konie fryzyjskie

HKFzMoreny,  bo chciałabym mieć kiedyś możliwość odwiedzić Waszego ogiera z nią 😉
Hohooo Wawrek ! jaki stanowczy  😜

ssstokroteczkaa 
Przedstaw swojego konika , bo te zdjęcia wiele nie powiedzą , 170 cm  no wysoka jest , ale coś jeszcze …
Musiałabym sprawdzić w jej paszporcie;d ale to jak wroci corka wlasciciela stajni🙂 Sanne jest klaczą sprowadzoną z Holandii, jakies 4-5 lat temu. Jak na razie doczekalismy sie jednego zrebaczka😉 Sanne chodzi w rekreacji w Klubie Jeździeckim w ktorym jeżdże od blisko 5 lat. Straszny z niej pieszczoch, chody o dziwo ma nieziemsko przyjemne, jedynie kłus przed zagalopowaniem jest typowo obszerniejszy. Licze, ze kiedys uda mi sie ja wykupic od własciciela🙂 ale musze uzbierac odpowiednia kwote. Oprrocz tego Sanne chodzi w bryczce. Lubi sobie czasem bryknac, ale w sumie tego nawet nie czuć ze wzgledu na jej gabaryty🙂 Jak zajrze do jej papierow, to napisze po kim jest co i jak🙂 A poki co w przyszlym roku bedzie miala maluszka 🙂
Isabelle: to jest jakis argument, choc np z walachem tez mozesz odwiedzic.. 😁

Sanne jest po Bearcie, a  z kim dziecko bedzie miala to nie jestem pewna.
Jak zapomnę  po kim są moje konie to zadzwonię do HKF z Moreny  🤣 Ty znasz lepiej wszystkie fryzy w Pl niż ja swoją rodzinę  🏇
Mała galeryjka z przeglądu autorstwa Macieja Dudka

http://maciejdudek.com.pl/foto/fryzy/
bryyy

Oglądnęłam zdjęcia z przeglądu zdjęcia fajne , impreza świetna  😀

Szkoda,że innych banerów sponsorów nie widziałam tylko zakładów mięsnych hehehe mamy w stajni wrednego małego rudego kuca i przez tą jego wredote wymyślili co poniektórzy,że zabiorą ją na wycieczkę po zakładzie mięsnym co by zobaczyła jak się kabanosy robi  🤣

a my tym czasem szykujemy się na Hubertusa  🏇 liczę na kitę  😅 oby nam tylko pogoda dopisała  🙇
Życzę powodzenia 🙂 Ja jutro mam Hubertusa z Sanne😀 🙂 I też liczę, że nie będzie padać🙂🙂 Aaa pełne imię mojej ukochanej to Sanne van Midscheide😉
ssstokroteczkaa  to również powodzenia  🏇
HKF z Moreny  🤣 Ty znasz lepiej wszystkie fryzy w Pl niż ja swoją rodzinę  🏇

Zapewniam ze nie tylko w PL  😜 jest dobra w tych tematach , a szkoda  🙁  ze nie chce się jej tu o tym gadać .
Nie ma zapotrzebowania po prostu... 😉
Oj wydaje mi się że zapotrzebowanie jest ogromne  😀
Jak można być tak durnym żeby robić takie krzyżówki  😵http://allegro.pl/klacz-pol-fryz-typ-szlachetny-i2699715017.html
Widar i Paulina Podgórska - Hubertus 2012 -  III miejsce w crossie  🏇

bry

U nas Hubertus udany mimo tego ,że kita nie nasza  😀

Widek Gradki  😅

troszkę fotek  😉

my jeszcze czyści







Super !!!!! dziewczyny świetne koniska  🏇
Anettt wyjazd do Popowa aktualny ???

Kurczę to mój pierwszy Hubertus i w sumie 14 -stego  minął miesiąc jak siedzę ogólnie w siodle , przeżyłam swój pierwszy galop na niuńce masakra wrażenie  😜

tu troszkę więcej fotek żeby nie zaśmiecać  🙄

http://antoniowka.com.pl/news.php?readmore=33
Agika świetna z Was para  😀 dla mnie fryzi galop jest the best  🏇 .Jadę , jadę do Popowa mam tam strasznie daleko ponad 500km ale chcę zobaczyć klacze  🤣 ciekawa jestem tego miejsca  😀 zdam relację po powrocie
Jeśli to jest tam gdzie byłam to wrażenie średnie. Było i ciągle jest kilka dużo lepszych miejsc. Ale to moje osobiste odczucie.
Sama jestem ciekawa , jadę tam bo maja  dużo klaczy na sprzedaż , ja zawsze wolałam mniejsze hodowle ale chce zobaczyć i sama ocenić . Nie jest łatwo kupić konia , już mnie głowa boli od szukania .
W tym roku to już ostatnia stajnia którą odwiedzę w poszukiwaniu klaczy .
Anetko dzięki  😀 galopik był mistrzowski dziś pruję na łąki żeby dalej próbować swoich sił  🏇

A my dziś dzwoniliśmy za Shirem do Popowa  😜 szkoda,że w niedziele nie mogę się tam wybrać  🙄 aaa i koniecznie niech Pan Mariusz pokażę Ci konie Leppera przepiękne moim zdaniem ale ja się nie znam hehe  🙄

ech wujek google je pokazał




niestety z jego własnego pogrzebu są te zdjęcia

w każdym bądź razie stoją tam  🙄
Tylko ze to nie są konie Tomka....
hmmm... a słyszałam ,że to jego własne konie ciągnęły bryczkę  🙄

no nie ważne widziałam je tak czy siak i podobały mi się bardzo ... ale na sprzedaż chyba nie są  🙄

HKFzMoreny
  a u Ciebie nie ma jakiegoś wysokiego wałaszka do sprzedania ??? takiego ok 170 cm lub ponad ??? Jak by co to na PW bym o coś zapytała , maż szuka dla siebie ale warunek 170 cm lub wyżej , twierdzi ,że na mniejszego nie siądzie  🙄 bo za duży jest  😁

To źle słyszałaś....
Nie, nie mamy wałaszków "do sprzedania"


agika mysle,ze musisz szukac z drugiej reki 🙂 bo hodowcy raczej nie trzymaliby walaszka bo i po co 🙂 , trzeba szperac w ogloszeniach albo wybrac sie do Holandii tam sporo jest do wybrania 🙂
Mam jejies pomysly i zaraz wysle Ci priv co by nie zasmiecac 🙂
a mnie się wydaje ze te konie były z  www.fryz-centrum.pl/  , tak przynajmniej gadaliśmy o tym z nimi na ubiegłorocznym przeglądzie i potwierdzili ze to oni . 
Czy ten  EWOULD - wałach www.fryz-centrum.pl/sprzedaz.html#r1k4 , to ten sam koń co  nr20 og. EWOUD z tego przejazdu IBOP 2010 r

Pytanie nie aktualne  😉
HKFzMoreny nie słyszałam tylko pytam ale już wiem ,że nie macie  😉

hmmm... a słyszałam ,że to jego własne konie ciągnęły bryczkę  🙄

To źle słyszałaś....


Mnie się zdaje ze o to chodziło  👀
Dokladnie o to 🙂 i to raczej jasno wynika z powyzszych wypowiedzi...

Juz wyroslam z dawania rad, za czesto obracaja sie przeciwko radzacemu, zeby nie wiem jak byly sensowne.
Najbardziej wpienia mnie jak ludzie pytaja mnie o "konskie szroty" za zbyt duze jak na szrotowatosc materialu pieniadze( ale oczywiscie  w porownaniu do  normalnych koni wydaje sie taniej..) a tak naprawde oczekuja potwierdzenia dla swojej dawno podjętej decyzji- a jak nie dostaja  to po pierwsze obraza, a po drugie rozpowiadanie bzdur np po forach... 😜

  I napisze to publicznie: nie wypowiadam się na temat koni innych hodowców
( z naciskiem na słowo HODOWCY)- kto zapyta moze sie dowiedziec czegos niemilego o sobie.... 🍴
hmmm no to małe nieporozumienie no cóż ....


HKFzMoreny  a to z ta radą to było do mnie ??? bo ja Ciebie o radę nie pytałam  🙄
jest gdzieś spis hodowli zarejestrowanych w polskim związku fryzyjskim? istnieje coś takiego? na stronie nie mogę odnalezc 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się