wash, zanuza sie chodzace ostrze) i posmarowac wsszystkie powierzchnie slizgowe. Ewentualnie jak golenie trwa dluzej albo kon bardzo brudny to w polowie omiesc szczoteczką i podlac olejem. Potem to juz na sluch - jak rzęcholi na sucho lub się grzeje to smarowac 😉
Podziękował  :kwiatek:
Mój już ogolony!!! 🙂 Poleciałam po całości, z nogami, bo mnie poniosło momentami i głupio wyglądało. No to teraz ma czas na zarastanie - mam nadzieję go już nie golić, a jeśli już to zostawię półderkę na kłodzie i zadzie.
Moja też już ogolona. Ale ja zostawiłam plecy i troszkę zadu. W sumie jak na to, że pierwszy raz goliłam, nie wyszło tak źle  😁
Mam pytanie. Czy ktoś ma na sprzedaż jakieś ciekawe szablony, wzorki czy coś? Szukam inspiracji 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2012 20:55
escada, angeel dzieki wielkie. jak wpadnie troche nadprogramowej kasy to kupie tego ostera.
Ja dziś ogoliłam 3 konie pod rząd, maszynka spisała się na medal. Zagrzała się dopiero pod koniec trzeciego konia no i musze dodać, że ogoliłam dziś ósmego konia na jednych ostrzach i dalej tną jak szalone. Także polecam Lister Legend, ja ją uwielbiam!
pozomeczka1   jazda w harmonii z koniem jest sztuką
22 października 2012 18:44
Shilton- Ja robię szablony na zamówienie,są zrobione z pianki samoprzylepnej,w czasie golenia nie niszczą się. Trzeba się tylko ze mną skontaktować co do wzoru.
U nas też już po goleniu. Zerwany uwiąz, podeptana i zgnieciona goląca, kilkadziesiąt przekleństw i ponad 2 godziny z życia 😉 niestety babuni ani prośbą, ani groźbą przekonać się nie da, że naprawdę, w tym roku, tak jak w latach poprzednich, maszynka nie zje... eh. Dziękuję Ani Jasińskiej za cierpliwość i wytrwałość 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
22 października 2012 22:54
A ja mam w końcu iPony 🙂

ekuss   Töltem przez życie
22 października 2012 23:35
Dobre! Może też tak zrobię,ale właśnie z napisem: iPony xD To genialne jest ! 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się