konie fryzyjskie

Związek rejestruje hodowców na ich własny wniosek , a czy wszyscy się deklarują tego nie wiem , tak samo nie słyszałam by był taki spis wszystkich hodowców , a jak jest to niestety nie podaj danych do wiadomości publicznej , takie zarządzenie  🙁
Widek07,  dziękuję :kwiatek: po prostu jako, że nie mam dostępu do nikogo znającego sie na fryziej dokumentacji to jakas lipna hodowla spod krzaka może mnie łatwo w balona zrobić wszelakimi sposobami (np wmówić nieprawdę, sfałszować papiery itp), więc wolałabym do takich "porządnych" miejsc się wybierać 🙂

trudno, będę Was zamęczać jeśli pozwolicie :kwiatek: zmykam i nie przeszkadzam🙂
Nie do Ciebie Agiko,  skad w ogóle takie przypuszczenie? To z kolei z żadnych- niczyich wypowiedzi nie wynika...
Tak mi sie skojarzylo generalnie z poruszonym tematem oraz z nazwijmy to, codziennoscia( w ciagu ostatnich dwoch miesiecy zaistnialy wszystkie, przytoczone przeze mnie przypadki.... 😀iabeł🙂

Isabelle: tak jak pisze Widek, na zwiazkowej są linki do tych hodowli które o umieszczenie takowych poprosily, jest tez dzial ogloszeń z kontaktami do hodowcow majacych konie na sprzedaz. Nie mozna upublicznic  danych osob ktore sobie tego nie zycza, ale zawsze mozesz poprosic przez zwiazek o skontaktowanie Cię z hodowcą. Nie mowiac juz o tym ze mozesz smialo zapytac o konkretnego konia i konkretną hodowle 😁
HKFzMoreny napisałam pw co by nie zaśmiecać itp tematu mam nadzieje,że wytłumaczyłam chociaż może nie jasno bom opijam  🥂 ZAKUP ale mam nadzieje,że nasze stosunki hehe ulegną poprawie  🙇


i tak na gorąco w poniedziałek zawita u nas nowy nabytek hehehe pochwalę się po weekendzie jak dojedzie  😎




Agika no to ogromne gratulację  😀 bardzo się cieszę że rodzina się powiększa  😅
hehe tak troszkę w zwariowanym tempie  🤔 sama w to nie wierzę ,że tak się dzieje  🤣
No niestety nie odwiedzę fryzyjek w Popowie  🙁 no nic pewnie innym razem .
To ja przedstawiam Wam Sanne w bryczce po lewej oraz Boy Joy po prawej 🙂
 



Niestety na hubertusika nie pocisnęłyśmy, okazało się, że kowal mi jej nie zrobił na czas i musiałyśmy sobie odpuścić. Ale jest zapowiedź na naszego stajennego, więc wtedy postaramy się zaprezentować🙂
Agika- wystarczająco jasno :kwiatek:
Dziekuje.

A po naszej prawej, czy ich prawej  😉?
Po naszej prawej😉 Boy Joy, po naszej lewej Sanne😉 na stajni trochę fryzów mamy, łącznie jakieś 5😉
Tak własnie myslalam  😅..
Widek, Sucha, wlasnie o to chodzilo w pewnej dyskusji 😉 Widzicie o co mi chodzi?
ssstokroteczkaa  fajne koniki

ja tak z szybkim pytankiem długo się czeka na aktywację konta na ZHKFwP przez administratora forum ??? zalogowałam się w sobotę ale jeszcze link aktywacyjny nie dotarł  🙄


Loguj się i nie czekaj.
U nas przestój. Dużo roboty i jakoś pod górkę wiecznie. Kobyła się rozpruła i stoi w klinice, tak więc praca odłożona na dłużej. Z Karym coś tam rzeźbię, ale też nam kiepsko idzie. Niech się w końcu zacznie wszystko układać...  🙁
No wawrek jestem hehe ale cicho na razie bom obczajam i szukam wiedzy wszelakiej  😀 nie zabijecie mnie tam za głupie pytania mam nadzieje  :kwiatek:

Nie mogę się doczekać jutra aż konisko przybędzie prace wrą na szybko kolejne boksy się robią  😲 nasze będą stały obok siebie myślę,że to dobry wybór  🤔 nowa stajnia , dużo światła duże boksy  😀

chryste szukam dużej działki w tej miejscowości już  🙄 pogieło mnie ??? wyprostujcie .... chcę być blisko stajni  🙄 i zabierać kunie na swoją polanę pod lasem  🙄 marzenie  takie .... cały świat mi się do góry nogami wywrócił ale co tam tak to chyba miało być  😁

W sumie to pozytywnie Cię pogięło. Brnij dalej 🤣
hehe wawrek też tak sądzę niestety znajomi mają odmienną opinie, ponoć zrobiliśmy się monotematyczni , zbliżają się święta w czym 4 dni wolnego normalnie to pewnie siedzielibyśmy całą paczką w hotelu grzejąc tyłki w saunie itp a tu zonk dla znajomych , nie jedziemy dlaczego ??? bo konie , bo stajnia bo tak a nie inaczej hahaha co zrobić ten kto tego nie kocha nie zrozumie  😤 wychodzi na to że jednak wole latać w kaloszach po łajnie niż kłaść sobie " kurze kupsko na twarz" tak zwaną słowiczą kupkę w spa hehe ... mają z nas polewkę a my pełen relaks w stajni  😁
desire   Druhu nieoceniony...
22 października 2012 09:26
agika, przez to moi znajomi to w większości koniarze  😁  do jednych nawet konno jade w odwiedziny, bo nie mieszkają ode mnie jakoś specjalnie daleko, swoją stajnie mają, konina się przynajmniej nie nudzi..  😁 😜
agika - życzę Ci żeby się nie odwidziało 🏇
Tak własnie myslalam  😅..
Widek, Sucha, wlasnie o to chodzilo w pewnej dyskusji 😉 Widzicie o co mi chodzi?

A żeby nie było zlewki , to o jakiej dyskusji mówisz ??
Ja pytałam o to 🤔
>Czy ten  EWOULD - wałach www.fryz-centrum.pl/sprzedaz.html#r1k4 , to ten sam koń co  nr20 og. EWOUD z tego przejazdu IBOP 2010 r


Czy to jest ten sam koń , okazało się ze TAK / brak tej jednej literki był zagadką /
Widku, tak to ten sam koń :kwiatek:

A rozmowa na forum zwiazkowym dotyczyla, przypominam , charakterystycznych cech eksterieru  koni o konkretnym pochodzeniu 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
22 października 2012 13:50
U nas przestój. Dużo roboty i jakoś pod górkę wiecznie. Kobyła się rozpruła i stoi w klinice, tak więc praca odłożona na dłużej. Z Karym coś tam rzeźbię, ale też nam kiepsko idzie. Niech się w końcu zacznie wszystko układać...  🙁


co się Klaczynce przydarzyło???🙁
Amarotsa - niedługo znowu wszystko wróci do normy, Atsje będzie z wami i jakoś zacznie się układać :*
Moja Fryzia wreszcie czernieje , już ma niewiele rudego. 🙂




Ale ona ma boską grzywę  😜 Sanne niestety cały czas wyciera i zapuszczenie graniczy z cudem 😤
ssstokroteczkaa  to jak się pojawił na zdjęciach Boy Joy  :kwiatek: to przedstaw go bliżej ,ile mam lat , rodziców, jaki jego charakter /bo się okazuje ze to mojego rodzina , a te inne fryzy 🤔

to nieciekawie ze niektóre tak wycierają te grzywy i ciekawe w jakim stopniu wpływa na to pochodzenie konia  🤔
moim zdaniem wycieranie grzywy nie ma nic wspolnego z pochodzniem. U mnie wszystkie konie wycieraja grzywy, szczególnie latem, gdy cos pogryzie, gdy swedzi itp. Dlatego cierpliwie zaplatam dzieciakom grzywy. Szczególnie dwom pannom.
moim zdaniem wycieranie grzywy nie ma nic wspolnego z pochodzniem.
Z pochodzeniem? Jasne, że ma! Moje im dłużej pochodzą tym mniej wycierają 😀
co się Klaczynce przydarzyło???🙁

Oberwała kopa na pastwisku i się rozpruła delikatnie mówiąc.. Wczoraj przywieźliśmy młodą do domu. Noga poszyta, ale cała.. na szczęście.

Faza - piękna dziewczyna, piękna!  🙂

Wawrek - hehe  😁

Moje nie wycierają grzyw w ogóle, a na około 60 sztuk fryzów w stajni może na palcach jednej ręki policzę te, które trą grzywy.
Armarosa dobrze ,że nic powaznego sie nie stało, rana się zagoi, bedzie ok.
Wawrek  🤣  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się